Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

Lucasion

Zack Snyder neumí točit špatné filmy. Jeho tvorba je vždy originální, má svůj podpis a já se vždy královsky bavím. Ostatně na Army of the Dead jsem se vážně dlouho těšil. Po shlédnutí jsme spokojen. Ano, mohu vyčítat, že i na mě byl film docela dlouhý a zasloužil by zkrátit. A ano jistě, několik scén nemělo moc logiku. Přesto všechno si ale Snyder po mnoho letech splnil sen a natočil pořádný zombie akční nářez. Skvělá cgi, parádní masky a kostýmy. Nejlíp využitý soundtrack, výborný casting a hlavně jeden cool tygr. Dojít doprostřed hordy zombíků, vykrást sejf a spokojeně odletět helikoptérou. Tak zní plán a skvadra velmi různých parťáků se o to pokusí. Postavy jsou zajímavé, sympatické a hlavně Dave Bautista dokazuje jak talentovaný a všestranný herec on je. Za mě tedy mise splněna. Možná jen to gore, kdy se Snyder opravdu nedrží nijak zpátky. (85 %) ()

Lacike

Snyder nám predstavuje zombie variáciu Cameronových Votrelcov (predbehol si ma Adrian, ale tiež som to tak celý čas cítil, hehe). Bohužiaľ nie dvakrát vydarenú. Po peknom akčnom úvode a cool úvodných titulkoch nasleduje nekonečná predstavovačka tímu, ktorá sa míňa účinkom a ani jeden z nich mi k srdcu neprirástol. Práve naopak. Postupne mi stále viac liezli na nervy. Takisto sa Snyderovi nevydarila ani jedna hláška. Scenáre by už písať nemal. Obsadenie tiež za veľa nestojí. Úplne mimo je Bautista. Obsadiť horu svalov do postavy s mindrákom z minulosti, ktorá celý čas dojímavo rieši svoj vzťah k dcére, pôsobí jak z nejakého nepodareného Hallmarkovského dojáku. To nekonečné poflakovanie sa tímu v zdecimovanom Las Vegas tiež dvakrát nápadité a strhujúce nie je. Film má obrovský problém s tempom. Kľudne by som vystrihol aj takú hodinku, aby to získalo poriadny švih. Záverečný akčný masaker ani zďaleka nevynahradí tú nudu predtým. Je to taký klasický digibordel priemernej kvality. Nenadchne neurazí. A na druhý deň si na nič z neho nespomeniem. Inak je to R-ko a je tam kopa krvi a nejakých tých gore scén, ale v tom digiprevedení to je proste light verzia starých dobrých poctivých nechutností. Snyder znova sklamal a jeho kariéra má podobne rozmazanú budúcnosť ako kopa záberov v tomto filme. Ale asi to je jeho zámer, v obidvoch prípadoch. Neutrálnych 5/10 dávam len preto, že mám slabosť pre zombie žáner. edit. Aj keď sa o to cielene nesnažím, tak čím viac rozmýšľam nad tým aké totálne chujoviny sa v tom filme diali, tak tým mi je viac na zvracanie z tohto rozostreného shitu. Znižujem na jednu hviezdičku a budem sa snažiť už na ten film nemyslieť. Inak tomu rupnem rovno odpad. ()

ScarPoul

Mám pocit, že najväčším problémom filmu je že sa snaží budovať emócie. Táto emočná línia ( keďže sa dotýka viacerých postáv) spomaľuje dej, prezentuje sa tu formou scén - ktorú sú veľmi klišoidné a nedobre zmotivované a hlavne sústreďuje všetku pozornosť nechceným smerom. Snyder vie natočiť akciu a vie zobraziť jednoduché charaktery takým spôsobom, že si ich človek zapamätá. Vďaka tomu film nenudí. Je tu aj niekoľko fajn nápadov - tiger, inteligentný zombie alebo hybernujúci krásavci. Každopádne je to ale mix rôznych žánrov, ktoré spoju nekorešpondujú až tak dobre. Úvod a záver sú parádne. Rovnako niekoľko chuťových akčných scén - ale tá sebaobeta, striekajúce hlavy a Dillahuntova postava trošku lezú svojou priamočiarosťou na nervy. Na to, že som poslednú dobu u Snydera zvyknutý na symbolizmus, ho tu  bolo trestuhodne málo. Zábavka, ktorá jeho remaku Úsvitu mŕtvych nesiaha ani po členky. Ale na druhú stranu nie je ani taká nezáživná a prostoduchá ako sa môže z tunajších hodnotení javiť. Film je to ale skrz naskrz priemerný. Z hercov najviac potešila Tig Notaro. ()

BoPo

Podľa traileru som sa tešil. Snyder sa vracia k tomu, čo ho kedysi preslávilo. Super. Len potom som si všimol, že to má mať 2 a pol hodiny. Sakra. A naozaj. Sakra. Armáda mrtvých totálne nevie čím chce byť. Chce to byť akčné ako Úsvit mrtvých? Chce to byť dramatické, "realistické" ako Já, legenda? A zároveň chce dosiahnuť cool status ako Zombieland? Nevyšlo ani jedno. Dlhé, neustálymi zmenami štýlu rozbité, miestami dosť nudné pobehovanie vo vizuálne vydarenom svete. ()

Dale

Čakal som zábavnú akčnú jazdu, to by to však nesmelo trvať viac ako 100 minút. Miesto toho tu máme ultradlhú nudnú rodinnú drámu riešiacu vzťahy otca s dcérou, s pár zombíkmi v pozadí. Tomu Snyderovi už úplne preplo? Myslel si, že miesto prázdnej akčnej ftákoviny točí film na Oscary? Keď začal Bautista s dcérou rozoberať prečo sa odcudzili a aké sendviče a tofu budú robiť, myslel som, že budem zvracať. Krista, každý chce vidieť Bautistu, ako láme väzy zombíkom, nie takéto sračky. Keď chcem pozerať seriózny film s presahom, tak si nepustím Bautistu ani Snydera. Celá tá linka s dcérou tu nemala čo robiť, rovnako ako záchrana uväznenej mamičky, tento film mali byť len zombíci, trezor a zase zombíci, všetko v správne odľahčenej forme. Navyše hrozný casting úplne nesympatických neznámych ksichtov, z ktorých mi bol každý u prdele, či to prežije alebo nie tiež nebol šťastný ťah. Výsledkom je úplný nepodarok, v ktorom za niečo stojí pár scén. Netflix by sa mal spamätať, toto by bol kedysi ideálny kandidát na VHS od Intersonicu a v poslednom čase má takýchto akčných filmov Netflix dosť veľa, neviem, kedy som od nich videl poriadny akčný film, ktorý by stál za to. Škoda peňazí, takéto sračky môžu točiť za pár tisíc, efekt bude rovnaký. ()

evilmind

Jako... dějově naprostej paskvil, to se ani nedá vypočítat kolik věcí tam vůbec nedává smysl, nebo kolik se jich zmíní a nikdy nepoužije - taky jste třeba čekali, kdy začne pršet, a ožijou ty hromady mrtvých hned u vchodu? :-) Nicméně přestože forma a snaha o co nejvíc cool scény převažuje, aspoň to není nuda, takže jsem vlastně docela spokojenej. ()

vurhor

Uf... Tak velkou míru hořkého zklamání jsem nezažil snad od konce druhého kola prezidentských voleb (Kde teda taky měla jedna určitá zombie navrch). Od Armády mrtvých jsem si sliboval slušnou a zábavnou jízdu především z toho důvodu, že za ní stál Zack Snyder, který se svým parádním remakem na Úsvit mrtvých prokázal svou lásku k zombie žánru. Ale že se mu to takhle posere, to jsem věru nečekal. V první řadě má film jednu z nejnudnějších band (anti)hrdinů, co jsem kdy viděl. Snyder se zde pokusil představit různorodé archetypy, ale bohužel žádný z nich nemá pořádnou hloubku, natož pak divácké sympatie. Příliš nefunguje ani celková zápletka, možná je to i z toho důvodu, že celý děj se ve skutečnosti neodehrává v žádné apokalypse, ale pouze na jednom infikovaném místě, tudíž onen pocit nebezpečí a tísně zde pro diváka nebude tak výrazný a podmanivý. Třešničkou na dortu jsou pak ultra trapácké zombie, jejichž pojetí silně hraničilo na pomezí parodie. Těžko uvěřit, že tohle je film, který pochází od člověka, jenž natočil chytré a dospělácké Watchmeny. Je to asi jako kdyby třeba Terrence Malick natočil pátý díl Kameňá- ... jo moment, on fakt existuje? Tak šestý díl Kameňáku. A to ten trailer přitom vypadal tak slibně. Ach jo. Průměrné 2* ()

corpsy

Zack Snyder, nikdy vo svojej kariére nenatočil technicky nezdatný snímok. On si v tom vlastne stále lebedil. Vo vizuále. Tento jeho posledný snímok je tiež toho dôkazom. Má to hlášky, má to momenty, kedy sa zúročuje aj dramatická stránka filmu, ale je to predsa len komercia. Viac som ani nečakal. Vďaka bohu. ()

liquido26

Není to vrchol kinematografie, ale prostě zábavné akční zombie béčko s fajn post-apokalyptickým Las Vegas a heistovou zápletkou. Dostal jsem přesně to, co jsem od toho čekal. Zdejší hodnocení je trochu přehnané, proto já dávám trochu vyšší. ()

PauloZ

Snyder se trošku přepsal a pak to zapoměl ve střižně ukočírovat a nebo se mu fakt jen zdály ty dvě a pul hoďky jako nic oproti čtyřhodinovém Justice League. A ta stopáž je asi ten hlavní problém, protože se tam nabaluje moc zbytečné (rodiné a emoční proslovy) vaty, která ty emoce ani postavy stejně nedokáže budovat. CGI je výborné a má to kupu parádních a kreativních scén. Šalovačka s tygrem mi připoměla Lea v Revenantu a je moc chutná! Být to o dvacet minut zbytečných keců kratší, ale zato přímočarejší rubanice, tak je to o třídu lepší. Takhle to mám tak někde na půl hvězdě 3.5* ()

Astaroth12

Tento zombie film som videl priebehu mesiaca dvakrát a to ani nie, že by sa mi tak páčil, ale kvôli niektorým komentárom, ktoré tento film velebia do nebies. V tejto dobe je už ťažko nájsť zombie film, ktorý je aspoň trocha novátorsky a tento okrem zombie tigra a pascí ako v Indiánovi Jonesovi, už nič zaujímavé neukázal. Hibernujúce zombie som už niekde videl a inteligentné zombie tu už boli tiež. Niečo mi hovorí, že aj tehotnú zombie som niekde videl, ale teraz si neviem spomenúť kde. Pre mna je už ťažko nájsť  u zombie, niečo fakt užasne. Film sa dopúšťa viacero nelogickostí, tu by som to ani tak tragicky nebral, keby neboli celkom hlúpe. Akčná stránka super, ale i tak k mojim obľúbeným sa nepriblížil. Určite som čakal od tohto filmu viac. Vždy som lačný po novom zombie filme a keď má v sebe veľa akcie, tak moje očakávania sú veľké. Lenže prišlo mierne sklamanie, lebo od režiséra, ktorý natočil bravúrny Dawn of the dead, som čakal niečo veľkolepejšie. Ale najviac ma dostal zaver, keď zaznel môj obľúbený hit Zombie od The Cranberries . To bolo užasne ho zase počuť. Silné 3*. ()

ledzepfan

Je mi to skoro blbý to takhle říct, ale až na pár nápadů s potenciálem je to vlastně naprosto postradatelná řada klišé (jednotlivé charaktery, jejich vzájemné vztahy a vedení"příběhu"), které nefungují jako nějaká nápaditá pocta žánru, ale spíš prostě jen jako klišé z bezradnosti.. Snyderův styl je zde jakousi parodií sám na sebe.. Tam kde úvodní titulková montáž ve Watchmenech bere dech, tam stejný postup v Army of the Dead působí tupě a banálně jako nafukovací mičuda zapomenutá na hladině dětského bazénku... Smůla.. Minule udělal Snyder se zombíkama díru do světa.. Fandil jsem mu i tentokrát, ale stojí to za starou belu.. ()

Kryton

OK a teď střízlivě (koukal jsem připitý) nehodnoťte film jen na základě úvodních titulek. Myslím si, že takový James Gunn by z toho vykouzlil ještě větší audiovizuální taškařici. Tenhle film má totiž skoro dvě a půl hodiny. DVĚ A PŮL HODINY!!! Konec hlášení v českém jazyce. Dejte Snyderovi scénaristu, kameramana (vám se to jako líbí pane Snyder?) a hlavně producenta, který mu řekne, kam má jít a kam ne. Kolik stránek mohl mít scénář? Jídelní lístek v jakékoliv restauraci má více stránek. Chtěl jsem tu napsat esej na téma "Snyder neumí psát", ale to by vyšlo na lepší film než tohle. Pokračuji  kamerou. Evidentně si chtěl Snyder vytáhnout svůj vercajk (gachiHYPER), který koupil na ebayi a všem ukázat, jaké má objektivy a filtry. Je to hezká sbírka a určitě vám je schopný o každém sklíčku povídat hodiny (sám mám doma pár objektivů a filtrů), ale tohle není art film. Proč polovina filmu je nezaostřená? Takhle mimochodem vypadají fotky lidí, kterým dáte mega dragou zrcadlovku poprvé do ruky. Něco je v pozadí, něco před vámi a zbytek rozmazaný. Čekají autozoom jako na mobilu.  Abych nezvracel Zackovi za krk, tak ta jedna hvězda je za celkem obstojnou akci. Moc se jí však nedočkáte. Přeci jen se budu opakovat, ale ten film má DVĚ A PŮL HODINY!!! P.S.: to nešlo koupit licence na hudbu? Ty covery stály za prd. Jediné originální songy jsou Cranberries (ještě akusticky) a dva od Elvise (ani to Viva Las Vegas není od něho smutnýsmajlík ). Ten GoG případně Zombielandstyl se nepovedl. Hodnocení OST: 2/10 ()

maddy

Dlhé roky som si želal, aby sa Snyder vrátil k zombie žánru. Dawn of the Dead totiž považujem za, ak nie ten najlepší, tak určite jeden z najlepších zombie hororov aké kedy vznikli. Brutálny, nápaditý, napívavý, nervy drásajúci a skutočný horor s veľkým H. Už prvý trailer síce naznačil, že Snyder sa tentokrát ubral iným smerom a skôr natočil nový Zombieland, než akokoľvek vážny horor, čo očakávania trochu utlmilo, no stále som mu dával šancu, pretože ... aj cool akčný komediálny zombie horor od Snydera je stále zombie horor od Snydera. Vo výsledku to však nie je ani jedno, ani druhé. Preč je akákoľvek "coolovosť" z trailerov, všetky potenciálne zaujímavé scény (pád vrtuľníka z budovy, zombie tiger, zombie queen) trvajú presne tak dlho ako v upútavkach, čiže pár sekúnd, a všetko ostatné ostalo trestuhodne nevyužité, vrátane pútavého prostredia Las Vegas zamoreného inteligentnými zombíkmi, kde sa v exteriéri odohrávajú tak dve scény a zvyšok je zasadený do nenápaditých, tmavých interiérov, trezoru alebo jedného kasína. Navyše sa film oproti ukážkam berie až príliš vážne a smiešne sentimentálne, kde z vás chce dolovať emócie pri šablonovitých scénach ("I love you, Kate!") s jednozmerne vykreslenými postavami (nabušený tatko Bautisa, rebelujúca teenegerka, miestna drsňačka, večne hláškujúci parťák a pod.). Po celý čas sa tak film vlastne nevie rozhodnúť, či chce byť tým správne uvoľneným Zombielandom alebo vážným hororom ako Dawn, kde vám ma záležať na postavách a mrzieť ich smrť. Nakoniec tak nie je ani jedným, pretože na komédiu, resp. komediálny horor sa po väčšinu stopáže berie zbytočne vážne, na regulárny horor sa tu nie je absolútne čoho báť, tobôž byť z diania akokoľvek napätý a na akčný film tu je trestuhodne málo akcie, a ak už aj k nejakej dôjde tak je absolútne rutinná, než žeby sa s ňou Snyder vyhral napríklad ako v 300-vke alebo Sucker Punch. To celé je zaklincované prehnanými Snyderovými ambíciami, pri ktorých si myslí, že namiesto oddychovky točí obrovský, nezabudnuteľný film a tak namiesto béčka s rýchlo odsýpajúcimi 80 minútami sme dostali film, ktorý si myslí, že je niečo viac a trvá dve a pol hodiny a to je pri tomto žánri na facku alebo minimálne svedčí o úplnom nepochopení tohto žánra zo strany režiséra. Záverom ani neviem čo veľmi chváliť, videl som to pred pár hodinami a nepamätám si z toho nič čo by utkvelo v pamäti. Jasne, má to fajn hudbu, parádné úvodné titulky, super masky, občas slušné gore a miestami tu je aspoň náznak nejakej cool scény, ale aj tie človek za tie dve hodiny spočíta na prstoch jednej ruky a ešte mu na nej ostane priestor na počítanie cool scén v ďalších troch Snyderovych filmoch. A to je jednoducho málo, veľmi málo. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Asi jsem viděl jiný film než většina, protože ten všeobecný hate absolutně nechápu. Pokud to někdo vidí jako vážný film, tak vůbec ten dotyčný nepochopil, jak to Snyder původně zamýšlel...Tohle je totiž čistokrevná a brutální komedie se vším všudy! Na film jsem se těšil, očekával jsem slušnou podívanou...a to jsem taktéž dostal. Jako jo, úvodních 15 minut patří asi k tomu nejlepšímu, otevírací scény Snyder vždy uměl podat s notnou bravurou (viz. Watchmeni a BvS), ale i ten zbytek ukázal své kvality. Musím pochválit exteriéry, bylo na tom jasně vidět, že tady se rozpočtem nešetřilo. Dále luxusní masky a make-up, to jsem vskutku jen nevěřícně zíral. Herecky to potěšilo, Bautista ukázal, že i vážnější chvilky ve filmu dokáže zahrát přesvědčivě, pobavila dvojka Dieter a Vanderohe, ze ženského osazenstva asi ta blonďatá Francouzka Coyote. S brutalitou film jakože vůbec nešetří, lítají zde hlavy, cákance (čti kýble) krve, dojde zde i na pěkně naturalistický souboj s tygrem 1v1. Jasně, scénář je dost děravý, pokud se na to člověk zaměří, ale očekával zde někdo v tomto ohledu promyšlenou podívanou do posledního detailu ? Pokud jo, tak jste naivní. Úsvit mrtvých lepší, o tom není sporu, ale i Armádu si někdy možná zase pustím. Za mě dávám 7,5/10 ()

SaNcHeZ_cz

Žánrová rozcvička, kde si Snyder honí triko kde to jen jde. Hromada věcí nefunguje, pár ale docela ano. Armáda mrtvých je ve své podstatě klasické videobéčko o zombie, kde scénář moc rozumu nepobral a na nic moc originálního nebo výjimečného se tu nehraje. Velká marketingová kampaň a účast několika velkých jmen z toho něco víc neudělá. ()

FromHell

Snyderovi hejteri a bodohodniči to tu zakopávajú pod čiernu zem, porovnávajú to s Dawn of the Dead, pričom je celkom zjavné, že minimálne polovica z nich mala na film názor skôr ako ho videli.  Snyder ide svoje a porovnávať to s jeho prvotinou nie je na mieste. Ja neviem.. ale je rok 2021 a tento film má všetko, čo by som od moderného zombie filmu v dnešnej dobe čakal. Sympatické (aj keď ploché) postavy, slušné tempo bez výraznejších hluchých miest aj napriek celkom prestrelenej stopáži, trefný soundtrack, pekné praktické efekty a áno.. mestami krapet boľavé CGI. Netreba sa brať moc vážne a potom si asi dokáže človek tento film užiť (ako ja). 90 % ()

Praxis

Ale jo. Je to barevné, hýbe se to a kolem dokola lítají mozky, střeva i hektolitry digitální krve v hnusném digitálním prostředí. Naštěstí se to nebere moc vážně a momenty, kdy se nějaké dvě postavy povídají si musíte rychle protrpět, abyste se bavili dalšími hektolitry krve. Snyder nenatočil žádný majstrštyk, to vůbec, ale v rámci možností je tohle vcelku fajnová oddychovka mixující Dannyho parťáky s Walking Dead, která by nemusela být tak úporně dlouhá. 75% ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s… (viac)