Ružový panter

• Česko Růžový panter (viac)

Inšpektor Jacques Clouseau má len jeden cieľ - dolapiť zločinca svetového formátu Fantóma. Osudným sa mu má stať Ružový panter, jeden z najslávnejších diamantov na svete. Keď neodolá možnosti zmocniť sa tohto klenotu, bude mať Clouseau možnosť pristihnúť ho priamo pri čine... (STV)

Torgal

Nebyť ďalších filmov s eskapádami nemotorného Clouseaua tak tento film by po práve upadol do zabudnutia. Prvý Ružový panter sa ešte berie dosť vážne, ale jeho kriminálna zápletka je neskutočne statická a skoro nič sa v nej nedeje. Všetky scény sú naťahované za hranice znesiteľnosti, aj keď vôbec nie sú dejotvorné (prečo som musel sledovať CELÉ spevácke vystúpenie na večierku?). Clouseau je na obrazovke pomerne málo, lebo je tu len ako vedľajšia postava a jeho “štýl” ešte nie je tak vybrúsený ako v ďalších pokračovaniach. V poslednom akte na maškarnom plese sa konečne začne lepšia zábava, no je to príliš málo, príliš neskoro. 6-/10 ()

DAPDO

První díl série o nejslavnějším diamantu na světě a trhlém inspektorovi. První polovina filmu je na komedii dost nezáživná, bez vtipu, táhne se jak sopel a Clouseau není skoro vůbec na scéně. Ve druhé půlce se na řadu konečně dostanou i ty povedenější a ůsměvný scény, ale oproti dalším dílům je to prostě slabý a za mě si film nezaslouží víc jak dvě hvězdy. ()

chrispe

Já prostě miluju atmosféru tohoto dílu. Baví mě lyžařské středisko, baví mě typická hudba. Nádherná Claudia Cardinale i mrška Simone v podání Capucine. David Niven mě asi nepřestane fascinovat a Peter Sellers je jako inspektor Jacques Clouseau skvělý. ()

kluzo

Počátek jedné z nejslavnějších filmových legend. A i když není film tak skvěle potroublý jako další části, je důležitou součástí tohoto celku a proto nemůžu jinak, než 5*. ()

Colour

Hemží sa to tu komentármi o tom, že Ružový panter je zo série najslabší (odmyslieť diely vzniknuté po Sellersovej smrti). Podľa mňa to tak nie je. Porovnanie s nasledujúcim dielom série - tento diel má okrem vtipov zameraných na nešikovnosť hlavného hrdinu i pár dlhších dosť vtipných úsekov (za manželkou hlavného hrdinu príde prvý milenec, na to druhý a manželka mala problém skryť prvého pred druhým a na to príde manžel a manželka musí skryť v izbe prvého milenca, druhého, aby sa ani jeden nezbadali a zároveň aby ani jedného nevidel manžel). Pri ružovom panterovi som vybuchla párkrát do smiechu, kým pri druhom ani raz. By the way Sellersovi rola Clousseaua sadla. 75% ()

Bakemaster

Celé jsem to sfouknul hlavně kvůli Claudii a musím říct že to byla jinak pěkná nuda až na výbornou scénu s dědkem na nočním náměstíčku, to jsem se konečně poprvé za celý film zasmál nahlas. ()

Rudyamon

Tvůrci pravděpodobně chtěli vytvořit další z nezapomenutelných filmů s Claudií Cardinale, což se jim sice podařilo, ale jen jakoby nedopatřením. První půlka plynula poměrně poklidně a nudně v duchu šedesátých let a osvěžovali ji jen nenápadné scény popleteného inspektora. Druhá půlka už patřila téměř celá Clouseauovi, jakoby si až v tuhle chvíli tvůrci začali uvědomovat, kdo je tady vlastně hvězdou. Možná až v této druhé půlce se začala rodit legenda, která se pak rozvinula v druhém pokračování. Film se mi celkově líbil, ač některé scény byly docela nudné. Vidět krásnou mladou Claudii bylo velice příjemné a taky exteriéry a interiéry měly své kouzlo. Nicméně tento v podstatě nechtěný zrod legendy měl hluchá a němá místa, kdy člověk musel zápasit se spánkem, což by dobrá komedie neměla dopustit. Pro mě tedy jsou 3 hvězdičky - 50% docela postačujícím hodnocením ... ()

FireTight

Upřímně, když jsem se včera opět podíval na první díl mé oblíbené série, uvědomil jsem si, že u mého původního hodnocení možná až moc zapracovala nostalgie. Neboť ruku na srdce, vzhledem k dílům, co budou následovat, to na plný počet hvězdiček není ani omylem, spíš na ty tři. Ale díky bohu za tenhle film, či přesněji za to, co díky němu vzniklo. ()

Martensson35

Velké očekávání, prudké zklamání. S odstupem mi došlo, proč jsem v dětství miloval jen úvodní titulky. Až na dvě scény je totiž film vleklá nuda, kde se nic neděje, odříkávají béčkové dialogy a Sellers je v ní málo, což vlastně ani nevadí vzhledem k dost ubohému stylu humoru. ()

Psycho.R

Začátek slavné série, kde ještě Clouseau není hlavní postavou a nemá tradiční rysy z následujících dílů. I tak je to, ale decentně vtipné a milé. ()

Armin82

Mě to přijde jako hrozná blbost. Film je neskutečně nudnej a ty plky v pokojích a postelích, jsou jak z mateřské školky. Přemýšlím, jestli jsem se vůbec zasmál. Scéna popíjení s tygrem na podlaze, byla tak na úrovni prvního svrbění v rozkroku na základní škole. Peter Sellers absolutní tragédie a prsatá Claudia nebo krásná Capucine, to taky spasit nemohly. Možná tak Niven svou roli zvládnul. A mimochodem původní dabing otřes. Slovo miláčku zaznělo ve filmu asi tak 100x a už v půlce filmu mi to lezlo krkem. Tenhle film je pro mě kvalitou tak na úrovni těžkého podprůměru. 30% ()

gemi

Týjo, tak toto je klasika! Podle určitých střípků jsem to už kdysi viděl (asi). Není to tak bláznivé jako další díly série. Tady se koncept teprve testoval a zřejmě nechtěli vyplašit diváka. Clouseau je tady vykreslen jako solidní idiot, je tady pár dobrých gagů, ale v zásadě je to jen taková mírně bláznivá krimikomedie. ()

junxi91

Taková celkem ulítnutá blbost, kde se občas mísí trapnost s nudou a nejvíce jsem se asi pobavil u úvodních titulků, do kterých zasahoval samotný Růžový panter. Na začátku dostává malá princezna Dala v království Lugashi dárek od svého otce Maharadži - největší diamant na světě jménem Růžový panter. Při hlubokém pohledu do něj si člověk všimne skákajícího pantera. O dvacet let později je Dala krásnou ženskou, která musí po smrti svého otce odejít do exilu. V království se ujímá moci vojenská junta, která prohlašuje diamant za majetek lidu a žádá Světový soud, aby určil jeho vlastnictví. Dala se jej však nechce vzdát! Vyráží na dovolenou do drahého lyžařského střediska Cortina d'Ampezzo. Zde pobývá také jeden anglický seladon, notorický sukničkář a vše, co já nejsem, jménem Sir Charles Lytton, který vede také druhý život jako zloděj šperků zvaný Fantom a jeho dalším cílem je diamant Růžový panter. Také sem přijíždí jeho mladý a drzý synovec George, další playboy, který se topí v hazardu, ale chová se jako absolvent univerzity, který chce vstoupit do Mírových sborů. Jeho strýc ho v jeho okázalém životním stylu podporuje. Po Fantomovi jde také francouzský policejní detektiv, inspektor Jacques Clouseau, který je totální nešika, všechno posere, a přesto má krásnou manželku Simone. Ta však vede poměr se sirem Charlesem. Zbohatla díky tomu, že pomáhala Fantomovi za zády svého hloupého, nevšímavého, avšak zamilovaného manžela. Vyhýbá se svému manželovi a také Georgeovi, který se jí snaží sbalit. Sir Charles se zamiloval do Daly a není si jistý, zda chce spáchat loupež, tak spolu oba flirtují po večerech na jejím hotelovém pokoji. Večer před odjezdem se George náhodou dozví o kriminálních aktivitách svého strýce. A nyní začíná teprve ta zábavná část filmu. Koná se kostýmový večírek ve vile Daly v Římě, kde se strýc a jeho synovec, převlečeni za gorily, snaží ukrást diamant, ale zjistí, že jaksi zmizel z trezoru. Inspektor v převleku za rytíře je oba přistihne, oni však uniknou během ohňostroje a následuje zběsilá automobilová honička ulicemi města, během které se po náměstí prohánějí auta tam a zpět, zatímco se jistý chodec snaží přejít z jedné strany na druhou. Končí to zatčením strýčka Charlese a jeho synovce George. Dále Simone informuje princeznu, že Charles si přál krádež odvolat a žádá jí o pomoc při jeho obraně. Princezna se přizná, že si diamant ukradla sama a že je zaujatá Charlesem natolik, že jej chce zachránit z vězení. Následuje soud, u kterého si obhajoba předvolá jediného svědka - samotného inspektora Clouseaua. Advokát začne klást spoustu otázek, které vedou k jednomu dost šokujícímu odhalení...Následuje ještě nějaké to zatýkání a opět humorný konec s Růžovým panterem. No, nebylo to úplně špatné, ale že bych si tento film zamiloval, to nemohu říct. Chvílemi to byla celkem nuda a ta romantika mě také zrovna nebavila. Nejlepší částí byl beze sporu ten kostýmový večírek, kde se inspektoři navzájem nepoznávali a korunu tomu nasadil ten, převlečený za zebru, když chlastal ve službě z mísy punče a nebo když jako poslední přeběhnul přes náměstí poté, co už tam nikdo nebyl, kromě toho vyděšeného chodce. () (menej) (viac)

Tiiso

Myslím, že mé hodoncení se nerozchází od většiny diváků, kteří tento film měli možnost shlédnout. Záměr režiséra byl natočit takový film jaký chtěl. To, že jeho záměr asi v očích diváků, vypadal jinak, nebo lépe řečeno reakce diváků byla jinačí, je už skutečnost velmi dobře známá. Nicméně to nic nemění na tom jaké hodnoty snímek obsahuje. V prvé řadě na ty léta jeho neobvyklý styl a neobvyklá žánrovost. Snímek je především posun ve filmovém umění. Kriminálních komedií ve stylu sledování skoro agenta-zloděje moc do té doby natočeno nebylo. Za druhé herecké obsazení, které na první pohled působí nesourodě. Ale pouze jen naprvní pohled. Film se odehrává na atraktivním místě, zimním italském středisku Cortině. Tato skutečnost přidává filmu na atmosféře a na váze. Skvělý Manciniho hudební doprovod není nutno nějak zvláště připomínat. Zmínění herci podávají dobré výsledky, snad až na synovce Georga, který působý dojmem, že je na scéně poněkud do počtu. Filmu by prospěla kratší stopáž, jelikož některé scény jako například večer ve dvou (princezna a sir Charles) mají velkou délku a proto prohrávají souboj s časem. Současného diváka tak trochu nudí. Komediální prvek v podání Sellerse naopak umí potěšit i po tolika letech. Ačkoliv v tomto díle není ještě jeho potenciál naplno rozvinut. Poslední část filmu zhruba tak třicet pět minut je opravdu skvělých a dokázala mě opravdu rozesmát. Takže velmi lepší tři hvězdy. ()

Rodin

Bezva legrácka se skvostnými Sellersem a Nivenem. Příběh je takový trochu příliš střapatý, ale jako základ legendární série bláznivých krimikomedií funguje velmi slušně. Navíc je příjemné, že nešikovný není jen Sellers, ale i Niven, což přináší celou řadu možností, jak lupiče - génia vystavit nepříjemným situacím. A je velká škoda, že Niven se už v dalších dílech neobjeví (tedy kromě Stopy, ale tu už moc nepočítám). ()

donkocicak

První film s inspektorem Clousseauem, který jsem viděl a naprosto mě dostal, byť zde hraje Sellers spíše "druhé housle", v hlavní úloze se nám představí šarmantní elegán David Niven po boku s překrásnou Claudií Cardinálovou. Film se poněkud liší od pozdějších Růžových panterů (chybí Dreyfuss a Katto), nicméně je to příjemná krimi komedie z horského prostředí. ()

martinek093

Niven podle mého nejlepší herec celého tohoto idiotského vtipu. Ale vyrostl jsem na tom, vždycky se na to s radostí podívám a vždycky mně to zvedne náladu. Ten idiotský vtip mě asi nikdy neomrzí, a když vidím komedie typu Klub Sráčů, tak gratuluju na dálku těmhle lidem. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (viac)

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

11.01.2015

Horor čtrnáctiletého českého režiséra, drama sestříhané Dolanem či ztracené kraťasy s Peterem Sellersem. Jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed… (viac)