Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiálny text distribútora)

Karush

Len jeden jediný problém som mala s týmto filmom, bol vystrihnutý akoby priamo zo života, a preto miestami mi príbeh pripadal fádny, i keď obsahoval veľa životných právd, do filmu skvelo zapadajúci soundtrack, výborne zvládnutý záver a skromný a zároveň veľmi vierohodný výkon hlavného hrdinu, ale všetko toto nenapomohlo ku skutočnému filmovému zážitku. Podobné filmy: The Bucket List, Klopanie na nebeskú bránu , Griffin & Phoenix, Môj život bezo mňa. ()

venison

Příjemná oddechovka o smyslu života na jeho konci jednoho nepříliš starého muže.. Zajímavá roadmovie namíchaná z podobných filmů jako jsou např "50/50", "Veronika se rozhodla zemřít" nebo "Amélie z Montmartru" - ne, že by to bylo stejné, ale v podobném žánru.. Moc se mi líbil komentář vypravěče :-) ()

Jolinar

Joshua Jackson je můj oblíbenec už od Šampiónů, ale tohle mě fakt nevzalo, nechápu ty oslavné komentáře. Necitíla jsem nic z Benovy bolesti ani radosti, kanadská příroda byla krásná, ale vyprávění ve třetí osobě a "dokumentaristický" začátek mě fakt nebavily. ()

Beatle

Propravdě jsem velice mile překvapená. Z filmu, který se v traileru zdál být něco mezi LONG WAY ROUND a INTO THE WILD, se vyklubal snímek dle mého poveděně natočený i zpracovaný. Chválím atmosféru filmu, která se pohybuje někde mezi hořko-smutnou komedií a fotografickým průvodcem kanadských kuriozit. Humor, kterého se divákovi dostává je srozumitelný, ačkoli občas mi přijde, že je i poněkud britský, což je ale na druhou stranu dobře, protože jinak obohacuje smutné pozadí příběhu. Dělá mi velikou radost styl vyprávění a to, jak hlavní postava Bena vidí znamení prakticky ve všem, co ho na cestách potká (popravdě mě to dává jistotu, že snad nejsem jediný člověk, který to tak dělá :D ) Herecky není film nějak extrémě propracovaný, faktem však zůstává, že Josh Jackson se s postavou krásně srostl, takže film působí reálně. Jinak pěkná hudba a prostředí. A jako bonus je zde scéna pro hokejové fanoušky...no co víc si přát? :P ()

Pecival

Jako podle šablony, ale docela se mi to líbilo. V kráse záběrů se to sice například Into the Wild rovnat nemůže, ale pár silných scén to určitě má. Nevýrazné, ale neurazí. Výběr písní se mi dost líbil (obzvlášť Un Canadien Errant).Slabší čtyři. ()

jefff

Typický čtyř hvězdičkový film. Krásný, poetický, citlivý s milou atmosférou, který si zapamatujete i přes to, že vás neoslnil. Joshua Jackson zahrál svou roli výborně civilně, téma krásně zpracované jako dlouho ne, ke všemu příroda Kanady je půvabná. Moc pěkný film. ()

Looser

Tak nevím, tenhle film se snaží být tak strašně uvolněný a cool až je to moc. Duo motorka a krásná kanadská příroda sice funguje bezchybně, nicméně některé hrdinovo chování mi přišlo přinejmenším hodně jednoduché. Spoiler - v podstatě vše zabalí a odjede na motorce do přírody fiknout nový roštěnky, nevim nevim. ()

ericek

Podle místních hodnocení i komentářů jsem čekal zážitek podobný "Klepání na nebeskou bránu". Soundtrack sice fajn, kanadský kopce v HD taky fajn, ale víc než 60% nedám. ()

made1

Tenhle film je opravdu úžasný, ale ten komentář mi občas už lezl na nervy, zvlášť když komentoval věci, které byly nad slunce jasné. ()

DavidS.

Bezvýchodná diagnóza, nadhled, vtipný až ironický vypraveč, pohodová folková hudba a jeden výlet krajinou Kanady i vlastního vnitřního světa... Jeden z těch typů filmů, které jsou sladkobolné a s jistým půvabem se dotýkají těch nejsmutnějších věcí, aby nás uvrhly do lehce přemýšlivé a melancholické nálady, ale nikoliv do deprese... A to je jeden z důvodů, proč tato vyprávění máme tak rádi... One Week má všechny vnější znaky takových příběhů, ale bohužel je obsahově prázdnější, chybí mu opravdu silné okamžiky i větší vývoj událostí ...Zejména vztah Bena a Samathy jsem vnímal nepříliš přesvědčivě... Joshua Jackson ušel od Dawsonova světa opravdu kus cesty :) ()

Ještěřák

Líbivý nízkorozpočťák z rodiny EASY RIDER, JUNO nebo INTO THE WILD. Tedy výborný. Někdy je těch flashbacků a příbuzenských oplejtaček (no jo, umírá, já vim) až moc, naopak styl vyprávění mi seděl a že si JJ vystačí s jedním psím pohledem, to mi taky nevadilo. Intermezza typu prsatá rančerka nebo kačeří Stanley Cup jsou strašně zajímavý. A vůbec, Kanada je nelidsky krásná země a tenhle film by měly místo keců promítat všechny kanadský cestovky, pokud u nás teda nějaký operují. _____ Drobné zamyšlení mimo mísu: EASY RIDER je sice strašně starej a roztahanej film, ale koncept "motorka + muzika + tragédie + volnost + drogy" (OK, ty v ONE WEEK absentují), který v podstatě vymyslel, bude fungovat ještě tak 100 let. ()

Schuldiner

Trochu moc kýče a klišé! Moc mě to nebavilo a ani si nemyslím, že by měl film nějaké velké kvality. Vlastně je to místy i dost blbé.. Těch 30% by bylo odpovídající... ()

Ondrus

Nádherný film, celou dobu ukázaná kanadská příroda, hraje tam můj oblíbený Joshua Jackson. Styl vyprávění třetí osobou byla správná volba, dodává to filmu na intenzitě. ()

sona123

Tak předně je tu k mání spousta kanadských reálií, překrásná příroda, jízda na motorce po dlouhých nekonečných silnicích lemovaných horami v pozadí a duhou na obloze...Ale pozor, není to kýč. J. Jackson si vybral vážnější dílko, než byl Dawsonův svět. Jo, a taky to není patetické. Líbil se mi vtipný, cynický vypravěč s takovým tím typickým hlasem, který nás provází dokumentárními filmy o přírodě. Trošku jsem se filmu bála, téma to není nové a navíc, je to přece jen hodně osobní, tragédie a neštěstí a nemoci jsou všude kolem nás, ale tohle bylo neobyčejně vkusné a poetické. ()

chim.chim

Je zvláštní jak prázdný film je možné vytvořit z tak silného námětu jako uvědomění si hodnoty vlastního života. Možná mi ale prázdný připadal hlavně proto, že se s Benovým charakterem v nejmenším nestotožňuji a velmi brzy jsem k němu a jeho hloupým rozhodnutím získala odpor. Holý nesmysl byl, jak jej úplní cizinci, které právě potká, ještě týž den pozvou do svého soukromí, jako by ho znali léta. Kdyby byl alespoň typicky přátelský sympaťák, dalo by se to pochopit, ale ve mně tedy budil dojem spíše zachmuřeného samotáře, takže všechno, co dělal, si v podstatě protiřečilo. Co se mi ale líbilo, byly záběry s cest, protože ty americké dálnice uprostřed ničeho prostě miluju. ()

Ricky_CZ

Vzhledem k tomu, jak mě chytil tenhle film za srdce, mu menší počet hvězd ani dát nemůžu. Celé to drží pohromadě jako pevný kus skály a prostě mě nenapadá, co tomu vytknout. Skvělý Jackson, skvělá hudby, úžasný výprava, líbivý styl vyprávění...A krásně uhlazený závěr. Opravdu velké překvapení díky Cinemaxu. ()

conery1

" Cesta bola pre neho dôležitejšia, ako liečba." A či cesta nebola tou liečbou? Nie je dôležité koľko, ale ako prežijeme ten náš život. Film o tom, že smrteľná choroba nemusí byť koniec, ale začiatok. Je iba na nás, čo si vyberieme. Nádherný príbeh, nádherná príroda, nádherná hudba. Akonáhle začne byť človek sám sebou, stratí všetkých " blízkych ", alebo konečne začne nachádzať skutočných blízkych. ()

SICK_BREED

Film to jistě není ouplně hrozný - na druhou stranu ani nikterak výjimečný. Chybí mi tu především nějaký náboj....neustále sem čekal že situaci pochopím, budu soucítit, případně prožívat stejné věci jako rakovinou stižená hlavní postava a to se bohužel nestalo. Citu prosté drama s nedostatečně prokreslenými charaktery a pár příhodami které snad ani nestojí za zmínku. Všechny ty močopudný (Walk to Remember, My sisters keeper) dojáky přeci jenom přináší naturalističtější zážitek který v člověku zůstane déle. ()