V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

majkl44

V komiksovém Green Lanternovi se moc nevyznám a tak jsem se na film koukal pouze jak fanda komiksových hrdinů obecně a film se mi celkem zamlouval. Nebylo to tak velkolepé, jak jsou lidé poslední dobou na tyto druhy filmů asi zvyklí, ale i tak to byl dobrý film. Místy sice pokulhával, ale nemůžu posoudit, jestli to je jen vadou scénáře nebo to do děje opravdu mělo patřit. Během sledování jsem se ty 2 hodiny nenudil. Naopak jsem byl zvědav, jak film dopadne. Pokud by bylo pokračování, myslím, že má na co navázat a využít i rezervy ke zlepšení.. ()

Michi88

Vytvářet u tohoto snímku speciální efekty, tak začnu chodit kanálama nebo po zbytek života nevystrčím nos z domu. Green screen by tu poznal i slepý. Jinak průměrný film se Serenou van der Woodsen. ()

Krosmen

Tak copak to tu máme? Scénář, který sosal z prvního Supermana, pravděpodobně Top Gunu (nebo ještě lépe Žhavých výstřelů) To jediné, co potěší je vizuální stránka. Jinak spíš zklamání. Pokud jde o hudbu, pár tónu zase připomíná Supermana. Nuda, bez vtipu, s velkým množšství klišé - nezvládnu to; musím zachránit svět; jsem jediný. Druhého dílu se zřejmě dočkáme, ale pravděpodobně ho již napíše jiný scénárista a režírovat bude taky někdo jiný - doufejme ()

ghatos

Kulometem proti vesmírnému démonovi? :) ? Lantern je pro děcka do 12 let a i ty budou pravděpodobně zklamané. Blbina bez jakékoliv vyšší ambice a hloubky má dobré tempo, proto dávám 50%. ()

V.Silver

Taková ta klasika - nepřekvapí, ale nezklame. Bavil jsem se, Ryan je můj oblíbenec a on snad ani špatně hrát neumí. Bohužel film ztrácel dech v akci a propojení děje, přišlo mi to takové... plytké. Přitom zbytečně, mohla to být opravdu pecka, soundtrack byl povedený, vizuál taky hezký, ale zanechalo to ve mně jenom naději, že další díl se záporákem Strongem by mohl být geniální :) ()

blackJag

Nad očekávání příjemné překvapení. Sice dětsky přímočaré, přesto ale zábavné do té míry, že bych se rád podíval na pokračování. Do kina jsem vyrazil vyzbrojen cynickým despektem, z kina jsem odcházel s úsměvem na rtech. Film se nijak zbytečně nezdržuje, není zaplněn přemírou dialogů, má hodně digitálního pozadí (funkčního) a překvapivě (opět) přesné obsazení. Reynoldse sice nemusím, tady mu to ovšem sedí (už jeho třetí komiksová role) a třeba Sarsgaard si svou postavu vyloženě užívá. Film mě bavil takovým způsobem, že jindy tak otravné 3D brýle jsem skoro ani nevnímal. 80% ()

Guzo

První film, který jsem viděl opravdu ve 3D. Je neskutečné, jak jsou některá kina v tomhle rozdílná, když cenově se moc neliší (no, nebudu tu dělat reklamu). Každopádně technologicky se mi Green Lantern moc líbil, co se týče toho ostatního.. Herecké obsazení je vybrané velmi dobře, všichni od kladných po záporné role hrají slušně, co mají. Bohužel jsem měl místy pocit nevyužitého potenciálu - Green Lantern může myslí stvořit cokoli, tak proč tam není víc scén na "odlehčení" nebo nejsou jeho výplody víc rafinovanější a originálnější? Ale jelikož už se šušká o druhém dílu, třeba se dočkám. ()

Myrreczech

Jak v budoucnu řekne klasik: "Je příliš jednoduché porazit digitálního záporáka." A že to bylo dost jednoduché. Navíc k němu přidejte slabý výtažek z něho a máte zaděláno na dva hóódně špatné záporáky. Ale od příběhu jsem stejně nic nečekal, zato jsem čekal vizuální orgie a nedostalo se mi jich. Chybějící epická scéna a špatní herci zasadily poslední smrtelnou ránu a Lantern se tak stal nejhorší komiksovou adaptací tohoto roku. ()

svobik

Docela paradox, poněvadž v tom filmu nefunguje prakticky nic - od hlavního hrdiny, přes romantickou linku až po směšné záporáky. Přesto ale nemůžu říct, že by mě Lantern nějak sral. Bavil jsem se obstojně, i když vlastně ani nevím proč. 5/10 ()

drackula

Svet Green Lanternov poznám iba z jedného v češtine vydaného komixu. Tým pádom určite niesom nejaký znalec na túto tematiku, avšak napriek tomu ma tento film sklamal v mnohých ohľadoch. V prvom rade neuveriteľne nudný a sterilný úvod. Bolo nám predstavených toľko postáv, a toľko vzťahov aby sme chápali súvislosti, avšak tak povrchne, že z toho vznikol jeden beztvarý guláš v ktorom sa veľmi ťažko orientuje a už úplne je vylúčené chápanie nejakých vnútorných motívov postáv. Keď sa na scéne objavil prsteň, tešil som sa na výcvik na planéte Oa. Predsa len, v tomto smere sú možnosti na akciu a vtip prakticky nevyčerpateľné, avšak aj tu sme svedkami povrchnosti zhustenej na pár minút. Celková koncepcia filmu je podľa mňa zlá, keďže si tvorcovia na seba zobrali príliž veľké sústo. Predstaviť Green Lanternov, ukázať výcvik Hala Jordana, spochybniť strážcov, konfrontovať oba svety s najväčšou existujúcou hrozbou a zamiešať to do rôznych pozemských vzťahov a sympatií/antipatií sa kvalitne aj v 105 minútach určite nedá. Na polovicu načatých vecí sa mali vykašlať, a mali ísť cestou dokonalého zoznámenia zo zborom a konfrontáciu s jedným, nie hneď megalomanským nepriateľom a všetko by bolo ok. Efekty sú v tomto filme skvelé, ale na môj vkus sa mohli využiť oveľa viac. Z celého filmu si totiž pamatám jedinú akčnú sekvenciu v ktorej bol použitý prsteň a aspoň trochu ma bavila. Som zvedavý, či v nasledujúcich, už ohlásených pokračovaniach sa tvorcovia zamerajú aj na príbeh, alebo či budú robiť všetko iba na efekt. 40 % ()

MI-380

Campbell si rozumí s Bondem, jinak upadá do průměru. Zelená lucerna a ostatní světýlka na mě (vytrvalého sci-fi nadšence) působila jako ukolébavka. Proč, dávám sám sobě otázku, když nechyběla akce, výprava, triky, neokoukané tváře hrdinů? Několik podstatných věcí se pohybovalo na hranici podprůměru: dialogy, střih, scénář, režie. 50%. ()

Ravi

Batman to není, ale pokud si vezmete pojem "Green Lantern" a "film" dopadlo to tak, jak nejlépe to šlo. Zábava, legrace a trocha akce. Žádné supervýkony, proč taky? Prostě komiksový film. A jako takový v podstatě dobrý. Koukněte se na něj, určitě stojí za to. 65% = 3/5 ()

Zagi20

Kam se hrabeš, zelený mužíčku, na všechny komixové filmy od Marvelu. Obrovské množství digitálních triků a děravý scénář jsou asi to nejhorší co jsem postřehl. A docela mě překvapuje jaký potenciál film má, bohužel nevyužitý, protože to nejlepší na tom všem byly momenty kdy Green Lantern dostal možnost předvést něco ze své fantazie. Přesně ty momenty kdy v vrtulníku udělal auto a podobně mě bavily asi nejvíc. Ale celkově to není taková hrůza jakou jsem čekal. Slabší 3 hvězdy. ()

J-o-k-e-r

Komixovými hrdiny se to zde jen hemží. Green lantern zřejmě neozdobí žádnou Topku nejlepších, ale své kouzlo si přece jen zanechal. R. Raynolds je hrdina se vším všudy, superschopnosti, obludný padouch i krásná dívka po boku. Efekty zde fungují skvěle, možna jsem ale čekal více akce, více objevování své nové idendity apod. ()

Kali4

In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight. Let those who worship evil's might, Beware my power, Green Lantern's light!!! Slavná to přísaha Stříbrného věku Green Lantern zazní z úst Hala Jordana i ve filmu, který měl potenciál být nejen skvělým, ale i originálním. Ale zkazil to scénář, tedy především nepřehledná, zkratkovitá a nezajímavá zápletka s lidským padouchem-ubožákem a nepovedeným Parallaxem. Vše ostatní je zábavné a úžasné. Ačkoli dávám čtyři hvězdy a moc bych chtěl pokračování, jsem zklamán. Na jeden z nejoriginálnějších a nejzábavnějších komiksů je to prostě málo. P.S. Ryan Reynolds je vynikající Hal Jordan. Tak nějak jsem si ho představoval. ()

mkubalikova

Pro mě je to zklamání. Trochu nechápu, kam se podělo těch proinvestovaných 200 miliónů. Ale Ryan a Blake jsou pěkný pár, tak přihazuji nějaké body za ně. 60% ()

D28

"Sú ľudia, ktorí premýšľajú, a ľudia, ktorí konajú." Tento citát z filmu sa nedal nepoužiť. Autori sú jasne tej druhej sorty, inak by pošanovali zelenú energiu na niečo originálnejšie, vtipnejšie, menej hlúpe, menej ....zbytočné. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)