Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

TeeToTaller

Tady se podle mě podařilo Nolanovi nalézt optimum v poměru akce - příběh. Skvěle zahrál Tom Hardy, jehož hlas je výjimečný (v tom mu může konkurovat snad jenom Kiefer Sutherland). Po slabších pasážích okolo poloviny filmu přišel nádherný závěr. Takže, když to shrnu, kdyby se spojila první půlka jedničky, přidal Joker a Bane, nějaká efektní rvačka a konec trojky, tak bych těch 5* asi dal :) ()

domco61

vynikajúce ukončenie skvelej 3-lógie, Nolan to ukončil ako Pán :) ale som zvedavý či bude Robina hrať Joseph Gordon-Levitt aj v pokračovaní :) ()

cerva82

Nevim, asi nejsem az tak velky fanousek batmana, mozna se na to divam z jineho uhlu. Efekty vinikajici, ale porad je to tak nejak dokola... ()

tejpek

Absolutně geniální závěr trilogie. Líbilo se mi, že ukázali konečně někoho, kdo dokáže rozbít hubu i Batmanovi. Tom Hardy a jeho trapézy přes půl plátna ukazovali, že on je ten zloduch na kterého jsme čekali. Troufám si říct, že se vyrovnal i Jokerovi z předchozího dílu. Nadupanost nejtěžšího kalibru. Díkes Christophere ()

syslicek1

Závěr celé trilogie je zase trošku jiný než předchozí dva díly, ale musim říct, že i přes to, že jsem film zhlédla v mizerné kvalitě obrazu jsem si film opravdu vychutnala. S předchozí sérií Batmanů absolutně nesrovnatelné dílo (samozřejmě je jiná doba, úroveň efektů úplně jinde, ale spíš se mi jedná o tu dějovou linii), už první díl se mi líbil v tom, že je v něm vysvětleno, kde vůbec Wayne přišel ke schopnostem boje atd., tenhle díl krásně celý příběh uzavírá. A ač nejsem příliš fanoušek comicsů, tak Batman v Nolanovo podání mě velice baví. Takže za mě pět hvězd. ()

BR23

1 hviezdička. A viete prečo tak nízke hodnotenie? Pre tých milión päťstotridsaťpäť tisíc štyristo dvadsať dva blbostí, nelogickostí, WTF siuácii a popierania fyzikálnych ako aj principiálnych zákonov. Aspoň keby sa to samotné nebralo tak vážne (napríklad vo filme /Batman a Robin/ alebo /Batman navždy/ som tie hlúposti, klišé a nelogickosti prekusol pretože tie filmy sa brali s humorom. Oni samé si zo seba robili srandu (napríklad ked Batman a Robin sa hádali o Travičku)... fajn bolo to ako hlúposť myslené tak to nebudem kritizovať) ale toto -DKR- nie. Toto sa bralo až príliž vážne. Preto... navyše to nebolo až tak akčné a strhujúce aby som si týchto 1 535 422 blbostí... nevšímal alebo prekusol. Jednu hviezdičku tomu dávam za Anne Hathaway. ()

kavon

Na tento film jsem se opravdu těšil a po předchozím dílu jsem doufal, že bude alespoň tak vydařený jako Temný rytíř. A ono to bylo ještě lepší. Ať už to bylo batmanův návrat do gotham city, nebo zpěv hymny před explozí. Ten film je prostě skvost. Bane v podání Toma Hardyho byl nepřekonatelný, dokonce lepší než Joker. Bane je podle mě zatím nejlepší záporák i ve srovnání s Marvelem. Kamera byla vynikající stejně jako scénář a Christopher Nolan se tímto u mě zařadil mezi TOP 10 režiséru. Nebojím se tomuto snímku dát 100%. ()

Duston_Movie

Mám rád batmanovskú sériu a tak som sa tešil na tento film, kde je Gotham znova v ohrození a tentokrát sa dostane dokonca pod nadvládu zla - Bane. Neviem, prečo, ale bavia ma filmy, kde sú kladní hrdinovia v malom počte na území nepriateľa tak ako to bolo v druhej polovici v Temný rytier povstáva. Samozrejme veľkolepý boj a šťastný koniec, to prináša tomuto filmu 5 hviezdičiek. ()

Iron_Man

Na wow efekt kašlu, stejně to přesahuje veškerou ostatní produkci. Najděte mi podobně kvalitní zakončení luxusní trilogie - ani třetí kmotr nebyl tak dobrý a toho šlo považovat TOP. ()

TenshinHii

Jak jsem byl překvapen a nadšen z předchozího Temného rytíře, tak jsem z Povstání zklamán a znechucen. Udělal jsem všechno proto, abych se dostal na předpremiéru, a v prvních dvaceti minutách se opravdu snažil se pozorně dívat a nasávat atmosféru... ale po dalších dvaceti minutách Batmanovy přehnané sebelítosti a nešetrného zacházení s charaktery oblíbených postav jsem už byl rozčilený a Nolan pro mě už nikdy nebude synonymem dobrého filmu. Jednak historie Banea je ve filmu nejen nepravá, což bych unesl, kdyby to bylo jako s Jokerem ve filmu předchozím, ale hlavně je nezajímavá, nevyužitá, jako by Bane vůbec žádný charakter ani neměl. Vykreslení Banea jako nemyslící laciné steroidové stvůry mi přijde urážející, protože ve skutečnosti Bane zasvětil celý život rozvíjení svého intelektu a pohrdá lidmi právě proto, že je vnímá jako slabomyslné existence, které nejsou hodny respektu, protože nevyznávají žádné duchovní hodnoty ani víru v sebe sama. A pak to, že Bane po přeříznutí hadičky nemůže dýchat, při téhle scéně jsem se už zařekl, že příště se už nikdy nenechám překvapit, ale zkusím nejprve trailer. Na vysvětlenou: Bane jednou za dvanáct hodin potřebuje svou dávku. Aby na to nezapomínal a nemusel čelit vyčerpávajícím abstinenčním příznakům, připojil si k zádům přístroj, který mu dávku každých dvanáct hodin podá. Po přeříznutí hadičky má Bane 12 hodin na to, aby si dávku obstaral... Rozhodně nezačne chroptit a umírat. A zapojit do toho Selinu? Škoda mluvit... ()

zaluky

Parádní zakončení trilogie. Rozhodně nejlepší film podle komiksu. Napětí, emoce, výborná choreografie akcí, ale hlavně, úžasný děj. Víc nemusím dodávat, snad jen, že Zimmer se překonal. ()

Kevi1

Väčšina, kto miluje Temného rytiera, miluje aj Batmana, ale ja na komiksy zvysoka kašlem. Nemám žiadny vzťah k superhrdinom a teda mi je tri, či bude nový Batman Affleck, či, že bol starý Clooney. Príbehy o boji dobra proti zlu ma všeobecne hrozne nudia. Tento film ma donútili pozerať američania - oni totiž žerú komiksové postavičky už od plienok a tento vysoko rodinný príbeh sme pozerali všetci od päťročných až po stovku. Prvú polhodinu som sa dostávala do deja, druhú som slintala nad Balom a potom som si povedala, fuck it, však ono to je celkom fajn. Dokonca som odmietala pozrieť si prvé dve časti, keďže v nich nie je Catwoman a nejaká Rachel ma vôbec nezaujíma. Vôbec nie som objektívna, čo sa týka hodnotenia tohto filmu, pretože, síce priznávam, že to je v pohode akčný based on comics ladený mainstream, ale mňa stále superhrdinovia vôbec neberú. Ja proste len strašne žeriem Bala ako Batmana. V podstate Nolan vytvoril taký prototyp mojej predstavy o dokonalom chlapovi a obávam sa, že ak by sa ako hlavný herec v tomto istom filme objavil hocikto iný, moje hodnotenie by kleslo tak na 50%. Opakujem, príbeh je v pohode, ale ono je to strašne komerčné a nebyť sexy hlavného hrdinu, nestálo by to ani za reč. ()

Neo83

Scenáristi Nolenovy tentokrát Christiana vôbec nešetrili. Pochudnutý,doráňaný,životom unavený Temný Rytier pôsobil skôr ako vojnový veterán. Na Gotham sa valí hrozba v podobe sadistického zabijaka Banea zo svojou armádou, polícia s civilistami na čele s Temným Rytierom musia spojiť svoje sily aby porazili hádam najsilnejšieho protivníka trilógie. Čo ma nemilo prekvapilo,bol Alfredov odchod do ,,penzie " Batman tak stratil aj poslednú psychickú podporu. Obsadenie Anne Hathaway v roli latexovej zlodejky bolo myslím zbytočné, Tom Hardy v roli zabijaka bol dostatočne predsvedčivý. Tento diel, ako aj celá Trilógia bola spracovaná na vysokej úrovni. ()

darius1706

Napřed pocit. Líbilo se mi to. Ale musel jsem fakt vypnout a přistupovat k tomu tak, jak se čeká, tedy jako ke komiksu. Trochu mě mrzí, že ve filmu o Batmanovi Batman moc nebyl, skoro vůbec. A když se tam už objeví, nechá si, trubka, hned nakopat. Ale což, každé zranění se dá za pomoci provazu a klady vyléčit a jede se dále :-). Akorát mě tam neuvěřitelně štvala ta ženská v latexu, asi Catwoman. Ale což, byl to Batman, tak jsem si ho celkem užil. ()

NewObject odpad!

Tentokrát jsem film ani nedosledoval. Jen doufám, že Nolan company už konečne přestanou "znásilňovat" Batmana/DK téma a vrhnou se na něco jiného. Tento film má s komiksovou předlohou společné tak akorát hlavní postavy. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)