Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (19)

Série 1 (2011) (S01)

Tak vzhledem k tomu, že středověk mám rád a 93% na csfd mi přijde jako docela hodně, tak jsem se ke zhlédnutí tohoto seriálu rozhoupal i já. Musím se přiznat, že po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem dosti výrazně pochyboval o duševním rozpoložení všech obdivovatelů tohoto seriálu a reálně uvažoval, že tomu nasolím odpad a sérii pošlu k ledu. Protože se však jedná o seriál vysoce hodnocený, tak jsem si troufl podívat se i na třetí díl a právě tam někde se to zlomilo. Začínal jsem mít pomalu přehled o rolích a zařazení jednotlivých postav a seriálu jsem postupně přicházel na chuť. Co si budeme povídat. Můj obdiv a chtíč vidět další a další díl světelnou rychlostí rostl, a tak jsem posledních 6 dílu sjel takřka v jednom kuse. Ten seriál útočí snad na všechny skupiny diváků. Na své si tak přijdou incestníci, gayové, lesbičky, násilníci a mnozí další devianti nejrůznějšího zaměření. Pokud někdo spadá do více skupin současně, tak snad ani nemůže hodnotit jinak než plným počtem( a jak tady tak koukám, je moje teorie správná). Ke všemu děvky v tomto seriálu hrají opravdu pěkné herečky, které se před kamerou určitě nestydí(ostatně nemají ani za co). Neodpustím si však ani ironickou poznámku k dokonalému středověkému jazyku seriálu, který se zde kvůli značné popularizaci zase neobjevil. Co se týká stránky efektů i hereckých výkonů, tak seriál rozhodně patří k tomu vysoce nadprůměrnému, co jsem za svůj krátký život měl možnost vidět. Především má však něco, co dalším seriálům chybí - propracovaný a promyšlený děj. A samozřejmě v něm nechybí ani pořádná zadní vrátka. Kdyby to náhodou po druhé, maximálně třetí sérii začalo drobně nudit a věřte mi, že začne. Tak by se po drobných úpravách dal udělat z fantasy seriálu pro široké masy lidí super zvrácený pornoseriál pro masy lidí ještě širší. Náběh k tomu určitě má. A protože si ta zadní vrátka nechávám pootevřená i já, tak udělím zatím 3* a udrží - li si druhá série alespoň stejnou úroveň jako ta první, tak bez váhání své hodnocení zvednu. Bohužel mám zkušenost se seriály výhradně opačnou. Post scriptum: Kvůli zvýšené hladině pornografie si nejsem zcela jistý, kterým věkovým skupinám chtěli tvůrci seriál směřovat. Myslím si, že dějově je vstřebatelný i pro děti mladšího věku, bohužel je občas, a to občas berte s rezervou, vidět či slyšet přespříliš. EDIT: Takhle natěšenej na další sérii jsem byl posledně v případě Prison Break, takže svoje hodnocení prostě zvednout musím už těď. Přibližně 30 dní před druhou sérií. 4* ()

Série 2 (2012) (S02)

Seriál prošel velkým množstvím změn. Tak především přibyla asi 4 nová království a asi půl druhého milionu nových postav. Druhá série je celá vybudována na diplomacii a intrikách. Takových těch ,,fajtů", po kterých všichni tolik prahneme a díky kterým má seriál takový úspěch zde skutečně není mnoho. Najít se dají, ale chce to lupu a obrovskou trpělivost. Rovněž mi přišlo, že množství souloživosti razantně pokleslo. Bohužel už mi seriál přirostl k srdci natolik, že už si za žádnou cenu nenechám ujít osudy žádné z postav a třetí sérii zhlédnu tak brzy, jak jen to bude možné. A protože se tedy jedná o naprostou srdcovku, tak samozřejmě zvedám hodnocení na plný počet, protože takový návyk na seriálu jsem si vybudoval asi tak potřetí. ()

Série 3 (2013) (S03)

Mám chuť napsat Marťovi, aby do hodnocení přidal šestou hvězdu, protože bez té se u tohoto seriálu dále neobejdu. Rozjezd série byl pozvolnější, ale posledních pár dílů bylo naprosto ohromujících. Zejména musím zmínit 9. díl, ve kterém na nás čeká překvápko hodné srovnání s koncem série první. Nemám co vytknout. Konečně je tu seriál, kde je hned několik hlavních dějových linií a kde se tvůrci nebojí nechat zemřít třeba hned několik hlavních postav. Neskutečně jsem se těšíval na každý díl a ještě více se těším na sérii č. 4. ()

Série 4 (2014) (S04)

Po zhlédnutí 4. série není moc co dodávat. Rozjezd byl opět pozvolnější, ale posledních snad 5 dílů bylo ohromujících. Prakticky po skončení každého z nich jsem ještě dlouho civěl na závěrečné titulky a nevěřil svým očím. Zamiloval jsem se do tohoto seriálu. Kurevsky se těším na 5. sérii. Naprostá paráda. ()

Série 5 (2015) (S05)

Spoilery!Jak už je správným seriálovým zvykem, tak samozřejmě i 5. série měla velmi pozvolný rozjezd. V tomhle konkrétním případě ovšem brutálně pozvolný. Nevzpomínám si, že by se v nějaké jiné sérii dobré 4 díly opravdu nic nedělo. Hrdinové se různě rozeskupinkovali a cestovali s různými cíli napříč širým světem. Celou sérii nepotkala žádná větší zrada. Napětí se kumulovalo až k závěrečnému dílu, kde mě seriál dokonale šokoval snad každých 5 minut a kde se stalo v podstatě vše podstatné. Prvních 9 dílů bylo tedy pouze takových předskokanských. Docela jsem se těšil na bitvu o Zimohrad, na kterou Stannis převelice dlouho zbrojil a pro kterou obětoval vše, co měl v životě rád. Celá bitva trvala asi 1 a půl minuty a ani se neodehrávala u hradeb Zimohradu, což mě malinko zarmoutilo. Jinak snad všem byly zúčtovány předešlé hříchy a snad kromě rodu Boltonů, kteří spokojeně obývají Zimohrad, jsou všechny ústřední potenciální bojovníci o vysněný železný trůn v těžké prdeli. Jsem moc zvědav, jak bude boj o trůn pokračovat. Už aby tu byla další série! ()

Série 6 (2016) (S06)

6. série byla totálně našlapaná už od samého začátku, což nebývá úplným zvykem. Úžasný díl byl střídán ještě úžasnějším a já byl během sledování v absolutním transu. George R.R. Martin je génius a tvůrcům tohoto seriálu patří můj nehynoucí obdiv, protože tento seriál ční s obrovským náskokem nad všemi ostatními. Trošku mě mrzí, že by měla být příští série sérií poslední. ()

Dračí kámen (2017) (S07E01)

Spoilery! Tento díl byl, stejně jako každý úvodní díl všech předchozích sérií, stejný jako začátek šachové partie. Byli rozmístěné figurky na šachovnici. Diváci byli seznámeni s tím, jak se která figurka zrovna má a jaké má v nadcházejících tazích šance na výhru. Celkem mě zaskočilo, že se našel nešťastník, který je schopný darovat svoji mořskou flotilu za sex s momentálně extrémně nehezkou Cersei. Chce to mí opravdu velmi pošramocený vkus, aby člověk v této pozici dokázal postavit svého mořského hada. Nenudil jsem se, ale tento díl neobsahuje jediný epický moment a není příliš za co darovat hvězdičky. Návštěva Ohaře byla asi nejlepší z celého dílu. ()

Za bouře zrozená (2017) (S07E02)

Spoilery!Figurky byly na šachovnici rozmístěné a konečně se daly věci do pohybu. Martinova záliba v pánských intimních partií nabyla nových rozměrů a začal po nich dokonce i pojmenovávat postavy (Dickon). Pilou Asbæk divákům znovu ukázal, že je mírně opomíjeným panem hercem. V lehce šovinistickém závěru smetl ze scény několik významných emancipovaných slečen. Mužské srdce zaplesalo a feministky zamáčkly slzy. Příjemným zpestřením byl i pokus o odstranění kamene z Mormonta, který se pěkně rozrostl a rozhodně už není pouze v kalhotách, jak tomu bývalo v přítomnosti Khalesi dříve. Nevzpomínám si, že by už druhý díl některé série byl takto našlapaný. Jen tak dál. Myslím, že se v nadcházejících pěti dílech je nač těšit. ()

Spravedlnost pro královnu (2017) (S07E03)

Spoilery! Nekonečně ukecaný, přesto poměrně zajímavý díl. K vidění je hromada intrik, nějaká ta rada, kterak se pomstít vrahům svých dětí, trocha toho incestu a konečně taky dlouho očekávané střetnutí ohně a ledu. Neskutečně mě zarmoutila zkratkovitá bitva. Tajná cesta na Casterly Rock byla na Martina trochu trapná. Trochu mi vadí i to, že se oceány plaví lodě takřka rychlostí světla. Slabší 4 hvězdy. ()

Válečná kořist (2017) (S07E04)

Spoilery! Já se teda v případě tohoto dílu nerozplývám nadšením. Bezesporu patřil k tomu lepšímu, ale třeba taková 7 sérií očekávaná shledání pro mě osobně byla nemastným a neslaným zklamáním.Tento díl měl pouhých 50 minut, přesto si hodně prostoru našla putovní dýka, kterou nikdo nechtěl. Je velmi pravděpodobné, že ještě sehraje významnou roli, jinak takový příval prostoru opravdu nechápu. Závěrečná bitva byla naprosto skvělá a luxusní. 7 sérií museli diváci čekat na ty kokoty na koních, ale stáli za to. Sice zněli tak, jako by se někomu nepodařilo jim udělat obřízku, ale v takovém počtu to znělo děsivě. V závěrečné bitvě jsem ovšem žalostně postrádal smrt nějaké úhlavní postavy, kterou bych mohl následně oplakat. Na plný počet to z mého odborného fanouškovského pohledu prostě nebylo. ()

Východní hlídka (2017) (S07E05)

Spoilery! Před každým dílem si říkám, že teď už přeci musí něco přijít. Dílů do konce seriálu už moc nezbývá. Tvůrci mě tedy odkladem vždy dost zaskočí. Stále se připravuje půda pro něco velkého. I přestože nedošlo k zásadním zvratům, tak tato epizoda přinesla divákům rozhodně dostatek zajímavých podnětů. Džejmímu se podařilo opět obtěžkat svoji sestru i přes její dočasně odpudivý zevnějšek. Veslař Gendry konečně dovesloval do cíle a přidal se do neskutečně napráskané skupinky, která se vydala na odchyt bílých chodců, kteří si to vycházkovým tempem štrádují ke zdi. Nezbývá mi tedy doufat v nic jiného, než že za týden vypukne ta pravá ořechová akce a exploduje mi srdíčko diváckou rozkoší. ()

Za Zdí (2017) (S07E06)

Spoilery! Trvalo to sice mnohem déle než jsem očekával, ale konečně se bloncce podařilo dostat Joníka do postele. I když trošku neobvyklým způsobem. Prakticky celý díl se točil kolem vcelku nesmyslné výpravy dream týmu za zeď, který se dle očekávání ocitne ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Naštěstí dráčci umí zažehnout raketový pohon a přispěchat včas na pomoc. Hrozně mi vadí neustálé dějové a časové skoky. Genrymu se konečně zužitkovaly naveslované kilometry, aby se předběhl ve sněžném běhu. Dost se mi líbil ledový drak v závěru. Něco takového mě absolutně nenapadlo. Seriál je vynikající v jednotlivých momentech, ale dějová linie jako celek je taková nemastná a neslaná. ()

Drak a Vlk (2017) (S07E07)

Spoilery! Od posledního dílu má právo snad každý divák očekávat cosi velkolepého. O to větší nasrání se poté rozlije v krvi každého fanouška, který neztratil zbytek vkusu. Samozřejmě, že se i nyní jedná o velmi příjemnou zábavu a 80 minut, kterých divák zkrátka nelituje. 6 sérií člověk čekal na epická setkání všech skvělých postav u jednoho stolu. Očekával jsem, že proběhnou stylem, jako když po dlouhých letech střetnete v podnapilém stavu někoho, koho jste dlouho neviděli a je obdobně opitý. Namísto toho jsou setkání hrozně odfláknutá. Celá série byla hrozně uspěchaná a nedomyšlená. Nechce se mi věřit, že by Martin napsal něco tak stupidního, jako byla výprava party neohrožených, následná záchrana party neohrožených, která se ukázala být více než ohrozitelnou, následný oštěpařský výkon a darování snad jediného prostředku, který umožňuje pokořit jinak nepokořitelnou zeď. Osmou sérii rozhodně nevynechám. Nicméně se tvůrcům celkem znamenitě podařilo docílit toho, že čekání nebude zdaleka tak nepříjemně dlouhé, jako tomu bylo v 5 předešlých případech. ()

Zimohrad (2019) (S08E01)

Spoilery! Na základě zdejšího enormně nízkého hodnocení, jsem byl připraven opravdu na nejhorší scénář z nejhorších a neočekával jsem nic jiného, než naprostou sračku. Možná taky proto se po zhlédnutí první epizody cítím příjemně překvapen. Nebylo to vůbec špatné. Z předchozích sérií jsem zvyklý na pomalejší rozjezdy, které mnohdy trvají i několik dílů. Tentokrát se všechno rozeběhlo poměrně rychle. Došlo na několik shledání dlouho odloučených a samozřejmě se úvod neobešel bez toho, aby se spolu spousta postav vyspinkala, čímž stvrdili svoji spolupráci. Lehce mě iritují ty dvě Danette duet křepelky a ve skrytu duše doufám, že nebudeme svědky mexické telenovely s naprosto očekávaným a nekonečně trapným vyústěním se společnou incestní vládou, ale že si pro mě tvůrci připraví nějaké milé překvápko a mnohem lákavější scénář, ve kterém všechny postavy pomřou a na trůn usednou tolik očekávané zmrzlé mrtvoly. Na úvodní díl to bylo více než dobré. Trošku trapná byla romantická projížďka na dráčcích. Velice důležitým momentem bylo Jonovo zjištění a svém původu a také shledání hendikepovaného se svým starým "přítelem". Těším se na další díl, který bych si jako ten úplně nejposlednější z celého seriálu mohl užít. Poté už jsem zaregistroval propastný propad hodnocení a sám jsem nekonečně zvědavý, co jej způsobilo, protože zkrátka dosud nevěřím tomu, že se takový seriál dal až takovým hanebným způsobem posrat. Slabší 4 kousky. ()

Rytíř Sedmi království (2019) (S08E02)

Spoilery! Stále je mi záhadou, co většinu diváků na této sérii tolik sere. V mých očích se prozatím odehrává naprosto dle mých očekávání, a to co se týče děje i kvality. Mnoho "odborníků" si zde stěžuje na rozpad logiky. Osobně mi chování a počínání jednotlivých postav dává dokonalý smysl. Teď, když se svět lidí blíží do záhuby a stojí na prahu více než možného konce, tak se konečně projevují skutečné charaktery jednotlivých postav. Pozvolný úvod do děje a příprava na bitvu. Společné posezení u krbového ohýnku a společné vyčkávání na bitvu a užívání si pravděpodobně posledních chvílí mnoha postav (alespoň v to doufám, další epizoda si přímo žádá nějaká úmrtí a konečně také překvápka). Kdy jindy jsme během seriálu mohli vidět skoro všechny oblíbené a zajímavé postavy na jednom místě? Někdo vzpomíná na slavné chvíle hodny pamatování, někdo zase chce na poslední chvíli poznat všechny krásy života, například přijít o panenství. Scénka s Maisie Williams byla více než vtipná. Vzhledem k tomu, že kočka vypadá na nějakých 13 let, tak to celé mělo jakýsi zvláštní pedofilní nádech. Také mě pobavilo, kolik muselo dát tehdy práce se vůbec propracovat k nahému partnerovi přes mnoho vrstev těžko sundatelného oděvu. Zatím jsem spokojen a mile překvapen. Seriál se nese ve velmi příjemně ponuré atmosféře. Další epizoda už je zbarvena kapitalistickou modří, takže jsem z celého srdce zvědavý, jak se někomu mohlo podařit takovým způsobem doprasit dílo, které jsem osobně považoval za nedoprasitelné. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Spoilery! Z počátku to vypadalo na naprosto luxusní a úžasnou bitvu. Dlouho tato epizoda neměla ani tu nejmenší chybičku. Opravdu luxusní gradace napětí a hra s atmosférou, při čekání na střet, který diváci netrpělivě vyhlíželi 8 sérií. Naprosto všechno bylo správně a byla připravená ta nejlepší možná půda pro nejepičtější díl všech dob. Pak se ale postupně všechno začalo naprosto zbytečně srát a já konečně pochopil, čím tvůrci nasrali celé zástupy diváků. Mohou za to totální černé díry v logice a nekonečný strach odstranit ze světa některou ze zbylých postav. Vznikla epizoda, která je tou nejepičtější, co se týče efektů a válečné vřavy, ovšem s naprostou absencí jakéhokoli náznaku logiky. A tak jsem byl asi milionkrát svědkem toho, že některá z postav zůstala v obležení a v jeden moment se na ni hrnulo dohromady asi 40 zmrzlých nepřátel, načež následoval střih na jinou postavu a jakmile se po chvíli vrátila kamera na původní postavu, kterou každý rozumný divák pokládal za mrtvou, tak jsem s hrůzou zjistil, že to tato postava nějakým nevysvětlitelným způsobem přežila. Když něco takového uvidíte v jednom dílu asi 15x, tak si zatraceně rychle uvědomíte, že je zde něco kurevsky špatně. Také úplně pozitivně nemohu hodnotit vyobrazení noci, neboť to tvůrci s tmou trošku přehnali. Mnohokrát ani netušíte, koho vlastně zrovna vidíte bojovat a umírat. Na rekapitulaci celkových ztrát si tedy budu muset počkat do další epizody. Každopádně jich bohužel nebylo mnoho, a to ani navzdory zcela evidentní přesile a naprosté bezvýchodnosti dané situace. Opravdu jsem byl svědkem obrovských a nechutných scénáristických kliček, což je v rámci tohoto seriálu nový prvek a také spolehlivá zkratka do pekel a seriálového zavržení. Tohle tvůrci posrali v opravdu velkém stylu. K samotnému závěru se asi raději ani nehodlám vyjadřovat. To byla opravdu trapárna a fraška nejhoršího řádu. Takovou čurákovinu si věrní fanoušci nezasloužili. Ani se nechce věřit, že něco takového mají na svědomí ti stejní lidé, kteří pro diváky tolik sérií připravovali naprosto inteligentní a nečekané zvraty. Teď už pravděpodobně můžeme namísto zvratů očekával leda tak zvratky. Se zármutkem v srdci dávám slabé 3 kousky. ()

Poslední ze Starků (2019) (S08E04)

Spoilery! Už to samozřejmě není, co to kdysi bývalo. Víceméně během sledování už pouze nostalgicky vzpomínám na slavné momenty a těším se, jak to celé nakonec tvůrci ukončí. A hlavně doufám, že se v závěru dočkáme jakéhokoli překvapení, než absolutní frašky a nejdebilnějšího možného scénáře, že Cersei umře a vládnout bude Danette duet (afektovaná bloncka s otravnou mimikou a Jon s nepřirozeným hlasem). Po bitvě s nejsměšnějším a nejnepravděpodobnějším vyústěním v historii celého seriálu, nemohlo následovat nic jiného, než pár uroněných slz a poté pořádná oslavná párty, kde se opět ukázala nevyčerpatelná studnice scénáristických nápadů. Kluci si tentokrát řekli, že už v seriálu dlouho nikoho neodpanili, a tak přišli s tímto "naprosto originálním" nápadem. Naštěstí už byly odpaněné naprosto všechny postavy, takže už se další epizody možná poprvé v této sérii úplně vyhnou sexu. Pořád se nemohu přenést přes zklamání, že postavy, které měly být v rámci minulé epizody zákonitě mrtvé, mají pouze pár ubohých modřin. Docela jsem zvědavý, co nakonec vzejde z té dívčí války a jestli se do děje nějakým důležitým způsobem zapojí Sansa, nebo už bude do konce seriálu pouze brečet. Nejsvětlejším momentem byla zřejmě Bronova návštěva starých známých. Potěšil mě další mrtvý drak i ta přičmoudlá Misandei, která se v posledních dílech stávala nesnesitelnou. Moje hodnocení dalších epizod se bude zřejmě odvíjet nejvíce od toho, jak moc se tvůrci dokážou odchýlit od fraškovitého a očekávaného scénáře. Tvůrci mají v závěru jedinečnou šanci zkurvit celý seriál a soudě dle průměrného hodnocení, se jim to zřejmě povedlo. Naděje ovšem umírá poslední. Přes všechnu zmíněnou negaci se ovšem stále jedná o solidní zábavu. Kromě toho, že jsem si chvílemi nebyl jistý, jestli náhodou nesleduji nějakou mexickou telenovelu, toho nebylo v této epizodě až tolik pokaženého. Slabší 4 kousky. ()

Zvony (2019) (S08E05)

Spoilery! Domníval jsem se, že jsem se jenom přeslechl, když v minulém dílu rekapitulovali ztráty a údajně v nejepičtější bitvě proti asi 700x větší přesile zemřela pouze polovina vojska. Tohle bych si asi žádal od scénáristů vysvětlit, protože se tato informace neshoduje s tím, co jsem na vlastní oči viděl. Takže opět další gigantická scénáristická klička srovnatelná svojí velikostí snad jen s mojí anakondou. Nejen, že se jednalo o nesmyslně obrovskou kličku, ona to byla ke všemu klička nanejvýš zbytečná, protože jak jsme mohli všichni společně právě vidět, tak k tomu, aby bylo Královo přístaviště vypáleno do základů na popel, bohatě stačí jeden ubohý drak a na něm jedna nasraná nezdravě emancipovaná píča. Opět jeden maximální výsměch všem fanouškům a jedna událost, která byla na hony vzdálená jakékoli proveditelnosti. Neskutečná trapárna, která mi zásadně znehodnotila můj divácký zážitek. Na druhou stranu jsem potěšený tím, že se do jisté míry cítím překvapen průběhem jatek. Úplně si netroufám ani poplivat příběh. Nemohu říct, že by to bylo špatně napsané. Vcelku tato událost zapadá do koleček dosavadního průběhu. Nikým nemilovaná emancipovaná píča nedostala jinou příležitost, než se chopit vlády pomocí strachu. Geny člověk nezapře. Ženy jsou křehká a emotivní stvoření a mají-li v rukou dostatečnou moc, mohou se klidně nakonec stát královnou popela. Nebo o nich alespoň tímto způsobem smýšlí autor. Trošku zbytečně má tato epizoda 80minutovou stopáž. Dobrých 40 minut sledujeme bezúčelné násilí, což sice zahřeje u srdíčka, ale po chvíli se to přeci jen trošku okouká. Zamrzela mě poprava Varyse - posledního rozumného člověka této zvrácené doby, do které je příběh zasazen. V podstatě to byla první smrt postavy v rámci této série, která mě nenechala naprosto chladným. Moje dojmy jsou tedy rozporuplné. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Spoilery! Tento díl bych nazval jako takovou epizodou pro ty inteligentnější diváky. 13leté děti zřejmě nebudou nikdy schopné ji patřičně docenit. Celou sérii jsem se modlil, aby seriál nesklouzl ke klišoidnosti a nedospěl k naprosto ubohému, předvídatelnému a nekonečně trapnému konci, kde by se vlády společně chopila bloncka s všemi milovaným Džoníkem. Když jsem před zhlédnutím viděl naprosto propastně nízké průměrné hodnocení, které seriál pasovalo svojí kvalitou na úroveň Ulice a obdobných sraček, tak jsem se obával, že to výše zmíněným způsobem skončit muselo. Jsem obrovsky potěšen, že se tvůrci drželi osvědčené cestičky plné zvratů až do samotného závěru. Že se vlády nakonec ujal Brandon, to je samozřejmě na pováženou, protože si troufám tvrdit, že to byla postava, která byla po celou dobu většině diváků zcela lhostejná. Každopádně zcela to jako závěr akceptuji, protože to bylo do posledního okamžiku nepředvídatelné a ve výsledku musí každý soudný divák uznat, že to bylo i zcela logické. Celkově jsem s příběhem v této sérii spokojený a nehodlám hledat chyby, tam kde nejsou. Domnívám se, že jsou nespokojení jen ti diváci, kteří doufali v debilní konec jako z nějaké ubohé pohádky. Moje výtky bych v rámci tohoto dílu směřoval čistě pouze k několika nudnějším pasážím, které byly zejména v první polovině. Naprosto nesouhlasím s většinovým názorem, že by byla tato poslední série výrazně horší než ty předešlé. Jistý pokles kvality zaznamenat určitě šlo, ale nejednalo se o nic dramatického a tvůrci zakončili seriál velice důstojně a v pravý čas. Lepší 3 kousky. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci