Sérioví vrahovia: Skutoční Hannibalovia Lecterovia

• Česko Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy (viac)

Renomovaní americkí vyšetrovatelia, kriminalisti a psychológ nám poskytujú pohľad do duší a objasňujú správanie najväčších sériových vrahov, kanibalov a pedofilov v dejinách modernej svetovej kriminalistiky. (Smok)

Carol Pifková

Jediné čo ma v celom dokumente nasralo je to, že český názov nesie slovné spojenie "masoví vrahovia", avšak masový vrah je ten, ktorý zabije v krátkom časovom úseku na jednom mieste viac ľudí, najmenej 4. Naopak sériový vrah spácha vraždu najmenej 3x behom niekoľkých mesiacov či rokov. A jeho vraždy motív nemajú! Takže neviem ako vy, resp. ten kto dal tomuto dokumentu takýto preklad, ale ja tu rozhodne vidím veľký rozdiel medzi sériovým a masovým vrahom! Do piče (že už to musím tak škaredo napísať)! Chuju. Ale vzhľadom, na to, že za toto Sean Buckley nemôže hodnotím dokument samozrejme 5*. O všetkých vrahoch som už čítala ale tu som sa dozvedela i niečo navyše a videla som aj policajné zábery. No a teraz idem zvesiť tie vykuchané mačky zo strechy. Susedia sa na mňa divne pozerajú. ()

pornogrind

Už to tady určitě psali i druzí(nevím recenze jsem nečetl) ale já to tady musím zmínit určitě. Co ten českej překlad ? To jako vážně ? Serial Killers = masoví vrazi ??? Samotnej dokument jsem viděl s českým dabingem a i tady se objevil tenhle nešvar. NE, sérioví vrazi opravdu není totéž co masoví vrazi. Tady si někdo plete pojem a průjem. Za debilní českej dabing ani překlad ale tenhle dokument nemůže. Serial Killers : The Real Life Hannibal Lecters je celkem povedenej dokument jen jsem se v něm nedozvěděl v podstatě nic novýho co bych ještě nevěděl. Ale i tak nebylo od věci si svoje vědomosti osvěžit. ()

bari68

Otvorene vypovedajúci dokument o tých najstrašnejších a najbrutálnejších veciach, ktoré naša spoločnosť pozná.Nie len raz sa vám bude zvierať žalúdok ,žal nad utrpením a pomyslenie ,že nekrofília ,zoofília,pedofília,kanibalizmus,perverzálny sado-masochistický sex ,mučenie a iné monštrózne a zrôdne činy sú pre niekoho potešením a najvyšším orgazmom. bŕŕŕ. ()

messiah

Hups, kdo to překládal? V originále Serial Killers přeloženo jako Masoví vrazi - to mi fakt nejde do hlavy. Tady asi někdo nevěděl jakej je rozdíl mezi Seriovým vrahem a Masovým vrahem. No ale co už...prostě si to během dokumentu člověk musí překládat v hlavě, že ve skutečnosti nejde vůbec o masového vraha. Na druhou stranu obě kategorie z psychologického hlediska mají dost společného, zejména v onom prvotním podnětu a duševní nevyrovnanosti. Ale zásadní rozdíl je v přístupu k činu. Zatímco masový vrah se mstí celému světu a zoufale ničí vše kolem sebe, snaží se v co nejkratším čase zabít co nejvíce obětí (střelci ze škol například), seriový vrah se považuje za umělce a za někoho kdo si dokáže hrát s policií. Většinou vraždí jednotlivce a dlouhodobě. Do této kategorie by šlo zařadit i nájemné vrahy. Prostě série. Každopádně dokument jako takový je zajímavý a to nejen pro fanouška Hannibalovské trilogie (kvadriologie), ale pro každého kdo se někdy zamyslel nad tím co člověka vede k vraždění. Psychologické rozbory, úvahy, teorie i praxe. "Pokud je člověk tím co jí, můžu zítra být vámi." Kanibalismus je zde také zajímavě popsán. Svím způsobem poučný, spíše však zajímavý dokument... ()

Djkoma

Nevím, jak vy, ale já jsem se dozvěděl prakticky vše, co jsem (ne)chtěl o těch nejslavnějších a nejdrsnějších zatím chycených masových vrazích. Jsem rád, že o několika jsem už viděl nejen dokumenty, ale i filmy, takže takový Čikatilo (Citizen X) pro mě nebyl naprosto neznámý. Velmi zajímavé detaily, praktiky i názory odborníků na skutečného masového vraha, který může číhat kdekoliv. Možná škoda, že ve výsledku jeden z názorů vyzní tak, že každý koho vzrušuje ubližování je automaticky budoucí vrah, ale dnešní svět je mnohem komplikovanější než vidíme v televizi. Tady nejde hodnotit, jak na vás dokument působil, protože je nepříjemný stejně jako jeho téma a vše říká "jak to je". Rozhodně si zaslouží uznání na poli dokumentů o masových vrazích. ()

• Čikatilo bol prvýkrát po zatknutí prepustený na slobodu, lebo ako člen komunistickej strany nemohol byť obvinený z takých ohavných činov. Chytený bol náhodou, keď ho hliadkujúci agenti videli vychádzať z lesa. (vander19)
  • Albert Fish sa obvinil prakticky sám, keď rodičom jednej zo svojich obetí napísal list o tom, ako ju zavraždil a následne zjedol. (vander19)
  • "Masoví vrazi" je chybný překlad amerického názvu "Serial Killers", protože masový vrah není podle terminologie forenzní psychologie totéž co sériový vrah. Správně by tedy měl český název znít "Sérioví vrazi". (Glowski)