V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

seefoo

Nenene...není to ono. Težce uvěřitelný film, i když jste dítě nebo těžce senilní. Zdá se mi to jako nějaká ohromě ostříhaná verze. Žádná pořádná zápletka! Co je na tom, když někdo nechce být superhrdinou a nějaká kočka ho přesvědčí, ať to nevzdává. Jediné co ušlo, tak byly kamery, efekty a stíhačky. Další věc, na takový film bychom se možná více měli seznámit s postavami!!! často padlo jen jejich jméno a to bylo vše. Opravdu si myslím, že když už se jedná o nějaký celovečerák, tak by to asi mělo stát za to. ()

Paserak

Absolutní relax. Člověk tuší, že to dobře skončí a nechá se volně unášet dějem, Takže? Příjemná pohádka. Vcelku sympatický hrdina a dlouhonohá kráska jsou zásadními artikly filmů tohoto ražení. Po filmařské stránce vcelku dobrá práce. Výtky scénáristům? Mohly by být, ale proč? Vlastně jsem Green Lanterna shlédl v dobrém rozpoložení a použiju staré dobré pořekadlo: Nic mi před filmem nebylo a po jeho shlédnutí je mi stále dobře. Dal bych i 4 hvězdy, ale ...hm...nechám to na 3. ()

Fell_Beast

S velkým sebezapřením jsem tento film shlédl do konce, jenom abych se ujistil, že větší komiksovou blbost jsem si ani dopřát nemohl. Pořád se musím sám sebe ptát, co to sakra mělo znamenat? Tohle může naplnit tak akorát americkou populaci do 12ti let. ()

moommi

Reynoldsi, Reynoldsi to ti ty blbý kecy a vtípky píšou do scénáře schválně? Taková škoda. Já už ani nevím, jestli bych ti vážnou roli věřila. Kdyby trochu víc propracovali zápletku tak bych se možná víc zaměřila na děj a ne na to jak je Ryan v tom zelenym obleku pěknej. Vlastně znám nějaký filmy, kde kdyby vyměnili hezkýho herce za nějakýho ošklivu, koukala bych se na ně stejně ráda, ale tady? Asi ne. Ale když je nálada na nějaký sci-fi nebo něco u čeho není nutno přemýšlet tak Green Lanternem nic nezkazíte. ()

Scaevola

Dlouho jsem přemýšlel, co vlastně bylo špatně... Pak mi došlo, že takhle positivního hrdinu jsem už dlouho neviděl. Žádný závan temnějších stránek, žádná nenávist nebo odlišnost, jen povrchní problém se strachem, ke kterému byl v podstatě dotlačen vývojem scénáře, aby zelenkavá "vůle" měla nějaký protiklad. To je problém - přes všechna moudra, která postavy hojně sypou z upnutých rukávů, se neobjevilo vůbec nic skutečně hlubšího, než nenávist k celému vesmíru, protože jednoho vědce odmítla modelka/pilotka a vybrala si místo něj urostlého amerického hrdinu. Ani fantaskní vizuální stránka bohužel nic nezachraní, byť zvláště "nesmrtelní" vypadají příjemně retro. ()

andrewXx

Úprimne povedané niekedy sa mi pri hodnotení na CSFD rozum zastavuje. Ako môže mať tento super film len 61% ??!! Ryan Reynolds (mimochodom patrí k mojim obľúbencom) v úlohe superhrdinu ktorá mu skvele sadla. Vizuálne efekty premakané. Dej nebol vôbec suchý. Záporák hnusný. Halova kočka krásna. Dĺžka filmu super ale nenahnevalo by ma ani keby to bolo dlhšie. Pre mňa 80% a z tohto jednoducho musí byť dvojka ! ()

krt7236826

stačilo to spraviť kus vážnejšie a bolo by to super ... ale oni spravili lacnú rozprávku pre deti a zmarili dobrého komixáka... ked sa rútil na zem ten zlý emzák ešte to vyzeralo nádejne ale nakoniec to bol zas len fail ... ()

Dexter666

Doba "postmoderných" komiksov skončila pred pár rokmi a GL sa akoby zabudol v tejto dobe. Odvtedy Nolan oživil Batmana, Smith zahral ožratého Hancocka, Downey Jr. je ultracoolovým Iron Manom, máme 5 X-Menov a fantasticky komplexných Wachmen... Čo mal povedať tento film? Mal byť úvodom do úspešnej série? Sotva... Jedine ak by mal nastať reštart. Ako keby si tvorcovia neuvedomili, že musia urobiť väčší krok k originalite ako len dva tri autoironizujúce vtípky... A pritom svet GL je jeden z najoriginálnejších... Veľká, veľká škoda premrhanej príležitosti (a nie je to len toporným Reynoldsom). ()

MrLinhy

No Vizuálně dokonalé (až moc) Děj byl takový všelijaký půl hodiny se to odehrávalo na zemi poté zas půl hodiny ve vesmírů. Zajímavý děj, ale špatně provedený. jestli bude dvojka tak se snad zlepší ! ()

gpx

Jednoduchý komiks, bez přemíry zbytečných stupidit, které od některých filmů člověka vyloženě odhánějí. Efekty jsou pěkné a film jede hladce jako auto po německé dálnici. Sice vás ničím nepřekvapí, ale i to má svou skrytou krásu. Navíc to má i poselství: "Nebuďte zbabělí." Třeba někomu pomozte. Otočit se zády a utéct umí každý. ()

*Fish*

Netušil jsem o jaký film půjde, těšil jsem se na sci-fi. Po konci mi ale přijde, že 3/4 filmu jsou o ničem a pak najednou konec. Filmy o superhrdinech nemám rád, přiznávám, nicméně pokud to není plné klišé (jako Green Lantern) a pokud to má nějaký děj, nemám nic proti - to ale není případ tohoto filmu. Ale efekty hezké + Blake Lively ještě lepší :) ()

mseet

I přes svou averzi k filmům podle komiksové předlohy musím hodnotit Green Lantern celkem kladně. Nevyhneme se sice několika typickým patetickým a klišovitým proslovům, slabiny ovšem vyvažuje fantazie a originalita zpracování. Navíc se přece jen některých komiksových charakteristik zbavíme - odpadá například trapné divadýlko s dvojí identitou hrdiny, kterého v "převleku" nikdo ne a ne poznat. Pominu-li obrozeného Batmana, který už představuje samostatnou kategorii, Green Lantern převyšuje všechny Supermany, Spidermany a snad i Iron Many (alespoň co se zábavnosti týče). 70% ()

Abalzo

V tomto filmu jsou v první řadě báječné efekty. Nicméně i herci byli vybráni dobře, role jim sluší a dobře se na ně kouká. Bohužel záporák je tu jen jako něco naprosto vedlejšího, bez jakéhokoliv charizma, charakteru či čehokoliv jiného. Je to film skutečně postavený jen na hrdinovi a jeho vlastním boji. Záporák se ukáže jen občas a stejně každý ví, že ho Lantern nakonec přemůže, tak se alespoň díváme, jak Lantern bojuje sám se sebou, dilema superhrdina se superschopnostmi versus obyčejný člověk s omezenou fantazií. Koukalo se mi na to dobře, asi hlavně díky již zmíněným efektům a hercům, a dodatečná scéna v titulcích slibuje snad lepšího záporáka v pokračování. ()

Rampa Mc Kvak

Výkony jak před kamerou tak za kamerou se nedají hodnotit nějak záporně, nicméně v záplavě komixových adaptací po všech stránkách zůstává tento film daleko za svými konkurenty - ať už je to předloha, schematický scénář, triky, hudba, hlavní hrdina (celé jeho charisma by se Tonymu Starkovi vešlo do malíčku u nohy), hlavní záporák (????). Za dvě hvězdy, víc ani ťuk.. ()

Hans07

Miliardy let starej-nesmrtelnej bubák si nenašel chvilku na nastudování fyzikálních zákonů? Ten závěr byl hodně jednoduchej. Doporučení pro nesmrtelný bubáky - studujte víc fyziku (ač jsme jedna z nejmladších civilizací, tak i naše 5tiletý děti by poznaly, že jde o léčku)! ()

mantisak

Má to něco do sebe ... hlavní hrdina není žádný namyšléný blboun, který si myslí, že zvládne cokoliv.... a jeho schopnost přeměnit fantazii ve skutečnost je perfektní ... například když si "vyčaroval" motorovou pilu, nebo přeměnil vrtulník na autíčko Hot Wheels :) ... je to prostě příjemná akční oddechovka, u které se i zasmějete :) ()

O_Peki

Hezky natočené, velmi sympatická dvojice hlavních hrdinů - Blake Lively je nádhrná ženská - , ale chybí tomu něco revolučního co by tento film pozvedlo někam. Takhle je to jen tuctová adaptace komixu. Naprosto nevyužitý potenciál. Doufám, že si tvůrci vezmou ponaučení do dalšího dílu, ke kterému nám dali na konci jasnou pozvánku. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)