The Last Man on Earth

• Taliansko L'Ultimo uomo della terra (viac)

Hrdinou tohoto snímku z roku 1964 je Robert Morgan (Vincent Price), který jako jediný člověk nepodlehl zákeřné epidemii, jenž proměnila lidstvo v bytosti vypadající jako upíři. Snímek je inspirován povídkou Richarda Mathesona " I Am Legend". (V-Ray)

JohnSmith

Nevyhnu se srovnání s filmem I am Legend. Nutno uznat, že tento film je knize věrnější než novější snímek. Sice není pro dnešního otrlého diváka tak strašidelný, nicméně i tak působí dosti depresivně. ()

Kalidor_

Nebýt posledních 15-ti minut, dal bych i 5*. SPOILER! Kurva když mi někdo řekne ať zdrhám, že mě jedou zabít tak nebudu čučet a čekat až přijedou až ke mně a ZDRHÁM! A když už mi to v kebuli docvakne, tak ZDRHÁM a ne jen že přidám do kroku stylem "hovno už troubí v zatáčce, tak trochu pohnu". A co to kurva měl za "granáty"?? Granát s účinností bouchací kuličky? No na druhou stranu když si to házel pod nohy tak mu to neutrhlo koule. Tím koncem to fakt posrali. ()

Ironfood

Legendární Vincent Price jako poslední muž na zemi vede vleklou válku s jakýmisi zombie-upíry. Zpočátku jsem si (vzhledem k pomalému tempu vyprávění i době vzniku) říkal, že si tady tvůrci v podstatě vystačí s popisem praktických problémů, které musí hlavní hrdina za daných okolností řešit, a nebudou se pouštět do nějakých složitějších dějových konstrukcí. Ale nakonec se ukázalo, že příběh je rafinovanější, než se na první pohled zdá. Škoda spíše komediální akční pasáže v závěru, ale i tak to na čtyři hvězdičky stačilo. ()

vitekpe

Ponury a beznadejny "upirozombie" film, prekvapive i s obcasnym (zato dokonalym) cernocernym humorem. V. Price famozni. (P.S.: ...cim vic nad tim premyslim, tim vic zjistuju, jak se mi tenhle film libil. Zvysuju hodnoceni na max) ()

Han22

SPOILERY! Po Já Legenda a Omega Man třetí verze toho samého příběhu, kterou jsem měl tu čest shlédnout. Zatímco Já Legenda sázela na efekty a Omega Man na akci, Poslední muž na Zemi boduje komorním, ale o to syrovějším zpracováním. Opuštěné město plné mrtvol na ulicích, večerní dobývání zombíků/upírů do domu, Morganovo shánění zásob nebo flashbacky jak došlo ke katastrofě všechno je skvělé. Ale všechno skvělé jednou končí a tak tu máme podivné finále s vojákama, kteří nakonec Morgana uštvou, přičemž jsou nějakým mezistupněm mezi lidmi a nakaženými. Tohle rozuzlení jsem moc nepobral a přišlo mi to silně dementní. Jinak ale téměř bezchybné postapokalyptické sci-fi s jako vždy famózním Pricem. Sci-fi roku 1964. ()

willis

Ok, tak jsem shlédnu všechny tři (do této chvíle) filmové verze na motivy knížky Já, legenda a musím konstatovat, že jsou na tom všechny zhruba stejně. V každém filmu jsou nějaká pro a proti... tady jednoznačným pro je to, že se nejvíc drží knižní předlohy. Výběr Vincenta Price je ale výstřel mimo. Měl by to být spíše někdo mladší, méně strejdovitý, když zápasí s upíry a při závěrečné akční scéně, která je oproti knize zbytečně přidaná a posouvá vyznění uplně jinam, je hodně nepřesvědčivý až srandovní. ()

Raziel_cz

Bezútěšné atmosféře rozhodně prospívá černobílá a evropské kulisy, ale jelikož upíři v tomhle filmu jsou spíš zombie a prakticky pro protagonistu nepředstavují nebezpečí, není to bohužel prvních třicet čtyřicet minut moc napínavé. Mnohem zajímavější to ovšem začne být, když nastoupí flashbacky a celá ta věc se šířícím se virem, který může nebo nemusí měnit lidi na upíry, reakce hrdinů na tohle zjištění a depresivní způsob, jakým se s ním společnost pokouší bojovat (což bylo extra zvláštní, jelikož jsem si nejdřív vůbec neuvědomil, že se chystám koukat na film o epidemii uprostřed epidemie). A potom samozřejmě přijde skvělý zvrat, předcházející závěrečné akční pasáži a ještě mnohem depresivnějšímu vyvrcholení. Není to nejlepší film na světě, ale rozhodně má i dnes co říct – ať už jako moderní variace poeovského hororu, nebo jako alegorie toho být outsiderem. A potom je tu samozřejmě fakt, že takových 98 % stopáže kamera sleduje Vincenta Price. A to je myslím argument úplně nejsilnější. ()

_-0-_

Zohledním-li remake z roku 2007 (I am Legend), tak je to i přes stáří o něco méně "sračkové" zpracování literární předlohy. ()

Daxus

Další snímek, u nějž je jasně vidět dobová naivita a zároveň zajímavá atmosféra.Při porovnání s remakem I am legend asi většině lidí vyvstane úsměv na tvářích, protože tenhle děda je proti Smithovi úplně jinde, ale nezapomeňme, že možná o to větším hrdinou je. Oproti akčnějšímu I am legend se tento film zabývá více duší člověka, který zůstal sám, obklopen vražednými kreaturami, než bezprostřední eliminací nepřítele, protože jak sám hrdina doznává, sám sobě může být mnohem nebezpečnější. Film beru jako klasický protiválečný apel, jako varování před (za studené války) velmi reálném nebezpečí atomové války a jejích následků. 68% ()

Pokryvac

Výborné bezútešné science fiction. Dlho som nevidel nič pochmúrnejšie. Každá nádej, ktorá v tomto filme skvitne, zakrátko zaniká. Myslím, že to funguje tak ako má a napriek tomu, že ide o B-film s nízkym rozpočtom, ambicióznu látku zvláda v rámci svojich možností veľmi dobre. Netreba opomenúť ani dobrý herecký výkon Vincenta Prica. Za neošúchaný koniec pridávam piatu hviezdičku. ()

RigorMortis

Na dnešnú dobu skôr komédia, než horor. Zompíri pripomínajúci ožranov vracajúcich sa z krčmy o štvrtej ráno, komicky pôsobiace súboje, zombifikovaný exkamarát hlavného hrdinu znejúci ako Barney Gumble a herecké výkony, pri ktorých sa niekedy nedalo nesmiať. Vincent Price je ale sympaťák s ASMR hlasom a film mal holt atmosféru. ()

CorvusBlek

Skvělý Vincent Price a jeho typické herectví táhne tento vcelku povedený snímek, ve kterém nechybí atmosféra. S jistými technickými, filmařskými omezeními jsem počítal, je to přece jen 50 let starý film, tak mi vůbec nevadilo, že upíři vypadali a chovali se jako zombíci a kromě Vincenta v podstatě nešlo o herecké výkony. Důležitý je příběh a to jak film zapůsobí. A to se stalo. 80% ()

brasek

Aj keď mám rád Vincenta Priceho, tak tento film mi nesadol až tak veľmi. Začiatok pomerne vynikajúci, neskôr však dej upadá a nakazení sú dosť divní, nepridávajú veľa atmosfére... skôr ju uberajú. Privítal som strih vo filme do minulosti, kde sa divák dozvedel ďalšie podrobnosti, ale tiež to nenabralo na gradácii. Ale z celkového pohľadu to určite nie je snímok na zahodenie. ()

Skarabes

Asi jediné zpracování románu "I Am Legend" Richarda Mathesona, které je poměrně věrné předloze, byť někdy zaskřípou scenáristické zkratky. Místy tu a tam prosvitne filmařská naivita a nezapře se béčkovost snímku. Všechno ale zachraňuje Vincent Price, který sice neodpovídal mé představě hlavního hrdiny, přesto ale mě dokázal do děje vtáhnout, a to je po většinu snímku jedinou skutečně jednající postavou. Dojem kazí až "mučednický" konec, který se od originálu odchyluje. ()

Fumak

Tak konečně vím co inspirovalo šikovné čínské vědce k vynálezu covidu. Tohle si snad museli zaměstnanci té laborky ve Wu Chanu promítat než se pustili do práce. Netopýři, virus šířící se vzduchem... No nic. Vincent Price jako vždy úžasný. Apokalypsa noir. Mráz po zádech mi běhá ještě teď. Myslím, že se mi o tom snad i zdálo. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech