Mrtví pochodují směrem ke zdi, zatímco se dozvídáme pravdu o Jonovi a jeho původu. Cersei slibuje loajalitu severu a Arya se Sansou zpečetí spojenectví. (KajusaK)

TV spot

Wysch

Tady je zas nablito. Tak holt nemají čas na pomalý storytelling prvních tří řad no, už to vy vyblité a vyhulené mozky pochopte. Kdyby bylo po vašem, sérií je patnáct a seriál by byl dávno za zenitem daleko předtím, než by se dosáhl svojí poslední třetiny. Napadá mě jenom jedna věc pro další vývoj: Nedojde ke Cleganebowlu až moc pozdě? ()

The_soloist

Skvěle herecky zahraná epizoda, především od Cersei, Tyriona a Jaimeho. Nebyla tam veliká bitva, ale bylo to sakra napínavé. A samotné finále, které mi připomíná Wotlk bylo asi nejlepší ukončení série za celou dobu seriálu, ačkoliv mnoho lidí se mnou nebude souhlasit. K samotné teleportaci postav, jak to tu někteří nazývají nemám větší výhrady, prostě je méně epizod, delší díly a tvůrci musí nějak směřovat ke konci. A k chybám v epizodě také nemám větší výhrady, narozdíl od předešlé epizody, kde night king by s jeho oštěpem mohl jít na olympiádu a řetězy koupili chodci asi v Baumaxu nebo nevím.. Jako hodnocení pro celou sérii dávám 5/5, protože si myslím, že ačkoliv některé epizody byly slabší a není to úplně čistých 5 jako například pro 4 sérii, která byla opravdu neuvěřitelná, tak se stále jedná o hodně vysokou laťku. A názor Psychora absolutně nechápu, sám jsem četl knihy, ale tohle napsat?..... Poté se konečně slaboduchost televizní adaptace, která Martinův geniální autorský záměr zcela obrátila vzhůru nohama, odkryje v plné nahotě, a všichni konečně uzří pravdu: 1.) Jon je ve skutečnosti synem Eddarda a Lyanny. 2.) Jon zaduje na Joramunův roh a po zborcení Zdi si osedlá gigantického ledového draka, který dřímal uvnitř. 3.) Jon se stane králem Jiných a v epickém souboji o svět se střetne s jeho zhoubou v podobě Daenerys... Myslí tohle opravdu vážně nebo má tajné informace z natáčení nebo fetuje? A odpad!? co to sakra je nechápu, špatnej vtip ()

Cheeter

Děj se nám pěkně rozběhl. A vzniklo nám několik průšvihů, které se musí nějak vyžehlit a o tom asi až za rok. Možná ještě za dýl. Rozhodně poslední díl této série připravil zajímavé podhoubí pro poslední sérii. A ne, nemyslím si, že tohle byla nejlepší epizoda. Ale byla rozhodně dobrá, to ji nikdo nemůže upřít. ()

Esgalnor

Nejlepší díl jinak dosti rozporuplné sedmé série - samozřejmě, na to fantastické finále sezóny šesté to nemá ani zdaleka, ale přesto se to výborně povedlo. Po třech epizodách scénáristické mizérie se asi tvůrci vzbudili ze zdrogování odpůrců seriálu a vše nám vynahradili ve finále. Úvodních čtyřicet minut v Dračí jámě bylo skutečně skvostných, pomalé tempo a zas pro jednou povedené dialogy notně navnadily. Navazující část v Zimohradu to pak ještě předčila - geniální plot twist (co se způsobu týče), Sansino odhalení a po dlouhé době zase významná smrt... Nádhera (a to jsem sice smrt této osoby očekával, každopádně ani zdaleka ne tímto způsobem). Bran pak po dlouhém očekávání využil svých schopností = další skvělá část. Theonovo nalezení ufiknutých genitálií byla vlastně jen třešnička na dortu... tedy co to melu, třešnička na dortu byla poslední scéna. Lidi, schyluje se to k masakru, držme si klobouky. Jediný problém mám s postavou Jona - a to takový, že mi začíná dosti lézt na nervy - Kriste, s touhle dementní čestností a hraním si na hrdinu, by v prvních sériích byl mrtvej ještě dřív, než Ned! Chápu, že je třeba seriál dovést do konce a zúžit okruh na několik hlavních postav... ale tady mě už Jon vyloženě štval. ()

Tom_Lachtan

Tahle episoda, co je ve skutečnosti hodinu a půl dlouhý televizní film s výpravou, kterou nemají mnohé áčkové filmy, má všechno, proč je Hra o Trůny tak kurva skvělá. Skvělé dialogy, zopár intrik a zvratů, které jsou tentokrát mnohem víc očekávatelné, ciž je ovšem jen a jen logické (přeci jen postavy a jejich motivace známe už velmi, velmi dobře). Sakra tohle byl skvělej díl, fakt, že ano. A nepotřeboval k tomu ani bitevní scény, v podstatě stačila úvodní čtyřicetiminutová (!) pasáž dialogu všech důežitých. A na konci? Hapalalala bůůcůhh, chrrržžž bchchchch. ()