Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

kuře.gril

Dávám sice 3*, ale rozhodně to nejsou "jenom 3*". Je to super film se sympatickými hrdiny, několika vtipnými momenty, vizuálně dobře zmáknutý, bavila jsem se. Jen -když se na ten film kouknu z odstupem (no viděla jsem ho včera, ale i tak), nevidím v něm nic až tak výjimečného, co by mělo překlenout i delší časový odstup a co by mě lákalo film zhlédnout znovu. V žánru podobných fantasy/pohádek u mě na celé čáře vede Stardust, ten jsem viděla už aspoň 4krát a vždy si ho užiji stejně, Jack the Giant Slayer je solidní dílo, které si ale podle mě divák užije v plné míře pouze porpvé. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavý, slibný, nepřemrštěný a dobře obsazený. Konečnš zase zpracování tématu, který je lákavý a jiný, než tuny jiných kolem. Hlavní hrdinové jsou vybraný hodně dobře a děj se ubírá nezastavitelně. Efekty pěkný a nesnaží se tvářit jako něco, čeho by si člověk neměl všimnout, že je počítačovej trik. Je to přecejenom pohádka, ale parádní. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

kverula

Hezky zpracovaná pohádka s Tomem Cruisem juniorem. Viděno s cz dabingem, ale myslím, že původní znění by tomu přidalo na kvalitě. Hlasy obrů zněli spíše romanticky než děsivě či dunivě. A možná i celý příběh byl tak nějak strohý, jednalo se více o efekty. Nejhorší na tom hodnotím to, že jsem se ani jednou nezasmála :-(. Asi takhle, podruhé bych se na to už nepodívala, ale za to digi zpracování přidám třetí hvězdu. ()

Enzo555

Zaspal som len 3x. Singer si mal pozrieť 'Hansel & Gretel: Witch Hunters' ako sa robí zábavný guľáš z prastarej rozprávky. Tento Jack si môže podať ruky s posledným (obtloustlým) Gulliverom ()

Deeus

Ušlo, ale Bryane, toč raději ty X-Meny. Nicholas Hoult a Ewan McGregor to nezachránili tak docela, potenciál všech padouchů taky úplně nevyužitý. Vtipu mohlo být víc, protože napětí a akce... upřímně, moc nevyšly. Emoce nula, i když mezi ústřední dvojicí to sympaticky nenápadně jiskřilo, na rozdíl od těch okatých filmů. Víc jsem se bavila u Shingeki no kyojin, takže navíc jako bonus jsem u tohohle měla pocit dejavu - trošku nudného, ale za to asi rejža nemůže. Jako blbůstka k popcornu je to fajn, ale dvakrát se na to nepodívám. Vypnula jsem to ještě před koncem. Na druhou stranu, zase je to konečně něco z žánru fantasy, co není úplná katastrofa, u které bych si musela zakrývat oči a zacpávat uši. ()

Ironhead

Takovej popcornovej prumer, ale aspon ti obri byli spravne nechutny a s nicim se nes**li a nebyli naprosto pitomi... bojovali taky s urcitym duvtipem, kdyz vyuzivali svojich prednosti (sily a velikosti ;). Takze zadnej filmovej zazrak (druhej Stardust to opravdu neni :_), ale cekal sem tady vetsi hruzu :_) ()

kolodej1

na to, že to bylo fantasy, což není zrovna můj žánr, myslím, že dost povedený film. Dalo se na to koukat bez pocitů trapnosti, čím to ty děti zase někdo oblbuje. Jinak cílová skupina je dle mého názoru tak do těch 15 let, s tím vědomím je dobré na to koukat a také hodnotit. Takže docela pohodové a přiměřeně zábavné ()

cobislav

Velice příjemné překvapení nám nabídne tato zajímavá kombinace fantasy a pohádky. Příjemně skloubená hravost pohádek a nějaké té akce pro ty starší. Dokonce ani dobrý konec, který byl nevyhnutný nepůsobil nechutně sladce jak je tomu obvykle a tak jsem nadmíru spokojenej. 73% ()

Jack_F.

Hlavní hrdina je nesympatický mamlas a kokot(měli raději do hlavní role hodit Mekřehoře)...zachraňuje to jen to, že princezna je nehorázná kundička, kterou bych prznil od rána do večera. Jinak pohádka celkem o ničem, která ve výsledku spíše nudí. Jen potvrzení, že Bryan Singer je přeceňovaný posraný rutinér, který pořádně nezvládá ani jeden aspekt filmu. ()

kolly13

Zajímavá pohádka, pro dospělé možná příliš slabá, pro děti příliš silná. Nebýt hlavní postava takový mamrd a princezna sice sympatická, ale nikoliv princezna, tak jsem nadšenější. Obři byli skvělí! Také Ewen Bremner a Stanlez Tucci. ()

moriero

Jen dvě věci zabránily plné palbě pěti hvězd: jalový nesympatický Nick Hoult a nemožné číro McŘehoře. Jinak maximální spokojenost. Velkolepá pohádka. Skoro gigantická. P.S. Začínám přicházet americkým pohádkám na chuť. Ty naše evropské všichni známe jako svý boty, ale komu kdy česká babča vyprávěla o Rapunzel, Maleficent nebo Jackovi a obrech? Neuvěřitelný prostor pro překvapivý příběh! ()

esmoke

Jack je mladý farmář co se náhodou dostane ke kouzelným fazolím, ze kterých vyroste strom až do říše obrů. A omylem se tam nahoru dostane i princezna. Jack a několik dalších šplhá nahoru ji zachránit. (2D dabing) Rozpočet: $195 miliónů, Tržby: $197,687 miliónů. ()

MrKrahujec

Jako pohádka slušné, dokonce velice slušné. Krásný důkaz toho, že se i pro menší děti nemusí nutně dělat jen pětikorunové výpravy z kartonu a pěnového polystyrenu. Tu jednu hvězdičku ubírá bohužel existence staršího dvoudílného televizního filmu "Jack a stonek fazole", který byl na totéž téma a byl bohužel znatelně lepší, a to právě tím, že MĚL ten psychologický ponor, prokreslenost postav i vyšší myšlenku, byť za cenu velmi podstatného zásahu do fabule. Ale i tak - nevadí! ()

brasek

Fantasy príbeh, ktorý je na svoju kvalitu až pridlhý a preto nudí. Sterilné postavy, nie je možnosť si nejakú obľúbiť. ()

blekekeke

Emericen story hadr na korunu v praku bez draka s obrem v zádech na jeden nádech v potu vlastních slin zhovadin se nahoru dolu lanceloti s nožem v paži v ráži hrdinství svého mdlého obra smaží v oleji ve vlastním hlenu kleju říkanku před spaním bděte a nejezte děti fazole, bude vám špatně ... ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)