Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

snupko13

Pekná, podarená a aj vtipná rozprávka. Škoda, že sa jej neušlo trochu viac času. Po titulkoch som mal pocit, že by som zvládol väčšiu porciu Singerovej zábavy. Možno je to tým, že naozaj dobrých rozprávok, a nemusia byť také temné ako minuloročné snehulienky, v takomto prevedení je naozaj málo. K tomu prispeli viac ako slušná hudba a vizáž. Obsadenie bolo taktiež fajn, Ewan čoby správny, hrdinský rytier a dvaja hlavný zloduši, pekná princezka a naostaok možno nie veľmi príhodný Jack, ale ktovie pre aké typy má Singer slabosť. ()

Epco

Nemôžem si pomôcť ale od SIngera som čakal proste viac. A dostal som len dobre natočenú rozprávku odohrávajúcu sa na jednej lúke, jednom hrade a tam hore u obrov. Neprekvapivé, málo dynamické, obyčajné. ()

Pickardino

Jako by se to nemohlo rozhodnout, jestli to chce byt spis humorne-dobrodruzna fantasy, nebo radsi romaticka pohadka, ale dohromady to skripe. Skoro si rikam ze pes asi bude zakopany ve scenari, protoze Singer lovi z rukavu jeden vyborny napad za druhym a diky jeho rezii to vicemene drzi po hromade. Ale jenom vicemene.. Svy reznou niti jsou porad znat. ..ale zase to ma McGregora s kokrhelem na hlave.. No, budiz. ()

Vinki

Spousta logických nesmyslů a oslích můstků, ale kouká se na to dobře, příběh se nikde nezdržuje a vesele pádí k happy endu. ()

Allein4

Pohádka pro malé děti v úžasném přepracování. Velkolepá podívaná s úžasnými animacemi a velmi vhodným výběrem herců. Rozhodně jsem od toho nečekal tak moc, co to dokázalo nabídnout. ()

Teen.AGE.r

Pro mě teda zklamání na plné čáře... Jak po herecké stránce, tak po scénáristické. Škoda mohl to být opravdu zajímavý film. Slabší 3* ...50% ()

deac

Po většinu času odněkud někam rostou obří fazole nebo se lidé přetahují s obry o padací most. Hlavní hrdina vypadá tak trochu jako zmenšenina obra. Jakým podivným řízením osudu by to bylo možné, nechávají tvůrci na divákovi. Jack poté, zřejmě v důsledku Oidipova komplexu se snaží tu originální a vzácnou rasu sveřepě vyhubit. Po trikové stránce dobré, co se scénáře týče bída. Škoda, že se pan režisér nevěnoval spíš nějaké obdobě Obvyklých podezřelých, nebo Nadaného žáka. ()

Djflash

Kdysi dávno, jako ještě malý kluk jsem shlédl animovanou pohádku Jack a fazole, A díky režisérovi Bryanu Singerovi jsem měl možnost nedávno vidět i hranou podobu, i když s trochu upraveným dějem a názvem. Dopředu musím avizovat, že animované zpracování u mě vítězí na plné čáře. Režisér Bryan Singer patří, mezi ty typy režisérů, jenž málokdy šlápne vedle. Takže, každý jeho snímek je očekáván s určitým napětím, obzvláště jedná-li se o dobrodružnou pohádku, jejíž příběh známe více či méně snad všichni, a proto není nutné se o něm nikterak dlouze zmiňovat. Hlavní roli ve filmu nehrají až tak úplně herci, jako spíše efekty, což samo o sobě není špatná volba, alespoň ze začátku to tak působí. Digitální vysoká fazole a extrémně přerostlí obři, zde splňují svůj účel velmi dobře, budí údiv a strach. Jenže vcelku brzy se tato digitální nota okouká, a jelikož snímek všechny své další atributy, na kterých by se mohl postupně rozvíjet (herecké výkony, atmosféra, postavy) dokázal výrazně upozadit, tak se není čemu divit, že to postupně začne nepříjemně drhnout. Chybí tu například sebemenší sepětí obou hlavních aktérů, které by vytvořilo dojem aspoň malého citového pouta. Herecké výkony všeobecně tu nejsou kdovíjak přesvědčivé. Na jejich obranu musím uvést, že na nějaké to velké herecké představení tu je velmi málo prostoru a to pravě díky všudypřítomným efektům. Inu čeho je moc, toho je příliš. Jakkoliv se to tedy všechno tváří jako efektní epická podívaná, tak v podstatě se jedná o nastrčenou slupku, kterou, když divák sloupne, zjisti, že jde pouze a jen o průměrnou zábavu. Jaká to náhoda, že stejně rozporuplné pocity jsem měl i u filmu Superman se vrací. Diváci, jež si zakládají na kvalitních filmových efektech snímek dozajista ocení, ale pouze na tom se stavět nedá, a u Jacka a obři se mi to potvrdilo dvojnásob, A je to škoda, protože potenciál v tom byl a ne zrovna malý. Bohužel autoři se vydali jen jedním směrem, a to cestou počítačových triku. No a na ostatní věci zdá se rychle zapomněli, což se samozřejmě neblaženě projevilo na mém celkovém dojmu, jenž přerostl ve zklamání. Tento snímek mi prostě a jednoduše nesedl. To už se holt někdy stává. ()

EddyT3

Moc pekne natocenej film. I pres to,ze ve filmu je jen par slavnych jmen a hlavni postavy jsou herci (pro me cizi),tak to neubira na kvalite. Mozna naopak. Je to prijemna zmena videt v hlavnich rolich novy zacinajici herce. Ewan McGregor jen posiluje cele obsazeni. Skoda,ze jsem to nestihnul v kine,protoze ve 3D to muze byt jeste lepsi zazitek. Efekty jsou perfektni. Pri pohledu na hlavniho obra jsem si rekl,ze ho odnekud znam. Pri cteni titulku mi doslo odkud. Snad ho poznate i vy. Nic zasadniho se filmu neda vytknout. Zabavny,misty usmevny dobrodruzny snimek pro celou rodinu. Hodne zajimavej je konec. Kdyz se na nej podivate s nadsazkou,tak to vlastne cely dava smysl a na chvilku se zamyslite jestli se to treba opravdu nestalo. Konec opravdu vybornej. ()

Raziel811

Nenapadá mě vůbec nic, co bych na filmu mohl pochválit. Naproti tomu mne napadá tucet věcí, které se dají brát jako negativní. Dle mě je to přesně film pro sobotní večer na Nově (rozhodně není lichotka). ()

Pacas

Jack byl hrozne nudnej, totální naivka bez kouska vtipu. Ewan mě taky zklamal, moc nic. Ale příběh hezkej, ale slušeli by mu jiní herci. Pár vtipných scének se tam najde, ale není to film mé kategorie Vícezkounutí. ()

NeverEver

Takova skoda. Mohl to byt uzasny film. Misto toho zustal nekde na pul cesty mezi B-ckovym scifi a detskou pohadkou Disney -C!:-( Pribeh je sice trosku primocary, ale dialogy nebyly uplne "mimo" ani stupidni. Herci taky fajn (neokoukane tvare, a k tomu Ewan Mc Gregor), co vic si prat?! Jenze vysledek je stejne nemastny a neslany jako exemplarni priklady z minulosti "jak nedelat historisky film se scifi zapletkou" - napr.:Prvni rytir. Kostymy na me pusobily jako na maskarnim, triky mi prisly dost nezvladnute a film na muj vkus postradal gradaci a napeti... Vsechno na me bylo moc jen "jako". Clovek si rika, ze po Panovi prstenu uz nejde natocit zly film - aspon okopiruji co fungovalo, ze?! Jenze ono ouha, ego a vlastni kreativita je asi nekdy silnejsi a pak jsou z toho 3*, zklamany divak a motto " tak tohle si uz nikdy nepustim" :-) ()

ZekiZeki

Asi jsme se všichni těšili na trošku jiný druh fantasy, spíše LOTRovinu než Potterovinu, ale i tak je o zábavu postaráno měrou vrchovatou. ()

Agnostik

Na podívání celkem příjemná pohádka i z pěkným námětem pro malé děti kterým při jejich fantazii lezou při shlédnutí oči z důlků,ovšem něco tomu nám dospělákům chybí což je škoda ale možná pro to,aby děti mohli při svých mladinkých nervičkách dobře spáti a neděsili se horších nočních můr.Dětem dobrou noc,a mě mírné povzdechnutí škoda-70% z přimhouřením oka. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)