Majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov, ovládajú zbrane japonských ninjov a zbožňujú pizzu. Ninja korytnačky sú obrovský fenomén, ktorý sa zrodil predne pred tridsiatimi rokmi ako čiernobiely komiks. Mesto New York zúfalo potrebuje hrdinov. Ovláda ho totiž strach a všetkého schopný Shredder, ktorého pozícia vládcu podsvetia je úplne neotrasiteľná. Až kým sa v mestskej kanalizácii vinou nepodareného genetického experimentu neobjavia štyria bojovníci v pancieri s mimoriadnymi schopnosťami. Tam, kde sú Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael nesmie chýbať ani zvedavá reportérka April (Megan Fox). Spoločne odhalia Shredderove desivé plány na rozšírenie jeho impéria a rozhodnú sa ich vlastnými, výrazne vylepšenými silami prekaziť. (TV Markíza)

Timak

Pár super nápadů, želvy vynikající, ale totálně zmršenej Trhač a Tříska. Tam je to hodně, ale hodně špatný. Jinak super. April mi přijde v pohodě. Do kina bych na to určitě nešel, ale takhle doma k pivku na pohodu. Dodatek: Koukal jsem na to znovu podruhé a musím říct, že opravdu pro fanoušky, kteří jako malí kluci na tom dost ujížděli, to je pořád celkem hustá zábava. Užil jsem si to víc. ()

JohnSmith

Jako malej kluk jsem byl fanoušek želvích ninjů. Taky jsem viděl kdysi nějaký film, ale už si to moc nepamatuju. Nový želvy jsou docela zábavný,místy vtipný a akce je velice slušně natočená. Když vezmu v potaz, že je to film pro dětska, no i k dyž kdo ví, protože to není jen taková pohádka, ale dnešní děti asi skousnou víc než kdysi. ()

VanTom

Blbý, co s tím, když vypotíte takto nezajímavý, provařený, zkrátka nudný příběh? A postavíte ho na herecky naprosto ploché Megan? A najmete režiséra, co nikdy neuměl vtáhnout a při zběsilé akci jenom rotuje kamerou kolem? Želváci jsou sice tradičně super, výborně nadesignovaní, s jasně čitelnými, rozdílnými charaktery, a trapně se hašteří ve stylu Transformerů jen párkrát, nicméně zdaleka nemají tolik prostoru, aby zbytek zachránili. ()

Trustme

Ninja želvy byly už v devadesátých letech naivní filmový počin, natož v současnosti. Zde je jasná ukázka z jakých hoven pletou bič americká studia a do čeho se nebojí jít. Vsadit v roce 2014 na ž e l v y n i n j a, to už musí být řádný magorský producent. Ale Michael Bay má rád hračky, tak prostě nechal natočit pro svá dítka modernější video variantu jejich oblíbených postaviček za 125 milionů. Původní plastelínové masky želváků se zlepšily na reálnější obličeje a těla, rozumové stádium zůstalo na požadované úrovni debility. A ani samotná loutkoherečka Megan Fox ve 3D nezachrání tuto totální želvovinu. Světlým místem zůstává bayovsky vyhrocená vykutálená honička z nekonečného sněhového svahu. Kdo bude další obětí, kterou američtí filmaři vyhrabou a opráší ze zapadlých dějin filmu, jen proto, že kdysi byla úspěšná? Mickey Mouse? Laurel a Hardy? ()

jujec odpad!

Přeplácané, neskutečně stupidní a odporující komixu. Film založený na vizuálních efektech a ne na ději. Pro puberťáky asi dobré, ale jinak to nestojí za nic. ()

Danny F.

Vzhled želv opravdu připomínal mutanty. Některé akce až moc přitažené za vlasy, tak jako tyč,která se nezlomí po zapření o auto a kámen. Nebo trhač co nápadně připomíná Transformera. No jo Bay. Detail. Jinak zábavná podívaná. 90% ()

Sany33

Keď som bol malý išiel som s rodičmi na výlet do Tatier, v hoteli bola príšerná nuda a keďže som tam nikoho nepoznal útechou mi bol herný automat na ktorom bolo napísané Ninja Turtles. Tak som sa ja zoznámil s ninja korytnačkami a aj napríek tomu, že to bolo v 1994 mám dnes pocit, že tie rozpixelované čudá v tom automate na mňa pôsobili lepším dojmom ako tieto animované obludy čo Liebesman priviedol k životu. Áno bol tam dosť dobrý a nesympatický záporák, bola tam nádherná reportérka, ktorú si strhla starnúca Megan a bol tam humor zodpovedajúci týmto štyrom mutantíkom ale všetko ostatné na čele s nemožnou animáciou, silenou akciou a mechanickým Shrederom bolo priveľa aj na mňa. Jednoducho niečo je nutné zachovať a pre mňa to je aj napriek existencií mutagénu, ktorú akceptujem, vierohodnosť aspoň v súbojoch a fyzikálnych zákonoch. 55% ()

sskrblik

Želváci z devadesátek jsou jednoznačně zajímavější než tahlle digipatlanina s hloupoučkou Megan Fox (myslím ve filmu, třeba by mě v šachu porazila). ()

Imune

Zpátky v dětství. Nevím, ze 2 dobrý bojový scény, nástup ninjů byl super, špetka kvalitního humoru, ale očekávání želvy nenaplnily, už si na to zklamání docela zvykám, moc jsem jim chtěl dát ze začátku 4, ale objektivně to prostě udělat nemůžu. 65% ()

lykan9

Co se týče filmů z 90´ let a i seriálu z 80´ let, tak pokud si vzpomínám, tak mě bavili více. Tenkrát jsem byl však dítě a ani nebyla možnost většího výběru. Toto zpracování však také není nijak špatné, aspoň pokud člověk bere v potaz, že film je zaměřen spíše pro mladší puberťáky. Akce je dostatečně, místy se i člověk zasměje a po celou dobu se nijak nenudí . Za mě velmi slušný výkon. ()

blackJag

Dobře odvedená triková stránka a ambiciózní Tylerův soundtrack. Oproti kresleným želvám pro malé děti postrádají tyhle digitální potvory svou mazlíčkovskou roztomilost a klidně by mohly obhospodařit i nějaký horor - ovšem než promluví, potom skutečně nedělají nic jiného něž čest onomu teenage v titulku. A děj (nebo cokoliv kromě želv)? Who gives a shit? :-) 60% ()

Ichabod

Milník v comicsové filmové tvorbě? Ne, tím Bayovo TMNT fakt nejsou. Muselo dát dost práce udělat želvy hnusnější než kdy předtím. Proč se zrození želv z radioaktivního odpadu ve stoce změnilo na "vypěstování " mutagenu lidmi pro ůčely nového scénáře se v mých očích moc neobhájí protože scénář je blbý jak troky. Humoru je jakoby dost ale je z alespoň osmdesáti procent stupidní (i na ůrovni pro děti). Několik popkulturních narážek se povedlo, celá postava Whoopi Goldberg je nevyužitá, Will Arnett je nudný až debilní a nemá co hrát, hlášky mu nikdo nenapsal a prostoru má nesmyslně moc. Evidentně na casting moc peněz nebylo krom Megan, které to tak nějak sedí. Akce je natočená dobře (asi si k tomu Bay na chvilku sednul) a přehledná a hlavně baví ve stylu želv. Triky jsou dobré, bohužel Megatron, teda Shredder hodně ztrácí tím, že z něj dělají robota a čekal bych na první díl poněkud větší pěstování postav od píky. Film není zklamání protože jsem přeci jen víc čekal na další animovaný film navazující na ten z roku 2007. Tohle je kravina poměrně podprůměrná, ale jako odkojenec na želvách od prvního stupně ZŠ si jednu přidám. ()

J-o-k-e-r

Hodně je na filmu vidět, že se na něm podílel M. Bay. Ten styl a lá Transformers je prostě cítit. Želváci budou vždycky zaměřeni spíše na teenagery a starší si tím pádem občas zakoulí očima. Přijde mi to trochu jako škoda. Představa, že se natočí temná, vážná verze se mi opravdu zamlouvá. Ale dost s kritikou. Technická stránka zřejmě bez výhrad, želváci vyobrazeni dobře (to samé bohužel nejde říct o Mistru Třískovi!), akční scény solidní (i když občas přitažené za vlasy). Příběh se mi zamlouval, objasnění původu želv proč ne (i když:(bacha spoiler!) Tříska samouk se naučil bojová umění z knížky, really?). Docela mě překvapila M. Fox, nebyla rušivá, protivná a co si budeme povídat, ošklivá také není :-). Žádná pecka, ale slušná odreagovačka, u které jsem se i zasmál (výtah!). Nejspíš to vychází na 3*, ale já z nostalgie jednu přihodím. ()

Herzeleid

Bohužel dost slabé..a to jsem přidal jednu hvězdu za nostalgii. Takové přeplácané..cílené na mladší diváky, ale to asi nelze vyčítat.. Já osobně bych ocenil profesionálnější zpracování příběhu bez kravin a kudrlinek. Nejvíc jsem si užíval začátek filmu, kde byl vysvětlován příběh stvoření - to stálo za to. V pozdějších fázích přibývalo absurdních nesmyslů ve spojení s digitálními scénami - opět bylo vidět cílení na mladší diváky či 3D. Želvy zpracovány poměrně hezky, trhač se blýskal jako stříbrný lustr.. to bylo horší. ()

Ravi

Liebesman se za podpory Baye trochu zlepšil, popravdě nevím, odkud to vzal, ale je to asi díky scénáři, který pracuje s želvami mnohem lépe, než to kdy dokázali jiní. Přesto všechno jsem nedokázal pochopit obsazení Megan Fox, která opět předvedla své neherectví, a charakter Trhače a dalších záporáků, který se vůbec neřeší. Po akční stránce skvělá podívaná mající hlavu a patu, ale velmi povrchní a umělá. 60% = 3/5 ()

KASUGI

Ihned po skončení jsem musel z okna zakřičet: Bayi a Liebesmane, vy dva kreténi, jak jste si mohli dovolit zprznit nám ten úžasný, infantilní, hloupý seriál z dětství, který se nám tak líbil, protože byl pro hloupé děti. Jak jste ho mohli ztvárnit dospělejší a zralejší, bez Kranga, Rocksteadyho a Beebopa, když s nimi by to bylo tak příjemně infantilní. Proč jsou sakra z křehkých seriálových želviček, tunové hovada, když s původníma proporcema, by ty souboje a jejich síla přece působili tak nereálně a hloupě. A co proboha ten Trhač-Transformer? On by přeci v tom lehkém brnění ze seriálu měl jistě ukrutnou sílu ty mašíky s krunýřem utlouct. A jak jste si vůbec mohli dovolit z želv neudělat rozumné dospělé tvory, ale nevybouřené hláškující teenagery, když se to od prvopočátku jmenuje Teenage mutant ninja turtles?!... Takže asi tak. Proti recyklaci nemám námitek. Přiznejme si, nostalgie nenostalgie, s tím tématem se moc poprat nedá, přesněji řečeno nedovedu si představit, že by se z želv ninja dalo udělat něco víc, než je 70% popcorňák pro 10-40tileté diváky. Takže výhrady mám pouze k žánru. Chybělo mi tam víc úvodních nočních akcí a vzhledem k dnešním trikovým možnostem a faktu, že želvy i Trhač jsou CGI postavy, je až do nebe volající, že do finále nedali alespoň několikavteřinový fight čtyři na jednoho. Myslím opravdu všichni naráz. Onen vzhled teenage mutant NIGGA turtles, který jsem v době natáčení tak proklínal mi paradoxně vadil nejmíň. Dvojka logicky ušetřena představovačkám, už by mohla být slušná non-stop akční jízda. ()

drackula

Napísať čo všetko tu bolo zlé, by bolo asi nadlho. Tak skúsim radšej vypichnúť tých pár momentov, ktoré sa mi páčili. Na moje veľké prekvapenie, mi vizuál korytnačiek vôbec nevadil, aj keď Donatelovi chýbal na pancieri už len prenosný bankomat. Najlepším však v celom filme bol Splinter. Ak zabudneme, že sa celé ninja umenie naučil z kanálovej knižky, bol spracovaný kvalitne a jeho bojové sekvencie boli asi jediné, ak tak pozerateľné. Páčil sa mi tiež Shredder, ale iba do momentu, kým sa zmenil na tranformera. Potom to už bola chodiaca mecha-katastrofa. Fajn bol aj fakt, že tvorcovia, neviem či chtiac alebo nechtiac, sledovali z úvodu aktuálne vychádzajúcu IDW sériu, v ktorej April korytnačky "pozná" ešte pred mutáciou. Ukázalo sa ale, že to čo funguje v komikse, nemusí zákonite fungovať na plátne. A to je asi všetko. Že je toho málo ? Áno, je toho málo, čo by sa dalo na tomto filme pochváliť. Na druhej strane tu máme žiaľ debilný scenár, neustále vybuchujúcu scénu s minimom pravých ninja súbojov, neustále zábery na zadok Megan Fox, nadržaného Michelangela...atď. Škoda času to všetko vymenovávať. Desím sa pokračovania, ale asi si ho pozriem. Dúfam, že bude na míle vzdialené od tohto paškvilu. Ak nie, vypínam po polhodine. 25% ()

ghatos

Hravá stravitelná popcornovka. Velmi nenáročné, ale zase si to na nic nehraje. Raději rychlou, jednoduchou jízdu, než pokusy o citové, nedej bože náročnější polohy. Jinak kilotuny líčidel na umělé Megan Fox...koho toto stimuluje? 59%. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (viac)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (viac)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (viac)