V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

zdepapepa odpad!

Jeden z nejvtipnějších odpadů, které jsem kdy viděl. Vím, že není hezké smát se, když má někdo zvláštní akcent, když někdo neumí hrát, když někdo neumí psát scénář a dialogy, když někdo neumí správně nastavit kameru a mikrofon, když někdo do tohoto vložil 6 milionů dolarů. Ale smál jsem se. Stejně jako mnoho dalších, stačí si vyhledat záznam nějakého veřejného promítání. Je to přesně ten typ "odpadového" filmu, který spadá i do pětihvězdičkové "must see" kategorie. Zde jsem se však rozhodl pro tu první kategorii (viz důvody, proč jsem se smál), protože jsou tu jiné, které si těch pět hvězd zaslouží právem. ()

SaNcHeZ_cz

Dávám jednu, nicméně zasloužil by si plných pět a to bez nejmenšího problému. Tak geniálně špatný film v každém myslitelném ohledu jsem snad ještě neviděl. Tommy Wiseau servíruje divákům takový hrůzostrašný koktejl nesympatických neherců přehrávajících nesmyslné dialogy a filmařského neumětelství, že to v konečném výsledku dopadá jako neuvěřitělně silná komedie. Není divu, že se The Room zapsalo do historie. Pod vlivem alkoholu se jedná o naprosto povinnou záležitost pro každého filmového fanouška. "Anyway, how's your sex life?" ()

Vxxx

Po prvním shlédnutí jsem ten film nenáviděla a hodnotila jsem odpadem. Pak jsem ho pustila kamarádovi a musela jsem se na to kouknout s ním. No a přišlo mi to vtipné. Tak moc, že jsme se rozhodli vyrazit na to do kina. Když kolem mě v sále začaly lítat lžičky a film jsem neslyšela přes řev a skandování fanoušků, rozhodla jsem se, že toho chci být součástí. No a tak jsme do kina vyrazili znovu. Vyzbrojeni lžičkami, nafukovacími balóny na americky fotbal a alkoholem. Dokonce se nám podařilo potkat toho machra, co to má na svědomí (foto v profilu). S každým shlédnutím ten film zbožňuji o něco víc a už se zas pomalu chystám do kina... :D 5* ()

TomX2

Jednoznačná povinnosť pre každého filmového nadšenca. Film je taký katastrofálny a tak nehodnotný, až je vďaka skvelému podaniu hlavného aktéra majstrovský a kultový. Právom prezývaný "najlepší najhorší" film, zato hodnotím prostrednou cestou. ()

kobejn odpad!

Škoda jen, že se na konci tohoto "filmu" nezastřelil Tommy Wisó sám, alespoň by tak odčinil tudle hrůzu, vedle níž i ty nejhůře hodnocené filmy na čsfd vypadají jako mistrovská díla. ()

Freemind odpad!

Odpad, ale jaký! Tommy Wiseau je novodobý Ed Wood, jeho veledílo je obecně považováno za jeden z nejhorších filmů všech dob a v USA má své početné fankluby. Tohle prostě musíte vidět - pokud jste alespoň trochu obeznámeni se základními pravidly pro režii, střih a psaní scénáře, budete sbírat čelist z podlahy. Je to samozřejmě strašná, mučivá nuda - dějová linka nemá žádnou logiku, dramatické okamžiky a dialogy se objevují a pak mizí bez žádné pointy ani vlivu na další děj. V průběhu natáčení z projektu průběžně utíkali herci a členové štábu - některé záběry jsou tedy použity víckrát, jedna z hlavních mužských postav najednou bez vysvětlení zmizí a nahradí ji nějaký cizí chlap. Naprosto dokonalý je samotný Tommy Wisseau, který na sebe strhává pozornost nejen lehce retardovaným vzezřením a přízvukem, ale hlavně krátkým, bizarním smíchem, kterým proplétá své monology. Je to prostě ukázkové WTF a já se vůbec nedivím, že kolem toho vznikl takový kult. Zajímavost - ve filmu se často objevuje zasklený rámeček s fotkou polévkové lžíce (he?). Skalní fandové chodí na promítání s hrstí lžiček a pokaždé, když se tato fotka objeví v nějakém záběru, celý sál začne zuřivě házet lžičky na plátno. Další značkovou rekvizitou je rugbyový míč. Proč? Podívejte se, pochopíte. ()

kaylin

Vzhledem k tomu, že je tohle kultovní snímek, na který mnozí diváci nedají dopustit, asi jsem čekal, že to bude ještě větší pecka. Musím ale uznat, že herecký projev Tommyho Wiseaua je prostě natolik špatný a natolik jedinečný, že budete místy jen zírat na to, co vyplodil. Mysle to vážně, nebo ne? To je jedno, tohle je něco, co vás dovede snadno odradit. A asi i nadchnout. U mě je nadšení decentnější. ()

runner85

Ja stále neviem či to pán režisér myslel vážne alebo nie :D. Erotické scény sú veľmi veľmi komické( navyše na škodu je aj to, že v nich nefigurovala Robyn Paris, jej kozičky by som teda radšej videl) Ak to má fungovať ako kómedia tak len jedine to, že hocijaký neherci z Ordinácie, Panelákov a iných seriálov z dielne Novy, Markízy či Jojky by to zvládli lepšie. A ak to mám brať ako psychologickú drámu tak tam mám pocit, že sa na jednom mieste stretla zmeska nedonosených kreténov a čúz ... ()

Hamaradža

Hodnotenie zvýšené z 1* na 5*. Majstrovské dielo v príšernosti, v porušení každého filmárskeho princípu, zločin proti ľudskosti, pomník neschopnosti, ktorý by sa mal ako príklad premietať na každej filmárskej škole. Teším sa na knihu a Francov film. ()

Lucjen

Údajne najhoršiemu filmu všetkých dôb som sa zďaleka vyhýbala, ale keď James Franco prišiel s The Disaster Artist, navnadil ma a zatla som zuby, že tých 99 minút zvládnem! A... neverím, že to píšem, ale ja som sa naozaj bavila. Splnilo to všetky očakávania hrôzostrašnosti a odpadovosti, ale ja som bola zvedavá na každú ďalšiu absurdnú scénu a hlášku... Neskutočne ťažko sa mi hodnotí ... strieľa sa tu odpadmi aj piatimi hviezdičkami. The Room sa naozaj nedá jasne definovať, buď vás Tommy neskutočne vytočí alebo kráľovsky pobaví. Ak ste si niekedy pozreli Esmeraldu či inú podobnú telenovelu a potajomky ste sa na nej bavili, skúste. Ak nie, zrejme je to zbytočný pokus. A ja som sa teraz vlastne priznala, že ma kedysi nejaká telenovela bavila .. no čo už... Aj k tomuto ma Tommy okrem smiechu donútil... Ale k hodnoteniu sa neodhodlám. ()

L_O_U_S odpad!

A kdo říkal, že mezi oblíbenými filmy musí být jen ty, kterým jsem dal maximální hodnocení? The Room je totiž po filmařské stránce opravdu hrůza. Je to totální amatérský odvaz. Dřív jsem netušil, že uvidím něco, za co by se musel stydět i Ed Wood. Tommy Wiseau je neskutečný magor (směje se i při sexu), když si dovolil vypustit do světa tuhle zhůvěřilost, kde devadesát procent stopáže zabírá otevírání dveří, zdravení, desetinásobné opakování absurdních replik a šukačky (v úvodní půlhodině se souloží hned čtyřikrát). Nicméně neúmyslná zábavnost (a ať si pan režisér říká, co chce) dělá z téhle záležitosti doslova drogu, kterou musíte dávkovat v míře větší než malé. Vtipné recenze, rozhovory, parodie, všechen ten kult kolem a aspoň jednou ročně projekce se lžičkami létajícími na plátno - takhle se má prožívat film. Opravdu nutno vidět, protože The Room ve své debilitě a přitom neskutečně milé zábavnosti trumfuje nejen Wooda, ale také perly studia Asylum. A to už je co říct. "I did not hit her! It's not true! It's bullshit! I did not hit her! I dit noooot! Oh, hi Mark!" ... "You are tearing me apart, Lisa!" ... "Hi, doggie!" ... "Anyway, how's your sex life?" (595.) ()

grogodil odpad!

Do neba kričiaci koncentrát tvorčej neschopnosti, no zároveň najpôžitkárskejšie guilty pleasure za veľmi dlhú dobu. Film natoľko ubohý, že aj tie najotrepanejšie nástrely nejakého deja v úvode pornofilmov pôsobia prirodzenejším a uveriteľnejším dojmom, než neopísateľným spôsobom prehrávajúci Wiseau a celá ta jeho skvadra dementov okolo neho, ktorá vedie dialógy, že by vám ich škôlkár otrieskal o hlavu s tým, že urážate jeho inteligenciu. Ale zábava to je náramná, aj keď to chvíľku trvá sa otrepať z prvotného nemého úžasu. :-) ()

kajas

Plná palba nebo odpad? Takhle radikální nebudu, protože mi "The Room" jako celek nepřišel ani geniálně příšerný, ani příšerně příšerný. Rozhodně je ale nudný, zbytečný a každý divák si v něm najde něco tragického - mě "uchvátily" erotické scény a doprovodná hudba. Wiseau asi nebude úplně normální člověk. ()

radektejkal odpad!

Že se na to nedá koukat jsem zjistil poměrně brzy. A tak jsem šel na půdu a přinesl si k bedně bedýnku makovic. Mák se z nich dostává tak, že vezmete dvě makovice a stisknete je jednou rukou. Ta tvrdší pukne a vysype se z ní mák. K té druhé (pružnější) přidáte další a celé to opakujete tak dlouho, až jsou všechny prázdné, až na jednu. Tu rozbijete třeba o láhev kořalky. Bohu žel/dík mám už praxi a tak jsem mák vytěžil dříve než film, který bez makovic ztratil naprosto smysl, tj. smysl mu dávaly především ony prázdné makovice. - Poučení: 1. Film natočený bez jakékoli invence, 2. Natočit by ho mohl každý, kdo viděl pár stovek filmů, 3. Jeho amatérství je až odpudivé, 4. Dva z mých oblíbených uživatelů mu dalo 5 hvězd - s tím se musí něco dělat. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)