Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

TeeAge

|| Scenár: Matt Sherring / Predloha: The Feather Men - Sir Ranulph Fiennes | Hudba: Johnny Klimek, Reinhold Heil | Produkcia: Michael Boughen, Tony Winley, Steve Chasman, Sigurjon Sighvatsson | Distribúcia: Open Road Films | Štúdio: Ambience Entertainment, Palomar Pictures, Omnilab Media | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 56,383,756 $ || Film nakoniec nebol takým prepadákom, jak sa zo začiatku zdalo, dodatočné kalkulácie rozpočtu ukázali kľudných 35 mega, čo je ani pólka avizovaných 70. Dá sa teda povedať´, že na seba presne zarobil ešte aj tak, keď pripočítame 50% rozpočtovej sumy pre kiná. Každopádne ten film nie je vôbec tak zlý, jeho jediným problémom je, že má o 20 minút viac, než čo by bola potreba. Podarilo sa mi ho dopozerať na druhý krát, no nakoniec ma to milo prekvapilo. Statham by sa už ale mohol trochu ukludniť aj s jeho producentmi, solia podobné žánrovky jak Slovensko eurá do gréckeho eurovalu, a to už potom skôr naserie, než poteší. 68% | Blu-Ray, CZ DTS | ()

genetique

Jasná voľba pre oldschoolovú porciu zábavy, s celkom fajn zápletkou okorenenú o skutočnosť, že film zachytáva určité skutočné udalosti. Do akej miery sa tak skutočne dialo ma v tomto prípade vôbec nezaujíma. Dôležité je, že som sa bavil. Je pravda, že v prvej polovici som dával malú šancu, že sa budem čudovať prečo film nie je v červených číslach, pri záverečných titulkoch tomu ale tak bolo. Atmosféra má svoje čaro. Statham si zopakoval návrat do sedemdesiatych rokov ako tomu bolo v The Bank Job a toto obdobie mu naozaj sekne. V zaujímavej roli sa ocitol Clive Owen, ale svoju postavu zvládol perfektne a aj vďaka nemu film ožil až niekedy od polovice. Ostatne má film aj dosť slabých miest, hlavne postava De Nira mala viacmenej len splniť úlohu zaplniť miesto na plagáte a prilákať väčšie publikum a miestami prekombinované dejové línie zbytočne brzdili tempo filmu. Inak spokojnosť a prekvapenie. 80%. ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný thriller s Jasonom Stathamom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh o výbornom nájomnom zabijakovi na odpočinku, ktorý sa dozvie o uväznení svojho starého priateľa, pričom pre jeho záchranu musí splniť jeho úlohu, pozabíjať niekoľkých členov špičkovej vojenskej jednotky SAS a tak sa rozhodne kvôli priateľovi ešte raz vrátiť do akcie, ale na ceste za splnením úlohy mu okrem iného bude stáť aj cieľavedomý ochranca vojakov z SAS. Spracovanie je ale skôr sklamaním, nie je úplne zlé, ale tento zaujímavý príbeh je až príliš pomaly a miestami aj nudne podaný, hlavne celá prvá hodina má až príliš pomalé tempo a len minimum zaujímavých momentov, takže tá je na tom dosť zle, potom sa to už trochu rozbehne, aj dej začne byť zaujímavejší, ale stále to nie je ono, až záverečná dvadsaťminútovka už je konečne správne dynamická, presne tak, ako sa na správny akčný film patrí, ale to už je neskoro. Ale zaujala ma takmer úplná absencia skutočného záporáka, je tu niekoľko rôznych strán, ktoré síce stoja proti sebe, ale všetky robia to, čo musia a pokladajú za správne. Akcie je tu priemerné množstvo, ale zaujala ma len minimálne. Je síce celkom slušne natočená, s prehľadnosťou nie sú žiadne problémy, ale je až zúfalo nenápaditá, nájdu sa tu asi dva slušné nápady, až zúfalo monotónna, chýbajú jej správne vygradované situácie, teda až na pár scén zo záverečnej fázy a navyše sa tu nenájde ani jedna drsnejšia scéna, ktorá by to mohla vylepšiť. Ručnej akcie je minimum, okrem jedného dlhšieho súboja a aj to len proti jednému protivníkovi sa tu nájde len pár niekoľkosekundových zneškodnení menšej skupiny protivníkov pomocou pár úderov, skôr sa strieľa, ale v úplne nudných prestrelkách, v ktorých takmer nedochádza k usmrteniam a viacero rôznych naháňačiek, či už v automobiloch alebo pešo. Nie je tu žiadna akčná scéna, ktorá by si skutočne zaslúžila pochvalu, ale najlepšia je predsa len naháňačka po strechách a tie dve, tri Stathamove rýchle zneškodnenia protivníkov. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jason Statham už síce pôsobí dosť stereotypne a navyše po akčnej stránke tu toho moc nepredvedie, na moje prekvapenie je na tom lepšie Clive Owen, ktorý si získal moje sympatie a fandil som hlavne jemu, nesklame ani Dominic Purcell, ale Robert De Niro mi už do takejto úlohy vôbec nesedí, stále nie je zlý, ale už má len predsa svoj vek. Réžia je určite sklamaním, nechápem, prečo réžiu takéhoto akčného thrilleru zverili práve nováčikovi, potom to tak aj dopadlo, že sa snažil hlavne nič nepokaziť a udržať to na priemere, takže nezaujal vôbec ničím, ale aspoň technická stránke nie je zlá, aj keď v rámci rozpočtu som čakal predsa len viac. Určite nie som sklamaný, film dopadol presne tak, ako sa aj dalo podľa traileru čakať, takže som nič viac ani nečakal, čo ale nič nemení na tom, že Elitní zabijaci je len čistý nezaujímavý priemer, na ktorom zaujme asi len to obsadenie, ale dej a akcia už rozhodne nie. Jedno pozretie bohato stačí. 54% ()

Eliott

Film nebyl vůbec dokonalý a v první polovině jsem se ani nijak zvlášť nebavil a tak jsem pouze váhal mezi 1-3 hvězdami. Poslední půlhodina však film docela zachránila a to už jsem zvažoval, jestli hodnocení nevylepším, což jsem přiliš neudělal. Statham byl ve své roli spíše průměrný a mimo rvačku ke konci mě tu vůbec nezaujal. Nicméně mě tu docela bavil Robert De Niro. 50% ()

Kaka

Zdání klame. Killer Elite je sice příjemně oldschool (syrový obraz, 80. léta), nicméně není aní zdaleka tak dynamický, jak bych na Stathama čekal, není ani zdaleka tak kinetický z hlediska akce, jak bych si přál (hlavní rvačka Owen - Statham nuda, pouze kvalitní střih, chybí fyzično, rány nebolí), chybí krev, chybí tvrdost a naturalismus. Vycizelovaný obraz a filtry nejsou zdaleka všechno. De Niro je ok, škoda, že málo času. Slečna od koní je vcelku iritující. Nechápu jak ji tvůrci mohli myslet vážně. Stejně tak jako některé rádoby vychytávky (kulka ve vlasech ala Drive apod.), které jsou přebrané od jinud až běda. Horko těžko průměr. ()

Spiker01

Celkem zajímavá podívaná, ale nic speciálního. Film naláká hlavně hereckým obsazením, kdyby jej nebylo, nedostal by ode mě ani 2 hvězdičky...50% ()

castor

Tihle chlápci měli našlápnuto slušně. Na jednu stranu nutí k vypnutí mozku, na tu druhou se tváří nesmírně vážně. Tak či onak se vše brzy rozjede poměrně hekticky a překombinovaný děj spíš škodí, přitom není ani nijak chytrý. Záhy některým scénám dochází dech, špatné nejsou, ale vyhledávat je po letech taky nikdo nebude. Může za to strnulejší režie a scény, které si berou od každého žánru trochu a které měly být vrcholy filmu (třeba bitka Statham – Owen je překvapivě docela nuda) jimi nejsou. Chybí poctivé fyzično, momenty, ze kterých bolí, namísto toho se tu ušlechtilý milovník Statham honí za plavovlasou farmářkou. Průhledné, ale pořád poctivé řemeslo. Už jenom kvůli hercům (knírkatý Owen rozhodně coby bad guy uspěl) se ale mohli všichni za kamerou o krapet víc snažit.. ()

D.Moore

Ha, a pak že posmrtný život neexistuje. John Frankenheimer sice zemřel před deseti lety, nicméně v roce 2011 jsme se dočkali Elitních zabijáků, filmu, který je frankenheimerovský v každém směru. Nevím, jestli si Gary McKendry na pomoc vyvolal jeho ducha, nebo jestli se nám do něj Frankenheimer převtělil (to ukážou až další snímky), ale je to celkem jedno. Hlavní je, že akce je, a že je realistická, drsná, nedigitální, nezpomalená a všelijak nenačančaná. Například tak pěknou rvačku, jakou je Stathamova a Owenova nemocniční scéna, jsem dlouho neviděl, a když si k tomu přičtu, že jí předcházela i následovala řada dalších pochoutek (pronásledování v Ománu, londýnská automobilová honička, všechny scény s odstraňováním příslušníků SAS, Statham připoutaný k židli, perfektní finále), jaké tady (snad s výjimkou Craigových bondovek) velice dlouho nebyly, nemůžu být nespokojený. Ústřední herecké trio potěšilo a radost jsem měl hlavně z toho, že Robert De Niro nedostal jenom nějaký laciný štěk, ale docela velkou roli. Škoda byla jen scénáře, který si mohl odpustit linku se Stathamovou přítelkyní a nemusel se snažit být tolik vážný a rafinovaný ()

Spooner

Z filmu, který se mohl stát hodně cool akčňákem s výborným obsazení, se stal spíše průměrný miš maš, který neví přesně čím chce být. Chvilku se to tváří jako klasická béčková stathamovka, o pár scén dál se to snaží hrát na stylovej Bank Job a v další zase na vážnou historickou dobovku. No a je docela jasný, že úplně nevychází ani jedno, obzvláště když scénář nedává už ke konci moc smysl a je to celé překombinovanější, než by se na tento druh filmu slušelo. I tak ale celkem slušně uteče, akce je hodně fajn (zvláště fighty Statham vs. Owen se povedly) a herci si ten svůj standart odehrajou vždycky. A De Niro s bouchačkou v ruce potěší v každém věku. 60% ()

Wacoslav1

Posledni vydarena Stathamova solovka nez padnul do sracek typu Safe Parker nebo Redemption neni to zadnej zbesilej akcnak spis takovej poctivej spionazni thriller udajne vystavenej na skutecnych udalostech proc udajne? no je to podle kontroverzni knihy kterou Britska vlada hned po jejim vydani poprela a tudiz muzeme jenom spekulovat kolik na tom muze byt pravdy kazdopadne Statham je tu prirozenej nesnazi se nejak zbytecne a za kazdou cenu hrat jako ve svych dalsich opusech takze když to vezmu kolem a kolem tady je prototypem takoveho klasickeho profesionala neco jako v Kuryrovi akorat ze tady je pozadi celeho filmu temnejsi snimek mne ani pres delsi stopaz nenudil a pritomnost dalsich kvalitnich hercu predevsim pak De Nira urcite potesila navic jak uz jsem rekl neni to zadna prehnana zbesilost spis film docela v oldschol stylu coz rovnez kvituju takze ve finale rozhodne spokojenost skoda ze Jason uz podobny role v podobnych filmech nehraje ale tak nezbyva nez pevne doufat ze se k nim casem vrati sedi mu totiz nejlip to je evidentni ()

petero

Jason Statham si vie vyberať úlohy na telo. Schopný scenár, schopný režisér, akciu striedajú konšpiračné dialógy a čo je najdôležitejšie Statham opäť vychytil podarených parťákov. De Niro je stále king, Clive Owen overený zabijácki protivník a Jasonovy parťáci sú tiež na zožratie. Dominic Purcel ma vo svojich úlohách vždy iritoval, no tentoraz nahodil páčo, bokombrady ako svet, drsné fúziky a s okuliarami je úplne na nespoznanie. Ďalší parťák mne doteraz neznámi Adel Young však tiež nezaostáva a do zabijáckej elity rozhodne zapadne. Ženské zastúpenie v podaní rovnako neopozeranej Yvonne Strahovski je viac než príjemné. ()

gogo76

Silná herecká zostava, aj to prepojenie s Ománom je atraktívne, mám rád tieto výlety do cudziny, ale celkovo ide len o ďalší akčný príbeh so Stathamom . Pritiahol ma hlavne DeNiro, ale prekvapilo ma ako málo priestoru dostal. Keď sa pozriem na Stathamove akčňáky, tak ide určite o jeden z tých jeho lepších. Váhal som aj nad štvrtou hviezdou, ale nakoniec asi spravodlivý priemer. 60%. ()

Xmilden

Elitní zabijáci nejsou elitní ani trošku. Film se snaží působit dobově jako spielbergův Mnichov, ale rozhodně na to nemá. Robert De Niro škoda slov, stejně jako všichni ostatní herci, těžko říct zda-li měl větší šance uspět s jiným režisérem a hlavně kameramanem, který je fakt na facku. Nesympatický film, kdo má rád Stathama a žere ho ve všem v čem hraje, může si přidat hvězdičku. Pro mě úplně zbytečně ztrávený čas s tímhle filmem. ()

sepp

Inu, čekal jsem trochu víc. Není to vyloženě špatné, Statham je klasický Statham, DeNiro je už přeci jen vypadá dost unaveně - a jeho "moves" už rozhodně nejsou "like Jagger". Nejlepší je tak bezpochyby Clive Owen, který společně s Jasonem předvádí opravdu dobré souboje jeden na jednoho. Líbí se mi kamera a střih, ale všechno opět padá s bídným a těžce překombinovaným scénářem - spoiler alert!...... Infiltrace SAS základny je opravdu dost přitažená za vlasy - jestli se to ale opravdu odehrálo, jak na začátku tvrdí tvůrci tak tedy klobou dolů, ale je to klasicky "based on a true story, takže true story může být třeba 5 %, známe to... No každopádně na jedno shlédnutí super, podruhé třeba za rok za dva to skousnu, ale pak  už to nejspíš vidět nebudu vůbec potřebovat. ()

lesumir

Kdybych věděl, že 100 minut je tam jenom Statham, 10 minut Owen a 3 minuty De Niro, nikdy bych se na to nedíval! Old school, který se vymyká kasickým Stathamovkám, moc nebaví a je spíš ztrátou času. ()

Fiftis

S využitím svojho potenciálu sa Elitní zabijaci zaraďujú medzi typický priemer. Majú svoje svetlé stránky - vkusne zvládnuté bitky, obsadenie a dávku akcie, ale nevyváženosťou príbehu a následnou nudou ich krásne „zabíjajú“. Ale pri potrebe neviazanej akcie bez potreby zamýšľania sa nad konaním postáv a scenáristov je film vhodnou voľbou na najbližšie dni. ()

Shakers

Fajnové herecké obsadenie a dobrý dej sú hlavnými ťahákmi tohoto filmu, ale s môjho pohľadu to zas tak dobre nedopadlo. Teda ten dej je dobrý, rovnako tak aj scenár je fajn, ale celý film si udržiava tu svoju nenapínavú atmosféru a pomalé tempo, čo je škoda. Až záverečná hodinka stojí za to, kde konečne príde rad na fajn nápady a akcie. Začiatok mi prišiel dosť uťahaný, aj keď zaujímavý, ale chcelo by to trošku lepšiu atmosféru. Bohužiaľ ta sa dostavila až na koniec, čo je škoda. Keby to takto fungovalo od začiatku, tak by to mohol byť fakt kvalitný thriller. 60% - 3* ()

Pepinec

Když už by mě někdy někdo měl zabít, ať je to prosím Jasoň. Dělá to líp, než automatická pračka pere. I pro mě bylo samozřejmě největším lákadlem útočné komando De Niro - Owen - Statham. Tahle řada kdyby se vhodně doplnila, mohla by dělat na MS v Praze kterémukoli mančaftu první lajnu. Na můj vkus ale kluci zakončovali svoje akce až moc rychle. Sice precizně, jenže já mám radši kombinaci až do kuchyně. ()

sheen

Škoda, že De Niro nedostal více prostoru jako starý vysloužilec byl parádní ani Statham a Owen nezůstali pozadu, tomu chyběla jen mrkev v puste. ()