Keď začnú po celom svete miznúť vzácne šperky vrátane legendárneho diamantu Ružový panter, je šéfinšpektor Dreyfus (John Cleese) nútený zapojiť Clouseaua (Steve Martin) do vyšetrovania ako člena medzinárodného tímu detektívov a odborníkov, povereného dolapením zlodeja a navrátením odcudzených šperkov... Po boku Stevea Martina sa objavujú Jean Reno (v roli jeho pomocníka Pontona) a Emily Mortimer (ako Nicole, objekt jeho svojrázne sa prejavujúcich vášní). Členov medzinárodného tímu špičkových detektívov stvárnili Andy Garcia, Alfred Molina, Yuki Matsuzaki a bollywoodská hviezda Aishwarya Rai Bachchan. (TV Markíza)

freddy

Než cokoliv napíšu, tak se musím přiznat, že tohle bylo mé vůbec první setkání s filmy o růžovém panterovi. Jako dítě jsem snad kdysi dávno nějaký z těch filmů viděl, ale vůbec si nepamatuji podrobnosti, a tak tohle beru jako že je to mé první setkání s touto sérií. A myslím si, že to bylo setkání vcelku vydařené. Přiznávám, že ke sledování filmu mě přilákaly hlavně televizní upoutávky, díky nimž to vypadalo, že tohle bude vtipná záležitost. V tomto ohledu film nikterak výrazně má očekávání nezklamal, u některých scének a hlášek jsem se opravdu pobavil, za což může tak trochu šílený scénář, ale především za mé pobavení vděčím Steveovi Martinovi, který je ve své roli skutečně perfektní a přirozený, jeho hlášky, jeho grimasy, to jak si se svou postavou vyhrál, to všechno mě dokázalo hodně pobavit, obzvláště tedy scéna v restauraci (mám na mysli scénu s vinotékou) byla geniální. A nakonec trochu toho detektivního napětí zde bylo také a film vlastně dokázal na konci trochu překvapit, i když kdo bude zlodějem jsem tak trochu tušil už když se tato postava na scéně objevila poprvé (jen jsem nevěděl, jak to udělala a jak se na to přijde, a právě v tomto spočívala ona překvapivost), a nakonec právě ona předvídatelnost děje rozhodla o tom, že filmu udělím jen lepší tři hvězdy. ()

FilmFan24

Nadprůměrné animované titulky jsou vrcholem tohoto skrz naskrz podprůměrného filmu. Oproti prvnímu retardovanému pardon restartovanému "novému" Růžovému panterovi přibylo pár humorně akčních situací, krásná Aishwarya Rai a to jsou asi tak všechny klady tohoto infantilního pokračování už tak zbytečného remake jedné z legendárních komediálních filmových sérií. ()

Beky

....bez větších problémů dokoukal jsem Pantera...bez výčitek dávám 3 hvezdičky!!!!....těm, kterým se předchozí růžoviny líbily, buď film budou nenávidět nebo se jim bude aspoň normálně průměrně líbit ( to je problém všech remaků )!!!!...patřim k těm druhým...Jednou větou: Stejný komentář jako k prvnímu dílu je důkazem toho, že na původní sérii to nemá, nicméně vidět strašnější věci není žádný problém. ()

Lucasion

Růžový panter se vrací na scénu. Tříletý odstup se na filmu podepsal minimálně, Film je prakticky stejný jako jednička. Absurdní komedie se spoustou gegů a humorných scének. Steve Martin a Jean Reno zopakovali svoje role a spolu s dalšími známými tvářemi se pouštějí po stopě superpadoucha Tornáda. U filmu jsem se po vzoru jedničky opět bavil i když to bylo slabší. Nicméně Martinova mluva je opět výtečná. A když už nic jiného, tak scéna s "Panem" Papežem mě dostala! "Ta zbraň nic neřeší! My jsme čtyři a vy máte pouze čtyři náboje." ( 66 procent ) ()

campix

Druhý díl dále posouvá hranici nevkusu zavedenou prvním dílem a Jacuese Clouseau se nám přesouvá z USA do Evropy. Film plný hloupých vtipů, tragického českého dabingu a překvapivě také známých hereckých person. Opravdu nevím jestli mají pánové Martin, Reno, Garcia nebo třeba Cleese zapotřebí. Dokonce bych řekl, že nová série inspirovaná legendární původní sérií jí dělá více než ostudu. Doufám, že dalšího dobrodružství světoznámého detektiva se již nedočkáme. ()

• Steve Martin přijal bez rozmýšlení roli i v tomto pokračování, protože miluje postavu Clouseaua a nechtěl si nechat ujít příležitost zopakovat si komedii, ve které hraje velkou roli mimika. (HappySmile)
  • Aishwarya Rai velmi ráda přijala roli Sonii Solandresové, protože vyrostla jak na filmech o Růžovém panterovi, tak na filmech Steva Martina. Také věděla, že si tento film určitě užijí rodiny a dobře se u toho zasmějí, hlavně neteř a synovec jejího manžela Abhisheka Bachchana. (HappySmile)
  • Ve scéně kdy se setkává postava Steva Martina s postavou Andyho Garcii, tak Martin poplete jméno Garciovy postavy a nazve ji Corleone. Corleone je jméno mafiánské rodiny ze série Kmotr. Andy Garcia hraje ve 3. díle této série. (Michal1702)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)