Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

El-Barto

Boží akce, ještě lepší The Rock, díky kterýmu se tenhle film liší od těch teenagerských předchozích dílů. Justin Lin perfektně režíruje, má spoustu nápadů (kontejner, honička ve slumech atd.) a v akci tomu pořádně šlape na plyn. Postavy mi jsou celkem ukradený, popravdě ani nevim, jak se kdo jmenoval a Vin Diesel by radši neměl moc mluvit, natož pronášet nějaký proslovy (Rock je v tomhle filmu stokrát zajímavější). Je dobře, že se film soustředí na něco jinýho, než na auta a je z toho akční heist movie. Už dávno jsem nad touhle sérií zlomil hůl, ale Lin se zasloužil o to, abych jí aspoň přestal pohrdat, 7/10. ()

piranha

Škoda jen toho velmi klišoidního konce, jinak to byla výborně akční exhibice, kterou táhne Vin Diesel. Tradiční blbosti obsažené v akčních filmech mi tentokrát vůbec nevadily a naopak vcelku fungovaly. ()

stepankoby1

Výborné posbírání do té doby roztříštěné a jako celek neuchopitelné série. Udělat z toho avengerovskou týmovku postav z předchozích dílů vedoucí k heslu "rodina porazí VŠE, co na nás můžete hodit" byl geniální nápad, který zajistil sérii budoucnost ještě na hezkých pár let. Navíc skvělá akce, DOKONALÝ Rock a příjemná přehlednost i jednoduchost děje. Není pořádně, na co si stěžovat. Zábava to je dokonalá, a o víc by u F&F byla blbost žádat, jak jsme se už nejednou dozvěděli. ()

Aurus

Co mám tomuhle filmu říct. Tento film nemá ani jednu chybu prostě je fantastický a lepší než všechny Marvel a DC filmy. Příběh je brutálně výtečný,postavy fantastičtí  jako vždycky. Auta jsou prostě super a hudba je  fantastická. Na tomto filmu není ani jedna chyba. Moje hodnocení 11/10. ()

Wolvie

Jako popkornová zábava je Fast Five naprosto dostačující a je to pravděpodobně nejlepší díl série (jediný,u kterého jsem chvíli uvažoval o čtyřech hvězdičkách).Ovšem pořád je to jen a pouze Rychle a zběsile,tedy strašně hloupá podívaná se strašně hloupými postavami,pár pěknými auty a holkami,okořeněné tentokrát značným množstvím akce.Kromě bitky Rock vs. Diesel mi žádná scéna neutkvěla v hlavě.Tahle série se za těch deset let vůbec nikam kvalitativně neposunula (jen žánr se trochu renovoval) a stále si drží svůj průměrný standart.Nijak mě neuráží,ale ani mě nikdy nebude výrazně zajímat.Ovšem Lin je zručný akční tvůrce a pátého Terminátora bych si pod jeho vedením rozhodně nechal líbit. ()

SidneyP

Justin Lin se oproti minulým dílům pochlapil o 100% víc a výsledkem je budiž toto. Vynikající akčňák, který si nemůžete nechat ujít z jednoho prostého důvodu: Kde jinde uvidíte zápasit Vina Diesela s The Rockem? Červená barva tomuto filmu sluší a náležitě patří, protože jestli se vám líbily všechny díly "Fast...", pětka se vám rozhodně taky bude líbit. A věřím, že po tom konci se vám bude líbit i ta šestka. :-) 80%. ()

zelda82

Totalni akcni nater...Prestrelka a honicka ve favelach, kradeni bouraku z jedouciho vlaku a na konec demolicni derby, o kterem se nesnilo ani hracum Carmageddonu...A co je hlavni - The Rock si rozbil hubu s Vinem Dieselem:)) ()

FilmWave

"Dannyho parťáci" Vina Diesela. O chloupek horší než čtyřka. Akce a hlášky super, když se mluví a vymýšlí, tak nechtěně vtipné. Výborný Dwayne Johnson. ()

Adm.Nelson

Tak pri tomto dieli som asi najviac krútil hlavou nad viacerými vecami (všetko s trezorom, správanie sa The Rocka, regrútovanie ľudí do tímu na základe podivných vlastností, The Rockova "úžasná" intuícia, čo chýba v kradnutom aute a veľa veľa ďalších vecí), ale zároveň som sa najviac bavil. Tyrese, ktorého som v druhom dieli neznášal, tu vynikajúco hláškuje a chémia medzi jednotlivými postavami skrátka funguje. Určite najzábavnejší film zo série, ale nemôžem povedať že najdospelejší, lebo všetky filmy z tejto série by som prirovnal ku pubertiakom, ktorí sa tvária dospelo, ale netreba vám ani veľmi pozorný pohľad na to, aby ste zistili, že sú mladí, hlúpi, ale znovu podotýkam, že zábavní. Za všetko vraví posledná akcia - veľmi nereálna, ale vynikajúco natočená a ozvučená, pričom je výborne vygradovaná a jej posledné sekundy sú tak skvelo nastrihané, že človek musí len uznanlivo pokývnuť hlavou. A nezabudnuteľná hláška "nestihol si ho vytiahnuť" - kino sa smialo ešte veľmi dlho potom. 8/10 ()

Wargoo

Ja vám neviem... Asi som to zasa precenil !!! Hneď som vedel, že to bude klasická "za vlasy pritiahnutá" akcia, kde hromada klišé bola asi tak veľká, ako Kristus v Riu... Nonsense hneď na začiatku, kde krátky vlak vchádza na most tak dlho, ako by to bolo 10 transsibírskych magistrál v rade, skok z cca 150 - 200 metrov do vody bez následkov a finálna "wtf trezor run" scéna... Sklamanie musím priznať. Ale ! Musím povedať, že natočené to bolo v skutku bravúrne - scény demolície áut, BIG MEN FIGHT, krásne ženy, a bohužiaľ až v druhej rade autá. Vďaka tomu sa to ešte ako tak dalo. 3*** a 60,033% ()

sbl

V rámci žánru je to skvost, pro mě jako film o něco slabší, ale i tak pořád akční nářez. S původním filmem máme společné jenom postavy a sem tam nějaký ten závod. Rozhodně to ale není špatná věc, protože série se dostala na příjemné rozcestí, které může jít dvěmi cesty. Záleží jen na kterou se rozhoupou. Pro mě bude na každé straně řeky tráva zelenější, protože jsem fanoušek série. Justin Lin zraje v jistotu, ale jenom tu akční. PROTOŽE když kamera stojí je to taková nuda, že jsem v kině usínal. JAKMILE ale začíná akční sekvence, nemůžu se jeho režírování nabažit. Ještě pár snímků a budeme mít nového Tonyho Scotta. Z obsazení mi v podstatě nikdo nechyběl. Je tu dost testosteronu, ale taky pár nádherných dam na vyvážení vah. Diesel a Walker už jsou ze sérií seznámení takže u nich žádný problém. Vedlejší postavy hlavní partičky svými hláškami dobře šperkují celkovou chemii sympatické zlodějské bandy. Divokou kartou tu měl být nováček Johnson, ale pro mě nebyl až takový badass, jak by si sám představoval. Oproti postavě, kterou hrál ve Faster se mi zdál polovičně nasraný. Shrnutí? Nebýt pár hluchých míst, a některých nelogických rozhodnutí postav, mohli jsme mít adepta na akčňák roku. Tuhle nálepku ale budu šetřit pro jiný film, protože Fast Five mi více přijde jen jako nadprůměrné pokračování komerčně úspěšné série. ()

Puol

I s nehorázne tupým scenárom sa dá nakrútiť nabúchaný akčný výplach. Silná herecká/testosteronová zostava spolu so zástupom nádherných báb ponuka zbesilú akčnú jazdu. Klobúk dole hlavne pred The Rockom, ktorý konečne dostal rozum a zobral riadnu akčnú rolu. ()

Rokle

Efektní blábol, jenž dokonale naplňuje a ukazuje, že i když realita akčních scén je na hony vzdálená, je nezbytné ji dát potřebný šmrnc. ()

KuZd

Absolutne nechapu takto vysoke celkove hodnoceni na CSFD. Chapu, ze od akcniho filmu nemohu cekat kdovijakou hloubku. Ale takovou kravinu jsem nevidela skutecne dlouho. Trapny film od zacatku do konce, ktery vas dokonce ve sve naivni jednoduchosti rozesmeje. Nevim, mozna slo o parodii sebe sameho a ja ji nepochopila... ovsem silacke vyrazy Vin Diesela mne vylozene odpuzovaly i jeho tri jedine herecke vyrazy, ktere behem filmu predvadi. Zenske protagonistky tam jsou jen od toho, aby spulily rty a zadek na motorce a delaly dekoraci muzskym svalovcum. No ja nevim, pro koho toto je urceno, ale asi bych se stydela jit na dalsi pokracovani teto rady. Hruza des, jednou vetou. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011