Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Ruuzha

Prosím, člověka co vymyslel závěrečnou honičku odveďte někam mimo dosah dětí a střelte ho do hlavy, to bylo vážně moc i na mě a dělalo to z FF5 skoro až bollywoodský průměr. Mnozí ve filmu uvidí jistou inspiraci v Oceans Eleven a naopak budou marně hledat vzpomínat na to, co vlastně dělalo z Rychle a zběsile rychlý a zběsilý film. Ještě bych snad vytknul malinko scénář a Dwaynovu až téměř komickou drsnost. Ale abych nebyl zbytečně kritický, dohromady to celkem šlapalo. Dom je pořád drsnej, z Bryana se stal chlap, spousta akce, méně aut, ale o to exotičtější prostředí. Film jede od začátku do konce. This is Brazil baby a pro mě 75% max. ()

FFINS

Tento film už opravdu néni o rychlé jízdě ale spíš o akčnosti ve které je více kulek a krve než otáček motoru a pálení gum. Tenhle fim byl promě prostě vzrušující a mohl bych se na něj hned podívat znovu. Autoři si pohráli asi velmi pracně, protože tohle je odemně za 93% ()

Jermann

Na popáté se to konečně povedlo se vším všudy. Akce je výborná jak za volantem, tak na nohou a příběh pomalu dosahuje úrovně Dannyho parťáků, jen o dost zběsilejších a vysvalenějších. Je to vtipné, je to drsné, je to macho .. při každém střetu Diesláka s Kamenem mi div nepraskla obrazovka. Jdu si dát pár kliků. ()

KajusaK

Nemyslela bych si, že dám 5* zrovna tomuhle ale nejde to jinak. Perfektní. Nemám co vytknout. Závěr dokonalý, děj promyšlen. Potitulková scénka také super. Nadšenost !! "-Mám pravdu? - Ano. - Jak jinak." ()

zombkiler

Kam se na tohle hrabe slavná jednička.Tady se tvůrci teprve vyřádily, je fakt že film odbíhá od pouličních nelegálních závodů ale spíš přípomíná Dannyho partáky v akčnějším stylu.Ta poslední zavěrečná scéna, která zdemolovala půlku Ria se opravdu povedla i když byla hodně moc přehnaná tak sem se skvěle bavil a dávám krásných pět hvězd :-) ()

reky

Slušný překvapení, nečekal bych, že 5. díl jakékoliv série bude i jejím nejlepším. To je dáno především tím, že Fast five se vůbec nepodobá svým předchůdcům a je spíš takovou kombinací Expendables a Italian Job. Ubralo se zběsilého střihu, zbytečně "digitálního" vizuálu a polonahých chodících reklam na solárko a zůstal jen pot, pěsti a poctivá práce. I ta auta tu šla lehce do pozadí, a když už se nějaké objeví, je alespoň na co koukat (viz Porsche 911 GT3 RS). Týmová chemie funguje výborně a i když v dialozích to občas zaskřípe, několik povedených fórů s odkazem na předchozí díly na to rázem nechává zapomenout. Samozřejmě, příběh je to mnohokrát viděný, akce na pár místech až brutálně přehnaná (zároveň však skvěle fungující a na plátně přehledná), poctivé řemeslo dělané s nadšením si nicméně uznání zaslouží. 85 % ()

KatanaCZ

Naprosto úžasná akční jízda od začátku do konce. Je velice zajímavé kam tato série směřuje a musm říct, že novodobá akční koncepce je daleko zábavnější než sledovat partu japonců driftujících v tuningových autech. Kombinace Diesel x Johnson je vražedná, daleko lepší než směska akčních hrdinů ve filmu Expendables. Jen tak dál! ()

E=mc2

Všetko O.K na Čsfd? Už roky nieeeeeeeeeee. Nikomu nevadilo že Han ktorý v predošlom dieli *zomrel* v Tokiu, resp. uhorel je tu úplne zdraví a bez vysvetlenia toho, prečo vstal scenáristicky zmŕtvych? Veľmi silný WTF na začiatok. Prostredie + originálne i keď málo využité okrem typických strmých domčekov a sochy Ježiša Krista som nemal pocit že som bol v Riu. Slabá veľmi slabá zápletka, ktorá bola neúmerne natiahnutá a stačilo jej aj 100 minút. Skorumpovaný narkobarón nie je nič moc a ani extra výrazne skorumpovaný..Okrem klišé že mu patrí polícia a podobne..Čip. A slúži len na to aby jeho majiteľ vedel kde má peniaze? Načo ho tak skrývať a mať ho v aute? Stráášne veľa vaty a vody kde vlastne išlo len o jedno, získať autá a zobrať kopec peňazí..hm Akčné a efektné áno, ale žeby si to zaslúžilo nejakú výraznejšiu pozornosť, to nie.. ()

Radiq

No ale pozóóór! Tenhle díl znamená úplnej obrat v kvalitě. A to tak radikální, že bych to označil jako nejlepší díl celé série. Nešlo už jenom o tuningy a machrování, ale o pořádnou kriminální činnost. Skvělá volba bylo obsazení Dwaynea Johnsona, kterýmu role sedla uplně na tělo (na to jeho velky namakany tělo). Taky ta jeho vyholená hlava a bradka a kérky působěj dobře. Návrat starejch známejch z předchozích sérií taky potěšil a umístění do Ria byl jednoznačně jeden z největších kladů filmu. Jasně, že plno věcí tam bylo přehnanejch, ale bavil jsem se skvěle... a scéna s trezorem je dost akční a originální na to, že bych eventuelně i uvažoval o opětovném shlédnutí. Což se taky stalo a zas mě to bavilo, i když jsem si asi tak 5x řikal, že to je uplná kravina (proč ten vlak nezastavil, proč je ani z automatickejch zbraní nemůžou trefit na pár metrů, proč se záporáci dycky tak řítěj do akce, aby je mohli zabít, kde berou všechny ty technologie atd.). Ale když na to člověk nemyslí, dostane podívanou hustou jak polivku, ve které stojí lžička... Ale vickrát to už vidět asi ani nemusim... ()

bartias

Přehlídka testosteronu smíchaného s vůni benzínu přináší další šílené kousky za volanty precizně naleštěných aut. Vin Diesel a Paul Walker se konečně dočkali pořádného protivníka v podobě hory svalů Dwayna Johnsona. Akční scény vypadají dobře, po vzoru čtyřky nechybí ani rychlá a zběsilá honička pěšky. Na ději nezáleží. I tak ale něco chybí. Hlášky? Michelle Rodriguez? Epilog zasazený v titulcích každopádně vyloženě potěší. Je vidět, že tohle vzniklo pro fanoušky. ()

LukeUp

Wow, wow a ještě jednou wow! Takhle našlapané Rychle a Zběsile nepamatuju. Totální jízda od začátku do konce s nečekanou zápletkou a navíc dvojice Diesel a Johnson, to je sen každého fanouška akce, že se zrovna tahle dvojice sejde v jednom filmu. Totální spokojenost, jeden z nejlepších dílů této série, což by člověk už při pátem pokračování nečekal. ()

Madlenka26

Tak takhle si já představuju film o autech. Konečně i když autům vůbec nerozumím, musím uznat, že tady jsme si pár svých favoritů a krassavců na čtyř kolech našla. Musím pochválit obsazení film ačkoli Vin nikdy nepatřil mezi mé favority , měním rychle názor. Sice hrál takového nekompromisního drsňáka, ale jemu jsem to opravdu věřila. Nneašla jsem ve filmu ani jedno hluché místo a byl to nářez od začátku do konce. Mylsím si že je to jeden z nejpovedenějších filmů o autech. Každý herec tady měl své místo a nikdo nebyl víc a někdo míň. Jasně není to film bez chybičky občas najdete pár míst, že si řeknete no fajn to tak nejde ale budiž. Jsem nadšená. Prostě BOMBA ()

sir-dave

A cenu za nejvíce přitaženou scénu za vlasy v tomto roce vyhrává.. ano.. tahání mnohatunového kolosu za auty :) Stará partička se vrací popáté a se vší parádou. Pětka se vydává mírně odlišným stylem. Spíše než k původním dílům se to dá srovnat s Dannyho parťáky. Mimo výše zmíněné scény a několika málo dalších ubylo honiček a přišly na řadu přestřelky v Riu, kde slovo zákon neznamená vůbec nic! Dvě hoďky ubíhají jako voda a kdo má rád auta, akci, herce, nemůže litovat. The Rock vážně vazba, doplňoval to mistrovsky. o i, o i, joj.. ()

abenino

Jestli jsem dle hodnocení od tohoto dílu čekal hodně. Tak pak k tomu, co se mi dostalo, hledám jen z těží vhodná slova. Možná kulervoucí adrenalinová podívaná, která kdyby měla tři hodiny, tak se na ni vydržím dívat s otevřenou hubou a zatnutými pěstmi. Rozhodně nejlepší díl série. To je tak vše, co jsem schopen ze sebe vyplodit. ()

wendelin9

90% scén je sice snůška kravin, ale musím říct, že jsem se opravdu bavila, hlavně díky charakterům postav. Přesto se nemohu ubránit pocitu, že celý film je jekýmsi ušmudlaným bráchou Dennyho parťáků.. A taky si říkám - kde je ta rychlost a zběsilost nadupaných aut? Tvůrci asi zapomněli na název filmu.. ()

tomeek

Nejvíc jsem asi přemýšlel nad tím, kolik takový sejf váží, protože pochybuju, že ty auta (ač mega káry) by to utáhly takovým způsobem, že by ještě zvládly ujíždět ostatním. Ale neva! :) Honička v Riu opravdu skvělá, bitka Rocka a Diesela supertestosteronová, zvuk trhá bedny a ženy radost pohledět :) Skvělá popcornovka, sice ze začátku trochu nelogická a Rock ze začátku až úsměvně suverénní a ultra badass, ale jak jsem psal - neva! Spolu s Rychle a zběsile 1 a 2 nejlepší díl. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011