Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiálny text distribútora)

predators

Nádherný příběh o tom nejcennějším. O životě. O samotě a nezpoutanosti, ale i radosti z prostředí, ve kterých žijeme. O přátelství, která potkáváme a o útěcích k nadějím, které ještě znamenají život. Krásné melodie doprovázející toulky kanadskou krajinou a zkromné herecké výkony, to jsou další části tohoto velkého příběhu. Zajímavosti: Ben najezdil na mašině 7852 km. :-) 90% ()

Slartibarkfast

Ben, kterému lékař řekne, že trpí téměř nevyléčitelnou formou rakoviny, se rozhodne, že si udělá poslední dlouhý výlet na motorce. Jeho snoubenka na něj čeká doma a on jí slíbí, že se vrátí jen co bude připraven podstoupit léčbu. Během cesty rozmýšlí, zvažuje a žije jako nikdy dřív. Zvažuje, jestli vůbec je cesta zpátky. Přirovnal bych to ke Klepání na nebeskou bránu. Tady je to ale cesta jediného člověka. Souznění s přírodou, dech beroucí panoramatické scény, dost prostoru pro diváka, který se najednou může zamyslet nad nesnesitelnou lehkostí bytí a o křehkosti života, který vám najednou utíká mezi prsty a vy nejste s to jej udržet. Jednotlivé drobné příběhové linky, které nesouvisí s hlavním dějem, jsou také velmi roztomilé. Otázky, vyřčené a nezodpovězené, také v divákovi hlodají. Zkrátka velmi sympatický snímek, který hodnotím velmi kladně, a který mne velmi mile překvapil. 80% ()

Chrustyn

Všehovšudy standardní road movie o mladíkovi, který se po zjištění smrtelné nemoci, vydává napříč Kanadou. Nechybí hovory o smyslu života, vypravěč, který komentuje hrdinovu "životní" cestu, sympatický hlavní hrdina, krásné exteriéry a příjemný hudební doprovod. Prostě vše co má správný road movie mít. ()

heyda

Přesně takhle se nemá točit film o posledních dnech života. Jedna velká nuda, příběh bez jakéhokoli nápadu, v podstatě se celou dobu nic neděje a korunu tomu nasazuje nezáživný komentář vypravěče. Nechápu, proč je zde tak vysoké hodnocení. Podle mě by takový film natočil kdejaký amatér. Říkejte si co chcete, ale mě to nezaujalo, nudilo a chvílemi i otravovalo, přitom podobnou tématiku mám strašné rád... 20 % ()

mat.ilda

Nudný chlápek po vyslechnutí nudné diagnózy opustí nudnou rodinu, osedlá nudnou motorku a vydá se na nudnou cestu nudnou Kanadou, pořizuje nudné fotky nudných obřích věcí, potkává několik nudných patronů, prožije nudný náhodný sex, doprovázen nudnou hudbou vede v jejich pauzách nudné řeči se svou nudnou snoubenkou, v nudných flashbacích vzpomíná na svůj nudný život a vše směřuje k nudnému rozuzlení, na jehož konci se v jednom nudném knihkupectví štosuje jeho nudný ležák roku... No, nebudu nudit, a za to, že byl One Week natolik nudný, že neměl šanci mě rozčílit, uděluji 40%, jež náleží všem nudným filmům. ()

poz3n

Moc krásnej snímek. Styl vyprávění mi hodně připomínal Amélii, ale tady mi to přišlo ve vkusný míře a s citem nepřekombinovaný. Jinak jak píšou všichni ostatní, téma hledání sama sebe a smyslu toho co děláme miluju, a tohle téma táhnul Joshua Jackson dost dobře. § SPOILER § Scéna se Stanley Cupem byla neuvěřitelná, běhal mi mráz po zádech.§ ()

rikitiki

Máte rádi přírodopisné snímky? Tak to se vám tenhle film bude líbit. Záběrů na kanadskou krajinu si užijete do sytosti. ____ Příběh o zdánlivě bezcílné cestě podnícené zjištěním fatální diagnózy netrpí sentimentem. Hrdina neprojde velkým prozřením a na své cestě potkává normální lidi, žádné excentrické figurky. Nenastane žádný velký zlom, neprokáže velké skutky, přesto téměř nezřetelně, aniž by to věděl, zasáhne do životů několika lidí a změní je. Právě to je na filmu sympatické - bez výstředností a okázalých gest i ten nejobyčejnější životní příběh ovlivní jiné. Je to reálné a uměřené. ()

Handle

Ani né tak dojemné a smutné, jak jsem si myslel, ale spíš velmi pravdivé a inspirativní. Sice věřím tomu, že plno lidí by mi řeklo, že film jim přišel nudný a nic moc se tam nedělo, ale mně naopak velmi oslovil. Nejen kvůli tomu filozofování, což vždy všechno trefně vystihlo, ale i díky tomu, jak moc uvěřitelný to bylo. Věřím, že být v takové situaci, honily by se mi v hlavě úplně stejné myšlenky. A ten konec... // Co byste udělali kdybyste věděli, že Vám zbývá den nebo týden nebo měsíc života? Kterého záchraného člunu se chytíte? Jaké tajemství prozradíte? Jaké přání si splníte? ()

Kamca_

Nejvíc na tomto filmu mi vadil ten hlas vypraveče. Kdyby tam nebyl, tak by film působil určitě lepším dojmem. Herecký obsazení bylo sice fajn, ale k čemu to je, když ztvárnění je tak nudný. Filmu jsem věnovala pozornost asi tak prvních 30 minut. Potom jsem se nudila víc a víc. Téma je to hodně dobrý, ale zpracovaný ve filmu není ani z půlky dobře. Za mě jen 40%. ()

Mononoke.

Asi jsem hrozně bezcitný drsňák co slzy neuroní, ale upřímně, jak to může mít tak vysoké hodnocení? Proč se na tento film (ne)podívat? Hlavní hrdina je Terminátor, nicméně někde uvnitř se v jeho srdíčků skrývá špetka citu, jeho přítelkyně nemastná neslaná a protivná, navíc se navzájem nemilují. Za ty duchaplné životní pravdy, co nás celým filmem provází, by se nestyděl ani Morgan Freeman, až na to, že jemu bych je věřila. A kvůli kanadské přírodě se radši podívám na National geografic. Navíc, to co prožil nebylo žádné dobrodružství a přece každé malé dítě ví, že štěstí na nás nečeká někde v cizině, ale doma za humny. ()

JohnCZ

Maximálně jednoduchá, ale příjemně meditativní road-movie jednoho milého chlapíka v podání sympaťáka Joshuy Jacksona, který víc než hraje svou postavou žije. Film vůbec netlačí na pilu, ale přesto příjemně dojímá, okouzlí nádhernou přírodou a vynikajícím výběrem hudby. Navzdory tématu nikoli depresivní, ale pozitivní podívaná. Žádné přehnané psychologické úvahy nad smyslem života, jen snaha zažít poslední dobrodružství. To strive, to seek, to find, and not to yield. ()

Pishin

Přijemná podívaná, když je venku škaredě a máte lehce melancholickou naladu. Osobně mám rád filmy s touto tématikou, kdy člověk z nějakých důvodů podstoupí nějakou cestu za sebepoznaním. Příjemný výkon Joshui ''Pacey'' Jacksona podbarven pěknou hudbou za neustalého sledovaní ubýhajicí Kanadské krajiny. 70% ()

NinonL

Pěkný a procítěný film bez zbytečných efektů. Otázka jak bys prožil svůj poslední den v životě je nasnadě. Kdo se chce ponořit do cesty Kanadou a odpovědět si na důležité otázky života, doporučuji. ()

ivishka

Jsem si vědoma faktu,že v poslední době je opravdu těžké dá se říct snad i těžší než tehdy kdy na to skoro nebyly prostředky natočit film, který by byl po všech stranách vyrovnaný, romantický ale i dramatický zároveň. Mám skvělý a uvolňující pocit, když cítím, že každý člověk, který jakkoliv zapojil ruku k dílu na filmu do toho dal to nejlepší ze sebe a vzniklo z toho něco co dává lidem naději. Mám moc ráda filmy tohoto typu kdy se nesetkává jen naivní romantika s prvky nějákého všedního dramatu ale kdy je možné, že třeba vy sami půjdete jednoho dne k lékaři a zjistíte, že vám zbývá už jen pár let života. Co by člověk udělal jinak??Komu by vyznal lásku a na jaký koncert by šel.......A jakou byste o tom napsali knihu vy? ()

Riddick77

Tak tohle dílko má srdce a hloubku, naprosto dokonalý soundtrack a Joshuu "Peacyho" Jacksona, který je zde excelentní. Nicméně nejen Jackson Vás zde osloví, film sice leží na jeho bedrech a on to zvládá famózně, avšak osloví Vás i postavy, které se ve filmu jen mihnou (týpek v motelu, krásná horalka, prodejce motocyklu...). Snímek, který donutí člověka zamyslet se nad prioritami vlastního života a ač to někdy může působit trošku depresivně, rozhodně to stojí za to! "Jak se pozná jestli je člověk zamilovaný?" "Pokud se musíš ptát, tak nejsi..." ()