Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Komédia
  • Romantický
  • Fantasy

Recenzie (193)

plagát

Spojení osudem (2023) (seriál) 

Takto si predstavujem zábavnú, jednoduchú a oddychovú romantiku. Slušné herecké výkony (Rowoon je skrátka neodolateľný) a zaujímavý, aj keď nie veľmi originálny dej podfarbený veľmi dobrým soundtrackom.

plagát

Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (2016) (seriál) 

Po čase som si seriál zbehla znova, aby som zistila, či som pri jeho hodnotení nebola príliš optimistická. Už som takmer zabudla, aký skvelý výkon predviedla Kim Go Eun, ako vtipne sú napísané niektoré dialógy a ako skvele funguje celý príbeh. Ani po vyše troch rokoch mu neuberiem hviezdičku, lebo ma stále dokáže pobaviť.

plagát

Mysterious Lotus Casebook (2023) (seriál) 

V záplave béčkových kostýmových wuxia seriálov, ktoré Čína vychŕlila toto leto, je tu konečne jeden slušný seriál, kedy sa divák teší na každú epizódu. Yi Cheng herecky dozrel a jeho interpretácia je ako dobré víno. Zvládol techniky gest, mimiky, intonácie, kamera ho miluje a divák spolu s ňou. V ničom nezaostávajú ani jeho dvaja kolegovia pri vyšetrovaní prípadov. Príbeh sa rozbaľuje plynule, prekvapivo, reakcie postáv sú väčšinou uveriteľné. Wuxia je žáner založený na bojových umeniach a v prípade tohto seriálu boje, podporené CGI efektmi, vyzerali ozaj dobre. Určite pridávam do zbierky a ak sa medzičasom neobjavia sk/cz titulky, preložím si ho sama pre seba.

plagát

Na útěku (2023) (seriál) 

Seriál, ktorý vznikne raz za dlhé roky a ešte dlho ostáva rezonovať v mysli diváka. Symbolika každej scény, aj tej najsurovejšej, je až dychberúca. Plasticky vyobrazené hlavné aj vedľajšie postavy, ktoré majú výrazný vplyv na posúvanie deja a na výpovednú hodnotu celého, majstrovsky zvládnutého seriálu. Hviezdne obsadenie skvele doplnené o mladú generáciu kvalitných hercov, nie idolov. Prelínanie perspektívy detí s flashbackmi života rodičov je zvládnuté na úrovni, podfarbené dokonale zvolenou zvukovou stopou, naplnenou sugestívnym soundtrackom. Z celého seriálu sršia emócie, ale nie také, ktoré diváka citovo vydierajú, len mu pripomínajú jeho ľudskú podstatu. Zvolený extrémny prístup cez nadľudské schopnosti jednotlivcov predkladá divákovi obraz obrovských sociálnych tlakov a rozporov. No, a na veľkú dieru, veľká záplata. Moderná spoločnosť, kde sa budovanie kvalitných sociálnych väzieb mení na budovanie kariéry a postavenia, zabúda na dôležitosť výchovy detí pod rôznymi výhovorkami. Toto dielko je ako ľadová sprcha. Zobrazuje, aké je dôležité vychovávať, dávať lásku a hlavne chrániť deti a tým zachrániť aj celú budúcnosť rodiny, ak ju stále považujeme za základ spoločnosti. Latka bola nastavená vysoko. Klobúk dolu!

plagát

Čas volá tvé jméno (2023) (seriál) 

Seriózne prešpekulovaná hra s časom. Pre niekoho bude možno miestami nezrozumiteľná, lebo nefunguje na otrepanom princípe. Každému z protagonistov plynie čas iným spôsobom a prináša úplne iné poznanie. Návratom do minulosti sa nemenia budúce situácie, mení sa vedomie a vnímanie. Až do poslednej chvíle prichádza nejaké prekvapenie. Casting sa podaril, herci skvele stvárňujú zrelých tridsiatnikov ako aj stredoškolské verzie, pritom to nie je vôbec rušivé, lebo herecké výkony sú na veľmi dobrej úrovni. Pôvodný taiwanský seriál som nevidela, čím som si ušetrila zbytočné porovnávanie. Načo sa pozerať na presnú kópiu a reptať, že to nenatočili cez kopirák? Ústredná skladba je silne magická. Mladším ročníkom, ktoré vyrastajú v ére iných hudobných žánrov možno príde nezaujímavá a tým seriál stratí na svojej príťažlivosti. Mne sa tam však dokonale hodila. Záver je presne taký, aký si v takých prípadoch predstavujem a necháva priestor divákovej fantázii. Váhala som medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami, nakoniec som nekriticky siahla po piatich.

plagát

Kingmaker: The Change of Destiny (2020) (seriál) 

Vzhľadom na výborné herecké výkony a dejovú linku je to z môjho pohľadu značne podhodnotený seriál. Sugestívny soundtrack nás prenáša celým príbehom až zistíte, že plačete nad smrťou darebáka, ktorého ste chceli pretrhnúť napoly už od prvej epizódy. Zaujímavé prekvapivé momenty, aj keď nie až také neočakávané. Škoda, že svojho času zanikol medzi ostatnými vysielanými seriálmi.

plagát

Depp vs. Heardová (2023) (seriál) 

Mizerne spracovaná téma, ktorá prednedávnom valcovala celý svet. Za dokument sa to považovať nedá, pretože režisérka nás celý čas presviedča, čo si máme o celej veci myslieť. Chápem, že má právo na vlastný názor, ale potom nech ide robiť bulvár a nie dokumentaristiku. Namiesto toho, aby nám servírovala holé fakty podsúva nám svoje domnienky. A že bolo z čoho vyberať. V tom chaose nesúrodých zostrihov úplne zanikla celá podstata príbehu.

plagát

Laipeu on maseu (2018) (seriál) 

Skvele obsadený seriál pod taktovkou skúseného režiséra, ktorý má za sebou niekoľko podarených seriálov. Už ma ani neprekvapuje, že kvalita neprichádza s peknými tváričkami. Pôvodný seriál som nevidela a to je možno dobre, vyhnem sa porovnávaniu. Nejde o novinku medzi seriálmi, napriek tomu má svoju iskru a osloví diváka aj po rokoch od natočenia, vďaka dobre odvedenej práci juhokórejskej produkcie.

plagát

The Childe (2023) 

Páni, to bola jazda. Kim Seon Ho konečne vyložil karty a dokázal svoje herecké kvality. Dokonalý, sebavedomý, profesionálny Nobleman. Nie žeby za ním Kim Kang Woo pokrivkával. Z jeho tichého prejavu na začiatku až mrazilo. Neskôr sa z neho stal tak trocha hysterický a hlučný zabiják, ale poloha záporáka mu sedela rovnako ako inokedy rola nečitateľného detektíva. Po oboch ostávajú potoky krvi, ale to už akosi patrí k tomuto filmovému žánru. Tlieskam produkčnému tímu. 4,5*

plagát

Království úsměvů (2023) (seriál) 

Príbeh modernej Popolušky, kde sa nemožné stáva skutočnosťou. Dej funguje do prvej polovice, potom dostáva riadne na frak kvôli plytkým dialógom, z ktorých občas vyšplechne niečo zábavné, čo vyčarí úsmev. Zaujímavé zápletky z prvých epizód kdesi vyšumia bez inteligentného vysvetlenia. Pre mňa tento seriál nie je klišé, ale gýč. Zachraňuje ho len niekoľko vtipných situácií, originálna babička a krásavec Junho, ktorý opakovane dokazuje, že je rovnako dobrý herec ako spevák. V tomto seriáli dokonca predviedol, že bozkávanie ovláda majstrovsky, až sa tají dych. Jednako si radšej pozriem neprekonateľné Tri oriešky pre Popolušku.

Ovládací panel
7 bodov