Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Standey

Film jako takový celkem o ničem, ale nadchl mně ten reálný pohled na vesmír. 3D považuju při sledování Gravitace za nutnost... ()

RoyBatty444

Pekné obrázky napínavý ale ničím originálny príbeh s predvídateľným dejom a srdcervúcim osudom. Film síce odsýpa a dobre sa naň pozerá ale nemá silné momenty ak si odmyslím výbuchy a zmietanie počítačovo generovaných postavičiek vesmírom. ()

xenon96

Dlouho očekávaný film o vesmírné misi která se zrovna nevydařila podle plánu. Výtečně zpracování a velký obdiv patří kameramanovi který atmosféru vesmíru vystihl bravůrně. Nejde zde ani tak o děj ale o zpracování a lehké zklamání z konce filmu by se našlo. Ale budiž, všechno zlé k něčemu dobré a tento film patří mezi ty dobré. Rozhodně doporučuji zhlédnout. ()

MartinSTFC

Film se mi v podstatě líbil. Sice už tady bylo pár podobných filmů, ale tento je bezesporu předčí. Vidět film ve 3D musel být skutečně nezapomenutelný zážitek. Jediná věc, která mi na filmu vadila, byla nereálnost. Konkrétně se to týký samotné hlavní postavy filmu. Nezlobte se, ale aby do vesmíru vyslali někoho, kdo pomalu ani neví jak se půlka věcí obsluhuje, by Vám přišlo normální? Při pozorování scén, kdy se Sandra Bullock alias Ryan Stone snaží ovládat počítač v přistávacím modulu se slovy, že se nikdy přes přistání u zkoušek nedostala, jsem jen třeštil oči. Nevím, jestli do vesmíru posílají nedostatečně proškolené lidi, ale pokud tomu tak je, tak se jich domů asi moc nevrací. Ale až na tuto poněkud výraznou chybu se mi film líbil. Podruhé už ho ale asi vidět nemusím. ()

Unrealik

Chápu, že ve 3D to může být pěkná podívaná. Leč ve 2D je to nic moc. Jsem po hodině uvažoval nad vypnutím. Jsou zábavnější snímky o přežití. ()

stepanvaj

Ve 3-D naprosto fenomenální film u kterého člověk nemá ani nutkání sundávat si brýle, kvůli tomu, že už ho tlačí u uší...hlavně proto, že ani tak nevnímá příběh, který je odsunut na 2. kolej vlivem naprosto fenomenálního vykreslení kosmického prostoru. Ve 2D je zážitek z filmu sice pryč, ale čert to vem! Gravitace ukazuje jak má vypadat 3D film současnosti! ()

montel

Matt Kowalski (George Clooney) je zkušený astronaut, který je velitel jeho posledního vesmírného letu. Jeho parťákem je nezkušená doktorka Ryan Stoneová (Sandra Bullock). Při tomto banálním letu je však jejich loď zničená a oba se dostávají do prekérní situace. Dochází jim kyslík a tak se musí co nejdříve dostat na spřátelený modul, vzdálený několik stovek kilometrů od nich. Panika jaká je zachvátí a strach o holý život je však jejich největším nepřítelem...Parádní vesmírné záběry a napínavý konec, byl důvod proč jsem ještě jednu hvězdičku neubral. On to určitě není špatný film, nějak mě ale první půle nebrala a než to začlo být nervydrásající byla hodinka už skoro pryč. Navíc se mi nelíbila postava Clooneyho, který celý film dělal jako by se vlastně nic nestalo, vždyť jde jenom o život, že ano. Potenciál byl obrovský a scénář měl být ještě propracovanější. Na druhou stranu je chyba, že jsem film neviděl v kině, zážitek by byl větší a tak chápu zdejší vysoké hodnocení. 60% ()

milford

Audio-vizuální majstrštyk. Cuarónovo pojetí čehokoliv se mi líbilo už ve Vězni z Azkabanu a tady se ukazuje, že opravdu umí pojmout látku po svém. Tady je teda látka asi kompletně z jeho hlavy, ale jestli na tom dělal cca 7 let po posledním filmu, tak jde vidět že si s tím fakt vyhrál. Akce strhující a hlavně přehledná!, což se u jiných akčních filmů, kde kamera lítá sem a tam bez smyslu a člověk z toho nic nemá, říct nedá. Dívák fakt jako by tam se Sandrou a Georgem byl a snažil se přežít za každou cenu. Opravdu vizuální lahůdka! (A podobné filmy - Sunshine. Rozhodně nesouhlasím. Tady je sice příběh slabší, ale má hlavu a patu, což se o Sunshine nedá říct ani náhodou.) ()

StanleyVanH

No co se týče pohled kamery z vesmíru tak dokonalost, to se musí uznat ale celkově to nepatří mezi mé topovky i když jsem očekával že to bude. A opravdu mě hodně zklamalo, že George Clooney zmizel z obrazovky asi po třicáté minutě a to je důvod proč jsem dal o hvězdu méně. Přeci jenom první půl hodina filmu byla nejlepší ale potom to šlo lehce z kopce jak tam byla Sandra Bullock až dokonce sama. Jinak taky mě zaujali zvukové efekty vesmíru, to vytvářelo v mém pokojíku velmi příjemnou atmosféru. Celkově kvalitně zpracovaný film, pohled na naší zemi úžasný ale čekal jsem víc z mé strany tedy dávám jen za tři. ()

mcclane412

Slečna drsňák se vyšvihla a vydala se na vesmírnou odyseu, což by normálně znamenalo velice nepovedený žert kdyby si to nevzal do rukou pan Cuarón, který z toho udělal neskutečnou žranici pro oči a uši. Film si proto musíte zásadně stáhnout, nejlépe kamera z kina, tak aby to vypadalo, že se to natáčelo přes igelitový pytel pod vodou, čemuž musí taky odpovídat kvalita zvuku. Šustění bundy nebo kecání diváků je nezbytnost. Bonusové body pak získáte když si to najdete s ruskými titulky na plátně. Jedině pak vynikne jaký neskutečný dobytek jste a že by jste zasloužili elektrické křeslo. PS.: Scénu kde si Sandra Bullock sundavá skafandr si budu od teď pouštět místo porna. Ona je neskutečně šukézní. ()

lubica1995

Film som videla inde ako na veľkom kinoplátne. Videla som ho doma ( klasická telka cca 82 cm) :) Záver? Jasné, že si to pozriem ešte raz. U brata na veľkom plátne, aby som si PRIPOMENULA tie pocity. Bolo to dokonalé. Aj tá originálna anonymita postavy a absencia všetkého PRED a všetkého PO. Na to, aby som bola milo prekvapená mi nechýbala veľká obrazovka. Naozaj sa to dalo pozerať aj na normálnej tv. Hlavne to bolo niečo nové. Svieže a originálne. PS: zaujímavý pohľad na astronautov a ich pohľad na Zem. Kto vie, ako sa asi skutočne cítia v takej vzdialenosti od zemskej príťažlivosti. ()

Lokitre

Jeden z nejlépe hodnocených filmů roku, který je absolutně bez děje, bez herců a plný emocionálně hlubokých a trapných okamžiků. Začátek vypadal poměrně slibně, ale pak už to bohužel šlo z kopce. Se smrtí jediného slušného herce celý film šel do kytek, protože Sandra Bullock hraje postavu, která o vesmíru neví vůbec nic a proto nám nic nevysvětlí (proč se ruská stanice vznítila pořád nechápu). Celý film je proto neskutečně zmatený a z fyzikálního hlediska tu bylo dost věcí špatně. Obvzláště pak přesun ve vesmíru pomocí hasícího přístroje mi přijde dost nerealný. Jestli tohle vyhraje oskara a Hobbit ne, tak ať jdou do kytek. Ztráta času. ()

demovka

Celou dobu čekám mimozemšťany a ono nic! Tak proč o tom psali? První polovinu filmu jsem jim to nevěřila, druhou polovinu jí už ano. G. Clooney byl výbornej, ale jak tak rozprávěli během začátku, tak mi to přišlo trochu přehnané. Krásné záběry, slušné efekty a hudba výborná. Herecké výkony v mezích jejich nejlepších možností. ()

maco19

Perfektne grafické spracovanie, ten pohľad na modrú planétu bol neskutočne krásny. Skoro celý film som sedel v napätí a čakal ako sa to skonči. (až na jednu pasáž) vrelo ho odporúčam. Vo filme bolo dosť vedeckých nepresností aj keď sa Cuarón snažil o čo najlepšiu realističnosť. Prižmúrim oko a dávam 5 hviezdičiek. ()

polono

Nádherný snímek. Prožíval jsem to společně s hlavní hrdinkou. Vždy jsem chtěla letět do vesmíru, ale po zhlédnutí toho filmu jsem si to rozmyslela :-). Sandra Bullock hrála excelentně, zasloužila by jsi oscara. ()

zdeminem

Uvažoval jsem, jestli dát 4 nebo 5 hvězd, ale absolutně mě nenapadá, za co bych tu jednu srazil... za rok 2013 společně s Vlkem z Wallstreet a Rivaly nejlepší filmový zážitek... ()

zurivymlok

Tak toto natočit muselo být těžký jak prase. Alfonso Cuarón, který jediný natočil koukatelného Pottera, opět prokazuje svou genialitu. Občas sice někdo scestně hovoří o absenci příběhu, scénáře či vývoje postav. Jenže v tom já vidím nepochopení podstaty příběhu: ono postavy se těžko mohou vyvíjet, když se jedná o několikahodinový boj o přežití ve vzduchoprázdném vesmíru.Osobně bych chtěl opravdu vidět např. uživatele KevSpa, jak vede duchaplný dialogy při cestě vesmírem. :-D ()

Arany

Tenhle film se nemusí dlouze představovat. Nejkrásnější film, který jsem viděl. Víc tam nehledejte. Nemá hlubokou myšlenku, ani kdovíjak převratné dialogy, ale vzhledově je krásný a to jsem od toho očekával. (viděno na Cinema Mundi 2014) ()

Me.Plus.You.

Po pár minutách sledování mi Alfonso Cuarón sroloval ponožky a nechal mi tak jeden nádech na minutu. Přepište slovníky a vyhledávače, je jasné, že pod výrazem "dechberoucí" musíme vždy najít tento film! VELKÁ gratulace k sedmi soškám a ještě VĚTŠÍ díky za takový film, který nejen IMAX a Saldra Bullock potřebovali jako sůl. Těším se jak Alfonso naloží s "klíčkem" ke všem filmovým penězům světa, který právě obdržel, fakt se TĚŠÍM. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)