Daenerys přichází taktickými chybami o strategické výhody ve hře o Železný trůn. Cersei se s podporou Eurona snaží oslabit její bojeschopnost a psychiku. Jon neudrží své tajemství. Tyrion odvážně, ale neúspěšně usiluje o mír bez očekávaného krveprolití při dobývání King’s Landing. (DavidWark)

Benny99

Pořád scénář má strašně moc děr, který se nedají odpustit. spoiler - Proč Daenereys potřebuje ject s armádou přes Dragonstone ? Proč neviděla obrovskou flotilu za jasného dne z draka ? Jak se Euron vlastně může trefit, nepřesnou balistou, která se k tomu ještě hýbe, protože je na moří a ne na pevnině (třeba z věží u Králova přístaviště bych tomu ještě mohl uvěřit). Proč nevzala Drogona, neletěla nad flotilu a prostě ji nespálila (balista nemůže úplně střílet kolmo do vzduchu) Proč už třikrát se Euron objevil jako Deus ex machina během dvou sérií ? Proč vypadá jak někdo z Pirátů z Karibiku a tváří se u toho vždycky jako retard ? Vzhledem k tomu, že Cersei se nebojí zbavit svojí konkurence jakýmkoliv způsobem, proč je prostě před Královým přístavištěm všechny nezabila (jako by to pravá Cersei udělala) ? Proč by zajmula zrovna Missandei (holku, co umí překládat, výbornej plán, proč nezajmout třeba Tyriona) ? Jak ji vůbec Euron dostal z vody ? To zakotvil u Dragonstonu a hledal jí celou dobu ? Kde je Edmure Tully, který žije a měl by být lordem Řekotočí ? Zapomnělo se na něj? Haló ? ()

LasT_Olt

Tak ve finále GoT dělají tvůrci to co dělají hrozně rádi už pěknou řádku sérií. Nejdřív vás ujistí, že obě soupeřící frakce jsou nakonec dosti vyrovnané a pak se vás snaží hrozně překvapit plot twistem kdy strana, kterou lze více či méně označit za tu kladnou přijde o svou největší výhodu. Tenhle vzorec je u posledních dvou sérií neustále dokola. Takže co nám zbývá. Dva poslední díly kdy tzv. Aliance Jona a Daenerys bude muset jisto jistě napadnout KL, přitom šance na jejich vítězství je momentálně mizivá. Ledaže Euron zradí nebo Cersei zabije Jaime nebo bože ne Arya. Před premiérou tvůrci tvrdili, že konec komunitu rozdělí na dvě poloviny, zatím to však vypadá , že zklamaných bude víc než uspokojených. Přeci jenom i takový neobjektivní vůl jako já začíná být zklamaný. ()

shabazza

V 8. serii se scénáristi vážně překonávají v prastarém umění nacpat do 70minutové epizody co nejméně děje. Scénář k této epizodě vypadal asi následovně: Na konci dílu nechť je Dragon queen u Kings landingu a ať má o draka míň. Jo a zabijte nějakou nedůležitou postavu. Dialogy pro zbytek epizody vám napíše moje neteř, která jde příští rok do první třídy. ()

Frajer42

Spoilery! Už to samozřejmě není, co to kdysi bývalo. Víceméně během sledování už pouze nostalgicky vzpomínám na slavné momenty a těším se, jak to celé nakonec tvůrci ukončí. A hlavně doufám, že se v závěru dočkáme jakéhokoli překvapení, než absolutní frašky a nejdebilnějšího možného scénáře, že Cersei umře a vládnout bude Danette duet (afektovaná bloncka s otravnou mimikou a Jon s nepřirozeným hlasem). Po bitvě s nejsměšnějším a nejnepravděpodobnějším vyústěním v historii celého seriálu, nemohlo následovat nic jiného, než pár uroněných slz a poté pořádná oslavná párty, kde se opět ukázala nevyčerpatelná studnice scénáristických nápadů. Kluci si tentokrát řekli, že už v seriálu dlouho nikoho neodpanili, a tak přišli s tímto "naprosto originálním" nápadem. Naštěstí už byly odpaněné naprosto všechny postavy, takže už se další epizody možná poprvé v této sérii úplně vyhnou sexu. Pořád se nemohu přenést přes zklamání, že postavy, které měly být v rámci minulé epizody zákonitě mrtvé, mají pouze pár ubohých modřin. Docela jsem zvědavý, co nakonec vzejde z té dívčí války a jestli se do děje nějakým důležitým způsobem zapojí Sansa, nebo už bude do konce seriálu pouze brečet. Nejsvětlejším momentem byla zřejmě Bronova návštěva starých známých. Potěšil mě další mrtvý drak i ta přičmoudlá Misandei, která se v posledních dílech stávala nesnesitelnou. Moje hodnocení dalších epizod se bude zřejmě odvíjet nejvíce od toho, jak moc se tvůrci dokážou odchýlit od fraškovitého a očekávaného scénáře. Tvůrci mají v závěru jedinečnou šanci zkurvit celý seriál a soudě dle průměrného hodnocení, se jim to zřejmě povedlo. Naděje ovšem umírá poslední. Přes všechnu zmíněnou negaci se ovšem stále jedná o solidní zábavu. Kromě toho, že jsem si chvílemi nebyl jistý, jestli náhodou nesleduji nějakou mexickou telenovelu, toho nebylo v této epizodě až tolik pokaženého. Slabší 4 kousky. ()

Hellierer

Tak tady se zkratkovitost posledních sérii posunula úplně na jiný level. Samotná epizoda má materiálu, který by se v klidu mohl použít na 3-4 díly. Zde ale bohužel zafunguje střih mohutným způsobem a ke všem důležitým událostem, které se tu stanou, chybí jakýkoliv build-up a jakmile se tedy stanou, tak se stanou víceméně mimochodem. Je sice milé, že to tvůrci chtěli ukončit, ale pokud je toto oběť, tak si tu další sérii mohli úplně v klidu dovolit a já bych byl i radši. Každopádně konec mi dal alespoň malé naděje na to, že to nakonec neskončí tak retardovaně, ale nevěřím tomu. 60% ()

• Tato epizoda se v médiích těšila velké pozornosti kvůli tomu, že se v ní (v čase 14:44) na stole v jeden moment objeví kelímek od Starbucks. Celý internet spekuloval o tom, jak se kelímek v záběru ocitl. HBO se k tomu vyjádřilo tak, že šlo o chybu a že si Daenerys objednala bylinný čaj. Podle Emilie Clark (Daenerys) kelímek na stole nechal herec Conleth Hill (Varys). (Duoscop)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)