Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

PsenickaR

Zase tak dokonalé to rozhodně nebylo a zůstal mi po shlédnutí pocit, že je to možná až přeceňované. Sandra Bullock tak úžasná herečka není, krásy také tedy moc nepobrala a troufnout si jí obsadit do prakticky sólového filmu je dost loterie. Propadák to není, ale terno také ne, průměr, kde některé scény jsou úžasně natočené, pak je však sráží další, kde se dostává ke slovu Sandra bez skafandru.Solidní podívaná, které však silně konkurují dokumenty z oblasti vesmíru, kde i pozorování nových fotografií Pluta je záživnější než tento kousek a co teprve dokumenty s komentářem, s těmi se již dialogy v Gravitaci nemůžou ani rovnat. ()

Drslw

Po druhom pozretí som si uvedomil, že, čo sa týka skutočnej kozmonautiky, je v každom záber a v každom dialógu minimálne jeden obrovský nezmysel. Jedna hviezdička za možnosť vidieť ISS a ostatné lode na veľkom plátne. ()

baronGrga

Pořád se mi honí hlavou, co by asi řekla kapitánu Kirkovi, v jehož podání zněl "nekonečný vesmír" stejně lákavě jako "Bibione" v raných devadesátkách, v kosmu volně rotující a do neznámých koutů vesmíru unášená doktorka Stone. Už vím: I hate space! Gravity je dokonalý vesmírný survival. Jestli někdy budu bloudit mezi hvězdokupami, nechci slyšet burácející zvuky ticha Stevena Price, nechci se kámošit s hluchým sluchátkem a rozhodně nechci při každém příslibu záchrany života ověřovat platnost Murphyho zákonů, protože to by vážně bylo děsivé. Asi jako Gravity. ()

Statista

Vzhledem ke komentářům a hodnocení jsem zklamaný. Film má velmi kvalitní audiovizuál a všechno pěkně vypadá, jenže příběh je opravdu slabý - za celé trvání filmu vlastně jen sledujeme panikařící Sandru Bullockovou, která se snaží dostat z bodu A do bodu B. Bavily mne scény s Clooneym a jeho ledovým klidem, ale ten dostal ve filmu poměrně málo prostoru. Oba herci však zvládli své role celkem obstojně, jenže těžko říct, na kolik je těžké zrychleně dýchat a bláznit (Bullocková). Zkrátka - jak již někteří psali, asi to má smysl vidět jen v kině. ()

honza.g

Pohyb ve vesmíru dost realistický, ergo pěkné záběry. Zápletka umělá, gradování nesmyslné. Kdo se trochu orientuje v kosmonautice, musí trpět. Přesně na tohle zašla sláva sci-fi: odklon od reality k psychologii. 3D efekty to nezachrání, ale v době vzniku to zřejmě stačilo na uhranutí toho správného majoritního publika, které nereálnost skoro všeho, co se v minimalistickém ději odehrálo, nevidí. Pro mne to bylo plytké a předvídatelné. ()

Mr.Neutron

By mě zajímalo, jakým způsobem vlastně funguje filmový catering, když se natáčí na oběžné dráze. Poselství: 6/10 kosmonautů doporučuje zjistit si, kde Rusové skrývají vodku ... ()

Haj Ou El

jedna hvezda za "vyhlidku" (kterou clovek vidi v kazdym dokumentu, ale tady je to ve FHD!)... zbytek je tak dutej, ze si z toho nic nepamatuju... mozna to jak Smugney (ten se zmrvil casem) s Buldokovou (ta to neumela nikdy) neumi vubec hrat :-D ()

PanIncognito

Snímek je vskutku úžasným zážitkem. Mluviti stříbro, mlčeti zlato - toto přísloví zde opravdu funguje, neboť (podobně jako u snímku Vše je ztraceno) zde není slov zapotřebí. Osazenstvo totiž exceluje i bez zbytečně dlouhých promluv. Tento velkofilm je zkrátka dechberoucí. :-o (viděno s dabingem) ()

matador88

Vizualne pritazlivy film, ktory je neuveritelne prazdny. Z napinaku robi trapnost, lebo je jasne, ze sa vsetko nakoniec na poslednu stotinu sekundy podari. Pozerat hodinu a pol ako sa vzdy nakoniec podari zachytit za nejake drzadlo, vycnelok, zavriet poklop na poslednu chvilu, dostat sa ku kysliku v poslednom percente, letiet vesmirom s hasiacim pristrojom, triafat sa naslepo na vesmirnu stanicu, tipnut si spravny gombik s cinskym napisom zo 150 dalsich, preletiet atmosferou len tak naslepo automaticky atd atd... Pricom stale viete, ze to vyjde - je to smiesna rozpravka v zlatom kabatiku. OK, komu sa to po tazkom dni v praci ako odragovanie paci, prosim, ale realne... ()

ivour

Netuším co tu ostatní tak hrozně ochromilo, mě ochromila jen nuda. Film nenabízí nic nového. Takový námět jsme viděli už stokrát a tisíckrát. Celý film se snaží zachránit si život a je jasné, že se jí to určitě povede. No přeci si nenechají umřít hlavní hrdinku, takže žádné překvapení. Navíc po stopadesáté katastrofě už to začne být dost pruda a nakonec mi bylo úplně fuk jestli umře nebo ne (spíš jsem si přála aby jo a byl už konec).. ()

Urs

Vzhledem k hereckému obsazení je pro mně tento Film neskutečným zklamáním. Většinu filmu jsem se nudil, jelikož jsem byl plný očekávání jak se to rozuzlí a ve skutečnosti k žádnému rozuzlení nedošlo. Doktorka R.Stone (Sandra Bullock) jaksi spadla do řeky. A Matt Kowalsky jaksi někam zmizel a tímto ten film skončil. Pro mně jeden z nejnudnějších filmů jaký jsem, kdy viděl. Docela by mně zajímalo podle čeho místní uživatelé a hodnotící filmy hodnotí. Podle mně většinou jen díky hereckému obsazení, nikoliv za předvedené výkony ani za děj či obsah filmu. Jednu hvězdu jsem dal jen za ty efekty. JInak jak říkám jako film totální nuda a herecké výkony strašné vzhledem k tomu jaký má film obsazení. ()

MiLuka

Tenhle film je zážitkem sám o sobě. Dechberoucí záběry naší planety, Sandra a George vznášející se volně ve vesmíru a odplouvající někam do nenávratna. Krása se mísí se strachem ze zániku. Dokonalá kamera, stoprocentní vizuální eufórie. ()

A.G.T.C.

To že vám hrají samá herecká esa jako Sandra Bullock, George Clooney a Ed Harris, který tam hraje tak krátkou a bezvýznamnou roli, že ji nestačíte ani pořádně zaregistrovat, je s tímto nízkonákladovým a nejomezenejsim počtem herců tak bezduché a lehce předvídatelné až to diváka dojímá. Ačkoliv nevím, jestli k smíchu, nebo k pláči. Seč to jenom jde, tak Sandra nehraje svou roli špatně, avšak mi tam chybí trochu racionálnosti, které je tam pomálu. George (zachránce s klidnou duší je až příliš racionální. Triky dobré výkon herců průměrný námět uspokojivý. Za mne tedy tři hvězdičky. ()

cobr4in

Na tento snímok som sa nesmierne tešil - konečne sci-fi, ktoré to skúsilo bez väčšej mieri fantazírovania a vychádza v podstate z "nášho" reálneho sveta. Taktiež ma upútalo skvelé herecké obsadenie a hlavne výborný námet, ale... Gravity je z väčšej časti skrátka nuda. Má síce slušný rozbeh, no potom ktosi zatiahne ručnú brzdu a povolí ju až ku koncu, kedy vytúruje motor do červených otáčok a odpáli turbo... A vtedy prídu záverečné titulky. Celý film trochu zachraňuje slušná hudba a famózny vizuál, no zasa kazí dojem, že ústredná postava doktorky je skôr než profi astronautkou akousi náhodnou okoloidúcou, ktorá sa na obežnú dráhu dostala ani sama nevie ako. ()

menzel

keby to trvalo 20 minut možno by to bolo dobré ale takto to bola len veľká nuda . Do teraz som nepochopil o čom to akože malo byť, žeby o lekárke ktorá si popri zamestrnaní privyrába ako servisný technik satelitov vo vesmíre? ...postava Sandry Bullock je tak otravné, miesto toho aby s nou človek súcítil by ju najradsej prefackal... dve hviezdičky sú za Clooneyho a za efekty.. jedno upozornenie na záver, nepuštajte si Sandru do svojho auta, kam sadne všetko sa jej pod zadkom rozpadne :-) ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)