Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

hroubek

Jsem malinko zklamaný, protože u toho snímku je opravdu moc dobře vidět jak trailery lžou.Při sledování traileru jsem si představoval trochu jinou podívanou.Né, že bych si stěžoval to se říc nedá jen jsem byl malinko zklamaný.Osobně jsem očekával trochu víc bečkovitější film a zápletku ale tohle bylo skoro špionské drama s hodně akcemi.Příběh se dal ořezat o pár postav bohužel pro nás i Yvonne Strahovski, která v Chuckovi válí ale tady nikoho nenapadne jí dát do ruky zbran.Statham je ultimátní borec, který dokáže potěšit každého fandu akčních filmů,De Niro si vzpoměl jak lovil jeleny a učitelskou postavu mu budete věřit od první sekundy na plátně a nakonec Owen měl tu smůlu, že mu role předepisuje nosit jeho knírek, protože bez něj by byl ještě drsnější.Velmi fajn akce,trefný hlášky,solidní Purcell.Příjemný akčnák, který je velmi slušně odpracované řemeslo. ()

Trustme

Jakýsi Gary McKendry dostal filmové požehnání a mohl vyslovit tři přání pro svůj film. Gary nesměle vyslovil tři jména: Statham, Owen, De Niro... Země se otevřela a byl počat film Killer Elite. Film, který překvapil, že vlastně není nijakou zběsilou akcí, že děj je všelijak pokroucený a nastavovaný, či dokonce na akční eSo příliš upovídaný. Někdy je dobré dát se jinou cestou, než tou očekávanou. Myslím, že pokud by Statham v tomhle filmu měl dělat trojité otočky a průskoky napříč okny vedle sebe jedoucích vozidel, byl by to film, kterých už naporcoval habaděj a celý by to bylo tak nějak v jiné "cenové kategorii". I tak je tu stále tím dobrým drsným nasraným zabijákem, co stíhá i mluvit a žít. Tento film je ukázkou, jak moc je důležité obsazení charismatickými herci. Nikdo tu není kladná postava, ale přesto každý z nich je svým způsobem sympatický. Dobová stylizace do let osmdesátých je tu skvělá. Práce kamery tůze oku lahodná. A já byl zase štastný, že filmy o chlapech s temnou minulostí jsou zase přítomností! Váhal jsem s počtem hvězd v hodnocení filmu. Jelikož tento vzácný klenot žánru je na ČSFD nepobrán - odvažuji se mu udělit plný počet a není to určitě způsobené tím, že Stathama mám docela rád... ()

Brain-D

Takový zvláštní nevyvážený akčňák. Rozhodně je dobře obsazený, ale nemá extra hlubší postavy a ani jsem si tu nikoho extra neoblíbil. Nevýrazné, ale i tak jsou některé +. Např. De Niro boduje s bouchačkou a zabíjením, přímé zabíjení 3 členů SAS. ()

Danny F.

Celkem solidní pokoukání plné dobré akce a s dobrým dějem. No jestli podle skutečnosti tohle natočili, nevím, ale určitě to upravili podle sebe. 70% ()

Andreas83

Návrat ke starému dobrému akčnímu filmu bez potřeby počítačových efektů. Ten kdo má tohle rád bude spokojený, není nad to se občas vrátit v čase. ()

zdenny

Jestli byl film natočen na základě skutečných událostí, to nechám na jiných. Pravdou je, že základní dějová linie byla dobrá a netradiční. Jason Statham spolu s Clivem Owenem a Robertem De Niro pro mě byli příslibem. Nějak ale film neměl grády, jaké jsem očekával. Ve druhé polovině, nebo spíš v poslední třetině, se film (hlavně díky C. Owenovi) rozjel a vydal správným směrem. Nicméně dávám pouze tři hvězdy i přesto, že v tomto špionážním žánru (který moc nemusím) tenhle patří mezi to lepší. ()

Mishqo

je to samozrejme pozerateľné a sem tam aj nejakú tú dobrú akciu uvidíte (chválim aj dobrú hudbu) avšak chýba tomu nejaký nápad a svižnosť pretože film pôsobí dosť neoriginálne a miestami aj nudne ()

VanTom

Sice se tváří jako něco víc ("podle skutečného příběhu", mentor Robert De Niro), ale ve výsledku jde o klasické Stathamovo béčko. Svěže přímočará zápletka se (do sebe a svých ambic) zamotá až v závěru, do té doby zřídka sundává nohu z plynu a servíruje jednu akci (s roztěkanou kamerou a nedbalým střihem) za druhou – od průměrných přestřelek až po slušné fyzické fighty (také je koordinoval Chad Stahelski). Na slabší 4 * to Jason a Clive dají. ()

blackJag

SPY GAME potkává MNICHOV, za oběma zmíněnými přitom tento mix nezaostává ani v obsazení (kromě trojice nejzvučnejších si výbornou roli střihl i Dominic Purcell). Film navíc není vůbec špatný, dobře mu zní střelba, má zajímavé prostředí i kulisy, nějakou tu péči by ovšem ještě uživil (především v oblasti scénáře). Pokud na film vyrazíte, srovnejte se s tím, že trailer, který vás na něj nalákal, nevypráví úplně stejnou pohádku jako výsledný film, ale jinak není proč váhat. Slušné řemeslo, vycházející ze skutečných událostí. II Scénář: Richard Ayoade (adaptace knihy THE FEATHER MEN britského spisovatele a dobrodruha Ranulpha Fiennese ). 65% ()

JohnSmith

Takové filmy mám rád, tajné služby, black ops, žoldáci, to je něco pro mě. Zvlášť když je to založeno na skutečnosti. Krom toho dva nejdrsnější angláni současnosti proti sobě a ve slušné formě sekundující De Niro k tomu přidejme řemeslnou zručnost režiséra a je tu fajn retro thriller. ()

MencaCZ

Obrovské zklamání, hrají tam mnou velmi vyzdvihovaní herci (Statham, De Niro) ale ani ti to nezachrání. Film je jedna velká nuda. Žádná šťáva jakou bych podle obsazení mohl očekávat :-( ()

Kosmik 1

Ikdyž se jedná o průměrný akční film, tak mě nadmíru bavil. Robert de Niro hodně vyčnívá nad ostatními herci a s pořádným kvérem to stále umí, no a Jason Statham je jako vždy stejný, takže rozhodně nezklame. Pro mě byla více záživná až druhá půle filmu, což vzhledem k stopáži je dlouhé čekání, které se ale vyplatilo. 75% ()

HomeAlone

Aj napriek tomu , ze nam trailer ukazal dost , sa jedna o velmi dobry film . Akcne spionazne filmy si vzdy rad pozriem a nikdy ich nieje dost . Herecke vykony spickove , ako aj hlavne trio , tak aj vedlajsie postavy v podani Purcella a Younga . Az na male drobnosti , maximalna spokojnost . 85% ()

Pecival

Poměrně solidní akce, s nějakými (zbytečnými) intrikami napozadí. Ale nějak extra mě do očí nebyly, takže jsem s deklarovanou žánrovou nejednoznačností neměl žádný problém. Všichni tři herci byli fajn (ale Owena a De Nira je na takovou ptákovinku skoro škoda), film se odehrává v osmdesátkách (režisér mohl vydojit z doby víc oldschool feeling) - v mezích možností docela spokojenost. ()

Vercinix

Po dlouhé době snímek, který, jak říkají právníci, naplňuje skutkovou podstatu akčního filmu/žánru. Owen sice s tím knírkem vypadá úděsně, ale jinak parádní odreagování! ()

Hollohlaway

Hodně zmatené, někdy až nelogické béčko. Nijak zvlášť sem se nebavil, má to fakt dost chyb. De Niro je příjemné zpestření a Statham hraje svůj standart, ale scénář je prostě popletenej, nemůžu si pomoct. ()

Jello Biafra

Akčný thriller o nájomnom zabijakovi s tvárou Jasona Stathama, ktorý musí so svojím týmom žoldákov odstrániť troch bývalých členov SAS aby dostal z ománskeho väzenia svojho mentora, ktorého hrá Robert De Niro. Plán zo začiatku výchádza, ale nášmu týmu žoldnierov začne šlapať na päty bývalý člen SAS, ktorého pre istotu stvárnil Clive Owen. Práve ono hviezdne obsadenie je najväčším lákadlom tohto mierne politicky ladeného thrilleru. Hlavná zápletka sa totiž točí okolo toho, že dotyční bývalí členovia špeciálnej jednotky, na ktorých je vypísaná odmena, zatrelili troch synov ománského šejka počas občianskej vojny v Ománe. Film sa odohráva v roku 1980 a veľmi mňa tu potešili dobové reálie vrátane starých áut či dobového oblečenia. Je tu skrátka a jasne vidieť, že tvorcovia si dali záležať a herci sa tu tiež veľmi snažili. Bohužiaľ ale filmu uberajú body zbytočné dejové odbočky, ktoré často nikam nevedú a zdĺhavý rozjazd. Napriek tomu si myslím, že Killer Elite je vydarený Thriller, ktorý si rád niekedy zopakujem. ()

vanderbart

ale jo, je to sice pěkná blbost, ale upřímně jsem čekal, že to bude i horší.. :) taková nenáročná podívaná, v které je jedno klišé na druhém a u které se hlavně nesmí moc přemýšlet.. ()