Keď sa kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) prebudí v prímestskom vlaku, netuší, odkiaľ sa vzal a čo tam robí. Naproti nemu sedí Christina (Michelle Monaghanová), ktorú vidí prvýkrát v živote, ale ona ho dobre pozná. Colter zisťuje, že sa prebudil v tele iného človeka. Než sa však stihne zo vzniknutej situácie spamätať, silný výbuch rozmetá vlak. Vzápätí sa Colter sa objaví v podivnom bunkri izolovanom od okolitého sveta. Cez obrazovku k nemu hovorí dôstojníčka Carol Goodwinová (Vera Farmigaová) a požaduje informácie o všetkom, čo práve videl. Kapitán Colter Stevens sa stal súčasťou náročného pátrania po útočníkovi na vlak, v ktorom sa ešte pred chvíľou nachádzal. Atentátnik totiž plánuje odpáliť oveľa väčšiu bombu priamo v srdci Chicaga. Ak ho Colter pomôže dolapiť včas, môže zachrániť tisíce životov. Táto vládna misia je založená na experimente nazvanom Zdrojový kód, ktorý Colterovmu vedomiu umožňuje na krátky čas existovať v paralelnej realite - v tele Seana v chicagskom prímestskom vlaku. Seanovu identitu môže využívať iba osem minút, má teda práve osem minút na odhalenie bombového útočníka. Zdrojový kód dokáže poslať Coltera do rovnakého časového úseku viackrát za sebou. Získava tak viac času, ale zároveň sa mu situácia môže ľahko vymknúť z rúk. (TV JOJ)

sochy.zirafka

Jednoduché, přímočaré, pozitivní, nenásilné. V dobré náladě odpouštím zbytečně nastavený konec. Jen drobná poznámka - při větší snaze z toho mohlo být dokonalé, nervydrásající drama. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

MIGHTTREE

Po velmi dlouhé době jsem hledal dnešního krále scifi. Hned druhý pokus mi nahrál neopakovatelný prvotní zážitek toho jednoznačně propracovaného a snad i bezchybného filmu. Metoda postupného odkrývání něčeho nového a neznámého ,zde spojuje mosty mezi světy. Kdo ví, kdy přijde jeho poslední osmiminutová dohra? ()

hroubek

Skoro každý, který viděl Zdrojový kod říkal, že je to suprový film sice je pořád dokola o jedné scéně ale že je opravdu moc dobrý což musím přiznat, že vůbec níkdo z nich nelhal.Je pravdou, že u tohohle filmu kdybych neznal zápletku by to bylo to nejlepší, protože to co by poprvním návratu přišlo by mi vyrazilo dech ale to nestalo, protože jsem znal zápletku.Jake Gyllenhaal je talentovaný a jeho výkon tahné film kupředu a dokazuje, že by klidně utáhl nějaké větší akční drama.Celý film stojí prakticky na čtyřech herci krom zminováného Gyllenhaala si vaši pozornost získá Vera Farmiga, která je skvěla a je pro film ti správným nábojem,Michelle Monaghan má smůlu, protože je její postava postavena na opakovaní což škody jelikož při delší delce filmu by jsme mohli něco víc než jen pár pohledů a několik pus a nakonec tu mame Jeffreyho Wrighta jeho úloha je ve filmu omezena na kulhání a moudré řeči.Jeden z nejlepších filmu roku a to bez pardónu, který si užije každý kdo má rád filmy.Velmi silny čtyři hvězdy možna podruhém zhlédnutí plný počet. ()

drake31

Tak podobné filmy ja móžem. Hranie sa časom, a podobné záležitosti, sú veci ktoré dokážem stráviť v každej forme, a ešte keď vyzerá tak sympaticky ako Source Code, tak sa s toho automaticky stala povinná záležitosť k pozretiu. Nadšením som nejako pri sledovaní neoplýval, ale vďaka výbornej technickej stránke a svižnosti celého filmu to bola v skutku pekná jazda. Plus keď prirátam sympatické obsadenie hneď to bolo o niečo lepšie. Pôvodne som rozmýšľal že dám 3* ale dieťa vo mne ktoré má rado časové hrátky nakoniec zvíťazilo ... ()

Aven

Zajímavý námět, svižné tempo, výborný Gyllenhaal, povedený vizuál, úderná hudba. Bohužel však také nesmírně idiotský a správně americko - patriotský happyend, který mě neuvěřitelně vytočil. Zabít nadšení z filmu během závěrečné pětiminutovky, to je opravdu umění, well played :/ ()

Andreas83

V jednoduchosti je síla a ne jen síla ale i emoce, napětí, akce. Nějakou nelogičnost už jsem se u tohoto žánru naučil ignorovat a už si jen užívám, skvělá podívaná. ()

0lie

Důmyslné sci-fi za málo peněz, kterému chybělo větší spádovost děje, který mohl být o něco málo bohatější, ale i tak velice příjemné překvapení.. ()

Brain-D

Chytrý film, který je vlastně jednoduchý. Kapitán Cotter Stevens (Gyllenhaal), se vrací v paraelním čase odklonem slunce, posunutím vesmíru, rozpulením světla a dalšími všlijakými odklony změnit minulost. Minulost, kde se stal teroristicky bombový útok....Nechápu proč lidi srovnávají všude film s Počátkem. Do geniality Inception má Source Code ještě daleko. Určitě to lepší z roku 2011. ()

zdenny

Tento film byl dobrý, přesto, nebýt toho závěru, dal bych mu jen tři hvězdy. Mám rád filmy o flashbacích. V tomto filmu jsme svědky pouze osmi minut, pokaždé trochu jinak a pokaždé trochu vylepšených. Závěr a předzávěr nám nabízí úvahu o paralelních vesmírech, kterým by člověk mohl i věřit. Už mnohokrát ve svém životě jsem se zaobíral myšlenkou, jak by se celý svět vyvíjel, kdybych se v tu a tu chvíli rozhodl jinak. Je to takové nepobratelné téma a tento film jej nabízí k ochutnávce v celkem jednoduché a smysluplné formě. Takže díky tomu závěru opravdu za čtyři. PS: Myslím si ale, že by určitě nebyl zločin (možná morální) využívat "zdrojový kód" mrtvých lidí k odvrácení například teroristických útoků. Jde ale o filosofické dilema, zda by tento systém nebyl zneužit stejně jako mnoho věcí a systémů ve světě kolem nás. PPS: Jo, a Jake Gyllenhaal je zde opravdu velmi sympatický. ()

ivo333

sorry podľa traileru som fakt čakal viac, keby nebol dobrý nápad dám ešte menej.. nebavilo ma to tak ako malo, takže 50 percent ()

Danny F.

Vracečky, vracečky jinak a vracečky na novo. Dokola a stejně. Trochu se povedlo pátrání po teroristovi, ale bylo to stále (v podstatě) stejné. Film není nejhorší, ale opakující se. Ovládat tělo myslí? Dobrý nápad. Něco jako Avatar? V podstatě ano. Je však dobré, že děj nijak nenudil. 70% ()

Timak

tak tohle bylo zajímavé téma, a ještě ke všemu dobře zpracované. Prostřední pasáž se mi zdála trochu nudná, ale naštěstí se to zase zvedlo a já jsem prožíval chvíle vzrušení, že po dlouhé době vidím zase něco pořádnýho. Souhlasím s POMem, že ten konec měl zůstat takový, jaký byl - tedy plný slz. ()

dANo

Taký typický 4* film... Príbeh je totiž veľmi zaujímavý, dostatočne akčný a napínavý, ale trochu to núti diváka hľadať logické chyby a takisto porovnania s viacerými filmami s podobným námetom. Ja som si ho napriek tomu celkom užil aj napriek tomu, že nedosahuje kvalít porovnateľného Donnieho Darka, ale je určite oveľa lepšie dotiahnutý, ako veľmi podobní Správcovia osudu. ()

VasaX

Zdroják je jednoznačně mým kandidátem na pořádné sci-fi roku. Super nápad, který zase není až tak novátorský ani převratný, za to velmi luxusně uchopený, obsazený a zrežírovaný. Nechybí napětí, akce, zoufalství, naděje, dokonce i nějaké ty srdečnější emoce, i když ne ve své romantické formě. Jake Gyllenhaal je naprosto skvělý, po princi všech Peršanů nám (opět) ukázal, že se umí solidně vytáhnout. A vůbec celý film se vytáhl. Krátkých 93 minut je napěchovaných k prasknutí, a i přes repetetivní styl, zejména z počátku, si rozhodně nevybavím jediné nudné nebo hluché místo. Naopak jsou zde krásné ukázky jak udělat stejnou věc (scény v rámci jedné myšlenky(resp. času, místa, souslednosti a determinovanosti událostí) desetkrát stejně, přesto jinak, přesto zajímavě. Zdrojový kód si mě naprosto získal, velkou zásluhou své kvality a velkou zásluhou Jakea Gyllenhaala. Super! ()

Trustme

Film, který vzácně poskytuje to, k čemu jsou filmy určeny: Zabavit diváka na určitou dobu, dát mu pocit, že sleduje něco vyjímečného, zapojit jeho smysly a aktivně ho díky dějovým zvratům "zapojovat do hry", vcítit se do hlavních postav a fandit jim. V závěru nasadit emotivně existenciální lidské poslání. Takový film, pak může žít ještě nějakou dobu po expiraci v hlavách diváků. Někdy i víc jak 8 minut... ()

Kicune

Komorní velkofilm a téměř oneman show vynikajícího Jakea Gyllenhaala. Příběh z nedaleké budoucnosti, kde se postupně odkrývá pravda pro hlavního hrdinu a pro nás pravidla zdrojového kódu. Inteligentní sci-fi s pomalu gradujícím dějem, které diváka plně zapojí do dění, tedy jakési hry, kdy hrdina má pouze 8 minut na to, aby zjistil, kdo odpálil bombu ve vlaku. ()

skretik

Silný film s výbornou myšlienkou, perfektne zahraný... a súhlasím s POMOm, to chcelo ten záver... aj keď takto je to tiež zaujímavé :) ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem

22.01.2018

Duncan Jones se po Zdrojovém kódu vrhnul na Warcraft, teď se ale konečně vrací ke kořenům. Už 23. února se totiž na Netflixu objeví sci-fi noir Mute, duchovní nástupce jeho debutu Moon, který chce… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

23.09.2016

Duncan Jones měl letos zachránit videoherní adaptace, moc se to ale nepovedlo. Jeho Warcraft sice vydělal krásných 433 milionů dolarů, 90% tržeb se ale sesbíralo mimo Ameriku a o pokračování se zatím… (viac)

Filmový Warcraft – první klapka už brzy

Filmový Warcraft – první klapka už brzy

01.09.2013

Konečně! O plánech natočit filmovou adaptaci populární videohry World of Warcraft snili v Blizzard Entertainment od roku 2006, kdy herní firma uzavřela smlouvu s produkční společností Legendary… (viac)