Tyrion a Daenerys plánují napadení Casterlyovy skály. Jon dostává svolení na těžbu dračího skla, zatímco se Sansa stará o Zimohrad. (KajusaK)

TV spot

KoRner

Dávam 4*, avšak plne súhlasím s komentármi od Eleanor05 a Psychor. Surovosť a premyslenosť Martinových britských GoT sa kdesi vytratila a nahrádza ju amerikánska prvoplánová "šokantnosť" a "ynteligentné" kecy o ničom. Na sedem sérií by to takto nedotiahli, ale ukočírovať poslednú sériu možno prekvapivo zvládnu. ()

ArsenalEagle

Ukecaná epizoda, plná sáhodlouhých rádoby inteligentních a důležitých věcí... teda kromě poslední čtvrthodinovky, která byla naprosto famózní a i když jsme se nedočkali celkových bitev, spíše jen výsledků, tak to stálo za to! Jak tu padlo, scéna Jon x Daenerys nepřinesla nic moc nečekaného a nebyla z těch nejzajímavějších, přesto mě rozesmála ______ This is Daenerys of the House Targaryen, the First of Her Name, The Unburnt, Queen of the Andals, the Rhoynar and the First Men, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, Protector of the Realm, Lady Regnant of the Seven Kingdoms, Breaker of Chains and Mother of Dragons ___ x ___ And this is Jon Snow. ()

JohnMiller

Bran sa vrátil domov, Do Kingslandingu sa vrátil Euron aj z pre-živšou Greyjoyovkou a Dornskými beštiami ktorím sa ich vlastná pomsta nad dcérou Cersei tentoraz vráti aj s úrokmi, ako inak karma. V tejto epizóde sa pohlo veľa vecí a stretlo veľa postáva ale najviac ma na tom bavilo stretnutie Daenerys a Jona Snowa. Dračia kráľovná od neho žiada poslušnosť a ohnuté koleno, on to však svojim dôvtipom neustále odmieta. ()

filmsim

Jeden z nejlepších dílů Hry o trůny. Od začátku do konce skvěle nasazené tempo, výborné důvtipné dialogy, překvapivý chytrý scénář, přehledné akční scény, epická výpravná stránka a důkladné vizuální efekty. Je zde všechno, co fanoušci milují, a všechno, co hejtři nesnášeli z tohoto seriálového hitu ladně mizí - pomalé tempo, akce jen na konci sezóny, pomalý děj a vývoj postav - to vše je nyní, jak na speedu a to v tom nejlepším slova smyslu. Hra o trůny se změnila a s postupně přibližujícím se koncem se rozjíždí na plné obrátky. Jakému seriálu v sedmé řadě či ve své předposlední sezóně nedocházel dech? Existuje jen pár takových a Hra o trůny se mezi ně směle řadí. 9/10 ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! D and D posunuli scenáristiku do nových hlubin. Rozhovory o ničem typu Walking Dead, dlouhé samolibé proslovy (scéna s Cersei v podzemí, kdy každý předpokládal, jak to skončí), Casterlyova skála vypadá jako zámek (zvenčí omítnutý bílou omítkou, nehodící se k ostatním stavbám v Západozemí), nudně natočené dobývání Casterlyovy skály, dobývání Vysoké zahrady je zase úsporně vynecháno a na konci zemře dobrá postava. Nevadí, ještě že zbyla spousta "výrazných a důležitých" postav, jako Šedý červ, Misandei nebo Sam Tarly. A to vyléčení Joraha Mormonta během dvou dílů byla taky docela dobrá komedie. ()