Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

lykan9

Odplata ani v jednom směru nedosahuje kvalit předchozího filmu. Dokonce ani v akčních scénách. Choreografie je asi dobrá, ale to člověk nemůže ani kvůli střihu posoudit. Obzvlášť, když člověk viděl film na velkém plátně, tak měl pocit zmatenosti a nepřehlednosti. Přesto se však o velký průšvih nejedná a v rámci lehké nadprůměrnosti film obstojí. ()

fabecc1222

Fenomenální první díl se stal legendou, tak bylo jasné, že příjde dvojka. A jak to tak bývá, tak kvalita šla do kopru. Liam je furt drsnej, ale příběh už nemá grády prvního dílu, logika se definitivně ztratila někde u Paříže, a díl ve scénáři je víc jak v eidamu. ()

Roseinka

Tak nebylo to tak dokonalé jako jednička a myslím, že to ani nikdo nemohl očekávat. Každopádně se mi líbilo, že to navazovalo přímo na jedničku. Začátek byl možná trošku nudnější, ale jakmile začla pravá akce, tak jsem se skvěle bavila. Co se mi fakt líbilo bylo, že Bryan zapojil svoji dceru do jejich záchrany. Akční scény mě bavily stejně jako v jedničce - drsně pěstí sem, pěstí tam, bouchačkou do všech záporáků. A navíc Liam je tak skvělý herec, že vyplnil pár chybek tohohle filmu. ()

ghatos

Sekanců, nesmyslů a různých kravin je tam abnormálně hodně. Nepřehlednutelný diletantismus v dárkovém rodinném balení...americká rodina vs. albánská mafie /vítěz je jasný a ještě se holka naučí řídit :) / . 44%. ()

Dreadd

Ještě štěstí, že už se nestříhá klasicky, protože by byl ve střižně bordel jako po výbuchu bomby o síle jednoho Megatona. Jaký má smysl snímat dva chlapy co se mlátěj padesáti kamerama? Už tak byla zápletka pochybnější než ta původní a nejistá režie dala potom k pochybám dost prostoru. A i přesto se najdou lidi, pro něž je Megaton teď hitmaker, jelikož se do kin nahrnuli fanoušci jedničky a film vydělal peníze, které si nezaslouží. Další geniální věc je naivní představa, kdy extrémně stresová situace donutí mladou holku skákat po střechách jako Jason Bourne a zázračně ji naučí driftovat, přestože neumí ani zaparkovat a dvakrát ji vyrazili od zkoušek v autoškole. Bohužel Neeson se v akčních filmech dostal do širšího povědomí až docela pozdě a i když pořád zvládá dost a případně si díky Megatonově chaotickému zabírání může klidně uprostřed scény minutku vydýchnout a nikdo to nepozná, začíná se blížit do věku kdy bude dostávat nabídky spíš mentorské než agentské. A jestli se nakonec potvrdí i trojka, z Bessona se definitivně stane mamonář a filmový prase. ()

svobik

S tímhle nemám fakt nejmenší problém, i když nepřehledná akce mi vadí. Ale napětí nechybělo, navíc to má super tempo. 6/10 ()

Krosmen

Po prvním Taken jsem patřil k těm, a věřím, že šlo o většinu, kteří si přáli druhý díl. Po tom, co jsem měl příležitost vidět dvojku, mi filmový průmysl pravým hákem vysvětlil, jak nebezpečné je něco si přát. Nejdřív pozitiva - Liam je ve formě, hudba též místy příjemná, rozumná délka filmu. Aaaa negativa - Film graduje, graduje a najednou..prd. Jednička byla víc důvěryhodná, napínavá a dá se použít i slovo překvapivá. To všechno dvojka postrádá. Dcerunka hází granáty po chudácích Turcích, naštvanej táta to kosí a bije hlava nehlava a mám obavy, že to zase celé nevyčistil a že hrozí další pokračování (přejme si, aby se tak nestalo). Nezmínil jsem dialogy, to ovšem proto, že nestojí za zmínku - chybí jim humor (ok není to komedie) chytrost (ok není detektivka) originalita a nápad. ()

R1CH1E

Otřesně stříhaná akce, jediná dobrá taxi akční scéna a hromada dialogů, které možná fungovaly v prvním díle, ale tady zní směšně a ohraně. Zklamání, a to velké. ()

Killda

Prozívaný film jak prase! Jinak se to konstatovat prostě nedá. Už po 20 minutách jsem uvažoval o spánku, ale přemohl jsem se. Spánek by býval byl lepší. Liam se prostě zvedne z prachu a vyřídí veškerý nepřátelský personál jednou rukou. A k tomu všemu tak předvídatelné (vážně, kdo nečekal že se Neeson vrátí k ženušce?). ()

J-o-k-e-r

Provar to sice je, ale ne zas tak hrozný. Jedničku považuji za jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby, a natočit dvojku chtělo trochu odvahy, Ta sice N. Megatonovi nechybí, ale tím to asi končí. Kouzlo prvního dílu je pryč a my vidíme klasickou béčkovinu se spoustou střílení, honiček a bohužel i přešlapů (odhoď zbraň - jo hned, jen zavolám dceři a řeknu jí co má dělat, apod.), kterou drží nad vodou opět bezchybný L. Neeson. Taken 2 řadím k těm pokračování, které se točit asi nemělo. ()

blackJag

Pokračování mělo svou logiku, všechny výhody byly na straně produkce, dýchavičnost je ale děvka proklatá, kterou ani Neeson nezdolá. 50% ()

kklepkaa

Jednička pro mě byla příjemná změna od Jamesů Bondů a jemu podobných... bohužel dvojka je o dost horší a vadí mi už samotný scénář. Bohužel, protože Liam Neeson neztratil nic ze svého charisma. ()

Guzo

Hloupý scénář a špatně natočené akční scény, taková je vizitka druhého dílu po skvělé jedničce. Bohužel podle recenzí dalšího pokračování to nevypadá, že by se úroveň měla nějak zvyšovat, tak alespoň, že film zachraňuje Liam Neeson a jeho charizma. 5/10 ()

Autogram

Krásny vzťah odlúčených manželov je tak dojemný, že som musel až skontrolovať, do akého žánru to pôvodne superakčný Liam vliezol. Po pol hodine sa to rozbehne, ale originálnym prvkom je len vymena rolí a lokalizácia pomocou granátov. Snímanie akcie je neprehľadné, vo forme zábleskov z rôznych uhlov, hlavne, že dokonalý tato vie nájsť aj ihlu v uliciach Istanbulu. Poučenie z celého filmu: Netreba chodiť na rodinnú dovolenku do arabských krajín, ani do tej najbližšej. ()

drackula

Nebolo to zlé, ale už to skrátka nebolo tak našlapané ako skvelá jednotka. Akcia ma nechytila tak ako by som si prial, dianie bolo občas dosť chaotické a silené, ale zase na druhú stranu je nutné uznať, že Liam to stále vie. Na to, že film bol vyprodukovaný primárne kvôli tomu, aby rýchlo zarobil a zviezol sa na vlne je to v pohode, ale netreba čakať nič viac ako zábavnú jednohubku. 60% ()

mirec88

Nechápem takému nízkemu hodnoteniu. Áno, oproti prvému dielu je to pokles dole, ale je to príjemne krátke, dobre akčné a príbeh je vynikajúci zvlášť keď Liamova dcéra sa snaží zachrániť otca. Mne sa to páčilo. ()

Casablanca

AAA - Americky Akčně Absurdní... Automaticky Anglofonní Albánci... Absence Amerického Automatu??? Minusy - věrohodnost (problém akčních filmů obecně), množství utržených ran, po kterých jsou všichni chůzeschopní, holka, co nemá řidičák na automata, ale bezpochyby absolvovala školu smyku a řadí jako Schumacher, americký konec, kdy se všichni usmívají, místo aby podstoupili psychiatrickou léčbu... Plusy - hudba, občas střih, kamera, Liam, "Sam" ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)