Deň nezávislosti

• Česko Den nezávislosti (viac)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je 2. júla, celé USA sa pripravuje na oslavy Dňa nezávislosti. Nad Mesiacom, na povrchu ktorého je pamätná doska človeka s mierovým posolstvom vesmírnym civilizáciám, sa presunie zlovestný tieň, smerujúci k Zemi. Výskumná základňa v Novom Mexiku zachytí signály z vesmíru, ktoré vysiela obrovská kozmická loď mimozemského pôvodu. Vyšle 30 menších lodí s priemerom 15 kilometrov, ktoré nehybne visia nad ulicami väčšiny hlavných svetových miest a nereagujú na pokusy o kontakt. V Los Angeles kapitán letectva Steven Hiler (Will Smith) tuší, že sa deje niečo nekalé a nariadi svojej priateľke, striptérke Jasmin Dubrowovej (Vivica A. Fox), aby si zobrala dieťa a odcestovala z mesta, pretože on musí nastúpiť do služby. Prezident Thomas J. Whitemore (Bill Pullman) tvrdí, že zatiaľ nie je dôvod báť sa. Svojrázny vedec David Levinson (Jeff Goldblum), ktorý pracuje v jednej z televíznych spoločností ako expert na káblové systémy, celkom náhodou odhalí dorozumievací kód mimozemšťanov a pochopí, že lode sa synchronizujú, aby súčasne zaútočili. Začalo sa odpočítavanie do okamihu totálneho zničenia Zeme! (TV Markíza)

rexino

Kúpime si náboje, nabijeme si pušku, pôjdeme na "bejzbal", pospievame si hymnu, budeme hrdí na vlajku a na každú jednu hviezdičku na nej a budeme čo najhlasnejšie obhajovať každý krok najúžasnejšej vlády na svete. Potom si pôjdeme do McDonaldu, tam si kúpime 4 BigMaci, 8 veľkých hranoliek a diétnu colu.... lebo veď treba si držať líniu. Tak sa dokotúľame do auta, nájdeme na tej divnej páčke znak D a pohneme sa vopred. Tak zistime že na Marse sa nachádzajú obrovské ložiská ropy a pomyslime si že Mars potrebuje demokraciu. A to veľmi rýchlo. A tak si pozrieme tento film a pustíme slzu. Nič americkejšie vo filmovej histórii nehľadajte. Toľko národniarstva, prejavov prezidenta o tom aký sme silný národ a blá blá blá. Zabudnite na všetko, mozog si nechajte na poličke a užívajte si iba toho, že je to naozaj neskutočne fajnové sci-fi. ()

Bozvav

Film, jenž je skvělou ukázkou dobré řemeslné práce a americké národní hrdosti. Což je jediná věc, kterou Američanům závidím... Vynikající herecké výkony, skvělá hudba, napětí, akce i humor. Za mne plný počet. ()

Yarwen

Za obrovské peníze v efektech se scénaristicky jedná o ryze amatérský film s obrovským aspektem na americkou sentimentálnost. Velmi naivní a nezáživné. ()

sirien

Jeden z prvních filmů, kde se ničilo ve velkym - a ještě bez CGI. Ve skutečnosti to je docela funkční akčňák, co má pocestě pár gagů a nějaké zajímavé postavy s osobními linkami a celkově to drží pohromadě víc, než kdeco co sem viděl v poslední době. ()

Chino

Americký prezident nasedá do stíhačky, aby se tak aktivně podílel na obraně proti mimozemským vetřelcům. Naproti tomu Will Smith, jako zkušený pilot zvládá i alienský letoun. Třešničkou je vědec, který univerzálním mezigalaktickým jazykem naprogramuje vir a pošle ho na nepřátelskou loď. Děs a hrůza. Tak trapně jsem se u filmu ještě necítil. ()

Mike.mk1

Golfista to popsal výstižně. Kdyby to nebylo tak příšerně americké tak bych dal i čtyři ale tohle je na mě fakt moc. Zpracování na jedničku, pár dobrých hlášek ale taky klišé. ()

*Colorado

Pro mě jeden z nejlepších sci-fi filmů. Ano, je to od Němce a je to strašně americký, ale jde o sci-fi a já se tím filmem (a Willem Smithem) chtěl prostě jen dobře pobavit a to se mi splňuje pokaždé, když si to pustím. Na svou dobu super efekty a skvělý hlášky (opět především Smith). Pro mě 9/10 ()

Pradlík

Ronald Emerich znovu projevuje že je jeden z největších megalomanů filmového průmyslu, a že má obrovské potěšení v ničení amerických měst na plátně. Jedna z nejlépe udělaných mimozemských invazí a úžasné filmové triky včetně kolosálních destrukcí jednotlivých měst nebo i Bílého domu jsou jasnou zárukou k úspěchu. Příběh by sice mohl být rozvinutější ale vše vynahradí herci jako je Will Smith, kterému film nastartoval kariéru, nebo Jeff Goldblum, známý například z jurského parku. Navíc mě absolutně ohromila návštěva slavné Area 51, která mě fascinuje nejen ve světě filmu. Steven Hiller:(vrazí emzákovi ránu pěstí) Vítej na Zemi! ()

Elyon

Moje srdcovka z dětsví. Už ani nespočítám, kolikrát jsem tenhle film viděla. Will Smith je báječný a získal si mě právě tímto filmem. ()

Raziel_cz

U tohohle filmu člověk nesmí přemýšlet a má se nechat unést vírem dobré akce, hlášek, vtipů a amerického patriotismu. Když to zvládnete, je před vámi jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. ()

Toka

5* a to bez diskuze. Jak o tomhle filmu někdo může pochybovat? Jaktože není v červených číslech? Já sem se nepřestal nudit už od první minuty! A to film má 2 a půl hodiny. A to nemluvě o tom že teď jsou 4 ráno a já to vydržel. Prostě pecka! Ještě když uvážím že je to starý 13 let... Ale ta akce.. Ty efekty.. Dokonce i já sem měl maličko na krajíčku jak to bylo chvílema dojemný. Will Smith byl jednoduše geniální, naprosto mu to sedlo. Jak sundal cizáckou loď a tahal se tam s ním... Sem se i nasmál. Davidova role a obsazení se mi taky líbilo. Jinak mě docela překvapilo, že v té době už byly B-2 spirity. Jakože jediná výtka k filmu je jeho konec. Chtěl bych tam třeba po několika letech nějaký 5 minutový okénko jak se svět vzpamatovává a jeslit vydržel mír mezi národy jaderný mrak atd. jak by si s tím scénáristi pohráli. Ale chápu, že by si zase hodně upejpavejch lidí stěžovalo na zbytečný natahování už takhle dlouhýho filmu ale mě to tam prostě chybělo. Ale přesně takovejhle film sem chtěl vidět. Tenhle typ sci-fi kde válčí lidstvo s cizákama je prostě nejlepší. Proto asi mam tak rád Stargate. Škoda že sci-fi není tolik oblíbený všeobecně a je rozporuplný. Však ve sci-fi se dá nejvíc vyblbnout a vy v tom pořád rejpete... ()

Thoughtless126

Sklamání !!! Takový moc Americký !!! Dávání do držky mimozemšťanům, vlastenecký kecy PREZIDENT VE SŤÍHAČCE BOJUJÍCÍ V ARMÁDĚ !!!!!!!!!!!! :D:D:D prezident by byl nekde v bunkru v jadre!!!!! a prostě takový suchý ja nevim no ()

DHDV

Lehké a svižné, já to považují za jednu z těch lepších ačkových Sci-fi, které bojuje z béčkový scénářem. Peníze se investovaly do triků, jsou znatelné a sou tam i zajímavé scény. Hlavně, když ukazují prezidentovy vetřelce v tajné oblasti. Vypněte mozek, zapněte Den nezávislosti! ()

Elin

Emzáci co nás chcou do jednoho vyhladit, či zotročit, případně nám plánují jiné podobné kratochvíle? To beru! Tohle mě prostě baví. White house v plamenech, to je radost pohledět. Né že bych měl němco proti amíkům (chraň bůh), ale sem stejně ujetej jako Roland, jemuž se podařila natočit opravdu velkolepá show. Jen škoda prezidenta ve stihačce a klasicky přestřeleného patosu. Jinak by to šlo za plnou. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (viac)