Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

SeBig

,,budou to humrový chlebíčky” hah! To je ale vtipu. Bautista a jeho parta z Like hauzu Suicide squad vyrážej do Las vegas (dvě makety green screenu). Hlavní zombík Viserlou není nadšen. Trapný, ale je to aspoň k smíchu jak je to trapný (místama). Snydere vyser se na to radši už já té žadoníím. Nebo příště radši zas s Jamesem Gunem. Díky. Horší jak Zombieland 2. Hudební výběr chvalitebný. ()

Chrustyn

Vzhledem k tomu, že zombie žánr byl Snyderův start, spousta diváků očekávalo tímto snímkem jeho návrat od nemastných a přeplácaných komiksáren. A bohužel dostali nemastný a neostrý horor, který má pár nápadů a slušnou technickou stránku ale na dvě a půl hodiny toho nabízí žalostně málo. Já se v rámci možností docela bavil, ale nebylo to kvalitou filmu, jako spíše nedostatkem, žánrově podobných filmů. V tu chvíli jsem byl ochoten toho opravdu hodně odpustit, ale celou dobu jsem si říkal, o kolik by to bylo lepší, kdyby do toho Snyderovi, někdo trochu kovanej mluvil. ()

korbitch22

A já budu na Zacka výjimečně hodnej. Kdo zná tohohle režiséra moc dobře ví, že každy až příliš sebevědomý tvůrce potřebuje občas držet na uzdě, zchladit a občas dokonce pěkně ten tipec utnout. Snyder měl asi trochu problémy po Justice League a tak si šel na Netflix vyhonit péro, jako předním Michael Bay. Netflix je rád, že k sobě přitáhne velká, režisérská jmena, nasype jim do náruče několik stovek miliónů a nechá kluky na písku. Začátek je fajn, titulková sekvence je doslova lahůdka a paradoxně je dost možná nejlepší částí filmu. Dave Autista už prokázal své herecké kvality (v Blade Runnerovi je neskutečný) a s jeho sledováním jsem neměl problém. Sestava týmu celkem slušná a obsazení solidní. Nejlepší je samozřejmě německý kasař a jeho hlášky, to jsem se dobře natlemil a vůbec se nedivím, že vzniká crossover čistě o jeho postavě. Dcera hlavního hrdiny je fakt kunda a to doslova, protože jejím dementním chovaním se vůbec nic nevyřeší a všichni chcípnou. On vůbec celý scénář je absolutně dementní. Celá zápletka je absurdní a nelogické chování všech postav iritující. Co třeba čekal ten kokot, když princezně usekl hlavu? Co čekala ta ovšená verze Vasquezové z Vetřelců, že se stane, když bude hlavnímu záporákovi vyhrožovat v takové situaci. Proč vůbec všichni toho chlapa nesejmuli hned po příchodu do Vegas, když jim muselo být jasné, že je podrazí a takových hoven je ve filmu takový mrak, že by měl člověk občas chuť Snydera chytit pod krkem a dát mu dělo. Ale občas se prostě stane, že i když je film tak stupidní, je dostatečně zábavný abych mu všechny tyhle sračky odpustil a to navíc Snyder opět úchylně apeluje na zombie šukání a porod (ten chlap by se měl fakt léčit) a předvídatelnost děje je děsivá a to úplně ve všem. Např. jsem absolutně věděl, že zombie tygr (jedna z těch super cool věcí který mi prostě udrželi průměrný hodnocení) zabije jednoho člověka, jediného a tím bude Garret Dillahunt a to jsem úplně zapomněl, že hrál ve filmu kde ho sežral tygr už dřív, takže to Snyder zamýšlel jistě takhle od začátku. No když se vrátím k těm cool věcem, má to skvělou akci, výživné bitky, miluju opuštěná apokalyptická města a suverénní konce, kdy Snyder nehlídán producenty nechá zemřít všechny, včetně hlavního hrdiny. I přesto, že to je úchylnej debil, kterej to celý poslepil tak nějak zvláštně nebudu film hanit ani trhat, jelikož jsem přesně něco takové od něj očekával už když jsem viděl fotky z natáčení. A číst komentáře a recenze pánů z Kinoboxu, nebo Fandíme filmu a podobně mě trhá vejpůl smíchy, za 148 minut jsem si nevšimnul nějakého rozostřeného obrazu, nebo nějakého jiného rušivého momentu krom dementního scénáře. Tihle erudovaní vodborníci co se vyučili kadeřníky a prodavači a teď si osobě myslí, že jsou nastupující generace po Spáčilové mi dělají pravidelně takzvaně ''made my day'' . 60%. ()

Marze

Zombie jsou obcas metaforou pro kritiku spolecnosti.Zde uvidite pusobiva mista,melodramaticky rodinny pribeh nebo lupiccsky film.Nedrzi to ale dramaturgicky pohromade.Becko by bylo zabavnejsi,ale si rozostrene zabery ,kde je zaostreno jen na prostredek snimku hraji na umeni.Dialogy jsou tezkopadne,strih casto jednotne nenavazuje.Zvratu je tu hodne,presto se film pocitove vlece.Las Vegas se statisici zombies pripomina americky sen.Kdyz hrdina musi zabit svou zombie manzelku,ukazuje se,ze Bautista na podobny typ herectvi nema bunky. ()

rollman1

Víte co lidi, pokud Vás zombie filmy nebaví, tak proč si je pak pouštíte? Co tady čtu, tak si většina rádoby kritiků pustila film na telefonu a dělala si  u toho večeři. A pak ještě otevřeně přiznají, že filmy se zombie tématikou moc nemusí. Svět se v prdel obrací a radši by jste měli koukat na izraelská dramata o malých vojácích, hnus. Každopádně Army od The dead není dobrý film, ale kurňa, je dost zábavný na to, aby mě ty 2 hodiny udržel na příjmu s televizí. Akce je dost, brutální to je taky, postavy sice nejsou bůhvíjak sympatické a herci nemají moc co hrát, ale opravdu v takovém filmu potřebujete příběh? Zvraty a emoční orgasmy? Já osobně ne, já od toho čekal gore, akci a plno zombíků i dobrých nápadů a to jsem přesně dostal. A kamera? Ježíši, tak je to trošku rozmázlé a ostřejší. Tak se nepos*rte. Monster Hunter dávate za 4*, Residentu 6 dáte za 4 a oba filmy jsou při tom brutální sra*ky. Pokud od začátku víte, že to budete prznit, radši na to nečumte. Pak jste za dementy a radši si počkejte na ROMU 2 ()

BMW12

Musím říct, že úvodní půl hodina mě moc nebavila, ale pak se to začalo rozjíždět a nakonec to hodnotím celkem pozitivně. Scénář má dobré i špatné momenty, ale akce nakonec diváka pohltí a je to napínavé sledovat, je tam i pár zvratů. Celkově to vidím na 3*. ()

TheEvilTwin

Nejočekávanější film 2021 a možná nejočekávanější zombie movie všech dob je nakonec pro mě průser jako vrata a s ostatníma zombíkárnama se nemůže srovnávat. Jediné pozitivum je technická stránka (vizuál, gorefest, exteriéry...), ale tím to končí a čím dále film pokračoval, tím více mě sraly všechny nedostatky a ke konci mě přestal zajímat už úplně - 240 minut je hodně a film na takové stopáži nemá až tak moc co nabídnout. Navíc Snyder je prostě záruka kvality a o to víc mě tohle zklamalo. Postavy jsou "fajn" (čti průměrné) a rozmanité, ale žádná z nich nedostane více prostoru a i zombies jsou agresivní a jejich masakry jsou eye candy. Nejvíce film ale padá na scénáři - neříkám, že v tomhle typu chce člověk scénaristickou lahůdku, ale popírat základní věci a být stupidní není pravidlo zombie žánru a jdou udělat i inteligentní filmy (World War Z, Train to Busan). Army of the Dead chce být totiž vším, ale ve výsledku není skutečně ničím - ve filmu se střídají rádoby dojemné pasáže, občas morální dilemata, je zde až moc výplňové vaty, postavy jsou zcela objektivně hloupé a některé scény jsou až na facku (holku koušou zombíci a umírá, ale usmívá se a ještě dokáže mluvit s kolegou, týpek není schopen trefit blížícího se zombíka na 3 metry, protože mu "jakože uhýbá...). Zkrátka jde z filmu cítit takový nasílu tlačený hollywood feeling a místy je až strašně neseriozní (zombie kůň a tygr...?), celkově je předvídatelný a ačkoliv se Snyder snažil o nějakou zombie renesanci v podobě zombie hierarchického společenství, výsledek se mi nelíbí a ani režisérovo skloňované jméno, vizuál, gore a občasné hlášky to nevytáhnou na 3 hvězdy, protože potenciál byl bez debat na plnou pětku. ()

rikitiki

Hrozná ptákovina – mizerné herecké výkony – a, bohužel, scénář není na tak brakovou záležitost dostatečně vtipný. Některé scény byly až nechutné. ()

anderson

Po zhliadnutí sa mi ani nechce veriť, že tento film spáchal človek, ktorý v roku 2004 resuscitoval zombie žáner... Vyše dvoch hodín scenáristického utrpenia, kde debilné, stupídne a vyložene idiotské nápady neberú konca, podporené podpriemernými digitálnymi trikmi a tragickými pseudohereckými výkonmi. Nanešťastie to nie je ani také hlúpe, aby to bolo aspoň zábavné. Jedna jadrová bomba z milosti a Boh nás do budúcnosti ochraňuj od podobných nemohúcich filmárskych pokusov. (21.5.2021) ()

HellFire

Zack Snyder si zase potřeboval honit triko a vznikl z toho zbytečný a přepálený (co se stopáže týče) zombie film, který by nesmyslností svého scénáře mohl směle konkurovat těm nejdebilnějším filmům. Nehledě na to, že Zack musel machrovat se starými objektivy, takže většina filmu je rozmazaná a na spoustě míst jsou mrtvé pixely. Bravo. V tomhle bodě bych se nedivil, kdyby od něj dal Netflix ruce pryč. https://youtu.be/TC1LiBBkDdo ()

ARI50

Celkem hodně jsem spokojený, zombie se povedly, akce slušné, a příběh nebyl vůbec špatný. Herecky taky nebylo špatně vybráno tak proč ne. Já jsem se bavil. ()

Jenda

Skvělej rozjezd... do konce úvodních titulků. Přestaňte kecat a jděte už zabíjet zombíky! OK, tak ono je to vlastně heist rodinné drama. A délkou docela přestřelené. Asi si raději pustím. znovu World War Z. Vsadim se, že víte jak tohle dopadne, že jo..? ()

Necrotongue

Dave Bautista sice nikdy nebude výborným hercem, ale na filmy s ním se dívám rád, protože mi svým výkonem silně připomíná mé oblíbené akční hrdiny z osmdesátek a devadesátek. Tento snímek mě ale nepotěšil, protože jeho nejlepší pasáží byly scény v průběhu úvodních titulků (ty ale zase srážela příšerná verze písně Viva Las Vegas). Kdyby tvůrci zůstali u mnou očekávaného zombie masakru s občasným humorem, zřejmě by to fungovalo, jenže oni se rozhodli přihodit heist, naprosto scestnou romantickou linku (z níž šla nejen mně hlava kolem) a opakovaně přidávali patos, dokud v něm všechno neutopili. Hvězdička za ty zábavné úvodní titulky, za ženy, které byly mužnější než muži a za nulovou radiaci:-) ()

luka4615

Opulentní zombie jízda, která se ale ve většině stěžejních momentů drží nepochopitelně zpátky. Tak asi nějak takto by šlo popsat snímek Army of the Dead Zacka Snydera, který doplácí zejména na velikášské plány samotného režiséra. Jistě, sice zde dostaneme nádherně zdevastované Las Vegas či propracované zombies společně s jejich nově objevenou hierarchií, nicméně celý tento koncept sráží ke dnu skromná akce, přemíra zbytečných a mnohdy i neuvěřitelně hloupých dialogů a také třeba natažená stopáž čítající předlouhých 148 minut. Ve finále tedy dostaneme krásně vypadající zombie snímek, který ale tak nějak zůstává na půl cesty za obřími plány režiséra, který si s každým dalším počinem kope čím dál tím hlubší hrob své slibně započaté kariéry. Škoda. (Netflix) „Within these walls, the rules are clear.” ()

becki_tu

Přišlo mi, že měl Snyder problém se rozhodnout, jestli to bude náhláškovaná týmovka nebo klasický zombie akčňák s rodinným "dramatem" v pozadí. Ve výsledku to totiž pořádně není ani jedno a zklamáním je i celkově poněkud nesourodá herecká parta. Pár momentů je cool, ale v přepálené stopáži jsou to jen kapky v moři. Tak snad to vyjde příště lépe, protože nečekám, že by chtěl Snyder téma zombie apokalypsy někdy opustit. ()

JASON_X

Vrátím se z dovolený a hned se zvědavě vrhám na tenhle film. Protože to byl jeden z mála důvodů, proč jsem se aspoň trochu těšil z dovolený domů. Natěšeně usedám (vlastně uléhám) k bedně, v paměti skvostná, ba geniální Snyderova zombiárna Dawn of the Dead ze čtvrtýho, očekávání dalšího podobnýho scénáristicky i filmařsky orgiastickýho skvostu... A co dostanu? Infantilní, telenovelickou, místy až parodickou zombiešaškárnu. Vizuálně sice nádhernou, ale tak teatrálně komediální a slizce patetickou, že pomalu nemůžu uvěřit tomu, že je z dílny stejnýho týpka jako Dawn. A vrchol vší příšernosti je protivná dcera neanderthálce Bautisty, humanitární dobrovolnice (tfujtajxl!) a tak odpudivá pizda, že absolutně nemůžu pochopit, z jakýho zvrácenýho důvodu měl kdo vůbec potřebu tak nesnesitelnou postavu do scénáře psát. A obsazovat jí tak nesnesitelnou herečkou. A to mluvím jen o lidech, k alternativnímu pojetí zombií, jak z červené zombieknihovny, se snad ani podrobněji vyjadřovat nebudu. Zamilovaní alfazombie na zombiekoních, se zombietygry, plodící zombiebejby a velící zombiearmádě... Někoho tahle inovace třeba zaujme, mne nijak zvlášť. A ta ruční kamera... ehhh, škoda slov. Že jsem radši nešel brzo spát, zejtra (sakra, vlastně dneska) se v práci budu proklínat. ()

matestlust

Dostatečně zábavná, jednoduchá a přímočará jízda, která má sice zbytečně dlouhou stopáž, ale uteče to. Prostředí, masky, akce, sem tam fajn gore, vše jak se sluší a patří na jednoúčelovou pohodovku. Mohlo to být více hororové, ale to už je prostě každého gusto. 4* zaslouží ()

Morholt

Už podle plakátů a trailerů bylo jasné, že se bude jednat o klasickou zombie popcornovku a Snyder se tím ani netajil. Proto mi hlava nebere, proč je leckdo překvapený tím, že se o zombie popcornovku opravdu jedná. Ano, dějová linka je nenápaditá, ale sakra vždyť v skoro každé podobné žánrovce jde o to, dostat se odněkud někam s co nejmenšími ztrátami na životech a leckdy mají podobné filmy sakra nadprůměrné hodnocení, tak kde je problém? Jasně, najde se tu hromada klišé od skladby týmu přes rozbitý vztah otce s dcerou až po samotný závěr, ale jsem si jist, že toho všeho si byl Snyder vědom a tento způsob zvolil schválně. I proto mi to nevadilo. No a to, o co šlo především, tedy samotné řezání se se zombíky, je na nejvyšším levelu. Nepočítaně headshotů a vlastně i bodyshotů, parádní démoničtí alfa zombie, boží tygr, u kterého je škoda, že nedostal trochu více prostoru a pár vtipných momentů, jako třeba lákání zombíka na ruku ohřátou v mikrovlnce. Problém jsem neměl ani s herci a Nora Arnezeder v tričku Exploited mě bavila. Výtka míří k maličko přepálené stopáži a o nějakých 20-25 minut bych film klidně zkrátil a moc nevycházely pokusy být vtipný. Humor zkrátka není Snyderova silná stránka. Ale jinak jsem naprosto spokojen a určitě jsem to neviděl naposledy. 85% ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s… (viac)