Sirotek, jenž své dětství prožil v drsných ulicích Clevelandu, Ir Danny Greene (Ray Stevenson), se dokázal vypracovat z přístavního dělníka v odborového předáka a spojence mafie. Když ho agenti FBI z odborů vytlačili, Danny začíná novou kariéru vymahače dluhů pro lichváře Shondora Birnse (Christopher Walken) a navíc pořád spolupracuje s mafiánským bossem Johnem Nardim (Vincent D’Onofrio). Danny, kterému je v patách detektiv Joe Manditski (Val Kilmer), rychle získává vlastní moc a dostává se do sporu s Italy, kteří brzy pochopí, že zabít ho nebude vůbec snadné. Jejich vzájemná nevraživost vyvolává v clevelandských ulicích krvavou válku a město získává nelichotivou přezdívku “Bomb City”. Film Sejmout zabijáka, který vznikl podle skutečných událostí, přináší příběh muže, jenž mentalitu irského válečníka propojil se směsí pýchy, brutality, ctižádosti a zásadovosti. V 70. letech minulého století se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou provždy změnila organizovaný zločin v Americe. (oficiálny text distribútora)

RoyBatty444

Film je na mojo pojatie o gangsterke trochu zaspatý a herecky sa nedejú tiež žiadne zázraky. Napriek tomu ako hraný dokument o nesmrtelnom Írovi ktorý nasr... mafiánov, že sa prestali ovládať to bolo dobré. ()

PatryCzech

Nejenom, že byla bomba ve filmu použitá nesčetněkrát, ale i film samotný je naprostá BOMBA. Irishman byl opravdový tvrďák, který se sebou nenechá vyjebávat a tak to mám rád. Od Rockenrolly jsem se u jiné gangsterky tak nebavil. 5* ()

Stealth2

Po delší době opět jeden slušný mafiánský film. Ray Stevenson je fakt hodně dobrý a taky mě potěšil Ch.Walken v malé , ale parádní roli. Samozřejmě nechybí klasické italské mafiánské ksichty, které známe i z jiných dobrých filmů. Fakt je to povedené !! ()

chaosteory

Úžas a překvapení na mé tváři po vidění. Je až s podivem, že ho natáčel Hensleigh, vzhledem ktomu že toho moc za sebou nemá a do teď se moc neukázal. Ale tohle se povedlo. Výborně vybraní herci, kde řadu znich vídám jako mafiány už pár let a Stevenson je přesvědčivý až mrazí. Trochu škoda za Vinniho Jonese, jehož ksicht mohl film obohatit víc. Děj je jasný, přímočarý a bez kompromisů, žádné zbytečné odbočky a nudení diváka zbytečnostmi. Tím pádem film působí někdy dost zmateným a uspěchaným dojmem, nadruhou stranu jste imrvére "on line" a film si dobře budovanou atmosféru drží celou stopáž. Možná je moje nadšení až moc, vždyť je tu záplava jiných, dražších a hvězdnějších filmů, ale KILL THE IRISHMAN mě opravdu dostal. ()

oreF

Podla mna nizkorozpoctovy film s par chybami u mna na 80% , klobuk dole. Mocne som sa pobavil na scenke, kde zmlati toho chlapa a ma prsty od krvy ale hanky vobec :D :D :D ()

Welsiot

Všichni víme, jak to skončí, zabíjení pomocí bomb v cadillacích je monotónní, ale příběh má pěknou atmosféru a Ray Stevenson je pro roli jako ušitý. Z jeho vztahu s Kilmerem se dalo ovšem vytřískat o dost víc. Každopádně neurazí a díky skotské a irským tónům vás film baví. Slušných 80%. ()

zekon

Přes hvězdnou účast jsem se nehorázně nudil a po 53 min. to vzdal. Nikam to nevede, ničím nezaujme, postavy proplouvají nehorázně anonymě, taková podprůměrná tuctovka. ()

Ofi7

Hlavní postava mi přijde jako Robin Hood, jen v jiném století a obklopenej lidmi, kteří se snaží hrát si na mafiány.. V tomhle žánru je pro mne číslo jedna Al Pacino a Robert De Niro, na jejich výkon jen těžko někdo naváže. Ale i tak beru tenhle film jako dobrou práci. ()

montel

Danny Greene (Ray Stevenson) vyrůstal v Clevelandu jako sirotek a postupně se vypracoval z přístavního dělníka až na šéfa odborů, vymahače dluhů, restauratéra a mafiána. Jakmile jej opustí rodina, tak si tento mocný muž ihned našel novou krásnou přítelkyni a vypadá to, že se konečně může živit poctivě. Jenže Danny toužící ještě po větší moci vyprovokuje největší mafiánské bossy a stává se tak terčem vražedných útoků. Danny ale neprodá svou kůži lacino...Film podle skutečných událostí ukazuje jak drsný je život mafiána. Dannymu jsem nijak moc nefandil a věděl jsem jaké následky budou mít jeho činy. Každopádně mafiánské filmy mám rád a tento není vůbec špatný. 60% ()

Saprofag odpad!

Nemůžu jinak. Totálně odpornej, nesympatickej a buranskej nikoliv hlavní záporák, ale hlavní klaďák? No strašně hrozný. Všechno. Prasečí image Kilmera maximálně k pozasmání, ikdyž je to spíš k pláči. Christopher Walken ze svého šarmu neubírá, ale nechápu, proč si zahrál v takový sračce. Samozřejmě, že jsem viděl horší, ale za to, že jsem to po půlce vypnul, což se nestává často a za to, že to má tak ostudně vysoké hodnocení! Jak jsem zmínil na začátku: Nemůžu jinak!!! ()

Peenugirl

Vždy sa zíde jeden tvrdohlavý írsky bitkár, ktorý je správnym chlapom a nemá nasrané ani v hlave ani v trenkách. Veľmi podarený film o tom, že nie len sicílsky maníci dokážu ťahať za nitky a čo dokážeš ak máš srdce na správnom mieste. Získaná lojalita priateľov je doživotná. Ray Stevenson sa mi páčil v polohe drsného spravodlivého chlapa. Jednoznačne si budem tento film pamätať ako skvelý zážitok s retro kamerou a írskou hudbou na záver ako s čerešničkou na torte. 80% ()

Sevprince

100x viděno, 100x viděno lépe. Tento film je ztráta času, Ray Stevenson je tam nezničitelnej jako...sakra, vlastně mě ani nenapadá nikdo, kdo by byl takhle nezničitelnej, pomalu by se snad mohl třást i sám Chuck. Dvě hvězdy za tučného Vala Kilmera, jedna by na tu hlavu byla málo. 50 % ()

cajda77

106 minut skvělé a zábavné podívané. Perfektní retro gangsterka podle skutečné události. Divák, který má rád akci, napětí a mafiánské příběhy se určitě nudit nebude! ()

Poga

Výborný Ray Stevenson, vcelku kvalitný scenár a réžia ktorá síce nevyniká, ale jemne vedie. Príbeh nie je ničím nový, prekvapivý, ale napriek tomu dokáže správne vtiahnuť do deja, má výbornú atmosféru. Uveriteľné charaktery, bol som príjemne prekvapený. ()

Guly Guly

Parádní gangsterka - trochu mi připomíná Scorseseho Mafiány a Danny Green v podání "neokoukanýho" Raye Stevensona má koule. Solidní 4,5. ()