Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Petulka88

Nikdy jsem nepatřil mezi skalní fanoušky této série a ani teď se k nim nepřidám, protože nesdílím všeobecné nadšení z pátého pokračování. Dobře se na to kouká, ale je to pořád to stejné, tentokrát navíc zbytečně natažené na více než 2 hodiny. Společné scény Vin Diesela a Rocka mají grády, o to víc zamrzí, že jejich pěstní výměna názorů je tak rychle sestříhaná, že v podstatě nemáte ponětí, kdo právě dostává do držky. Na druhou stranu závěrečná "trezorová" honička je výborně natočená a konečně nabízí něco, co už nebylo k vidění v předešlých dílech. Suma sumárum - 3 hvězdičky. ()

Kofolacik

Pustil som si to s fakt nizkymi ocakavaniami (tento zaner fakt nemusim) s tym ze mam chut na naku no-brain akciu. Bol som fakt prekvapeny... Absolutne sato na nic nehra, robi si to same zo seba srandu a jeto fakt nabombovane tak jak sa len da. Spokojnost. 8/10 ()

Seraph1

Myslím, že pasáž s trezorem, ať už to byla jakkoli velká blbost či ne, byla prostě legendární prča. Moc už si předešlé díly nepamatuju, ale po jedničce to bude asi nejlepší díl série i přesto, že už moc společného s vytuněnýma kárama nemá. 75% ()

Mira90

OMG, to byla ale TAKOVÁ blbina. Tak blbá, že jsem se po celou dobu nedokázal oprostit od toho, že to prostě blbé být má. A korunu tomu nandala závěrečná akce ve městě... ()

Shaleman

The Rock s pár kamarády ukáže brazilskému ghetu revolver a brazilské gheto se vystrašeně rozprchne. A potom je The Rockův tým rozstřílen na sračku partičkou zločinců. Co to jako má být? Film ze světa nelogigy a stupidních keců. Já chápu, že jde o akční film, který režíruje "americký číňan", ale sakra, tohle fakt myslí vážně? Vážně vám tohle hodnocení přijde adekvátní? Nejhorší a nejstupidnější díl série. ()

vincchuppo

Po Jedničce nejlepší díl!!!! Tedy, akce se rozhodně nedrží tak při zemi, a Dom s Brianem lítají jako po hopsinkový šťávě, ale je to solidní nářez, co má přes všechnu Zběsilou Akci hlavu a patu. Jenom mě mrzí smutný osud Vincka. To byl můj člověk. ()

ZnalecH

Velice povedený film nabitý akcemi, hereckými výkony, střílečkami a krásnými snímky brazilského Ria. Dostalo mě spoustu scén. Například jsem se celý film těšil na bitku Dwayna Johnsona s Vinem Dieselem, která mě nezklamala. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy, téměř čtyři a to jen díky Rockovi, který prostě má říz v každé své roli. Edit 2024: Druhá jízda celou sérií mi ukazuje, že právě tenhle pátý díl je počátkem pořádné áčkové jízdy, kde se nešetří vůbec na ničem. Špičkové vizuální efekty doplňuje již zmíněný Dwayne Johnson a od této chvíle jde o franšízu srovnatelnou s Marvelem či jakýmkoliv jiným těžkým kalibrem. Jen musí člověk vědět, na co jde. Navyšuji na čtyři a půl hvězdy. ()

Henry Morgan

K tomu nemám žádné výrazné výtky, snad jen ta délka...dvě hodiny je na podobný film trochu moc, zvlášt, když se tam ve dvou místech objeví opravdu hluchá okna. Počkat, není to kravina? Nemá to být slepá okna? Prostě hluchá místa. Pravdou je, že se v těchto prolukách dá vymočit. ()

Demonic189

Tuto seriu nemam rad a tato často na tom nič nezmení. Miera demencie je tu totiž neuveritelná...a tie macho postavy, macho hlašky...ehm, no uvidíme, čo ponúkne 6... ()

kraval

Pohádka o tom, jak svalovci (především kriminálníci) ve středních letech, jedna pěkná policistka, několik dalších nezajímavých (a co je ještě horší než plochých?) postav a překvapivě nějaké ty automobily (ale ne zas v nějak velkém množství) se různě honí a rozbíjejí se. Příběh, ve kterém aby alespoň něco tyto záběry vystřídalo, se na sebe v jednu chvíli dva z drsňáků vážně koukají a rozprávějí: “Můj táta se mnou jezdil sáňkovat” – “To máš dobrý. Já ani nevím, kdo je můj táta. Nevím, jak vypadal, ani jak se oblíkal… Nevím, co si myslel, když šel ráno pro rohlíky... A nevím ani, jestli k nim pil kafe s mlíkem nebo bez.” Slzy v očích, slzy v očích atd. Akční krimi thriller? A kolik že v takových filmech obvykle bývá romantických zápletek? Co už ale díky FastFive víme, že Vin Diesel a Dwayne Johnson v jednom záběru nezničí vesmír (škoda). Velmi velmi nadhodnocená pohádka (snad i dvojka měla lepší scénář) nakonec končí vcelku mile - všichni Američané (zločinní i nezločinní) se se svými auty spojí proti Jihoameričanům a jejich autům a co nejvíce jich zabijí a zničí. ()

Likan7

Nářez! Po solidní čtyřce přišel vrchol série, co do akce a kvality se týče. Justin Lin skočil o několik schodů nahoru a natočil neskutečnou jízdu od začátku do konce s naprosto perfektním castingem. Diesel a Walker se pro tyhle role narodili, Rock je oživení, který série potřebovala TAK moc, že to poznáte až když se tam Rock objeví. A návrat všech těch sympatických postav je rovněž trefa do černýho. Akce je přehnaná, ale parádní. Je každýmu jasný, že s trezorem asi nezničíte polovinu Ria, ale vem to čert, když je to je tak neskutečně cool. Akce má spád, je živá, má tempo. Vtipy fungují bez chybičky a jako celej funguje film nejuceleněji a nejlépe. Vrchol a jeden z nejlepších filmů tehdejšího roku. ()

holub109

Vrchol série. Chemie mezi hlavními postavami funguje, nováček The Rock skvělý. Příběh je zajímavý, konečně tvůrci přišli s něčím novým a naservírovali nám vlastně tak trochu Dannyho parťáky plné drahých kár. Akce je super, nejpovedenější v celé sérii. Drží se docela při zemi a nepůsobí tak pohádkově a naprosto nereálně jako v předchozích dílech. Samozřejmě má to nějaké mouchy, ale jako letní akčnák to funguje na jedničku s hvězdičkou. 89% ()

Klajondr

Minulej díl mě celkem zklamal. Čekal jsem něco víc od znovushledání Doma a Briana. Ale tenhle film... ten mi vrátil chuť k Rychle a zběsile zpátky i s úroky. Nonstop dvouhodinová akce, kde se objeví nejen nováčci, ale i staří známí. Perfektně natočeno a napsáno, tohle zatím překonalo všechny předchozí kousky. ()

rublik05

Zapojení sympatického a řádně nabušeného drtikola Johnsona byla od tvůrců absolutní trefa do černého. Celá série tím dostala tolik potřebnou dávku adrenalinu a celá série tím najednou ožila. Pětku beru asi jako nejpovedenější díl celé série, je to jedna velká akční jízda od začátku až do konce. Konečně se povedlo natočit pravý akční nářez plný rychlých aut, soubojů a přestřelek. Plus samozřejmě mimořádně povedený casting, humor a trefné hlášky, skvělé efekty, prostě doslova balzám na duši. 9/10. ()

Nix

Pro mne je to nejlepší díl série. Tady se objevuje vše, co má dobrý akčnák mít, pořádný scény, auta, zadky, nabušený borce. Rock se tu předvedl ve formě terminátora, což mne baví a rodina je tu opravdu rodina a člověk jí to věří a scéna s trezorem zase posouvá hranice. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011