V dějinách Spojených států se objevila spousta persón, na něž by Amerika nejraději zapomenula. A u některých se to skutečně podařilo. Například o muži jménem Albert Fish, jemuž přezdívali The Gray Man nebo také Brooklynský upír, se dlouhá léta nemluvilo. Tedy až do momentu, kdy přišlo na scénu Mlčení jehňátek a jeho hlavní „hrdina“ Hannibal Lecter. Právě Albert Fish byl totiž jeho částečnou předlohou. Režisér Scott L. Flynn se rozhodl o Fishovi v roce 2007 natočit samostatný film. Toto komorní, a přesto ve výpovědi intenzivní a děsivé drama je příběhem jednoho z nejhorších vrahů, s nimiž měl nový kontinent kdy co dočinění. Fish trpěl bludy, kompulzivním lhářstvím, ale stejně tak i touhou prolévat krev. Byl to člověk, který vlastně ani nebyl člověk. Psychopatický a sadistický zabiják dětí byl nakonec usvědčen z únosu a vraždy desetileté Grace Buddové a sám se přiznal ke třem vraždám. Je však možné, že měl na svědomí až stovku malých školáků, které nejen že zabíjel, ale následně i pojídal. V úloze zrůdy, jejíž řádění v roce 1936 zastavil proud procházející elektrickým křeslem, se českému publiku představí původem belgický Patrick Bauchau. (oficiálny text distribútora)

*CARNIFEX*

Píše sa rok 1928. V New Yorku vyčíňa sériový vrah, ktorý neustále uteká pred spravodlivosťou. Jedného dňa sa prípadu ujíma svojský, ale zato ctižiadostivý vyšetrovateľ Will King. Lov na vraha môže začať. Po mojich dvoch posledných vzhliadnutých snímkoch ( podľa skutočnosti ) o sériových vrahoch sa tento film hodnotí veľmi ťažko. Popravde. V ich konkurencii je úplne bez šance. Takmer hodinu nezáživným, monotónnym spôsobom predstavuje charakter vraha, či kroky inšpektora. Následne síce príbeh mierne naberie na obrátkach, ale "zaspatý" úvod či jadro celkový dojem už vynahradiť nedokáže. Záver hodný Tv inscenácie len potvrdil, že tento snímok je podpriemerným dielom, ktorých je vo vašich prijímačoch na tucet. Slabučké. ()

Crocuta

Patrick Bauchau je jako milý dědeček Alby Fish velmi přesvědčivý (tedy až na onen Fishův charakteristický slzavý pohled), dobová atmosféra je pak vykreslena přímo výborně. Škoda že se děj filmu soustředí téměř výhradně na případ Grace Buddové a chybí širší kontext Fishových zločinů. Ale vzhledem k rozpočtu jde určitě o slušný snímek. ()

MM_Ramone

O Albertovi Fishovi som sa prvý krát dozvedel prostrednítvom skladby americkej murder metalovej kapely Macabre. Na svojom debutom albume v roku 1989 vydali pieseň o tomto sériovom vrahovi, psychopatickom pedofilnom kanibalovi. Nesie názov "Mr. Albert Fish (Was Children Your Favorite Dish?)". Je to brutal grindcore metalový masaker. Teraz po dlhých rokoch mi voľaký neznámy Scott L. Flynn naservíroval film o pánovi Albertovi Fishovi. Jeho "Šedovlasý pán" je dosť nudná záležitosť bez krvi a násilia. Song od Macabre na mňa urobil väčší dojem. https://www.youtube.com/watch?v=m12WetP_pEA ** ()

Dannysek4U

Prirovnani k Dobrodruzstvi kriminalistiky je usmevny,ale vlastne docela na miste. Stejne tak je ale na miste dodat, ze narozdil od perfektniho serialu, tomuhle snimku chybi napeti a poradnej spad. Atmosfera je temna a dusiva, klobouk dolu, ale chtelo by to lepsi fazovani pribehu, Ani nemluve o tom, ze co jsem tak o Fishovi cetl, slo z jeho pripadu vyrvat mnohem vic., Chorobna lhavost, priznani az k nekolika desitkam cinu, mno, proste to chtelo vic pritlacit na pilu. Jinak ale zajimavy. ()

• Pracovní název - Wisteria: The Story of Albert Fish. (Chatterer)
  • Prediktory činov Alberta Fisha boli ústavný syndróm, skúsenosť so smrťou, enuréza, dromománia, algolagnia, kanibalizmus, koprofágia a cca 15 ďalších zistených aberácií. (Carol Pifková)
  • Sexuálne preferencie A. Fisha boli brutálny sadizmus, pedofília, bisexualita a takmer všetky sexuálne aberácie. (Carol Pifková)