Walking Dead - Season 11 (2021) (séria)

Odpočívajte v pokoji (S11E24)

(epizóda)
  • Česko Odpočívej v pokoji (viac)
USA, 2022, 1 h 5 min

Agresívne zombie si razia krvavú cestu Spoločenstvom. Nemilosrdne sa vrhajú na ľudí a zanechávajú za sebou krvavú stopu. Mercer uviazne vo väzení, kým ho Max a Princezná neoslobodia. Spolu s Ezechielom, Maggie a ostatnými teraz musí bojovať nielen proti Pamele a jej stúpencom, ale aj proti armáde krvilačných zombie. (TV JOJ)

kenkaku

Tak evidentně představa autorů o finále je o tom, že každá postava musí mít svůj ubrečený proslov. Někdo delši (až bolestně), někdo pár slov. Když v polovině přišlo znatelné “pětiminutové intermezzo” (jako kdyby někdo na těch 5 minut zmáčkl tlačítko na ovladači “FF”) bylo šmahem hotovo! A celá POLOVINA epizody je jedno nekončící konverzační cvičení. Posledních 10 minut lak slouží jako upoutávka na Dead City, spin-off Daryla a spin-off Ricka. Pozn.: kdo že to umřel a mělo mě to mrzet? Spíš mě mrzí že přežila rašple ()

DragonnCZ

Tak tohle ... Tohle mi prostě vyrazilo dech, tohle nejde ani popsat slovy .. Ale mužné slzy byly zamáčknuty. Nejdůstojnější seriálový konec všech dob se prostě naplnil a nikdy jsem u seriálů či filmů neviděl lepší konec než je tento. Už jen když jsem usedal a poslouchal pozměné intro, jsem si nedokázal uvědomit, že tohle je už poslední epizoda. Kurva TA akce v celý epizodě, TY emoce, i v poslední epizodě se odkazuje tucet sérií nazpátek na smrt Glenna, na začátku, kdy Daryl odkázal na Merla a podává krev Judith. TO jak museli opustit její pokoj a Daryl se Judith snažil ochraňovat jako Shane nebohýho Ricka. Nebo to jak Daryl nesl Judith ještě před tím do té nemocnice a to mi připomnělo jak Rick nesl Carla na farmu, když byl postřelen. DRAMA který by se dalo jenom krájet a modlil se na kraji židle, aby to dopadlo co nejlépe. Sekvence kdy Rosita zachraňovala nebohé děti a šplhali po tyči a hudební ozvučení to jen pozvedlo do výšin nekonečna. Ta práce s postavami, kdy naše postavy z prvních sérií se dožili až samotnýho konce je neuvěřitelná a jsem nehorázně rád, že se tu tolik neumíralo. Rosito, ty nám jediná budeš nejvíce chybět. Silnější ženu jsem za celý seriál nepoznal. A KURDE, TEN ZÁVĚR? Ricku! Michonne! Dejte mi už ten seriál. A Daryle chci vidět už teď hned tvoje dobrodružství na motorce a jak se všichni společně shledáte a všechno zakončíte ve Společenství a dostaneme druhý nejdůstojnější konec jednoho Univerza. Ty propalovaný emoce všemi směry. ,, We are the ones who lives. ,, Vytkl bych, návrat Ricka byl trošku uspěchanější a moc zběsile prostříhaný a vlastně trošku se snažili udělat si tím otevřeným koncem reklamu na své nadcházející spin offy, na který se, ale bezpochyby těším jak malý dítě na Ježíška. Já... Už nevím jak bych tento nejúžasnější konec všech dob dál popsal.. Mně to vyrazilo dech. Dávám Nekonečno bodů / 10. Tohle se ani bodami ohodnotit nedá. Pardon, ale kam se hrabe nějaký Breaking Bad, Better Caul Saul, Peaky Blinders... A to vše za jednu celou hodinu a 5 minut. Je mi líto všech co si to vůbec neužili, dávají slabá hodnocení, nebo seriál už utli dřívě, připravili se o takovou dávku emocí, že si to neumí sami představit. Jedno si musím přiznat, od počátku jsem si neuměl představit, že tohle je ta poslední epizoda z tohoto seriálu a, že já se naposledy koukám týdně na nový epizody... ()

Pilda17

Epický závěr této dvanáctileté ságy se nekoná. Tak jak se střídal kvalitní díl s braky, tak i ten závěr má do dokonalosti velmi daleko. Kvalitní série střídá průměrné i podprůměrné a to je velká škoda. Nakonec je dobře, že je Walking Dead u konce a když někdo tuto sérii bude chtít otevřít, klidně může... ()

kery-

Nevim no. Čekal jsem nabušenou akci od začátku do konce (když už toho měla poslední epizoda uzavřít tolik) a místo toho jsem dostal převážně pár desítek minut trvající umírání ne zase tak hlavni postavy. Jinak nikdo zásadní neumřel a všichni spolu žili šťastně až do smrti v tom duhovém ráji - tedy kromě těch, které se rozhodli vydojit v dalších projektech. Jo a ještě se zvýšil počet přiznaných lesbiček, což se v této době náramně hodí. Tak takhle teda ne. ()

mclenin

V rámci možností, ktoré seriál mal, ide o dôstojné ukončenie televíznej série, ktorá tu s nami bola niekoľko rokov, pričom na jej základoch vyrástlo niekoľko ďalších sérií a zopár ďalších sa pripravuje v rámci TWD Universe, čiže sa ani nedá hovoriť o konci v pravom zmysle slova. Ak by som sa vrátil v čase späť na začiatok určite by som si koniec predstavoval úplne inak, vlastne vždy som si ho predstavoval akosi inak, no nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Naopak, v rámci niektorých väčších sérií, ktorých ukončenie som mal možnosť vidieť (LOST, Prison Break, GOT, Dexter) by som povedal, že TWD nám poskytol pomerne uspokojivé uzavretie rozbehnutých príbehových liniek bez nejakej horkej pachuti a ak by som aj v budúcnosti nepozeral ďalšie spinoffy, budem žiť s vedomím, že všetko je tak ako má byť. No Daryla, Negana s Maggie a Ricka si asi predsa len nenechám ujsť. ()

• Je to podruhé, kdy byl v celém seriálu použit výraz „walking dead“ (původní název seriálu). (HanzoBureshi)
  • V epizodě zazní písně „Cult Of Personality“ od Living Colour a „Landslide“ od Fleetwood Mac. (Duoscop)