Hra o trůny - Série 6

(séria)
USA / Veľká Británia, 2016, 9 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton (viac)

Po šokujících událostech z konce páté série - kdy Johna Sněha dostihl osud rukama vzbouřenců na Černém hradě, Daenerys Targaryen jen o vlásek unikla smrti v bojové jámě Mereenu a Cersei Lannister byla veřejně zostuzena v ulicích Králova přístaviště - se přeživší ze všech koutů Západozemí a Essosu spojí, aby čelili svému nejistému osudu. Zatímco budou navazovat strategická spojenectví, aby si pojistili své šance na přežití, do příběhu vstoupí řada nových postav, které ohrozí mocenskou rovnováhu celé země. (HBO Europe)

Shakers

6. séria - 100%. Výrazne lepšie ako predošlá séria a zároveň asi aj najlepšia séria spolu zo štvrtou. Štvrtá séria priniesla šokujúce zvraty a po slabšej piatej sérii, šiesta prináša šokujúce odhalenia a vynikajúcu akčnú stránku, ktorá je čoraz lepšia a vďaka ktorej sa posúvame výrazne vpred aj v príbehu a v ktorej zas po dlhšej dobe pocítime pocit odplaty a víťazstva. Epizóda Battle of the Bastards by sa nestratila ani veľkom plátne. Navyše záver šiestej série vyústil do podoby, v ktorej je už cítiť vojnu o trón a zavŕšenie seriálu. Winter is Here. Obľúbený soundtrack: Light of the Seven, Khaleesi, Winter Has Come, The Winds of Winter. ()

JASON_X

Tentokrát jasných pět hvězd, asi zatím nejlepší řada, tlachání nebylo tolik, respektive tolik mi nevadilo, neboť děj se konečně pohnul a začal někam směřovat, a vypadá to, že sedmá řada by mohla být poslední (jak doufám). Oblíbené scény: Třeba nahatá Daenerys vycházející z plamenů, Jaime beroucí schody na bílém hřebci (nebo kobyle?), malá špinavá bloncka, která jako terminátorka pronásledovala Aryu ulicemi Braavosu, a v neposlední řadě temná bohyně Cersei konečně na královském trůnu. Sakra, a teď zase rok čekat... ()

dr.horrible

Keď si chcete posledné sezóny GoT patrične užiť, je skrátka nutné ignorovať, že niektoré detaily alebo dokonca celé dejové línie sú - nie trošku nedomyslené, ale vyslovene idiotské. Tak napríklad komplet všetko čo sa dialo posledné dve série okolo Aryi, je zhruba na úrovni záverečnej časti Sherlocka. Ibaže život nie je šach a keď chcete predvídať 5 ťahov dopredu, nemôže byť štvrtým ťahom obetovanie kráľovnej, pokiaľ celý čas plánujete s ňou dať v záverečnom ťahu mat. Dve série trénovania, na konci ju dáte zavraždiť, ona sa vám príde vysmiať do ksichtu a poprieť všetko o čo ste sa celý čas snažili, a vy sa ešte potom budete tváriť, že toto bol váš cieľ. Alebo tá bitka bastardov. Dal som na tú časť 5*, pretože je to fakt žrádlo, áno. Ak si ju hneď v úvode nenecháte pokaziť prižmúreným Kitom Harringtonom, ktorý sa rozhodne, len tak z trucu, že ok, celú sériu sme zbierali armádu, v stávke je život mojho brata, sestry, Winterfell a pár tisíc vojakov, poďme si zahrať pre zmenu poker! Ty alebo ja; kto urobí chybu, prehral osudy všetkých. Ako mám fandiť takejto postave a nie záporákovi, keď ten ho logicky vysmeje, že prečo by mal takú blbosť akože robiť? Všetko som to dokázal aspoň čiastočne odignorovať, pretože som si ten seriál proste chcel užiť. A užil som si. Vrátili sa dialógové časti a tyrionovské robenie politiky. Dostali sme tri vysokorozpočtové epizódy, pri ktorých sme zatajovali dych. Hodor. A všetkého toho pozitívneho bolo skrátka viac ako v predošlej sérii, alebo sme mali len lepšie príležitosti to ignorovať. Neviem. Každopádne prosím, pri všetkých tých bohoch; už ich nikdy nenechajte rozprávať vtipy! ()

Frajer42

6. série byla totálně našlapaná už od samého začátku, což nebývá úplným zvykem. Úžasný díl byl střídán ještě úžasnějším a já byl během sledování v absolutním transu. George R.R. Martin je génius a tvůrcům tohoto seriálu patří můj nehynoucí obdiv, protože tento seriál ční s obrovským náskokem nad všemi ostatními. Trošku mě mrzí, že by měla být příští série sérií poslední. ()

Spiker01

Konečně je to vepředu. Konečně mi nikdo nespoileruje ani nekritizuje, že v knížkách to bylo jinak a řeší se jen seriál. A řeší se oprávněně, jelikož šestá série graduje neskutečným způsobem a možná je to tím prvním zhlédnutím (i napodruhé stejné), ale pro mě je o dvě třídy lepší než například pátá. Sice jsem si říkal, že letos je těch mrtvých na poměry GoT poskrovnu, ale myslím, že tuto skutečnost naprosto přebil poslední akt. Tahle show je nesledovanější a nejdražší ze všech a je to znát. Ať už tedy sedmá série bude finální či nikoliv, spin-offy se budou dřenit jistě...10/10 ()

• Epizóda bola dovtedy najdlhšia v histórii seriálu (68 minút). (Arsenal83)
  • Během bitvy se na Kita Haringtona (John Snow) skutečně řítilo v plné rychlosti čtyřicet koní. Nešlo o digitální efekt. (Jirka_Šč)
  • Scény v Dorne byly natočeny spolu se zbytkem scén z 5. série v Seville, takže se štáb nemusel kvůli scénám pro tuto sezónu vracet. (mikki089)