V tomto filmu hraje Lee Marvin amerického gangstera, který z osobních důvodů přijíždí do Francie, kde přepadne banku. Při akci je zabito několik policistů i náhodných chodců. Na útěku před policií se schová v jedné zapadlé francouzské vesnici. Po čase však zjistí, že vesničané, kteří ho ukrývají, jsou velice divní a že mu od nich hrozí daleko větší nebezpečí, než od samotné policie. Film byl ve své době kasovním trhákem ve Francii. (MVanis)

Courtemanche

Výkladní skříň divných povah, hodně dobrá souhra režisér vs. herci, a ten nečekaný, zinscenovaný sesuv mrtvol během několika málo minut, no, klobouk dolů. Rozhodně jeden z těch nejzajímavějších francouzských filmů 80.let, Blierovsky ujetý, ale na pět hvězdiček to nebude, protože ten ,,dětský film,, -konec byl na mě až neseriozní. ()

EvilPhoEniX

Jako Fanoušek Rednecks musím tomuhle udělit slušné čtyřhvězdí, je to úlet jak prase. Vesnice, pošahaná rodinka a gangsteři, všichni jsou nadržený, každý si to s každým rozdává, buranský hlášky, buranský zvyky a trocha uchylnosti, no já se prostě bavil. Nejvíce mne zaujala postava mladého chlapce, ten byl snad na oscara, na jednu stranu neskutečný spratek, ale bavil mně, scéna kde obchytává prostitutky je velmi úsměvná. Ke konci film vyvrcholí i v celkem slušný masakr, takže si není ani moc na co ani stěžovat, film nabízí přesně to co má, jen škoda, že není horor, pač trochu ta buranská zvrhlost alá rape či torture mi lehce chyběla. 75% ()

Karlos80

Navnaděn Bloodyho komentářem a doporučením, a nakonec docela zklamání. Film nezačal vůbec špatně, vidíme tu velmi akční přepadení banky americkým bankovním lupičem Jimmy Cobbem, následuje docela ostrá a krvavá přestřelka někde v pařížských ulicích, při které padne za oběť i několik náhodných chodců, včetně dětí. Tady mi to připomnělo některé italské "poliziesco" filmy a Peckinpahovu "Divokou bandu". Doposud dobré, to co následuje poté, viz útěk před policií (stále ještě dobré) a schování se v jedné zapadlé vesnici někde v Normandii, to mě už moc nebavilo. Čekal jsem rovněž něco jiného, ani ne tak klasikou francouzskou střílečku, ale tak trochu jiný thriller, který by se odehrával na jiných místech než na těch které jsou tady k dispozici a i postavy a jednání bylo trochu jiné. Nutno přiznat, že tohle je naprosto šílený a hodně podivný film, obsahuje ale všecky typické žánrové klišé prvky podobně orientovaných filmů, je to zábavné, má to nahotu a sex, je to špinavé a násilné a to hodně, ve středu veškerého dění tady je ale poněkud bizarní naprosto amorální rodina místních zemědělských buranů (otec-brutální a násilný zvrhlík, nešťastná manželka, dementní asi 10letý malý synek který se chodí bavit do bordelu, pak dále sestra otce která je nymfomanka, sebevražedná babička, poté co se dozvěděla že by měla jít do domova důchodců) atd. Skutečně galerka těch nejzářivějších možných charakterů (šílenců, zvrhlíků), jakou byste asi stěží pohledali. Jenže, vše co tu sledujme se nedá skutečně brát moc vážně, působí to spíš dojmem černé komedie, parodie na samotný žánr, nutno ale dodat že velmi znepokojivé občas, postavy jsou jak z nějakého komiksu, kdy se tu zdánlivě, zcela náhodně objevují a posléze stejně rychle mizí, bez větší logiky, chování a jednání naprosto dementní, viz třeba policajti co snad 10x prohledávají oblast z vrtulníku a nikdy nejsou sto zasáhnout, člověk občas nechápe. Lee Marvin na sklonku své kariéry je tu sice veden jako hlavní herec, ale nedostává se mu tady tolik prostoru, jaký by si asi tento americký klasik zasloužil, herec tu navíc vypadá unaveně a snad i znuděně (patrně tou dobou byl už nemocný), alespoň na mě tak působil, kdy jsem měl ten dojem, moc nechápu co ho připomnělo k tomu vzít právě tuto roli v tomto potrhlém a značně kýčovitém filmu, který nebyl hoden jeho hereckému umu. Nejlepší postava; malý hajzlík, nejlepší scéna; úvod a finále v chatrči. Skutečně velmi podivný úlet (nikdy jsem neviděl nic podobného), na frantíky pak docela překvapení, ale za 5* to z mého pohledu není!:-) ps: Na tenhle film to nemá http://www.csfd.cz/film/108333-brigade-des-moeurs/ (právě jsem čekal něco v podobném duchu), blíže to má spíš k tomuto filmu (thrilleru) a veliké francouzské klasice http://www.csfd.cz/film/114730-diamanty/, která se odehrává po přepadení také na jednom místě, ale narozdíl od "Canicule" a.k.a. "Dog Day" to má to více napětí a vzrušení, film a právě v tomto srovnání hodně ztrácí. ()

movie

50% Slabý, slabý, slabý! Atraktivní zápletka zdecimována špatným kloubením humoru (oplzlost kdesi mezi Slunce seno a Málery pana účetního) a weird-hixplo-thrilleru. Lee Marvin nemá co hrát. Snad za to dostal pořádně zaplaceno. ()

Bloody13

Obrovské překvapení se ukrývalo v tomhle nenápadném válu, který kloubí akční kriminálku a nefalšovaný redneck thriller! Já čekal víceméně klasickou francouzskou střílečku, a ona to je ve skutečnosti nečekaně drsná záležitost, v níž charisma Lee Marvina vás bude pálit stejně, jako to horko uprostřed nekonečných polí, navíc ve společnosti barvitě vykreslené rodiny venkovských buranů. A že tu jsou charaktery! Věčně nadržená, bohužel slizká a špinavá dáma, o kterou byste si neopřeli ani kolo (natož jí lízali kozy). Neuvěřitelně vychcanýho spratka, co si rád zajde do bordelu. Pak je tu tyran, co znásilňuje svojí krásnou, ale nešťastnou ženu. Nezapomeňme na jeho bratra trpící kapavkou atd. Prostě elita, co vám budu povídat! No a samozřejmě násilí... hodně násilí. Snímek v podstatě nemá kladného hrdinu, každý tu "jede tu svou" a do jednoho jsou schopni jít přes mrtvoly. Kdo rád hixploitery nebo redneck fláky, rozhodně si přijde na své. Nebudu to dál okecávat, tohle je zkrátka pěticípá paráda! ()

gudaulin

Moje babička by řekla, že horko bylo především scénáristovi a režisérovi, protože výsledek odpovídá jejich krizi po pořádném úpalu. Na otázku, jestli je Horko výborný biják, odpovídám - nikoliv, na otázku, jestli je zábavný, odpovídám - ano, pro mě určitě. Je docela příznačné, že v množství žánrů, které se objevují v hlavičce titulu na ČSFD, chybí žánr komedie nebo parodie, i když výsledek se tomu nejvíc blíží. To, co spáchal Yves Boisset, se výjimečně podaří notorickým béčkařům, když mají velké štěstí a svůj velký den. Ten kousek je neuvěřitelný pulp, kde zábavnost vyplývá, ona je otázka, jestli z kouzla nechtěného, kdy se to tvůrcům celé vymklo z rukou, nebo to byl tvůrčí záměr, kdy chtěl štáb spáchat něco hodně ujetého a ono to vyšlo. Už úvodní scéna loupeže je ve vzácné shodě zpackaná jak ze strany kriminálníků, tak i ze strany policejního sboru, který jedná jako proslulí Keystonští strážníci. Film střídá vážné polohy s vyloženě ujetými scénami, a to ve zcela nečekaných momentech. Je to směs naivity, absurdity, násilí, strachu a psychologicky nevěrohodných momentů. Celé je to obsazené výbornými dobově populárními herci a kladem filmu je to, že je naprosto neodhadnutelný. Nesmí se k němu přistoupit na vážno, berte to jako ptákovinu, která vás chytne, nebo mine. Dovolím si tvrdit, že kdyby takový scénář s drobnými úpravami natočili řekněme Coenové seriózně ve stylu Farga nebo Zbytečné krutosti, pak by se jednalo o fantastický snímek. Místy jsem se bavil tak, že jsem vážně uvažoval o páté hvězdičce, ale to už bych si připadal jako někdo, kdo pro zábavu občůrává sochy v parku nebo se obnažuje. Jedná se totiž o typický guilty pleasure. Celkový dojem: 75 %. ()

Gilmour93

Unavený Lee Marvin vs. panoptikum dementních venkovanů.. Tagy sex, vražda či násilí jsou jistě přitažlivé, ale v obalu žánrové nevyhraněnosti (zasahující občas až do parodie) mohou taky někdy být pěkně hloupé. Už od úvodní přestřelky s kvítkem na klopě, kdy sice zemře dítě, ale naivita tryská proudem, jsem věděl, že tady něco nehraje. Jinakost mám rád, ale nesmí mít důvtip galského strašáka, kterému stojí v poli.. ()

Radko

Idylická farma uprostred francúzskeho vidieka je semenišťom nihilistických mamonárskych kreatúr. Inak takto farmárskej rodiny a ich personálu. Hnaní sú ukojením vlastných pudov (najmä zakefovať si a ožrať sa) spolu so snahou trhnúť čo najviac na akomkoľvek kšefte. Matke domu som sa divil, že nechcela z tohto prostredia dobrovoľne odísť do starobinca. A presne sem vpáli bankový lúpežník na úteku. Na ružiach ustlané rozhodne nemá. Mŕtvoly sa postupne kopia jedna na druhú. Až sa zdá, že jediným vykúpením tých, ktorým už nič nie je sväté a všetkého majú hojnosť, takým, čo ich poriadne neukojí žiadne dráždidlo, je skutočným rozkošným naplnením ich životov už len smrť. Smrť ako vykúpenie za celoživotnú púť zločinom, vraždami a zhýralosťou. A víťazom sa stáva mladý. Niežeby bol morálne na tom lepšie. Je na tom však lepšie vekovo. To je hádam jediné poučenie z tejto drsnej, miestami tragikomickej gangsterky uprostred Slnkom vyhriatych letných lánov francúzskeho vidieka. ()

gogo76

"Ja som zabil Jimmyho Cobba!" Keby som nevedel, že film točil nejaký pre mňa neznámy Francúz, tak tipujem jednoznačne S. Peckinpaha. Možno sa režisér inšpiroval a dotiahol aj trochu amerického šarmu v podobe Lee Marvina, ktorý má po Brežnevovi druhé najhustejšie obočie. Okrem toho má Marvin silnú charizmu, tie roky navyše mu pristanú a má vzťah k postavám, ktoré viac konajú než kecajú. Film zdobí chytľavá zápletka, drsné a krvavé scény, trocha sexu a postavy ako z Packinpahovej Divokej bandy, kde nikto nie ej bez viny. David Bennent, známy prevažne z kultu Plechový bubínek je v roli chlapca neskutočný, kurva už to zvučné meno "Anchelo de LaCroche" a to obchytkávanie prostitútok nemalo chybu. Drzý a zábavný hajzlík. Starší ale prekvapivo drsný film, ktorý mi dal chrobáka do hlavy. "Kde zoženie sviňu, ktorá mi so zvedavým rypákom nájde poklad?" 80%. ()

LiVentura

"Den pod psa" je opravdu originální thriller, jedna z posledních ´pecek´, v kterých se objevil skvělý Lee Marvin a propůjčil své velké charisma hlavní postavě. PS: Od jednoho z nejlepších scénáristů "Staré Francie".. příběh velmi bizarní a krvavý, ta chladnokrevnost francouzskych vesničanů je nebývalá. A jeden opuštěný Američan uprostřed uzavirajiciho se kruhu policejních kordonu.. ()

Snorlax

Téměř Blierovský scénář s Jeunetovskými postavičkami se v rukou Boisseta proměnil v úchvatně surrealistickou podívanou, která se však dala místy ještě trošku dopilovat. Mám pocit, že přežilo příliš mnoho lidí. ()

sochoking

Hlavný hrdina Jimmy Cobb mal obočie, s ktorým by veselo mohol v automyčke leštiť autá! Inak celý film je brutálny psycho úlet nahovado!!! ()

Anderton

K žánrom krimi, akčný a dráma si kľudne prirátajte aj komédia. Totiž komédia poriadne čierna. Plná brutálneho násilia, kde sa začne od istého momentu umierať ako na bežiacom páse. Hlavným tromfom bola pre mňa nepredvídateľnosť deja. Príchod Cobba bola iba taká rozbuška, ktorá v miestnych odkryla dlho utajované vášne a tým nemyslím iba túžbu si s každým zasúložiť, s tým problémy nemali, ale aj pomstiť sa a prejaviť naplno ziskuchtivosť. Niektoré filmy nemajú výrazne negatívneho hrdinu, niektoré kladného a v niektorých sú všetci poriadni hajzlíci...viď Horúco. Tu aj vrátane "Plechového bubienka". Tým sa ale nevylučuje, žeby nám niektoré postavy nemohli byť sympatické, to skôr naopak. ()

Willy Kufalt

Inu, sešli se dohromady Sam Peckinpah, Jean-Pierre Mocky a Bertrand Blier v období tvůrčí krize a spáchali dohromady tuhle gangsterskou splácaninou plnou střílení, násilí, krve, nahoty, nekonvenčního sexu, bizardních postav, surrealistických prvků a často provokativních nápadů... :o)) No a teď vážně: Mám po čase za sebou další film Yvese Boisseta, který mě už před časem vyvedl z míry netradičně sofistikovaným špionážním snímkem Probuď se špione a chronologicky o rok později předložil pro změnu ujetý akční thriller s tématem reality TV-show Cena za nebezpečí. Věřím, že ani Horko jen tak z hlavy nedostanu, něco na tak šíleně ujetého, s občas totálně nelogickým chováním postav, spoustou WTF momentů, ale zároveň pořád s jistou podmanivostí, originalitou a kvalitami člověk nevidí každou chvíli. Celé toto akční krimi překlouzává ve své zábavné stránce mezi povedeným absurdním humorem a nechtěnou srandou, ale plyne v skvělém tempu a nedivím se, že může jít pro jistou skupinu diváků o kultovní záležitost. Lee Marvin hrával tyhle drsňáky celý život, tady 3 roky před smrtí už působí občas lehce z formy a dopouští se vcelku sympatické sebeparodie, za mě ho však na celé čáře převálcovali Lanoux s Carmetem. Nemůžu si stěžovat, že bych se u toho celého nebavil, malý pacholek jménem Anchelo de La Croche je taky zajímavým hrdinem, ale občas to byla na mě dost velká (hlavně sexuální) divočina a mám tak zvláštně chaotické pocity, že nedokážu tomu dát na první dobrou víc než silné 3 hvězdičky. Konec rozkvětu z roku 1972 mě určitě bavil více. 65% ()

borsalino

Neuvěřitelný úlet zcela netypický pro francouzskou kinematografii s mnoha výbornými herci. Ani na minutu jsem si nebyl jist, co bude následovat a každá další událost mě překvapila. Fakt úlet, ale zajímavý! ()

J.Connor

Uvedeno v rámci cyklu Velikáni světového filmu na ČT (Lee Marvin), což beru od dramaturga jako solidní vtip na divákův účet, protože takovej úlet asi z predispozic čekat nelze. Již dost povadlý Marvin jako gangsta na útěku najde útočiště na francouzské farmě plné úchylů, že by jim zdatně mohli sekundovat snad jen Leatherfacovi. Veselá partička buranů se oddává sexuálním radovánkám různého druhu a chvílemi to celé působí až parodicky, např. když starej Horác šmíruje holky z města převlečenej za strašáka v poli nebo legenda francouzskýho filmu Jean Carmet, zde jako syfilitický strýc Sokrates, nosí žlutý oxfordky, který jsou mu malý, když "velký problémy vyřeší malý boty". Naštěstí se tento výkvět nestihne i přes výše uvedené příliš rozmnožit, protože vše směřuje k vydařenému masakru, do nějž se zapojí i pasáci z města a policejní zásahovka. Jediným dědicem farmářského impéria tak zůstává tradičně nezapomenutelný David Bennent, v první roli po Oskaru Matzerathovi ze Schlöndorffova opusu magnum....Jako exploitation asi průměr, jako exploitationu schovaném za prvotní fasádu solidní kriminálky s hvězdným obsazením tomu však jednu hvězdu přidávám. ()

mm13

Pán Boisset si veľa dobrého o človeku nemyslel, že? A než aby čo i len náznakom podľahol ukolísavajúcemu sebaklamu, rozhodol sa diváka konfrontovať s tou najväčšou špinou. Jedinečné! (...a idem do jeho ďalších filmov) ()

Tommassi3

"Každej se časem pokazí.." I Yves Boisset, který se patrně musel zbláznit, když to s tím svým tvůrčím rebelantstvím opravdu hodně přehnal.. Špinavý bezúčelný žánrový hybrid, který se snaží tvrdohlavě odkazovat na Peckinpaha či Hitchcocka, jejichž fanoušky, stejně jako ty Marvinovy, jen dost těžko nadchne.. Podivný a nesmírně bizarní film.. ()

dyfur

....to hovädo čo prepadlo banku a zabilo toľkých ľudí by si zaslúžilo gilotínu - pekne tupú....naštastie neutečie....príbeh o úteku lupiča nie je ničím nový a prevedenie filmu pôsobí pre mňa staticky a hlavne nudne.Všetko nesympatické ksichty. ()