Navazuje na předchozí dvě dorama (HYD a HYD2). Střední škola skončila, ale jejich láska zůstává - Tsukushi Makino a Tsukasa Domyoji se konečně rozhodli vzít se. Makino dostane k této příležitosti drahocenné dědictví rodiny Domyoji - čelenku se třemi kameny. Jenomže co se nestane - klenot je ukraden. Začíná cesta za získáním dědictví zpět, protože bez něj se svatba přeci nekoná. Dokážou ti dva spolu projít všemi problémy, aby na konci slyšeli zvony bít? (Zíza)

Axineya

No co je moc, to je moc. Já jsem k těmto východním romancím dost shovívavá, ale toto bylo moc i na mě. Nedokázala jsem zkousnout přímo hlavní myšlenku filmu. Já prostě nechápu, proč po tom všem, co hlavní dvojice překonala v seriálu, je ještě stále někdo potřebuje prověřovat. Od všech vedlejších postav, kteří se toho účastnili, mi to přišlo jako pěkná sviňárna, která postrádá motivaci. A ten dvouminutový, fakt nekecám, záběr na obličej brečící Makino na ostrově je tam prosím proč? To čekali, až skončí písnička? No řekla bych, že tento film je spolehlivým způsobem, jak zkazit dojem ze seriálu. Jedna hvězda čistě z nostalgie. ()

loveless

Chystá se velká svatba, a tak budoucí nevěsta dosává od budoucí tchýně cennou tiaru, která je předávaná nevěstami z generace na generaci. Ale co se nestane, tiara je ukradena... čímž začíná značně lamovská zápletka finálního filmu Hana yori dango, který je tedy opět fajnový, ale na zápletce tentokrát všechno stojí a padá a tak film nedosahuje kvalitou ani vtipem předcházejícím dvěma sériím i když herci, hudba a všechno ostatní výborné. Škoda, mohlo to být lepší, ale přesto to značně stojí za vidění a hodně se mi líbilo a pokud jste dokoukali všechny předchozí díly, tak tohle je stejně povinnost ;) ()

Tsuki

Váhala jsem mězi čtyřmi a pěti hvězdičkami a nakonec nemůžu jinak, než dát aspoň čyři a půl a zaokrouhlit nahoru. Hana Yori Dango se mi totiž tak dostalo pod kůži, že jsem si i tenhle poslední díl neskutečně užila, dokonce i v celé délce director's cut. V zásadě se svými pocity shoduju s tím, co napsala Zíza. Začátek možná kapku divný, ale pak už jsem od toho nemohla odtrhnout oči. Nečetla jsem mangu, takže nevím přesně, ale něco mi říká, že tenhle film byl už dodělán navíc a nic z toho se už v manze neodehrálo. Takový dojem film skutečně dělá, ale to nic nemění na tom, že je dost povedený a vše krásně (a samozřejmě i trochu sentimentálně) završuje. Mohlo to skončit žádostí o ruku, jak skončila druhá série. Koneckonců, takový konec bych si představovala i u mangy, protože takto většina šódžo mang končí, ale pak nám vrtá hlavou, jak to bylo dál. Možná proto byl vytvořen tenhle Final, a když se na to snažím dívat objektivně, pak je pravda, že to není tak klišovité, jak bychom očekávali. Náš slavný pár si neskočí hned do náruče, ale zažije krizi ve vztahu, a nechybí ani pochybnosti ohledně sňatku, což mi přijde realistické až až, a jsem vlastně ráda, že z toho Japonci neudělali stoprocentní slaďárnu. Takže možná, že se Hana Yori Dango: Final krapet povahově i kvalitativně od předchozích sérií liší, ale já na tom zkrátka viděla jen to nejlepší. Myslím, že Hana Yori Dango zůstane mé guilty pleasure. ~(4,5)~ ()

Silverluv

Rozhodně to není tak dramatické jako seriál, je to děsně stupidní a předvidatelné, ale Japoncům se dá v tomto případě leccos odpustit. Na druhou stranu je to pořád roztomilé a romantické až hanba. A navíc to všechno tentokrát zachraňjue Makino, která si fakt dokáže vychutnat i ten nejhnusnější burger v motorestu u okresky. Nebudu objektivní v tomto případě a z jakési nostalgii k seriálu dám o hvězdu víc než si film zaslouží. ()

sara93

Tak jsem si pobrečela a zavzpomínala na super seriál a možná jen z nostalgie nemůžu dát méně než 5* . Tak moc mi chyběl psychopat Tsukasa Domyoji ! Strašně jsem si toho blázna oblíbila . Z filmu jsem byla trochu zmatená , ale pořád jsem věděla , že v tom to ale a že to nebude tak jak to vypadá . Největším a snad jediných překvapením pro mě byl na konci Rui :D :D . To jsem od něj fakt nečekala . Jediné co filmu můžu vytknout je , že tam mohlo být více scén s celou F4 . Konec byl briliantní . Prostě dokonalý happy-ending s dokonalou poslední psychopatickou scénou :-D . ()