Hra o trůny - Série 8

(séria)
USA / Veľká Británia, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (viac)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

animaxis

Poslední série GoT je za námi a při zpětném pohledu musím říct, že jsem neskutečně zklamaný. Na této sérii vidím především dva problémy. Jedním z nich je prostě příliš krátká stopáž (tohle nemělo mít 6 dílů, ale tak 15) a druhým je scénář. Ten může trpět i kvůli prvnímu problému, nicméně to, co tu předvádějí některé postavy je někdy až žalostné, protože to k nim vůbec nesedí. U některých by i mohlo, kdyby k tomu byly ty důvody jejich činů rozvedeny, jenže většinou nejsou. Skoro všechny postavy tu kvůli tomu působí buď nezajímavě nebo vyloženě debilně. Osobně se opravdu nemůžu přenést přes způsob, kterým tu skončí celá pomalu ale jistě budovaná zápletka s Bílými chodci. To prostě ze strany scénáristů vnímám jako naprosté nepochopení a doufám, že G. R. R. Martin nám v knihách předvede lepší závěr. A co se týče druhé poloviny série, která se odehrává na jihu a východě... To už by asi bylo lepší, kdyby to skončilo tím třetím dílem ve prospěch ledové smrti. Při sledování první poloviny jsem cítil jistou atmosféru (dokonce dobře vybudovanou), ale pak pro mě bylo všechno pryč. Samotný konec mi připadá nucený, uspěchaný a rádoby dojemný (aneb "Pustíme tam smutnou hudbu a připíšeme tam hlášky z prvních dílů, no to bude doják!") a i když jsem byl na závěr zvědavý několik let, nakonec jsem vůbec nic necítil. Že by tedy opravdu byla důležitá cesta a konec nikoliv? Prostě se nemůžu ubránit dojmu, že tohle nemůže být správný konec. A ne proto, že bych měl jiná očekávání (patřím mezi lidi, kterým se líbil Poslední z Jediů), ale proto, že po scénáristické stránce se jedná o katastrofální provedení. Přitom herci, hudba (ta je vyloženě nádherná), režie a kamera tu fungují tak na 200 %. Jen škoda toho scénáře... 3* dávám za (z mého pohledu) povedené celkem první tři díly. Své hodnocení ale časem možná ještě snížím. ()

Cheeter

Sečteno podtrženo, osmá série mě zklamala. Původně jsem si myslel, že to budou první dvě epizody, ale ukázalo, že to jsou spíš ty poslední čtyři. Byť každá jednotlivá dává smysl, tak poskládány dohromady moc ne. Objevuje se až moc logických chyb. Spousta věcí ztratila návaznost s předchozími díly. Prostě tvůrci mohli dát mnohem víc záležet. Jenom teď doufám, že brzy vyjdou knihy, abych si spravil chuť. ()

marhoul

Spokojená jsem. Naprosto. Závěrečná série mě oslovila více než série 6. a 7., užila jsem si ji maximálně, bavila jsem se královsky u každé epizody, vychutnávala jsem si vše, co mi tvůrci naservírovali a nemám problém. Zajímavé, že? Inu, sto lidí, sto chutí. Zdravím všechny, kteří to vnímají stejně! ;) ()

Eliott odpad!

8 série plná nelogičností, chyb ve filmu a hloupého chování klíčových postav. Naprosté zklamání z tohoto chabého zakončení, které ve mně nevzbudilo žádné emoce (snad jen kromě vzteku, či zklamání). Taktika v soubojích je trestuhodná a i malé dítě by bylo schopno pokládat lépe figurky na bojišti. Nemluvě o tom, že se jednotlivé armády napínají a smršťují dle potřeby. Tvůrci se nás během série pokusili několikrát šokovat, ale zpravidla vždy naprosto stupidním způsobem, který bych přirovnal hororovému vybafnutí s hlasitou hudbou. Toto si snad ani nezaslouží nic jiného než odpad. Jediné plus jsou zde vymakané efekty, které bohužel tento blaf ani omylem nezachrání. ()

hansel97

Co říct? S každým dílem opadající naděje na to, že se mi dostane finále, které jsem čekal a u posledního dílu už moje očekávání byla tak nízká, že se to ani nedá nazvat zklamáním. Příliš hollywoodské, nezvládnutý a uspěchaný příběh, tragické dialogy, na kterých byly dřívější série vystavěné a to nejhorší? Předvídatelnost, která je něčím pro tenhle seriál doposud atypickým. ()

• Píseň, která hraje na konci epizody, je „Jenny Of Oldstones“ od Florence + The Machine. (Duoscop)
  • Daenerys (Emilia Clarke) poznamená, že si železný trůn představovala mnohem větší. Jde o odkaz na knižní předlohu, kde je železný trůn skutečně popisován jako obrovský, dokonce s přístupovým schodištěm, též vyrobeným z natavených mečů nepřátel Aegona Dobyvatele. (vojtaruzek)