Let's Watch the Meteor Shower

• Čína Yi qi lai kan liu xing yu (viac)
Čína, 2009, 36x40 min

Chu Yu Xun je chytrá a tvrdě pracující dívka, která se dostane na Alistunskou univerzitu. Zde se potkává se čtyřmi nejbohatšími studenty – Murong Yun Haiem, Duanmu Leiem, Shangguan Rui Qianem, and Ye Shuoem. Díky svému vzhledu a penězům jsou idoly všech děvčat z Alistunské univerzity. A všichni čtyři mají stejný cíl: co nejdříve být vyloučen z této univerzity, proto dělají různé žertíky a přestupky proti školnímu řádu. Jeden takový žertík provedou i Yu Xun. A tak se těchto pět lidí setkává. Společně možná dospějí, najdou neotřesitelné přátelství, zamilují se..? (Zíza)

Zíza

Nejdřívě jsem viděla tu japonskou verzi, obě série, líbilo se mi. Poté jsem zkoukla korejskou verzi a ta se mi líbila ještě víc. Kdyby se vyměnily hrdinky z těch dvou verzí, byla bych spokojená úplně na maximum. Mangu jsem nečetla, takže nevím, která verze se jí nejvíce blíží. Tato verze je velmi rozvláčná, tak rozvláčná, že mě spousta "vedlejšáků" opravdu nebavila. Na papíře to může fungovat, tady to pro mě nefungovalo. Zajímala mě hlavní dvojice (v součtu nejblbější dvojice ze všech verzí). Je tu dost velký rozdíl v detailech i "nedetailech" - hlavní hrdinka žije s mamkou a strýcem jako jedináček. Hlavní hrdina není hned kamarádem se zbylýma třema boyama. A tak dále. Jeho máma je taková mrcha, která chce to nejlepší pro své děti, má milujícího manžela... myslím, že největší mrcha byla ta v japonské verzi, tak tam se musela snažit víc, protože když se dva milují, opravdu milují a projdou si tím vším jako ti dva, není lehké je rozeštvat, tady se jeho máma zase tak snažit nemusela... což taky docela naštve - nebo spíše nepotěší. Hudba nezaujme - mě teda ne. Bavila jsem se průměrně, občas podprůměrně a od toho odvozuji hodnocení. Myslím, že pokud jste viděli japonskou nebo korejskou verzi (ještě lépe obě), tak se ani koukat nemusíte. Já bych to neudělala, kdybych nebyla zvědavá :-) Chystá se druhá série, tak jsem docela zvědavá, co do ní nacpou, takže na tu se asi ze zvědavosti jedním očkem podívám, ale neočekávám nic převratného. Třeba budu překvapená. ()