Skromná středoškolačka Jan-di se postaví rozmazlenému boháčovi, který patří k nejvlivnější partě na škole, a nakonec se do něj zamiluje. (Netflix)

murthags

Další klasika. Obdivuji parádní soundtrack a hlavně herecké výkony některých herců. Mohl to být kratší a smysluplnější, ale asi chci toho moc :-) //Shlédnuto v roce 2009. ()

jarah

Jeden z prvých kórejských seriálov, ktorý má zásluhu na tom, že som prepadla ázijskej tvorbe. Celý čas som váhala medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Počas sledovania išlo všetko bokom a v mojom okne blikala obrazovka, keď celé mesto tvrdo spalo. Priznávala som, že Something happened to my heart https://www.youtube.com/watch?v=Zu9CiVQKhew. Mám iba jedinú pripomienku, s ktorou určite nebude súhlasiť väčšina fanúšikov tejto drámy - Hye-seon Koo sa na túto úlohu nehodila, jej herecký výkon bol slabučký, celkovo si myslím, že patrí k priemerným kórejským herečkám. Napriek tomu si ma seriál získal a jej postave som fandila. ()

wege

Jako po 4 dílech převládá pocit, že ty vole to nemáš šanci dát do konce. Buď se musí něco stát nebo to vzdám a poslední seriál, které jsem nedokoukal do konce byl Lost o). Toto je můj první korejský seriál, chápu jiná země, ale to je úplně jiná planeta, ale fakt někde daleko. Update: Nelepší se to, devátý díl - jedu na morál, nevzdám to! Update: 13. díl, nesnáším tu hudbu, nemůžu se dívat na toho zpomaleně chodícího muzikálního intelektuála, co pořád kouká, že bych mu ji nejradši jednu natáhl, nasnáším když ona křičí, ale nosí super mikiny. Jedeme dál. Update: Osm do konce, Ulice a Ordinace jsou úžasné seriály. Finále: Jako nezlobte se na mě, ale 83%? To je největší úlet, který jsem tady viděl. Jsou všechny korejské seriály takové? Pak díky bohu, ale fakt se už na žádný nepodívám. Je to dětinské, naivní, totálně nereálné, uřvané (ještě více než oni umí), s neskutečně natahovaných dějem, a tak bych mohl pokračovat ještě dvacet minut, prostě fakt peklo. Tu jednu hvězdu, co jsem dal, je za to nejlepší, co v tom lze najít, a to je exkurze do korejské kuchyně. Proč to vlastně vypadá takto, když umí točit nesktuečně krásné a poetické příběhy? Jako chlap nechápu tu aroganci a násilnost vůči ženám? Jak to může někomu připadat v pořádku? ()

Rediik

Někdy hned ze začátku jsem si říkala, jestli to neskončí tak, jak si myslím, že se na to raději nedokoukám.. Ooo, jak já miluju šťastné konce:D Celý seriál byl pohodový, některé vývoje vztahů a situací byly překvapující, jiné zase jasné jak facka. Ukázalo se tu hodně charakterů, jak zlé a zákeřné sviňuchy, tak obětavé a svérázné osůbky. Min-ho Leea jsem viděla hrát úplně poprvé a tak musím říct, že na mě zapůsobil, nejen pro svůj vzhled (ty kudrny mu moc neslušely:D, ale jeho výkon je překonal). Celkem těžko se mi dívalo na Hyun-joong Kima, protože toho jsem si nějak neoblíbila už v seriálu Jangnanseureon Kiss, což mě hodně ovlivňovalo v průběhu celého seriálu, vzhledem k tomu, že se tam objevoval velice často. No, nakonec jsem ho nějak překousla (ale asi už nezapomenu na ten jeho běh ve 24. díle, kdy jsem to musela stopnout a pořádně se vysmát:D). Hye-sun Koo jsem viděla taky poprvé hrát, nebyla špatná, ale její postava Jan Di měla místy divné reakce a hlavně ksichty, ale to je asi u asijských seriálů normální. Dalo by se toho napsat ještě spoustu, ale nebudu tu rozebírat celý seriál, ať se, koho to zajímá, každý koukne sám a uvidí. Ještě bych podotkla něco k hudbě. Nevím jak ostatním, ale místy prostě neseděla mým uším, k některým scénám se prostě nehodila, což je celkem škoda, mohla by daleko lépe navodit atmosféru. A nemůžu si dovolit nezmínit song " Almooost Pááradiisee", který nás provázel celým seriálem.:D Ani lepší ani horší, prostě pohodové 4* :) ()

Roucky

Srovnáno s japonskou verzí. Oproti japonské více propracované, avšak i přesto nemůžu jít na 5 hvězd, protože jsem se za celých těch 25 dílů nezvládla srovnat s postavou Goo Jun Pyua. Nemohla jsem si pomoct, ale až do konce tam ve mně zůstával malý plamínek naděje, že si třeba nakonec vybere Ji Haa (který mi sice ze začátku lezl stejně na nervy jako Jun Pyu, ale v podání Kim Hyun Joonga se mi postupně začínal líbit :-)) a Korejci shrábnou stejný počet hvězd jako Japonci. Jsem moc náročná, jen být toho alternativního konce :-(. Škoda, každopádně nebýt slaďoučkého Bum Kima, možná by na tom bylo ještě hůř... ()

YukiKaze

Dlouho jsem odolávala téhle verzi, ale po poté, co jsem viděla City Hunter jsem už déle nemohla odolávat kouzlu Lee Min Ho Oppa. Tak jsem jednoho dne začla značně nadopovaná kafem a energy drinkama a ukončila druhý den. Nelituji toho, že jsem obětovala skoro 30 hodin mého života. Musím říct, že odklad, který jsem měla se vyplatil. Mohla jsem dostatečně uznat Min Ho schopnost hrát a méně slintat nad Yoon Ji Hoo (Kim Hyun Joong). Ovšem odrazilo se to na závilosti na třetím členu F4 - So Yi Jung (Kim Bum). Opravdu se zde najde vše, co člověk potřebuje, napětí, lásku, humor, natvrdlost, skvělý OST, dávku akčnosti... Ze začátku jsem nesnášela kudrlinky co měl Mon Ho, ale pak začaly chybět. :-)) ()

Amalberga

Seriál mě příliš nebavil. Mám radši novější kdrama, nejlépe od roku 2014 a mladší. Ale Boys over flowers je pokládán za legendární seriál a jeden z nejlepších, tak jsem chtěla ten "zázrak" vidět na vlastní oči. Bohužel mne nijak nezaujal a nechápu, co na tom všichni vidí. Hlavní hrdinka je nesnesitelně otravná i s celou její rodinou. Většinou mi takové přehrávající uřvané typy nevadí (třeba hlavní hrdinku z Kill me, heal me jsem zbožňovala), ale Jan Di byla tak protivná, že jsem s ní vůbec nemohla vydržet. F4 mě nijak neohromila, Goo Jun Pyo je nesympatický a trapný, ostatní členové na tom nejsou o nic líp. Scény nebyly nijak zvlášť vtipné, některé mi přišly dost nucené, třeba scéna, kde se Jan Di opije z jedné sklenice vodky (splete si ji s vodou, blbka) a pak mele krávoviny, válí se po Goo Jun Pyovi a nakonec mu poblije boty. Často se v kdramatech hlavní hrdinky opijí a ztrapňují se před svými budoucími partnery, ale umí to zahrát a je to vtipné, ne nucené. Po třech epizodách jsem se při představě, že mě čeká dalších dvaadvacet na to vykašlala. Myslím, že jsem o nic nepřišla. ()

Lillyrose

Tento seriál mě velmi zaujal. Od začátku do konce jsem si nebyla jistá, co bude v následujícím epizodě nebo kdo nakonec Jan Di získá. Seriál je velmi pěkně zpracovaný, herecké výkony úžasné, jen hudba se občas až moc opakovala. Ačkoliv měl příběh čas od času "vycpávky" velmi se mi líbil. Proto dávám 90%. ()

Bumkybunny

Prostě takové klasické shoujo... Myslím, že je nutné říct, že se jeho charakter i pocity, které vyvolává, postupem času hodně výrazně mění. Na začátku jsem silně zpochybňovala své rozhodnutí se na to podívat a říkala jsem si, co je to za kravinu. Bylo to totiž dost křečovité (její rodina např.) a někdy bych řekla až hloupé, ale časem se tam objevily momenty, které mě docela i zasáhly a donutily mě na to pohlížet z úplně jiného úhlu. Přiznám se, že jsem nevěděla, komu z hochů fandím a kterého je mi víc líto, ale skončilo to, jak to skončilo - docela očekávaně, netuším, jestli ideálně, ale určitě přijatelně. ()

Thalin

Celé jsem to viděla dvakrát, asi tak před deseti lety a nedávno znovu. Pořád si myslím, že korejská verze je lepší než japonská, ale i napodruhé jsem se utvrdila v tom, že je tam spousta věcí, co mi tehdy vadily a přetrvávají. Hlavně potom samotná Jan Di. Že nevzali typickou krásku je sic fajn, ale tady z ní prostě udělali nezajímavou mařku s účesem pomalu podle pravítka (také se přikláním k názoru, že hezky vypadala hlavně, když měla vlasy vyčesané nebo schované, hrozně ji jinak hyzdily), která většinu času chodila a chovala se jak stará bába před jednotou. Z jejího způsobu jezení ala "kamioňák co týden nežral" jsem měla osypky a i její dost útočný způsob komunikace mi byl protivný. Hlavní velitel magické čtyřky nebyl ani zdaleka tak neodolatelný ( k tomu herec dospěl až v pozdějších rolí a s méně debilním účesem), i když jeho provokace vůči Jan Di byly poměrně vtipné. Chemie mezi těma dvěma taky stála celkem za prd. Ty zpomalené záběry na sotva letmý dotek rtů mě vyloženě rozesmál. Jinak byl ale osudy a svým chováním zajímavější spíš zbytek jeho party. Přijde mi zkrátka, že je tenhle seriál poměrně přeceňovaný, protože dějově to není žádný zázrak (spoousta zbytečné vaty) a herecké výkony taky nejsou kdo ví co. Dost to ale zachraňuje očividně veliký rozpočet. Ale shazuje to infantilní chování podobným seriálům vlastní, nepoučitelnost a občasná tupost postav a u některých vyloženě absence možnosti si postavu oblíbit, protože je zralá na pár facek. Jako právě Jan Di. Jde spíš o průměrnou podívanou, kterou už dost seriálů podobného typu překonalo, protože se poučily a mnohem méně se v nich vříská. ()

Galeana

Nevím,jestli je to mnou, ale tenhle seriál byl děs. Vážně nevím proč jsem se na něj koukala a hlavně jak jsem ho mohla dokoukat!!! Hlavní zápletka stojí stručně řečeno zaprd a opět je to jeden z těch seriálů, kam se scénáristé snaží narvat vše (tomu s tou pamětí jsem pomalu odmítala věřit... to byl vrchol). Mezi hlavní dvojicí to vůbec nefungovalo...nic tam nebylo, žádná chemie a napětí, nic. V tomhle je hravě předčila "vedlejší dvojice" - těm jsem fandila a za ně tak má tenhle seriál hvězdu. Půlhvězda je za Hyun-joong Kima, který sice neumí hrát, ale hezky se na něj dívá, a druhá půlhvězda je za světlé okamžiky tohoto seriálu, protože i přes ten příšerný konec nějaké měl. ()

vett

A tohle má být legenda? První díly skvělé, další slabší a slabší a poslední vyloženě otravný. Představitelka Jan Di neumí hrát a není ani pěkná ani roztomilá. Ji Hoo na mě působil jako leklá ryba a vedlejší postavy sice hrát umí,ale v podstatě nemají co, i přesto mě jejich osudy zajímali nakonec mnohem více než ústřední dvojice. Ano má to své světlé stránky, ale ty jsou nakonec nelítostně zašlapány úmorným umělým natahováním děje. Pro mě tohle bohužel nefungovalo. P.S. Po více jak roce od shlédnutí přihazuju hvězdu, protože některé scény z tohohle seriálu si pouštím pořád dokola...přitom všechno co jsem napsala ve svém komentáři stále platí...sakra divné...nebo že by to nakonec vážně byla legenda i pro mě? ()

Evikju

Jako vždy se mi bude stýskat po hlavních představitelích, kteří mě za jeden den učarovali. Možná se to jako vždy táhlo(poměrně nerealné scény) a divák jen tiše trpěl napnutý na skřipec, čekal na konec a když ten konec přišel tak najednou je 25 dílů málo a chtělo by to nášup. Zvláštní jak korejsi dokáží člověka zavrtat do sedačky a pak když to zkouknete tak i tak se vám ten serial nechce opouštět, jako by odešel někdo blízký. No já dávám plný počet ()

Isabella.M

Škrípem zubami, že som túto verziu nevidela ako prvú. Emcóie by boli oveľa silnejšie a netrpezlivo by som čakala na koniec. Aj keď to tak zo začiatku nevyzeralo, je to v mnohých smeroch lepšie, než japonská verzia. Ale ani tá nie je na zahodenie, to v žiadnom prípade. Kórejci ale akosi lepšie vedia využiť moment prekvapenia v deji a celkovo vedľajšie postavy boli rozpracované hlbšie. Konieckoncov, napomohla tomu aj dlhšia minutáž dielu a vidieť, že tvorcovia nešetrili námetom. A už chápem, prečo sa Lee Min Ho evidentne nepotešil nie celkom úspešne napísanej postave Kim Tana v Sangsog Jadeul - Goo Jun Pyo sa proste nedá opakovať. ()

sara93

Zoufale jsem fandila Ji Hoo a doufala jsem , že se dá do kupy na konec s ním , i když jsem celou dobu věděla , že to tak nebude . Gu Jun Pyo byl ,ale velice povedená postava a výborně zahraná .Seriál je zbytečně moc natažený , ale zase mi to tolik nevadí , protože jsem alespoň mohla sledovat víc scén s klukama do kterých jsem se zamilovala . Hyun-joong Kim má krásnej úsměv jako vždy a Beom Kim je fakt k sežrání ♥ ! Lee Min Ho je úžasný herec a tohle je jeho nejpovedenější role . Seriál na první pohled láká hlavně tím ,že v hlavních rolích jsou 4 krasavci a tím jak je stylový . No kdo by nechtěl být tak bohatý , že mu služka bude zavazovat tkaničky u bot ? Ale nejen vyzuálně je seriál povedený !!! Má spoustu vtipných momentů ( hlavně postava Gu Jun Pya) , spoustu romantických až dramatických scén a smutných scén . Dále je tady velice povedené OST a přátelství F4 je prostě něco dokonalého . ()

splaty

Možná to nejsou **, možná jsou to ***, občas i ****. Pocit, který zůstal, je ale spíše negativní. F4 jsou úžasní, dá se na ně dívat. Na co se nedá dívat je uječená rodina hlavní holky, a to jak se první polovinu hlavní holka hrbí a krčí. V cca půlce je seriál otravný, ke konci zase začne být trochu zajímavý. Zkrátit o polovinu a pak se na to bude lépe dívat. ()

myname

Na tento „legendárny“ seriál som bola veľmi zvedavá. Na jednej strane bolo príjemnou zmenou sledovať niečo staršie a vrátiť sa tak do čias, kedy neboli sociálne siete a každý moderný chalan nosil účes „na Biebera“ :). Na druhej strane (čo je horšie) ma to po dejovej stránke až tak nezaujalo. Po každej z prvých pár epizód som mala chuť sa na to vykašľať, no nakoniec som sa prekonala a pozrela si to až do konca. Spočiatku mi veľmi liezla na nervy hlavná hrdinka, hlavne keď bezdôvodne jačala na ľudí a hádzala divné ksichty. Otravná bola aj jej rodina. Postupom času sa to aspoň trochu zlepšilo (alebo som si len na to zvykla? neviem). Dej bol miestami fajn, miestami sa strašne vliekol. Scenáristi sa do seriálu snažili natrepať všetky možné lokácie a zápletky, čo malo tiež svoje pre aj proti. Zápletky boli chvíľami dosť „telenovelové“, niekedy až príliš. Svetlým bodom boli postavy chalanov z F4 a ich bromance. Hudba bola tiež celkom chytľavá. Za pár vydarených scén dávam jednu hviezdičku, ďalšiu za skvelého Lee Min Ho a poslednú za dejovú linku vedľajšej dvojice, ktorú ma bavilo sledovať viac ako útrapy hlavnej dvojky (trojky?). 3/5 ()

Nam.94

Mínusy - hrozně dlouhý, uřvaná rodina hlavní hrdinky, hlavní hrdinka není ani hezká, chytrá, roztomilá ani žádným způsobem zajímavá, většinu času se chová jak uječený fracek co zkazí úplně všechno. Chvilkama mě víc zajímal příběh tý její kámošky a toho kluka z F4. Neměla jsem jediný důvod jí fandit. Celý je to postavený na typickém klišé, kde je holka chudá a k ničemu ale všichni jí chtějí a potřebujou.. Plusy- hezký OST - Stand by me (SHINee), hezký mužští herci - ten "děvkař" a hlavní hrdina, kámoška hlavní hrdinky a sestra hlavního hrdiny byly sympatický, je to úsměvné a zábavné ale i přesto ve mně spíš převyšuje pocit, že je to zbytečně dlouhé.  Pokud se chcete dívat doporučuji to mít zapnutý na 2× rychlosti, díly se potom tolik nevlečou a nemusíte tam koukat 3 minuty na lidi co nemluví. ()