Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

Martrix

Vcelku neuspokojivý závěr seriálu, který využíval potenciál knižní předlohy pouhých pár řad. Bylo by asi dost naivní doufat, že je to natolik velký a dobrý příběh, že ho pouhá setrvačnost donese dál, než k uspěchanému a v mnoha ohledech slabému konci. SPOILER: Scéna, kde spoutaný Tyrion vybere pozůstalým rodům nového krále, společně se scénou, kde poprvé zasedne rada...to je čiré zoufalství, které brání i lidem s fantazií, aby si v tom všem co se událo našli nějakou zajímavou pointu. Tyto scény totiž naznačují, že záměrem tvůrců bylo oznámit světu, že ať děláme co děláme, změna systému je možná jen dočasně a ve velmi malé míře. Přitom první polovina epizody byla velmi dobře napsaná...nechápu to. Spousta nesmyslných reakcí...Šedý Červ by se nikdy nezachoval tak mírně, Branovo prohlášení... . Nakonec se z poslední části epizody stala přehlídka toho, kam to dotáhly Starkovic děti...to se mi taky moc nelíbí, protože jsme toho sledovali mnohem víc. Nadávat by se dalo ještě dlouho. Ale co z toho? Všichni se na poslední epizodu podívají bez ohledu na nízká hodnocení, nebo kritiky. Neumím si představit, že by si někdo nechal ujít finále tohoto několik let trvajícího maratonu. A stejně tak si neumím představit, že bych se na to v následujících deseti letech znova podíval. Od cca šesté řady mě hnala spíš zvědavost a ta byla ukojena. Byť nadšením tedy rozhodně nesrším. ()

MiaMahoney

Na dvojici Dumb & Dumber ještě dobrý... Ale já mám lepší konec, takže se pohodlně usaďte a nechte si vyprávět, jak to tenkrát v tom Západozemí bylo: ...Po vypálení Králova Přístaviště vychrchlal Drogon tolik ohně, že z toho dostal angínu a jelikož se obával o svůj holý život (přecejen to byl poslední drak na světě), řekl si “kdo ví, jaké množství plamenů by mě ta kráva blbá byla ještě schopná nutit vychrchlat, radši na to seru!” pčikl a samovznítil se, načež s sebou vzal i tu svoji pičí drakojezdkyni. Její armáda čmoudských (pardon, ožehlých) eunuchů spolu s nekulturním spolkem barbarů se zakřivenými šavlemi (čti: předchůdci arabských kmenů) nebyli v Přístavišti nadále vítáni, a tak se odtam prostě odjebali. Místo toho, aby na trůn usedla proti veškerému dosavadnímu logickému progresu kriplwikipedie, usnesli se zástupci všech rodů, že nebudou mít z ničeho nic výpadek paměti a všem tedy prolátnou, že Jon je právoplatným dědicem té nejnepohodlnější židle evrmejd, a tudíž na ni usedne, ať se mu to líbí, nebo ne. Jak se tak o tom radili, kriplwikipedie obrátila oči vsloup a odfrčela si do astrálu načerpat nějaké vědomosti z budoucnosti. Když se vrátila, ve tváři zelená, jako by celou noc chlastala Tatranský čajíček, pronesla jen “typyčo, viděla jsem, jak vypadá budoucnost, když se spojí víc království do jednoho! Kdesi v daleké budoucnosti na kontinentu, který jsme zatím neobjevili, takto sjednotí 28 zemí, kterým bude pod hvězdami vládnout ožralý velepičus se sklony zničit suverenitu těchto zemí pod falešnou rouškou solidarity, multikulti propagandy, mocenské šikany a nesmyslných nařízení! Okamžitě rozpojme 7 království, každý si vládněte na svém písečku a tohle nikdy nedopusťte!” Načež se dlouze a kvalitně vyblil. Jon souhlasil, odjebal se na svůj Sever, kde spolu s tou zrzavou slípkou vládli svému území, rozpustili Noční hlídku, bo už byla stejně k hovnu a Divokým ponechali volný přístup za zeď, před zeď, na zeď a na pracovní trh. Sedmikrálovství se rozpadlo na jednotlivé frakce podle rodů, každý si přišel na své, no vyjmenovávat to tady nebudu, to už bychom přetahovali do Zpráv o desáté. Arya, největší badass asasínka, odjela prozkoumávat neznámé končiny a milé děti, tady následuje ten slíbený sequel, na kterém HBO údajně začníná pracovat. Uniklý scénář je následovný: Po letech Arya, nyní shrbená důchodkyně opírající se o svou Jehli, dorazí do žlutého kraje, který zatím nebyl pojmenován. Okamžitě se jí spustí senná rýma a nestačí se divit, když prochází nekonečnými lány žlutého sajrajtu, v těch dobách zvaného řepka. Na všech praporcích vidí logo rodu Babitchů, obyvatelstvo nešťastné, vykořisťované a strádající. Její nový úkol je jasný a na její pověstné listině je od nynějška připsáno nové jméno. Dý end! Já myslím, že tohle půjde, jen se toho nesmějí chopit neumětelští pisálkové. Za pár let tu tedy máme novou a lepší sérii s názvem Píseň pylu a meče s podtitulem Hra o Agrofert. ()

KM Phoenix

Vtipné jak dothraků i unsullied stále přibývá navzdory všem posledním bitvám, ještě že to tak nedopadlo s draky, to by jich jinak bylo plné nebe a ztratili tak exkluzivitu. Pobavila mne banda nýmandů, která se objevila po xx dílech, člověk by i skoro zapomněl, že se tam ještě někde poflakujou. Kolem a kolem mohlo to být mnohem horší. ()

Trevor

Tak ako celá posledná séria aj záverečná časť bola spracovaná výborne, tvorcovia zvážili obľúbenosť jednotlivých postáv a každej našli správne miesto. Určite sa najdú rojkovia,ktorým bude vadiť opravená stena nočnej hliadky akoby žiadny Nočný kráľ cez ňu neprešiel či reakcia nepoškvrnených, ale lepšieho vládcu v Siedmych kráľovstvách nakoniec mať nemohli a tak sa spolu s nimi tešíme. ()

Viktooorka

Nejsem nijak extra velký fanoušek GoT, ani jednu knihu jsem nečetla a za celé dva roky čekání, jsem vlastně ani jednou nevyhledala žádnou informaci ohledně příprav, natáčení apod. A musím podotknout, že jsem si asi osmou řádu zkazila sama, když jsem pořád četla komentáře a diskuze tady na čsfd. Proto pro mě konec neměl takovou sílu, jakou by mohl mít, protože jsem věděla, jak to dopadne. Což byla asi škoda. Ale i tak mě konec relativně uspokojil, SPOILER hlavně kvůli Duchovi <3 Co mě ale opravdu nenechalo chladnou, je fakt, že z Jona udělali zrádce, ale nikdo ani slovem neřekl, že zrádce byla vlastně Dany, protože ona věděla, že na trůn neměla nárok, protože Jon měl být tím králem. Dějová linka, důvod proč ji zabil apod. byla vyhozena z okna a na trůnu (nevím jakým tedy) usedl někdo, kdo též nestál o panování? Mohla bych o tom polemizovat ve velkém, ale největší radost mi udělal Duch, takže jsem spokojená :D ()

• Daenerys (Emilia Clarke) poznamená, že si železný trůn představovala mnohem větší. Jde o odkaz na knižní předlohu, kde je železný trůn skutečně popisován jako obrovský, dokonce s přístupovým schodištěm, též vyrobeným z natavených mečů nepřátel Aegona Dobyvatele. (vojtaruzek)
  • Ve scéně, v níž se sejde rada vysoce postavených lidí, můžeme za židlí Samwella Tarlyho (John Bradley) vidět plastovou láhev vody. (Sayko)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)