Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Mortemiss

Kdyby tento seriál měl jenom dvě serie, vůbec bych se nezlobila. Ale jelikož to zase milí sousedé z Ameriky museli prodloužit, tak se tento zajímavý děj neustále prodlužuje a prodlužuje. Po pár dílech mě to přestalo bavit, děj se neustále opakoval a nic nového se tam nedělo. Připomínalo mi to situaci, když čekám na autobus, vím kdy pojede a pořád čekám, jestli se něco stane, frustrující pocit, Výběr herců ani atmosféra není k zahození. ()

betyn

Místy strhující akce/příběh,jindy však jen tupá vyvraždovačka bez špetky originality.Nicméně tvůrci zde přišli na jednu vychytávku,každý díl totiž končí něčím dramatickým a jakoby nedotáhnutým,srovnal bych to například se SuperStar,kde horečně čekáte na vyhlášení vítěze,když tu reklama.Díky tomu vás tento seriál nepustí a vy musíte vidět další a další díl :-). ()

AndieSpark

Na odreagování super, líbí se mi, že to má vlastní nápad a netočí se to furt kolem jedné a té samé věci jako třeba Twilight. Zdá se mi, ale že seriál trošku ztrácí tempo, co měl třeba ve druhé sérii, tak doufám že se to zlepší a nebudou to moc protahovat :-) ------------------------------------- Změna hodnocení po začátku páté série: 3 hvězdičky.. začíná to být neskutečně utahaný a nudný..ani nemluvím o tom, že tam už nejsou původní upíři. Je to už prostě nuda, řeší se pořád to samý dokola, Stelena, Delena. Dívám se na to už spíš ze zvyku :( ()

Bukk

Prý se na to stojí dívat už jen kvůli Somerhalderovi, ale co naplat, když ani prý ten nejhezčí týpek není váš typ? ()

Florfila

Takový teen seriál s krásnými lidmi a ještě krásnějšími stvořeními. Seriál, kde se vraždí hlava nehlava, ale nikdo nikdy pořádně neumře. Seriál plný upírů, vlkodlaků, čarodějek. Seriál plný možného i nemožného nadpřirozena. Ale kouká se na to dobře. Už jen pro pohlazení oční bulvy krásnými Salvatorovic chlapci začínaje a Klausem konče. Svět ve kterém je všechno možné, kde se každé pravidlo dá obejít... Tohle mě prostě nemohlo obejít...mám ráda upíry... :o) ()

Tichošlápek

První polovina první série byla na dvě hvězdičky. Vcelku nudné a podobné Stmívání. Tehdy jsem to i zahodil. Stejný názor na to měla i moje ségra a když to později začali dávat na Nově, tak se na to z nudy dívala a říkala mi, že se to zlepšilo. Tak jsem tomu dal druhou šanci a jsem rád, že jsem tak učinil. Druhá polovina první série se skutečně o něco zlepšila a byla na tři hvězdičky. Druhá série na čtyři. Třetí a prozatím nejnovější - čtvrtá na pět. V seriálu se postupně zlepšuje děj a jsou zde zajímavější postavy. Co mě ale nejvíce baví, je akce a ta právě je především od té druhé poloviny první série. A celkově to není nic růžového, jelikož zde se likviduje hodně postav, jak špatných, tak i dobrých. Žádná obyčejná středoškolská love story to tedy není a doufám, že v budoucnosti si tu kvalitu bude i nadále udržovat. ()

Arlet

Seriál , do ktorého som sa ihneď zamilovala. Priznávam že ešte pred tým ako som začala sledovať TVD , som ním pohŕdala. No po pozretí prvého dielu som zmenila svoj názor :) ()

lardko

Dost velká blbost. Všechny díli sou stejně blbý ve filmu sou trapný upíři který jenom trochu koušou. Je to stejná blbost jako twilight !!!!!!! Tento seriál je spíš pro holky. 1 * Za obsazení , 2 * za děj a 3 * za to že jsem nějakou dobu hltal díl za dílem. Ale tak od 1 dílu po 20. ()

Flopik

Nad denníkmi som mávol rukou ešte pred tým ako som dal tomu šancu.. obrovská chyba. Po prvej sérii som maximálne nadšený. Začalo to ako "dám šancu blbosti" no prvú sérku som pozrel za 3 dni. Herci skvelí a sympatickí, baby sexi hlavne Nina. Príbeh snáď nestojí ani v jednej epizóde a každá končí tak že chcete vidieť ďalšiu. Samozrejme je to skôr taký teen seriál ale aj keď som starší mám pre také slabosť. Posledný diel a zvrat na konci wow... rýchlo druhú sériu.Tak druhá séria skvelá, výborný záporák a jedna lepšia časť ako druhá, prvá séria bola prekonaná.Ja som nadšený 5* samozrejmosť.Tretia séria skvelá, vymenili sa nám tak trocha kladné a záporné postavy, skvelí záporáci a podarený koniec. Tak 4 séria troška stratila na tempe, Elena miestami hrozne otravná ale celkovo som sa skvelo bavil poďme na ďalšiu.5 séria zatiaľ najslabšia hlavne záporáci ktorí mali byť strašne silní a pri tom boli najslabší, celkovo aj nudnejšie diely ale úroveň si to stále drží skvelú dúfam však že šiesta bude lepšia.No po 6 sérii nastáva troška sklamanie, dlhý úvod a veľa stojacich dielov kde sa nič poriadne nedeje alebo deje niečo čo už sme videli.Možno idem proti prúdu ale Kai skvelý záporák, vyšinutý psycho ktorý sa nebojí masakrovať ani deti.Koniec krásne rozlúčenie s Elenou a keby to tvorcovia ešte o čosi lepšie uzavreli mohlo to byť celkové finále. Uvidíme či bolo správne pokračovať, poďme na 7. Tak ja som milo prekvapený, bál som sa že 7 bude zlá opak je však pravdou. Bavila ma viac ako predošlé dve. Prišlo mi že je úplne odlišná ale páčilo sa mi kam smerovala a mali sme tu krásne bratské scény. Koniec výborný a som riadne zvedavý čo bolo v trezore.Poďme na poslednú a na veľké finále.8 séria začala fantasticky, sirény boli skvelé a opäť som mal chuť pozrieť si hneď ďalšiu časť. Neskôr tempo troška upadlo no ani by ste neboli povedali že sa blíži koniec. Posledné tri časti boli však skvelé. Celá séria ma ohromne bavila a som rád, že TVD odišli ako jeden z najlepších seriálov. Som nesmierne rád, že som sa odhodlal pozrieť si to, pretože TVD priniesli všetko , napätie, radosť, smiech no a na konci aj slzy. Nedá sa to zakončiť inak ako povedal Stefan : I was Feeling Epic. Ďakujem. ()

Kvítek

Chtěla jsem s hodnocením počkat až do konce první sezóny, ale desátý díl mě chytnul tak, že jsem nevydržela. O třídu vyšší spokojenost oproti Twilightu mají na triku chutní protagonisti ústředních rolí, napěchovanost zvraty a mnohem uvěřitelnější upíří svět. True Blood je pořád jiná meta, ale zlatá střední cesta taky není k zahození, ne? Ian Somerhlader coby lišácky ironický Damon je ta správná bonusovka! ()

lady01

Tak jak jsem z prvních dílů byla taková všelijaká (četla jsem knihy, takže jsem to trošku čekala jinak), tak teď to doslova hltám a jsem momentálně na seriálu závisla :-)))) ()

jasanka

Tohle se mi nějak nedaří sledovat... Dala jsem seriálu tři šance, vždycky jsem se k němu vrátila v rozmezí několika měsíců. Můj rekord byl, když jsem se dostala k šesté epizodě. Nesedí mi ani příběh, ani příšerné herecké "výkony". Takže vzdávám snahu, stačilo. ()

Silencia90

Po prvních pěti dílech jsem to přiřazovala k OC, BH90210 nebo Smallville, (čili nic moc) ale pak? Během pár dílů se to vyšvihlo mezi mé nej seriály. V každým díle se stane něco zajímavého, nového a nečekaného, za co stojí se podívat na další díl. Uplně mě to pohltilo. Obě série jsem shlídla během pěti dnů, a teď nevím co budu bez toho dělat. Chtěla jsem začít číst knižní předlohu, ale komentáře mě odradily. Seriál nejprve taky, hlavně zápletka. Holka co si nemůže vybrat mezi dvěma co o ní usilujou? To už tady bylo v Twilight. Jenže... Tohle je něco uplně jiného! Ona toho druhého nechce, a on o ni taky nijak zvlášť nebojuje. Ačkoli o ní stojí. Twilight mimochodem nemám ráda (Kristen nudná, a upírům slunce neublíží?? wtf!), viděla jsem první díl a stačilo. Ale tohle je konečně další pořádnej upírskej seriál od dob Buffy! Hudba skvělá, herci podle mě až moc dokonalí, ale Damon? ♥ MILUJU HO! Po shlídnutí seriálu by se člověk stal klidně dobrovolně upírem. ()

molokolo

Je to síce len slušný teenagerský seriál s fantasy nádychom. No pokiaľ ho mám porovnať s twilightom, ktorý mi príde plytký a prázdny, zaslúži si minimálne o hviezdu viac. Aj napriek tomu, že začína telenovelovatieť a ako častá chyba seriálov, miesto rozuzlenia sa zamotáva viac a viac (a to som len na season1). No aspoň sa v ňom niečo deje a vedľajšie postavy majú zmysel, oproti spomínanej ságe. A ešte hviezda navyše za pekný chlapský casting, hlavne za zábavne ironizujúceho Iana. ()

andaa

Docela stravitelný seriál, s pro mě příjemnou atmosférou. Strašně mi ale na něm vadí hlavní hrdinka. Pro mě nesympatická, až to fyzicky bolí. Je jí 17 a chová se na 60, je přehnaně moralistická, zásadová a utrápená. Pro mě celý seriál stojí a padá na vynikajícím Ianovi Sommerhaldovi, jako Damonovi. Ten je nejen nádherný a charismatický chlap, ale dostal i skvělou roli, která mu perfektně sedí na tělo. To jak je temný, ironciký, cynický a tváří se jako tvrdý chlap, kterému nemže nikdy nic ublížit, až nakonec vidíme, že jediné, co ho dokáže doopravdy zranit je láska. Nerad to ukazuje před ostatními a skrývá to za románky s jinými ženami, ale jakoby všichni tuší, co doopravdy prožívá. A nemůžu se zbavit pocitu, že Elena to ví taky, jen ho chce trápit a udělat z něho chudáčka, který se přizná ke svým citům a bude z něj lepší kluk. V jednom s dílů se tak skutečně stane, ale jen tak "light", on uroní slzu, ona ho pohladí...ale on jí zase vymaže paměť, aby nikdo neodhalil jeho slabost. Za atmosféru jedna hvězda, zbytek za perfektního Damona. Takového kluka bych doma klidně brala, a klidně jen cynického, bez těch slz a přiznávání citů :). ()

sirien

Tak prozačátek - tohle NENÍ Twilight. Ano, je to o upírovi a teenagerce a jejich milostném vztahu... ale je to přesný opak Twilightu, ok? Začínalo to pozvolnějc, pak se to rozjelo do skutečně výborného seriálu - dobrý scénář, výborné postavy, hezké zvraty, výtečné tempo, bez hluchých míst, záporný bratr který se nepolepšuje, kladný bratr který je postupně zápornější než ten záporný, sem tam nějaký ten masakr a pár fakt hustých míst... a pak to dostalo ránu od klasického problému amerických seriálů: nějakému scénáristickému blbci uletěla gradace do míst, odkud se nedalo vrátit, seriál se hrozně zacyklil a celé to i přes mnohé přetrvávající klady začalo být spíš otravná telenovela, než co jiného. Chvíli jsem hodnotil 5*, když byl seriál zrovna v nejlepším, ale s odstupem snižuji na 4*. ()

Bozvav

Bože, co jsem komu udělala, že mám pubertální dceru a díky její zálibě pro upíry jsem zhlédla skoro všechny díly prvních dvou řad. Teda být mi 15 roků, tak šílím. ne vážně. není to úplně hrozné, ale dobré také ne. jeden hodný druhý špatný, pak si to vymění, atd. Spin-off s Klausem je lepší. dvě a půl hvězdy se zavřenýma očima, za kterými se na mě usmívá charismatický darebný upír Ian Somerhalder. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)