Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

glumka

Z mého pohledu určitě nejlepší díl celé serie. Úžasná auta, výborné akce, dobrá kamera a výborný boj mezi Vinem a Dwaynem. Jedna věc mi ale vadila a to byla scéna za titulkama. ()

HappyDeath

Výborný film, ale vytáhnout desetitunový sejf dvěma obyč kárama ze zdi a tahem?!? čo ti je*e? Krom tohoto logického nesmyslu, úžasné. ()

Eilean Donan

Ani by človek nepovedal, že aj "takto" sa dá kradnúť trezor... nuž, je mnoho spôsobov :D Film je nárez hádam vo všetkých zmysloch tohto slova, aj so všetkými jeho úletmi a behmi po strechách a... :) ()

ortoncz

Série se přesunula z pouličních závodů na okrádání velkých ryb a bojem s policií. Akce je větčí než v jakkémkoliv předešlém díle . Za mě rozhodně pozitivní přesun k větší atraktivnosti a že nezůstala trčetz na jednom místě jako smrdutá ropucha. Ikdyž začátek není bůhví jaký , tak konec to plně vynahrazuje. Obsazen Rocka je správný krok k oživení. 75% ()

redwik

Podľa mňa asi najzaujímavejšie Fast & Furious zo všetkých, čo doteraz vyšli. Celkom sa mi páčilo, že proti sebe v podstate bojovali 3 strany. Avšak hrozne nevhod mi padol neskutočne biely a blyštivý úsmev Dwayne Johnsona. Pravdupovediac, film sa mi až príliš podobal na niečo ako Dannyho Jedenástku, akurát že sem pridali upravené zákony fyziky. Dej bol plný neočakávaných (a občas aj dosť nelogických) zvratov, čo bolo fajn. Ale aj tak si myslím, že to treba brať ako komédiu, nie ako skutočný akčný film. ()

SimonShot

Vyborný filmeček u kterého jsem byl štastný že se na něj dívám na 100% moc věcí se o tom nedá napsat ani vytknout zapadl do této nadprůměrné série, škoda že už tam nejsou taková super auta jak předtím ale jinak perfektní. ()

Kadas97

Po kvalitatívnom zlepšení v podobe štvrtého pokračovania tu je pokračovanie piate, ktoré za svojím predchodcom ničím nezaostáva a v mnohých veciach vyťahuje nové tromfy. Exotická Brazília je prísľubom niečoho nového. Už pri minulom F&F sa žáner zmenil z dobrodružného filmu o závodení a autách na oldschoolový akčný thriller plný streľby a akcie. Proti sebe sa tu postaví Vin Diesel a "všemocný a nezničitelný" The Rock, ktorého obľubujem asi tak ako Seagala...vôbec. Záverečná 40-minútovka film nakopla do najvyšších otáčok a žiaden divák určite nezabudne na naháňačku dvoch Challengerov s obrovským sejfom. Hudba, efekty a kaskadérina ako vždy na najvyššej úrovni a záverečná hitovka len potvrdila, že po takmer dokonalej F&F4 je tu dokonalejšia F&F5, ktorej len málo chýbalo aby dohnala prvý diel. 9 z 10 P.S. Možno keby tam nebol "The Rock" ale napríklad Bruce Willis napálil by som plný počet. ()

katmandzoo

pre mňa zatiaľ najlepší diel celej série, veľmi to oživil príchod The Rocka a jeho vzájomný súboj s Vin Dieselom som si teda neskutočne vychutnal..vždy som chcel vidieť film, v ktorom si to títo dvaja borci rozdajú a dočkal som sa..váhal som medzi 4 a 5*, ale k dokonalosti mi tam ešte niečo chýbalo, preto lepšie 4*..teším sa na ďalšie pokračovanie.. ()

Hpatrik

Místy je to přepálené, hloupé a popírá to zákony fyziky, na druhou stranu to překypuje testosteronem, je to solidně natočené a je to opravdu pěkná podívaná. Chce to trochu nadhledu, vypnout a užívat si. Edit: V porovnáním s předchozími díly o třídu lepší, scénář se povedl, ty nejlepší postavy ze všech dílů jsou zpět a navíc se k partě přidal charismatický hlásič Dwayne, a všechno to skvěle doplňuje dynamická hudba Briana Tylera. Jen škoda té přehnané honičky s trezorem. Poctivé čtyři. ()

Pekisan

Ono to bavilo, toz o to nejde. Co mna sralo boli strihy. Dvaja sputani za ruky nad hlavou. Strih! A su doma ako by sa nechumelilo. Strasna strielacka. Vsetko co ma nohy uteka vsetkymi smermi. Bang! Vsetci spolu na uplne nevysvetlitelnom mieste v pohodicke. Schyluje sa k pretekom. Auto za auto. Shift! Nove auto sa parkuje v garazi. Je jasne, ze asi mali dost materialu a mali z coho vyberat, ale dalo sa to aj inak. Inak potesila chemia medzi Dieselom a Walkerom ako aj akcne sceny, ktore boli vacsinou silne nadsadene, ale keby som chcel realitu tak si pozriem na youtube video ako po 100 rokoch odkvapol asfalt do kadicky. ()

P. J. D.

Upřímně řečeno, každý díl z Rychle a zběsile se mi zdá stejný. Jezdí se v něm pořád dokola, řeší se nějaký problém hlavních postav, zase se jezdí pořád dokola a to je asi tak celé. Nějaká akce ve filmu je, postavy jsou docela i propracované, nějaký příběh jednotlivé díly mají, ale stejně si jsou podobné jako vejce vejci. Že byste mohly očekávat nějakou změnu je asi těžko představitelné. Film se mi zdá právě proto průměrný a nutí mne zamyslet se, zda není vlastně natáčen jen a jen pro ty peníze. 3/5. ()

tranquill

Akce... Prachy... Rychlost... Mafie... FBI... Benzín... Diesel (Vin :-) Dlouho jsem si říkal: tak další akčňák s Vinem a Dwaynem, nejsem příznivcem této série, takže průměr... Pak přišlo na trezor... Akční sekvence s trezorem nemá chybu, ta originalita, nezadá si s kterýmkoliv Bondem, prostě tohle se Linovi povedlo! Takže 4! ()

Bollek

Už od minulého dílu se nám Rychle a zběsile začíná ubírat trochu jiným směrem. Je tu méně závodění a více střílení. Někomu se to líbí více, někomu vůbec. Ať už bych se přidal k jakékoli z těchto skupin, musím uznat, že se film jako celek velice povedl a je možná tím nejlepším z celé série. Je potřeba o něm ale moc nepřemýšlet a zapomenout na chvíli na zákony fyziky. Kdo tohle dokáže, může si ho maximálně užít. ()

KafuR

Popáté a konečně jinak. Už jisté náznaky v předchozím díle dávaly naději, že by série mohla nabídnout i něco s výraznějším kriminálním podtextem a Fast 5 se tak stává akční a dynamickou podívanou, která daných kritérií ale nedosahuje jenom nablýskanými kárami, ale nabušenou a různorodou akcí, ve které mají místo jak automobilové honičky a pěstní souboje, tak skákání po střechách a přestřelky v ulicích. Závěrečná pointa pak dává vzpomenout na filmy jako Loupež po italsku. A Torreto konečně získává rovnocenného soupeře v podobě neústupného poldy Dwayneho Johnstona. Souboj Diesel/The Rock rulez! ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011