Zahrada meteorů

• Čína Liu xing hua yuan (viac)
Čína, 2018, 37 h 30 min (Minutáž: 45 min, Alternatívna 49x41–46 min)

Dong Shancai je odhodlaná vyniknout na své vysněné univerzitě, kde narazí na elitářskou kliku šviháckých a populárních mladíků – a najde lásku. (Netflix)

Martyska

Klasike od Kórejčanov (Boys over flowers) sa to nevyrovná. Malo to svoje svetlé chíľky, ale dejovo podľa mňa až príliš prehnané, privádzalo ma to do silného cringu viackrát za epizódu. Obsadenie vizuálne nie je zlé, veľmi príjemne sa na hercov pozerá, estetika zaručená či už v oblečení (nech si Číňania hovoria čo chcú, mne sa páči jednoduchosť) alebo v hudbe, ktorá bola veľmi dobrá. Mňa osobne bavili príbehy vedľajších postáv viac než hlavného páru. Za mňa 2*, ale pokiaľ máte radi drámy ako "Strong Woman Do Bong Soon", bude sa vám páčiť aj táto. ()

BaruM

Rozhodně nemohu srovnávat s Boys over flowers.. Klasika je klasika, a ani mi nepřijde, že by vyloženě tento projekt měl snahu napodobovat korejskou verzi. Každopádně Lee Min-Ho mi byl jako hlavní představitel sympatičtější, a jednoduše jsem si k němu našla cestu. Konec srovnávání. Na víc jak 3 hvězdy to nevidím, ale špatné to není. :) ()

Jankaxx

Seriál se mi líbil. Mezi hlavní dvojkou to občas bylo úplně k sežrání. Oba jsou roztomilí. Dylan se umí tvářit správně naštvaně. Z hlavní hrdinky ale nemuseli dělat občas takovou brzdu na ránu - zejména s tím nesmyslným váhánim když ji asi 50x zachránil život... Vedlejší linky mě moc nebavily.  Hlavní na co jsem se těšila byla pouze ústřední dvojice a jejich cesta za společným štěstím.  Stáhla bych to tak na 30.dílů, dala aspoň nějaké vášnivé líbání (jsou na vysoké a bojí se na sebe sáhnout?! Líbání jen občas a jako leklá ryba... měla jsem chuť zařval "chci pořádnou okusovačku"). Zatím jsem viděla jen 3x čínské romantické seriály a oni se prostě neumí líbat nebo já nevím?  No a ty poslední dva díly... ach... jak jen to nazvat?! Někdo tu psal halucinace v bílém? Tak asi to sedí. Protože já se přiznám, že jsem to občas lehce posouvala při předposledním dílu. Jen po 15 vteřinách. Jenže pak tam najednou byla převlečení, všichni tam tančili a zpívali jak v bollywoodu a já jsem musela přetáčet zpět, protože jsem si říkala že je asi v bezvědomí a tohle se jí zda. Jenže ONO TO BEZVĚDOMÍ NEBYLO!!! Tak ten konec byl prostě ujetý. Ale já na něj zapomenu a budu s láskou vzpomínat na těch prvních 10-15 epizod. To bylo TOP 😍 ()

Zíza

Není to nejlepší zpracování klasiky Hana jori dango, ačkoliv je jedno z nejpřesnějších. Některé chvíle byly geniální, jiné ale úplně o ničem. Někdy herci hráli, někdy se jen divně ksichtili. Ano, umí to být velkolepé, bohužel také plné product placementu a levné. Je milé, že odkazovali ústřední písní na předchozí tchajvanské zpracování z roku 2001, kterému dokonce v posledním díle vzdali hold. Ale je to také nudné a bohužel hlavní hrdinka byla dost často na zabití. Abych se přiznala kromě japonské verze, kde jsem měla Makino fakt ráda a byla velmi dobře zahrána a zpracována, tak v jiných verzích mi občas lezla na nervy, tady nejvíce. Ale její představitelka byla vcelku roztomilá, tak se to dalo skousnout. Je to dobré i hrozné. Velmi, velmi rozporuplný seriál. Skvělá předloha, ale... Vše je tu jen na půl. Co tedy stojí za to, tak sladké momenty mezi ústřední dvojkou. Co to celé zabíjí, jsou poslední dva díly. To je prostě... jeden velký flashback a wtf moment v bílém. Nakonec to ve mně zanechává tak špatný dojem, že z původních 3* musím prostě snížit na 2*. Zbyla mi potom děsná pachuť. Silné 2*. ()