Liu xing hua yuan

• USA Meteor Garden
všetky plagáty

Shan Cai je studentkou prestižní soukromé univerzity, i když její rodiče rozhodně nejsou kdovíjak zámožnými. Nejenže se její bohatí spolužáci na ni koukají s opovržením, ještě si znepřátelí vůdce proslulé skupinky „F4“, Dao Ming Sia. Členové F4 jsou čtyři chlapci, jejichž rodiny jsou nejbohatší z nejbohatších, a proto si myslí, že mohou vše a vše jim také projde. Což Shan Cai nemůže snést a Dao Ming Siovi vyhlásí válku. Jenomže pak se do toho zaplete láska a už to nikdy nebude jako dřív. (Zíza)

Zíza

Možná kdybych tuhle verzi viděla jako první nebo druhou... určitě by na mě mnohem více zapůsobila. Je to takové "dospělejší", ale vzhledem k tomu, že už jsem viděla japonskou, korejskou i čínskou verzi, dokonce i to anime jsem zhlédla, tak přece jen mě tu už nic nepřekvapilo, dokonce jsem se přistihla při tom, že nedávám pozor, že mě to vlastně nebaví. Škoda. Protože si myslím, že tohle zpracování tolikrát omlívaného tématu je kvalitní. Doufám, že se tahle verze dostane divákům do rukou dříve než alespoň anime a jedna z ostatních verzí. Mně se to nestalo, proto slabší 4*. ()

Jirka_Šč

(text nahrazující komentář po několika dílech) ■ O Meteor Garden jsem projevil zájem, jelikož Zíza napsala, že možná, kdyby ho viděla jako první nebo druhý, vnímala by ho jinak. Já měl za sebou pouze korejské BBF (Boys Before Flowers), tak jsem si řekl, že se aspoň podívám, jak vypadají představitelé hlavních rolí. Koukal jsem díl a půl a vypnul to. Hlavní hrdinka je krásná, ale řekl jsem si, že nepotřebuju. Po pár dnech jsem ze zvědovosti pokračoval, až ke scéně, ve které vypli na 10 sekund světlo. Tady jsem se smál docela nahlas ... a najednou mě seriál zaujal. Ten večer (noc) jsem nad tím seděl, až do epizody 15. Divný. Kamera se s BBS nedá porovnat, kvalita zvuku ani obrazu taky ne, je to velmi civilní, některé účesy jsou minimálně "pozoruhodné" ... ale já si přesto lidi v tomto seriálu zamiloval. Přestože někteří nebyli zdaleka tak super, má to silné momenty ("kompletní balík služeb"). BBF bych označil v porovnání s tímto za "bombastisk" a určitě ho nehodnotím hůř. Avšak. Toto je jiné. Netvrdil bych, že tvůrci netlačili na emoce. Tlačili. Ale jinak. Chování mnohých postav bylo srozumitelnější, uvěřitelnější a přímočařejší (došlo mi, co chtěli už v BBF vyjádřit). Mnohé charaktery byly trochu odlišné. Mnohé vztahy byly trochu odlišné. Některé postavy a scény nebyly v BBF a obráceně. Dějová línie je místy poskládána jinak. Měl jsem pocit, že zatímco tvůrci BBF měli před očima tři předešlé filmové verze toho samého, měli tvůrci Meteor Garden před očima mangu (logicky, neboť se jednalo o první hranou verzi). Abych nebyl jen pozitivní. Asi tak tři epizody před koncem jsem si přál, aby se hlavní hrdinové už probrali a chvíli uvažoval seriál "posunout". Ale konec zase zaujal. Jiný, než v BBF. Asi proto, že si tvůrci nechali otevřené dveře pro sezónu 2. Nemám teď čas, takže doufám, že vydržím si ji nejbližší týden nepustit. ■ Video OST: http://www.youtube.com/watch?v=Sud2aNvZ2Io ■ P.S. Pro ty, kdo příběh neznají, doporučuju začít s BBF. Není zlé vidět civilnější verzi jako druhou. ■ Po vidění (občasném přeskakování) prvních pár dílů ze sezóny 2, mám silný pocit, že tato kvalit sezóny 1 nedosahuje. Méně civilní, chce být počítačově trikovější (helikoptéry na začátku), bombastičtější. Jenže mě se na Meteor Garden líbila právě ona nenásilnost. SPOILER: Navíc se právě tu vyskytuje prvek "ztráty paměti", evidentně se v tom hrabou minimálně tři díly, možná déle. KONEC SPOILERU Celkově nudnější, natahovanější, nevím, zda dokoukám. ()

Zelilu007

Se seriálem jsem zatím spokojená. Hlavní herec mi připomíná Krise (Wu Ji Fana) z EXO. Ale favoritem je ten druhý, který v korejské verzi hraje na housle. ()

Aluminium

V prvom rade, je to seriál taiwanský. Je to na motív japonskej mangy Hana Yori Dango, ktorá bola spracovaná ako roztomilý seriál s rovnakým názvom - Hana Yori Dango s takým obsadením ako Matsumoto Jun, Oguri Shun a Inoue Mao alebo ako nezabudnuteľná kórejská verzia Boys Before Flowers (Kgotboda Namja) s čoraz populárnejšími hercami Lee Min Ho, Kim Hyun Joong alebo Kim Bum. Avšak pred nimi tu bol Meteor Garden, ktorý odpálil popularitu F4 do ázijského neba. Je to viac dospelejšie (odohráva sa to na univerzite) a viac uveriteľnejšie. ()

Karala

Třetí a poslední verze toho samého (BBF, HYD), co jsem byla ochotna podstoupit. Meteor Garden (jako nejstarší ze všech) je rozhodně nejvěrohodnější a nejlidštější. 27 epizod 1. a 31 epizod 2. série je opravdu dost na to, aby nám nabídly vývoj jednotlivých postav k jejich dospělejšímu, chytřejšímu a vyzrálejšímu já. Nejenomže se nebojí otevřeně mluvit o sexu, ale i ta chemie hlavních postav je tak uvěřitelná, že mne ani nepřekvapila jejich vzájemná "náklonnost" i v soukromí. Kdybych si tenhle populární příběh někdy chtěla zopakovat, šáhnu nejspíše právě po MG. ()

YukiKaze

Přestože, tohle byla moje třetí verze, nepočítána manga, parádně jsem se zas a znovu bavila nad úžasnou debilitou Dao Ming Si ajeho trpitelskýma scénama, který mě absolutně emotivně vyčerpaly na samé dno. I když je fakt, že i Lee Min Ho v Korejské verzi a Matsumoto Jun v Japonské dávali maximum, tady mi to přišlo více reálnější a mě bližší. Délka mi vyhovuje tak akorát. Nevím proč, ale tohle zpracování ve mě zanechalo větší stopy, než Japonská a Korejská. Aneb single-cell creature is best!! ()

nejtik

Meteor Garden je známí seriál o F4 který má s tvárnění jak v japonské tak i v čínské i Korea verzi stejně se mi zdá bít v Thajské verzi nejlepší dosti propracovanější romantická a i smutná stránka tohoto seriálu obsazení herců kterým dosti padne tato role Barbie Hsu v roli Shan Cai která se zamiluje do člena F4 Dao Ming Sia kterého představuje Jerry Yan který je chladnokrevný a znuděný bohatý kluk a dědic společnosti.Jejich vztah má spoustu nástrah s kterými se musí vypořádat jak s matkou tak i nižším postavením Shan Cai. ()