Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

KM Phoenix

Pár spoilerů. Dávám slabší tři. Bitva byla strašlivá, i největší pomatenci první či krymské války byli lepší stratégové než kdokoliv tady na obou stranách. Na druhou stranu, obléhací armáda vlastně ani nebyla potřeba (oni asi se zdoláváním hradeb ani nepočítali, tím se dá vysvětlit naprostá absence obléhacího zařízení a obránci očividně nepočítali, že by se přes hradby někdo dostal, tím se dá zase vysvětlit naprostá ignorace výhod obranných bojů dům od domu), jelikož oproti předchozím dílům na všechno stačí jeden drak. Souboj Eurona s Jaimem byl hodně odfláklý, ten bratů Cleganových byl o něco lepší. Líbila se mi městská apokalypsa, i když byla trochu natažená. A pro příště by měly všechno stavět z toho materiálu, z čeho byl ten malý koník, jelikož zatímco mrtvoly vypadali jako z Pompejí, tak on to celkem dal. Jo a ještě jedna poznámka, žoldnéři vám rozhodně nepůjdou dělat kanonenfutr do první linie, to opravdu ne. ()

StrYke

Epizody seriálů normálně nekomentuji ani nehodnotím, tady se ale spíš chci vyjádřit ke komentářům některých uživatelů. To, jak si tu někteří hrozně protiřečí, je až k pláči. Zaprvé něco o Grey Wormovi. To, že začal zabíjet vojáky, kteří se vzdali, bylo naprosto logické - když přeskočíme fakt, že se chtěl nejspíš pomstít za Missandei, tak nesmíme zapomínat, že byl vycvičený k poslouchání rozkazů a k naprosté loajálnosti (takže ti, kteří si stěžují, že se seriál stává klišovitým - s čímž já souhlasím - a zároveň jim vadí, co začal dělal Grey Worm, tak si nevidí do držky). Co se týče těch, co tu brečí, že zabít jednoho draka bylo easy a druhý je nesmrtelný, tak ti mají snad v hlavě úplně vygumováno. První drak byl zabitý v momentu překvapení, takže nijak nemanévroval a v okamžiku, kdy Daenerys o nebezpečí věděla, už se šípům úspěšně vyhýbala. Smrt Cersei - zase, všichni si tu stěžují, jak už je to hrozně samé klišé, ale když někdo umře "normálně" a ne nějakou vyhajpovanou smrtí, tak je to velké špatné. Takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Nechápejte mě špatně, já jsem z osmé série také zklamaný, nelíbil se mi Aryi plot armor, nelíbil se mi ani fight Ohaře s Horou, nelíbí se mi jak je to hrozně uspěchaný a spousta věcí nelogických (až uměle vykonstruovaných, jako např. fight Jamieho s Euronem, který také navíc nebyl nic moc). Spíš mě tu štvou zaujatí nebo hloupí blbečci, co tu kritizují něco, co tam ve skutečnosti vůbec není nebo to jen špatně pochopili. ()

mclenin

Jingle Bells, jingle bells, jingle all the way, oh what fun is it to ride, in a dragon open sleigh .... and nothing else matters .... predposledná epizóda sa predstavila nečakanou, až R-kovou brutalitou a z hľadiska celkovej výstavby epizódy to bol naozaj (miestami prekvapivý) masaker. A hoci zo scenáristického, resp. obsahového hľadiska ma už žiaľ GOT nefascinuje ako kedysi, "The Bells" sa mi, odhliadnuc od logických príbehových lapsusov (s ktorými sa jednoducho neviem stotožniť) napokon predsa len celkom páčilo. ()

Radyo

Když pominu tu na můj vkus nevkusně rychlou metamofrickou proměnu charakterů některých postav, dá se na to dobře koukat - ale vpodstatě jen jako na samostatný film o dobývání města s pomocí (pozor SPOILER) draka. Pokud ale do úvah o ději epizody zahrnu i vše, co mu předcházelo, tak je to s přivřenýma očima průměr, protože tvůrci doslova šlapou po všem, co před tím vytvořili. A logika jde zcela a naprosto stranou. zatímco emoce mají volný průchod (jako by scénář psaly ženy... - pardon). Dost by mě zajímalo, do jaké míry (či spíše zda vůbec) probíhaly konzultace o dějovém vývoji s autorem knižní předlohy G.R.R. Martinem, když ten je s psaním pozadu a pokud to vůbec někdy dopíše, asi bude děj muset trochu připodobnit seriálu, který jej předběhl... To bude těžký úkol tento průběh nějak "zarámovat" do předešlých událostí. Jinak mě po shlédnutí napadají věty jako: "Běda mužům, kterým žena vládne", "Po nás potopa", "Apocalypse Now" (to už tu kdosi napsal), "Takhle to být nemělo" a na závěr slova Jaimeho "Na ničem jiném už nezáleží"... ()

Samuel7

Tuto epizodu jsem si musel pouštět na vícekrát, protože z Dany jsem byl naprosto na nervy, nikdy jsem nevěděl, co udělá příště. Už když stála s kruhy pod očima u okna na Dragonstone, myslel jsem, že spáchá sebevraždu ve stylu Tommena. A nakonec by to asi tak bylo nejlepší. Naprosto tragické - Varys měl pravdu a zaplatil za to, navíc zrazen nejlepším přítelem. A nejhrůznější moment pravděpodobně celého seriálu byl ve chvíli, kdy zazvonily zvony a Dany přesto udělala to, co udělala. Myslel jsem, že třeba ve výbuchu hněvu tedy rozboří Red Keep, ale ne, ona jela uličku po uličce, dokud celé město a skoro všichni v něm nehořeli. Ale i to dává smysl, chtěla přece Cersei odstranit "root and stem". Přišla ve chvíli o všechny, které milovala (ještě ale, že se toho Jorah nedožil), krom Jona, který ji v jejích očích zradil, stejně jako Tyrion. A ve svých očích dělala dobrou věc. Nakonec tedy stejně převládlo Targaryenské šílenství... Dany jako postava byla rozhodně velice komplikovaná a tento její pád není vůbec neopodstatněný (už její reakce na Viserysovu smrt v první sérii byla znepokojující). Je mi líto lidí, co vše hejtí jen proto, že se postava nezachovala podle jejich představ. Dany nám připomíná, jak snadno se můžeme zmýlit i v lidech, kterým věříme, či dokonce milujeme. Ani já bych si nemyslel, že udělá to, co se stalo, rozhodně ne poté, co zazvonily zvony... Ale také jsem se spletl. A zaslouží si kvůli tomu epizoda odpad? Nemyslím si. Co ty úžasné momenty jako dojemné rozloučení Tyriona a Jaimeho, poté Ohaře a Aryi - a velice se mi líbila ta její scéná s bílým koněm, která pro mě symbolizovala, že nakonec v ní zvítězila něžná stránka, že není živa jen touhou po pomstě, protože její příběh k tomu dlouho směřoval. Vizuálně a hudebně navíc opět nádhera. A znovu nám GoT ukázalo, že můžeme soucítit i s těmi "zlými", jako se Cersei. Její scéna, kdy se bojí o své miminko a říká, že nechci umřít, byl další naprosto srdceryvný moment. A opět to ukazuje, že kdyby ty postavy nešly sobecky po moci, mohly být šťastné. V posledních momentech i Cersei poznala, že to nejdůležitější je láska. Zkrátka nakonec šlo o boj mezi dvěma teroristkami a s oběma lze soucítit. Zklamala mě Dany? Jistě. Zklamaly mě GoT? Rozhodně ne. ()

• Moment, v němž Drogon přelétá nad Královým přístavištěm, můžeme vidět už v epizodě Krev mé krve (2016) při Branově vizi. (Sayko)
  • V 6. sérii (2016) můžeme vidět z Rudé Bašty za Královým přístavištěm kopce, kdežto v tomto díle se za hořícím Královým přístavištěm nenachází nic, jen planina. (Sayko)