Jon Sníh organizuje obranu Severu. Cersei se pokouší vyrovnat rozdíly. Samwell zjistí zásadní informaci. Daenerys se vrací domů. (HBO Europe)

Esgalnor

Za perfektní začátek navyšuji na pět hvězd! Jinak jde o takový klasický, lehce nadprůměrný první díl, jehož cílem je nás po roce uvést do obrazu. Kromě úvodu se tu nestane nic zásadního, každopádně hraje do toho hezká hudba, pěkně se tu rozvíjí charaktery, a nenajdete tu jedinou nezáživnou linku (především ta s Aryou je skvělá, na to, jaká bída to byla v páté sérii...). Prostor tu dostanou i vedlejší postavy série minulé, Ohař se Samem, no, konec je pak jen třešničkou na dortu, která říká, že tohle bude EPICKÉ. ()

LEATHERFAC

To co tam udělali kadeřníci s vlasama těm klukům - vojákům Lanisterů u ohně s Aryou je na facku - vypadají jak banda buzerantů co se chystá na večírek. Copak takhle vypadají vojáci během tažení, několik týdnů na cestách? A zatímco s rebelujícího chytrého vtipného trpaslíka se pomalu stává nudný, úslužný a hloupý vazal, žezlo krále vtipných hlášek přebýrá definitivně Ohař - a to i přes tu svoji pernamentní nasranost. "To mám fakt kurevský štěstí, že jsem skončil s bandou uctívačů ohně..." Takže za mě velice slušný rozjezd série. Mimochodem vy co dáváte  úvodním epizodám sérií tradičně tři hvězdy max, "protože tu nebyl žádný "epický moment" tak asi nechápete, že epickým momentům musí pžedcházet nějaká příprava. GOT není prostě jen o epických momentech a vy jste prostě rozmlsaní rozmazlenci - měli byste asi koukat raději na něco jiného a epické momenty hledat jinde. ()

Arkanoid

Úlohu badass prebrali ženy, muži hĺbavo rozmýšľajú a hrajú to na city. Poteší aj zručne natočená rutina v Citadele, kde sa najviac blysnú režisérske, kamerové a hlavne strihačské zručnosti tvorcov. Fanúšik zaslepene krochtá blahom, kritik v tom môže vidieť len kopu kecov postáv, čo a ako treba spraviť, na čo si dať pozor, atď. Som fanúšik. ()

Tom_Lachtan

Klasickej úvodník, aneb vlastně se nic moc nestane, jen se mezi sebou postavy baví a naznačují, co a jak. Tedy když vyjmu linku Arii, kde se stane něco důležitého a něco, co není zas až tak důležité, ale je to jedna z nejlepších scén vůbec, stejně jako Ohař, který se dívá do plamenů (!), nebo v zamrzlé zemi kope díru velikosti člověka (!!). Jasně, není to díl, co by někomu dokázal urvat koule, nebo rodidla, ale vzhledem k tomu, že od minulé série je to ještě delší čas, než-li obvykle, takže to uvozování svůj smysl má a natočený je to skvěle. Akorát tomu Jaimimu už komplet přestali barvit vlasy na blond, klatě! ()

Nach

Klasická první epizoda nové série. Připomenutí, kde postavy jsou (respektive, kde jsme je před rokem opustili), naznačení příběhových linií a ochutnávka toho, co přijde. Bylo by to za čtyři, ale je to tak skvěle podané a repliky charakterů natolik peprné, že tomu tu hvězdu přidám. Bravo a těším se na epizodu dvě. 85% ()

• Slavný zpěvák Ed Sheeran, který měl v této epizodě malou roličku, si dočasně smazal svůj účet na Twitteru poté, co se stal terčem posměchu ze strany fanoušků seriálu. (hypo97)