Dievča, ktoré sa hralo s ohňom

• Česko Dívka, která si hrála s ohněm (viac)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiálny text distribútora)

klima777

Bublina splaskla... Nezbývá než dát šanci třetímu dílu a doufat v návrat původní atmosféry. Dívka, která si hrála s ohněm je totiž pouze solidním produktem. Za srdce nechytí, ani člověka neobloudí chladnými prsty skandinávské zimy. Nepotěší, nezaujme, natož pak, aby uzemnil. Osobně mne spíše malinko naštval. Nu, což, tak třeba do třetice (a spíše dobrého než zlého, prosím...). ()

blackJag

S přenesením hlavního důrazu na postavu Lisbeth a upozaděním novináře Blomkvista dochází u prostředního dílu celkové trilogie k poklesu diváckého vzrušení o dobrých pár stupňů (téma obchodu s bílým masem mohlo mít daleko drastičtější příchuť), pořád ale jde o nadstandardně odvedené řemeslo. Detektivní příběh se tu odvíjí v nekomplikované rovině, kterou nekřiví žádná překotná snaha o překvapivá odhalení - k překvapení dojde, je ale nenuceného rázu a jako by samozřejmé. Herecky se snímku daří držet tvář, Rapaceová i Nyqvist hrají své party v přesných intencích dílu předešlého a minimálně v tomto směru podporují hladký přechod mezi oběma samostatnými částmi. 65% ()

Autogram

Strašne zdĺhavá kriminálka, ktorú pozerať súvisle v kuse, by som nezniesol. Atmosféra jednotky (ktorá mi ale vôbec nesadla) tu chýba úplne. ()

Mr.KarlAdler

Zase takovej pokles bych v kvalitě neviděl. Jo, originalita a jistá výjimečnost (snad i díky režii) prvního dílu zmizely, jenže pořád je to secakra dobrá žánrová podívaná s opět naprosto vynikající Rapace. Občas sice děj působí až neuvěřitelně vykonstruovaně, ale to tak dopadá, když člověk hraje vysokou hru. Stejně tak musí při tom všem asi logicky vypadat jako Jason Bourne (ano, vidím ho všude).Z průměrnýho bahínka mainstreamu přesto "dvojka" znova vybočuje i díky syrovosti a nepřikrášlenosti, což zejména závěrečný scény na statku nádherně dokazujou. ... Nestává se mi to často, ale tentokrát bych se rozhodně podepsal pod už napsaný komentář uživatele Superpero (čistá pravda). ()

mcleod

Souhlasím s ostatními zdejšími kritiky, že tento druhý díl nedosahuje zdaleka kvality úvodu triologie, který byl geniální mimo jiné i díky komornímu příběhu, který nakonec přerostl ve zločin tragických rozměrů. Přitom i tento film měl takový potenciál... Lisbeth Salander byla dlouho pryč, Mikael Blomkvist by tak využil její nekomunikace k pátrání po její minulosti (která by byla odhalována postupně, ne během jednoho rozhovoru, jak tomu bylo v tomto filmu). Kolem Lisbeth by mezitím začali za podivných okolností umírat lidé, začala by cítit vlastní ohrožení, tak by postupně začala pátrat na vlastní pěst po strůjci a jeho cílech. Nakonec by se oba potkali u jedné osoby a u závěrečného dramatu. Když už píšu o závěru... ubožejší jsem si nedokázal představit. Znechutila mě už ta pitomost, že by se dokázala těžce zraněná žena vyhrabat z dvoumetrového zasypaného hrobu pomocí tabatěrky... vlastně není moc důležité pomocí čeho, tohle by nedokázalo ani to blonďaté monstrum, které ji zasypalo. A předposlední scéna, kdy Mikael přijede k místu vyhroceného děje, monstrum se ho z neznámého důvodu lekne, řekne si: "Kašlu na to," zahodí železnou tyč a odejde neznámo kam, způsobila na jedné straně výbuch smíchu, na straně druhé mírné znechucení. ()

Madlene

O něco méně chytlavé, než předchozí díl, ale závěr byl rozhodně extra napínavý a jako detektivka to byl jeden z nejlepších kousků poslední doby. ()

shabazza

Druhé díly bývají obvykle slabší a tady to platí dvojnásob. Znalci knižní předlohy tentokráte zvrací samovolně, bez prstu vraženého v krku. ()

Hollohlaway

Musím říct, že Noomi Rapace je zajímavější, než její americký potějšek. Skandinávská zádumčivost se zkrátka nedá zahrát. Má to spád a naláká to na poslední díl. Syrově zahrané, civilně podané. Přesvědčivé a to velmi. ()

ZkuKol

Pokračování s jiným režisérem, ale jinak se stejným tvůrčím týmem. Scénář už není tak nápaditý a spíše se drží rutiny. Alfredson se snaží, akce mu docela jde, ale tak nějak neudrží atmosféru a vypadá to i trochu televizněji. Ale pořád jde o nadprůměrný thriller, na který se klidně podíváte za rok podruhé a bude vás bavit. Lisbeth se vrací do Švédska, kde na ni čeká Michael, táta, nevlastní brácha, její "oblíbený" kurátor a businesss s bílým masem... 70% ()

Rousse

Po přečtení 2. dílu trilogie mi bylo jasné, že postava Lisbeth je geniální ženská s fotografickou pamětí, která se narodila ve špatnou dobu na špatném místě a špatným osobám. A díky tomu má i velmi složitý vztah ke svému okolí, zejména ke "kamarádovi" Kallemu Blomkvistovi. Po shlédnutí 2. dílu trilogie mám pocit, že postava Lisbeth je téměř němá autistka, která nesnáší lidi a téměř trpí sociální fobií. Bohužel tohle není Dívka, která si hrála s ohněm... tohle je taková ulepená kriminálka, která jakž takž drží pohromadě - tohle je taková Dívka, která čte Ohníček. Takže všem ostatním poradím - radši si přečtěte Dívku, která si hrála s ohněm a to teprv bude příběh na úrovni! ()

Soweek

Druhý díl se rozhodně žánrově nepotkává s prvním. Zatímco úvodní díl série je detektivka se silným příběhem a okrajovými charaktery, díl druhý je jakási směska krimi thrilleru založená na charakterech a událostech prvního dílu. Odklonění od detektivky je právě ten chybový faktor, jelikož bez silného příběhu se série ubírá ke klasickým hollywoodským scénářům. ()

Maynard.

V první řadě mi není vůbec jasný, proč tuto trilogii nenatočil celou rejža, kterej nasadil prvním dílem opravdu slušně vysokou laťku... Co se týče dvojky, tak je spíše zaměřena na profil a hlubší seznámení s naší EMO dívčinou, což mě až zas tak nebere. Příběh samotný není zdaleka tak napínavý a koukatelný jako v případě prvního dílu. Uvidíme co nám nabídne trojka, která už zase vypadá líp. Co bych udělal jako první, tak bych nejprve ostříhal a následně oholil tu parádu, kterou nosí Noomi pod pažema, brr, to sem naposledy viděl v Jozefíně :o). Herecké obsazení a výkony jsou slabé, připadá mi to, že se to seklo někde mezi Kobrou 11 a Lenssen a spol., čili nic moc...Kromě Noomi, která nebejt toho zarála (zastaralý výraz pro ochlupení :o) ) mi je aspoň trošku sympatická, ale i to je bída. Zbylí herci ani trošku. Navíc se zde najde spoustu absurdních momentů - zmrtvýchvstání z hlíny, nepřemožitelný Goliáš a sekyra trčící v noze. Tohle je absolutní béčko, který doufám je předzvěstí lepší a závěrečné trojky... Gaga, a na závěr pokus o japný žert : Nómi Rapas, tohleto byl trapas :o) ()

Cejny

Pokračování už bohužel není tak dobré, jako první díl. Špatné to určitě nebylo, to ne, ale občas jsem si říkal, že některé scény jsou tak zvláštně poskládané, a ze začátku to někdy ani moc nedávalo smysl. Příběh byl určitě zajímavý a líbilo se mi, že se zde řešila Lisbethina minulost. Na druhou stranu mi bylo po určitých scénách hned jasné, co se bude dít dál, i jak celá zápletka dopadne. Dávám průměrné 3 hvězdičky, lepší to bohužel nebylo. 60 % ()

sedm.1

Druhé shlédnutí 20.12.18 Skvělý, dynamický thriller, s dokonalou Noomi Rapace, drsným, nápaditým, svižným a nepředvídatelným vývojem, s perfektně vygradovaným závěrem, spoustou napětí, velmi působivou atmosférou, propracovanou zápletkou, zkrátka a jednoduše, parádní podívaná s minimem chyb. ///////////// Ikdyž je tento druhý díl slabší než Muži, kteří nenávidí ženy, pořád jde o hodně nadstandartní snímek. Ovšem ono je vůbec dost těžké tyto dva díly porovnávat. Zatímco se totiž první díl zabýval jen lehkým načrtnutím postav a zaměřil se spíše na vykreslení zápletky, Dívka, která si hrála s ohněm je hlavně o postavách,především pak o Lisbethině minulosti, vykresluje dopodrobna její motivy,charakter a činy a vlastně i ústřední zápletka slouží též jen jako průvodce do ještě podrobnějšího proniknutí do Lisbethiny duše. A tak zatímco v prvním díle šlo prakticky o čistokrevný krimi/thriller, zde jde především o psychologické drama. Ovšem i když jsou po této stránce tyto dva díly tak rozlišné, zpracováním a vizuálem si jsou velmi podobné. I zde je totiž opravdu mnoho silných scén a momentů, i zde je po celou dobu udržováno napětí a pro mě zvláštně přitažlivá atmosféra, i zde nechybí mnoho zajímavých zvratů a filmařských postupů a především i zde jsou skvělý a úžasní Nyqvist a dechberoucí Noomi Rapace. Mě zkrátka tyto dva díly velice oslovily a i když využívají prakticky stejných prostředků jako ostatní snímky tohoto žánru, jsou přesto jiné, zvláštní a především svým zpracováním a výrazem pro mě extrémně přitažlivé. ()

BMAJTZ

Po výborném prvním dílu jsme dostali nemastné neslané pokračování kde se prakticky zahodily všechny zábrany a rozjela se konspirační teorie ve velkém stylu. Nevím kde na to Larsson přišel, ale v porovnání s prvním dílem mi dvojka přijde jako z jiného světa. Film sám o sobě je napínavý, ale známky výjimečného příběhu jsou tatam. Dalo by se říci, že se jedná o takovou méně akční verzi Bourna. Každopádně raději bych zůstal jenom u výjimečného prvního dílu, který nabídne mnohem víc schizofrenie a přesto dokáže existovat sám, než tuhle dvojku kterou si bez shlédnutí posledního dílu stejně moc neužijete. ()

kisha

Blonďatá a dlouhovlasá Lisbeth vyndala nechutnej kroužek z nosu a vydala se na cigárko se svou dost podivnou rodinkou. Napínavý to bylo dostatečně a finální krvák stál za to. Jen ta kill bill dostaňsezhrobu scénka byla směšná. ()

LuciusWlk

Tohle je pro mě zklamání. Po prvním Oplevově dílu to Alfredson kapku nedal. Chybí zde atmosféra, napětí, nějaká vyváženost. Ten, kdo nečetl předlohu toto pravděpodobně spláchne. Ten kdo četl si bude zoufat nad děsivě zjednodušeným scénářem. Nutno podotknout, že oba díly jsou diametrálně rozlišně. Pro scénáristu musel být tento díl vcelku oříšek, ale výsledek neohromí a knížce se ani zdaleka nezavděčí. ()

kenkaku

"Muži, kteří nenávidí ženy 2" totálně bořící pravidla "dvojek". Žádné "všeho víc" se nekoná - tohle je solidní rošáda. Ten kdo totiž očekával další tajuplný případ v rukou Lisbeth Salanderové musel trpět jak pes. Tenhle film totiž vůbec není o ničem jiném než o Lisbeth a její minulosti. Kdo, odkud a proč je kým je. Kdo se na změnu adaptuje a rád se o hlavní hrdince něco dozví bude spokojen. Přiznám se, že to mohlo být lepší (je tady spousta děr a debilit... prstě #1 namlsalo), ale je to rozhodně lepší něž cokoliv jiného co jako remake vzniklo v USA. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

Stalo se to doopravdy. V roce 1983 byl několika muži unesen majitel nizozemského pivního impéria Freddy Heineken. Na svobodu se vrátil až po vyplacení rekordního výkupného v hodnotě asi 50 milionů… (viac)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013

Tak co to bude, pane Finchere? Pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy pro studio Sony, nebo dlouho připravovaná adaptace klasiky Julese Vernea „Dvacet tisíc mil pod mořem“ pro Disneye? Momentálně to… (viac)