Walking Dead - Série 11

(séria)
USA, (2021–2022), 18 h 35 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Khary Payton (viac)

V XI. sérii hľadajú obyvatelia zničenej Alexandrie nový priestor pre život. Možné útočisko ponúka Spoločenstvo vyvolených, rozsiahla sieť komunít s najmodernejším vybavením a viac než päťdesiattisíc obyvateľmi žijúcimi v rôznych kolóniách. Zdanie pokojného bezpečného domova je však veľmi klamlivé. Hľadanie zásob potravín a nového domova sprevádzajú neustále konfrontácie so Smrťákmi, tajomnou frakciou nepriateľských preživších, ktorí napadli a obsadili Meridian, bývalú kolóniu vedenú Maggie. Daryl, Carol, Negan, Maggie, Eugene a ich spojenci sa učia nové taktiky prežitia a čelia poslednému boju, v ktorom ide o všetko. (TV JOJ)

LdaVinci

Prostě jasně, že to není, jako několik prvních sérií, ale mě Walking dead bavilo až do teď.. poslední série je prostě už o něčem jiném. Už je to o městě, kde funguje hierarchie, zákony, zaměstnání obyvatel a tak dále. A i když to působí jako slátanina,  za mě to fungovalo a mělo to koule. Na postavách mně do teď záleží a poslední díl byl absolutní vyvrcholení a emoční ždímání. Strach, dojetí a lítost tu fungovala. Je škoda, že teď z toho dělají velký Universe, na který se mi nějak extra koukat nechce- už toho bude moc. ()

Najt

Asi nejzvláštnější řada ze všech. Slabší pasáže střídají skvělé pasáže. Od 8 série, která byla filmařský nejslabší (asi) je to velký posun v před a občas to byl vrchol seriálové kinematografie. Poslední trojice dílů se pak vrací na vrchol v podobě typického TWD a samotný konec je důstojný. Finální epizoda rozhodně nezklamala, ale ty díry v ní nebyly malé. ()

hrumsrt

Here we go, je tu finální série seriálové trvalky již od roku 2010, tedy projektu, jenž nás provázel po celé desetiletí.. A tohle je zatím nejvíc kritizovaná série, jaké jsem byl součástí. Diváci pořád dokola křičí to stejné, ať "Where is Rick!" nebo jiné výblitky, jak je to dlouhé a jak je to pořád totéž dokola. A nejlepší, že když už přejdou tvůrci do emočních sekvencí, tak se zase bude ozývat, jak vypočítavé to je. S tímhle jděte všichni někam! Pokud nejste schopní si sérii užít a i přes její chyby se pokaždé nastavit na náladovou vlnu, asi se nedočkáte ničeho... Ale co na to říkám já? Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů zamířil k cíli a došel k němu nakonec s velkou parádou, tak jak bych si přál. Mírně cyklický příběh série, který představuje zkoumaní nově objevené komunity - Společenství, ukazuje další organizovanou skupiny, které je tentokrát v mnoha oblastech na naprostém vrcholu. Je dokonalá ve všem, nechybí vybavená armáda, ani fungující zdravotnictví. Ovšem jak již naši skupinku známe, oni jsou zkrátka neposední. Přes všechnu skepsi a samostatnost dokáží prokouknout do skutečného obrazu vedení komunity a v něm odhalit zkažené jádro. Spousta nových postav, další rozvrstvující se linky, to vše jen nabaluje další problémy a rozšiřuje známý svět. Nejdelší série co do délky, ale příběhově přešlapuje na místě. Naopak nejfunkčnější jsou odbočky od hlavní dějové linky.. Tahle série nepřekvapí a kromě neuvěřitelné nostalgie toho nepřinese moc. Vrací se Maggie a Negan už má svobodnější postavení.. Tady mi ta Rickova vůdcovská skepse chyběla o kus více než proti Šeptačům. Po dvou vážně silných sériích jasný pokles kvality, ale pořád je to ten milovaný seriál. Finální epizoda je pak tak krásným pohlazením, jehož druhou půli naprosto miluji, a které odpoví na to, co je potřeba... Pokud však mám mít jednu výtku, tak tenhle seriál byl vždy známí tím, že byl nevyzpytatelný a vy jste se pořád dočkávali smrti tolika hlavních postav, zde Vám neumře nikdo. Vlajková loď celého Walking Dead univerza doplula do cíle.. Byl jsem u toho! 75% ()

Mr.Ward

Tak je to za námi. 12 let, 11 sérií, 177 epizod. Jako by to bylo včera, když mi kámoška v roce 2011 doporučila TWD. Taková pecka. První série bez debat top, po 5. sérii to bohužel bylo docela jako na houpačce, ale zvědavost a zájem převládal. 8. a 9. můj zájem uvedli do hibernace, abych se v 10. zase probral. A 11.? Ta byla opět skvělá. A co samotný závěr? Epizoda sama o sobě dobrá, ale přesně jak jsem čekal - urychlené a vlastně o ničem. Vzhledem k již dříve ohlášeným spin-offům bylo jasné, že žádná pořádná a radikální rozlučka se konat nebude. Beru to tak jak to je a těším se, co dalšího si na nás tvůrci vymyslí. Snad se ty navazující seriály povedou. ()

adamix

Walking dead za mňa vždy bola, je a bude jedna z najväčších seriálových srdcoviek a nielen kvôli viac ako desaťročnej priazni, ktorú som tomuto seriálu venoval. Ponúkol okrem neprekonaných praktických efektov (predovšetkým odzrkadlených v maskách walkerov) aj silnú ľudskú drámu o partii preživších v nekompromisnom postapokalyptickom svete plného smrti a nebezpečenstva, ktoré číhalo za každým rohom a kde viackrát samotný ľudia boli väčšie monštrá, ako tie nemŕtve. Frank Darabont to kedysi dávno celé odštartoval a pochodeň prenechal následne mnohým tvorcom, z ktorých asi najväčším ťahúňom bol legendárny maskér Greg Nicotero a pravdupovediac, seriál si prešiel nespočtom veľkých highlightov a na druhej strane aj časmi so slabými chvíľami, kedy kvalita určitých epizód stagnovala. Avšak, ten pilier vlastného štýlu si zachoval až do samotného konca. Po Rickovom odchode zo seriálu prevzal žezlo jeho parťák Daryl spoločne s ostatnými postavami a s patričnou úctou to spoločne dobojovali až do samotného konca. Posledná séria mala za mňa niekoľko veľmi slabých a zbytočne výplňových epizód, čo ma viac ako na rok odradilo od môjho obľúbeného seriálu a vďaka tomu som na čas stratil úplný záujem. Do prvej polovice sezóny seriál ponúkal množstvo lacných twistov, ktoré už nemohli nijak pôsobiť napínavo či zaujímavo, nehovoriac o množstve nezaujímavých postáv a politicko - sociálneho prostredia Commonwealthu, na čele so záporákmi, ktorí ani po päty nesiahali takému Guvernérovi, Neganovi či Alfe. Našťastie nabral seriál na zaujímavých obrátkach, zrýchlil to spomalené tempo a aj keď síce nešlo o ktoviaké geniálne epizódy ako za starých čias (keď už sa schyľovalo ku koncu série), dorazil seriál do svojho želaného a patrične úctyhodného a emocionálne plného konca, ktorý síce uzavrel svoju bránu, ale otvoril nové pre ostatné seriálové spin-offy, ktoré určite nevynechám. Veľa úprimných objímačiek a slov, rozlúčok so starými postavami, z ktorých každá dosiahla svoj vrchol. Plus na záver pár spomienok na staršie série, eventy a postavy, ktoré pôsobili v starších sériach a nesmelo chýbať ani osobné poďakovanie priamo od účinkujúcich, ktorí si to tie dlhé roky užívali. Som rád za takýto koniec a približne aj takto nejako som si ho predstavoval. Teším sa na Ricka s Michonne a som zvedavý, čo bude ďalej. ,,We are the walking dead." ()

koty2201

Je ťažké sa vyjadriť k seriálu, ktorý bežal 11 rokov a teraz skončil poslednou sériu. S tým, že príbehy niektorých postáv pokračujú aktuálne v rôznych spin-off seriáloch. Musel by som toho napísať riadne veľa, takže sa vyjadrím len konkrétne k poslednej sérii. Hneď na úvod teda zodpoviem to podstatné - je to uspokojivé finále seriálu, ktorý som si obľúbil ešte počas chodenia na základnú školu? Áno. Uspokojivo uzavreli príbehy a osudy hlavných postáv a aj dobre načrtli spomínané spin-off seriály, ktoré pomaly vznikajú alebo už mali premiéru. Síce som čakal o trochu veľkolepejšie finále, kde by sa tvorcovia buchli po vrecku, ale nevadí. Ja som s tým okej. Aj keď mnohé dejové linky boli trošku skratkovité, pretože chceli do toho seriálu toho napchať asi až príliš veľa. A mám pocit, že keby natočili ešte pár epizód navyše, tak by to nezaškodilo. Rovnako by som uvítal o niečo viac nervydrásajúce vyvrcholenie, ako to bolo počas celého seriálu zvykom. Keby to mám oceniť z hľadiska dojemnosti - áno, dojalo ma to, že to celé končí. Len by to bolo silnejšie, keby neexistovali spin-offy. Čo sa týka postáv, ktoré mám najradšej z celého seriálu, tak istotne nebudem ani trochu originálny. Daryl (Norman Reedus), Carol (Melissa McBride), Maggie (Lauren Cohan) a Negan (Jeffrey Dean Morgan) to ťahajú celý čas vpred. Áno, ja viem že sú tam aj ďalší sympatickí ľudia, ale s prvými troma sme už od začiatku. Negan bol zase najlepším a nadrsnejším záporákom seriálu.  Po technickej stránke mám trochu problém so CGI v závere. Tam ten nízky rozpočet bolo vidieť až príliš. Tí, ktorí to už videli, vedia o čom hovorím. Ale zvyšok je skvelý. Masky, choreografia chodcov, sety, zábery a hudba... lahoda a naozaj sa na to pekne pozerá a aj sa to skvelo počúva.  Takže som rád, že som tento seriál cca v roku 2011/12 objavil a začal sledovať. Výborná bola aj herná adaptácia od Telltale Games. No a som zvedavý na Fear the Walking Dead a aj tie najnovšie spin-offy. Pretože najprv som chcel vidieť hlavný seriál a potom tie vedľajšie. ()

HanzoBureshi

Tento den musel někdy přijít. Konec mého nejoblíbenějšího seriálu The Walking Dead je tady. Co o této závěrečné sérii říct? Je to bomba a rozhodně jsem se bavil a nelituji toho. Spousta lidí skončilo s osmou řadou a říkali, že už je to nezajímavá slátanina. No… jejich blbost a za mě od deváté řady do konce je to pro mě totální zlatý poklad!!!. Ano, byly tu nějaké díly, které byly takové hluché, ale to se nedivím, když má tato poslední série 24 dílů, takže občas se ta pohodička hodila. Co se obsahu týče, tak tu máme dvě věci. Tou první jsou Reapers. Skupina, která nebyla nejlepší, ale taky v něčem zajímavá. Jejich kápo v alternativní verzi Pavla Nového byl v pohodě. Leah se mi taky docela zamlouvala. Co se mi ale zamlouvalo více, je Společenství, ve kterém byly už nějaké zákony a pravila, takže skoro vůbec žádná akce, ale nějaké ty záhady, otázky, tajemství a objevení pravé strany Pamely a Hornsbyho bylo opravdu skvělé. Finále se mi prostě líbilo, jsem rád i za nový druh chodců, u kterého mi vůbec nevadí, že se objevili až v této řadě, protože se možná bude na ně zaměřovat v následujícím spin-offu. Už to není to starý TWD, ale kdo by chtěl koukat na to samé dokola? Já teda ne. Jsem za tu změnu rád. Občas tu byly takové speciální epizody viz. třeba epizoda šest, to byl asi nejstrašidelnější díl v celém seriálu. Takže já jsem více než spokojen. No a teď je čas se vrhnout na konečné hodnocení celého seriálu. A co tato série? Mé hodnocení: 9/10 ()

Lendak

Tak to skončilo....? Finálna séria ktorá je extrémne nafúknutá do 24 epizód. Má to svoje momenty, niektoré epické, niektoré desivé. Ale tých PÁR dobrých momentov ale ničí fúra strašných momentov. Napríklad celá linka s Reapers, ktorí mali obrovský potenciál, lebo zatiaľ sme v TWD nevideli náboženských fanatikov. Ale celé to bolo extrémne rýchlo ukončené a rovnako rýchlo sa na to zabudlo, keď hneď na to prišiel Commonwealth. A zase. Nevyužitý potenciál. Všade sa hovorilo, že toto bude ultimátna séria, ktorá to má všetko ukončiť, ale skutek utek keďže okrem tej finálnej epizódy sa to tak vôbec netvári. A keď už prišlo na to finále, tak jediné čo sme zistili je, že toto není finále. Toto je len set-up na nadchádzajúce spin-offy. Super. Ani Rickovi nedali ten pojebaný comeback. Teda aspoň poriadny. Hlavne, že to skončilo. ()

jarmil8

Tahle série už nám opravu mohla být odpuštěna. Nic zásadního se tam nestane. Sledujeme to, co už tu bylo několikrát, souboj s dalším bossem, pardon - guvernérkou. Jediný náznak nějaké změny je v chování živých mrtvých, ale nakonec nevede nikam. Zůstává jenom natahovaná telenovela omezená na několik postav. ()

Artyom_SVK odpad!

Takže dopredu nám oznámia seriály s postavami z walking dead, čiže vieme o koho sa vo finálnej sérii nemusíme báť. Ako potom vôbec môže prísť dôstojné zakončenie seriálu? Totálny odpad a vypočítavosť tvorcov. ()

0liverT3kel

12 rokov,11 sezón a 177 epizód to bol seriál The walking dead jeden z tých prípadov keď prežijete celičkú generáciu svojho života behom jedinej show, dospievate spoločne s postavami a život vôkol vás sa mení k nerozpoznaniu...Ťažko sa to popisuje no skupinka Ricka Grimsa sa pomaličky stávala mojou vlastnou fikčnou rodinou a láska k seriálu prerástla k oveľa hlbšiemu napojeniu ktoré po viac ako 10 rokoch došlo k zdárnemu koncu. Ono keď vysielate seriál s pravidelnosťou a to 12 rokov v kuse tak je logické že zákonite musí prísť jak víťazné vrcholi tak drsné pády. A aj keď úplne chápem že mnohí po skvelej prvej sérii odhodili seriál pri pomalejšej druhej, tak ten najväčší odliv fanúšikov prišiel so sériou ôsmov, ktorá doviedla výplnovosť seriálu do mŕtveho bodu a aj ja sám som mal po prvý raz v celej histórii tejto show chuť prestať... Nikto vtedy neveril že sa Walking dead vráti k svojmu vrcholu čož bolo pre každého úplne inde a ja osobne by som si vybral prechod medzi piatov a šiestov sériou v ktorej sa z hrdinov stávala potulná skupinka podivínou ktorá prestávala druhým ľuďom dávať šancu a ich priami kontakt s civilizovanou Alexandriou vtedy vytváral jeden z najsilnejších a po psychologickej stránke najzaujímavejších scén a zvratov. Lenže s príchodom deviatej série sa stalo niečo šokujúce, deviata séria bola neskutočný granát, hromada nových nápadov, výrazná energia v réžii, scénar dostával skvelé vedľajšie linky, zvraty a silné momenty. No naraz som vnímal že walking dead je opäť na koni a predhadzuje mi to najlepšie z najlepších.  Karty boli skratka po časovom skoku perfektne rozdané a ja som len pozeral že môj milovaný seriál vstal ako fénix z popola, dokonca sa mu darilo nastavenú kvalitu udržovať s tou 10 sériou a netreba to predlžovať aj tu 11 som si nesmierne užil. Láska k seriálu tu bola až to posledných chvíľ a za toto som za novým tvorcom a celému štábu neskutočne vďačný, pretože trpezlivosť sa aj tento krát vyplatila a seriálový príbeh dostal svoj pomyselný happy END. Udalosti vo spoločenstve boli nervy drásajúce a vidieť hrdinov v konflikte z mocnosťou proti ktorej sú len obyčajnými pešiakmi dalo záverečným epizódam tú správnu dôležitosť, atmosféru a podklady k emocialnému finishu. Ktorý má dohnal k slzám. S odstupom času si uvedomujem že som oveľa viac docenil všetky tie drobnejšie scény v ktorých sa postavi len rozprávajú, hraje v pozadí určitá jemná hudba a oni čelia svojim osobným démonom. Otec Gabriel ktorý nám bol predstavený ako muž ktorý druhým ľuďom nenaskytol pomocnú ruku, zatiaľ čo v poslednej epizóde práve on iniciuje otvorenie brány a záchrany nevinných. Tieto momenty sú v konečnom dôsledku ďaleko kľúčovejšie než akákoľvek akcia či dramatické úmrtia. Walking dead bol totiž vždy o ľuďoch ich problémoch, motivácia ch, snoch ktorých sa nechcú vzdať. A teraz po konci všetkého môžem aj ja povedať som fakt rád že som to s nimi nevzdal... ()

K1K0

11. séria neskutočne pekný záver celého seriálu. Ľudom z Alexandrie dochádza jedlo, a nachádzajú tak útočisko v novom “svete” podľa toho starého s názvom spoločenstvo. Nečakane zvraty sú nevyhnutnou súčasťou tejto série, páči sa mi to rozpracovanie až so samotného záveru, kde všetkých čaká vskutku “Happy End” môžem len dodať že som spokojný. ()