Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

IQ Tiqe

Tohle jsem si pustil jen proto, že jsem nudil a ostatní filmy, co jsem měl po ruce byly vážnějšího rázu. Začátek mi dal zabrat - o zombie toho bylo v poslední době až moc a podobný nechutnosti vážně nemám rád. Ale pak to šlo. Žánrově nezařaditelný - horor, komedie, rodinný? Na pár místech jsem se zasmál, nějaký děj tam taky byl, holky pěkný, Abigail Breslin úžasný talent. A objevil jsem skvělý druh zábavy - projíždět se na horské dráze a střílet okolní zombie - něco na ten způsob by fakt moh' být trhák. Vlastně nebýt zombie, byl by to obstojný film. 50% ()

Webb

Zase tak zábavné to nebylo, zasmál jsem se akorát na začátku pří úvodních titulkách této road movie rádoby komedie. Postrádá to tempo, humoru je tu málo, je ohraný a nemá vůbec šťávu. Konec byl předvídatelný už od chvíle kdy jsem zjistil že jedou do zábavnýho parku. Škoda promarněné šance, kde měl námět potenciál stát se opravdu zábavnou podívanou. ()

HoneyBunny

Při sledování Zombielandu jsem se skvěle bavila tou směsí nadsázky a nechutností, ačkoli Fleischer je vedle Petera Jacksona a jeho hrátek se zahradní sekačkou asi jako klučík s prakem vedle Woodyho Harrelsona s brokovnicí). Nápad s radami pro přežití je fajn, Woody je dokonce hodně fajn, jedno nejmenované cameo je velmi, velmi originální. Jenže i při tom sledování jsem si všimla nelogičností. Co ty dvě holky dělaly v obchodě s třemi tlustými zombíky? To ty dvě cácory nevědí, že zapnutí všech světel v lunaparku zaujme všechny zombie v přilehlém okolí? Je opravdu nutné, aby v postapokalyptickém světě Wichita používala to kouřové líčení očí (sorry, tohle mě fakt otravovalo)? Zombieland je super jednohubka, ale na klasického statutu Braindead nebo Evil Dead nedosáhne ani náhodou. ()

Jordan

ako fanúšik zombie v akejkoľvek podobe, forme, variácii a žánrovej permutácii som sa na tento film tešil. sklamaný som nebol, ale ani nadšený do takej miery, ako som čakal. základná štvorica "hrdinov" funguje. ale nie je to ani horor, ani komédia, ani akčný film (na to tam chýba: dostatok zombiekov/efektov/krvi, humoru, akcie), je to (podobne ako Fido) pomerne nový a zatiaľ nie veľmi zastúpený žáner rodinných zombiefilmov (zatiaľ iba cvičné označenie). nosný princíp a lejtmotív sú columbusove pravidlá - je ich 32 (tridsiate druhé vznikne počas filmu), no máme tú česť spoznať sotva polovicu z nich, čo je škoda. samozrejme, že najviac potešila epizóda s BM (a nie je to Bob Marley). no a úvod - ten je svižný, dobre vizuálne spracovaný a hudobne podmazaný. no a vo výčte kladov skončíme pri emme stone. lenže v samotnom sumarizovaní kladov si môže pozorný čitateľ medzi riadkami a písmenami zostaviť aj paralelný súpis záporov. v podstate komorný (rozpočtom, príbehom, výpravou, castom), ale zároveň - aj výsledným efektoma a vyznením, scenárom a presahom (na poli žánru). preto ma prekvapilo, že sa dostal do 300 najobľúbenejších filmov (no nie, že by som mu to neprial). ()

Tsuki

Zajímavě pojaté road movie, zasazené do světa, který ovládli zombíci. Není to proto typicky katastrofální sci-fi o tom, jak vládu nad světem převezmou zombie, ale spíš jen takový přiběh několika přežívších lidí. Film nemá ani začátek, kde bysme se přesně dozvěděli, jak tahle zombie epidemie propukla, a co víc - nemá dokonce ani konec, kde by se všechno nějak rozřešilo. Prostě road movie ze světa, kde už jsou zombie brány jako jakási samozřejmost. Není to sice film, který by nějak výrazně utkvěl v paměti, ale každopádně musím uznat, že Emma Stone je kočka (teď asi zním, jako bych byla kluk :D). No a taky překvapil a potěšil Bill Murray, který zde hraje sám sebe. ~(3,3)~ ()

Kudly4

Tak jsem se nakonec k Zombielandu po 10 LETECH konečně dostal. A píšu si ho na seznam těch lepších Hororových komedií se zombie. A vlastně jsem se na to podíval díky Zombieland 2, na který se za pár dní chystám. Velikým plusem je tu herecké obsazení, které ve dvojce zůstalo, takže se těším. Zábavná jízda. ()

Anderton

Zombieland je iba zombie film. S tým sa nič nedá robiť. Môže mať dobré recenzie a ohlasy, ale keď si ho pustíte, zistíte, že nič originálne sa na vás nevalí a snaží sa iba zviesť na módnej vlne. Ak by ich nevzniklo ročne desiatky, bol by sviežim prekvapením. Na súčasné perly žánru, ako Dawn of the dead, alebo 28 weeks later ani náhodou nemá. Mne k tomuto žánru to komediálne ladenie akosi nesedí. ()

Carol Pifková

Skvelá zombie komédia, ktorej som zo začiatku moc nedôverovala. Ale výsledok bol prekvapivo úžasný. Vtipné a veľa veľa úžasných zombies a krvi no ale je pravda, že v niektorých scénach mi tí zombíci chýbali mohlo byť ich ešte viac. More more more zombies.. ()

giallo

Perfektní zábava jaká už tu dlouho nebyla. Nečekal jsem nic a dostal maximální nářez!!! Ani jsem už nedoufal, že někdo zase vůbec dokáže smíchat tak vzácný koktejl z žánrů horror/komedie (zdravím Jacksona a Raimiho). PS: Ema je maximální kočka, slinty slint. ()

Frajer42

Zombieland je taková příjemná komedie úplně pro každého. Já osobně se přiznám, že mě mile překvapila svým humorem, protože s ním příliš nešetřila. Herecké obsazení je maximálně sympatické, takže jediné co je nutné udělat je se příjemně posadit a přinést si hromadu jídla, protože od toho nářezu se jen tak snadno neodtrhnete. Film nasadí na začátku obrovské tempo, které není samozřejmě možné udržet si celou stopáž, ale že by byl konec nějaký super špatný, tak to není ani náhodou. Dokonce bych no nenazval ani nekoukatelným. Jen v kontrastu se silným začátkem působí tak nějak rozpačitě. Nevím, jak film působí po více zhlédnutích a protože se nerad dívám na jeden film vícekrát, tak se to asi ani nikdy nedozvím. 4* ()

AppleCore

Pokud mě prvních pět minut donutilo dát pět hvězd, tak bych za zbytek musel dát minimálně dalších dvacet. Nikdy jsem si žádnou "zombiečárnu" neužil tak jako v tomhle případě (dokonce ani oblíbený Soumrak mrtvých). Perfektní kamera, fantastickej hudební doprovod (Van Halen, The Black Keys, The Raconteurs, Metallica, atd.), perfektní Woody, senzační humor a do toho všeho parádní scéna s Billem Murrayem. Na osmdesát minut královská dávka zábavy. ()

Kothy

Neuvěřitelná snůška fórů a zábavy. Užíval jsem si každou chvíli. Dobrý způsob jak si vystřelit ze zombie filmů. Woody Harrelson hledá svoje Twinkies. Bill Murray tam má dobrý štěk. :) Emmu Stone bych tam ani nepoznal. Nejvíc se mi asi líbily ty pravidla. I začátek nebyl špatný: "Venku začala zombie apokalypsa a já jsem o ničem nevěděl, protože jsem byl tři týdny doma a hrál World of Warcraft." :D ()

MikeCool

Druhá projekce: Při druhém oprášení tohoto komediálního zombie kultu musím uznat, že mi přišla tato akční jízda pouze lehce nadprůměrná. Lepšímu hodnocení dost možná pomůže třetí projekce za pár let. Uvidíme. ()

boshke

Včera opáčko před dvojkou. Rozhodně lepší dojem než v roce 2010 (40%), ale pořád si z toho nějak na zadek nesednu a když to uvidím zase až za deset let, tak se vůbec nic nestane... ač je to poměrně svěží, originální a celkem i vtipné... 70% ()

Smok

Nadupaný zombie komediálny masaker, ktorý ma zastihol totálne nepripraveného. Ani som len tušil, akú porciu zombie komédie dostanem. Fantastické. Woody Harelson je masakrátor, aký nemá páru. ()

AllShallFall

Jsem si říkal, že filmech o zombie už je hodně a že tohle bude otrava. Ale mýlil jsem se. Bavil jsem se dobře. Začátek sice nevysvětluje, kde se ti zombíci vzali a i konec je takový otevřený. Zato obsah filmu je téměř dokonalý. Z mého pohledu, se film vyvedl. ()

teutates

Poňaté trochu inak, ale sledovať danú partiu ako zápasi so Zombie a následné prepuknutie citov... ehm ehm. Miestami som sa bavil, nápad poňatia ma zaujal, záver však mňa osobne sklamal. 6/10 Inak myšlienka u BM mi asi okľukou unikla... ()

swamp

Na něco podobného jsem dlouho čekal.. že by komedie roku? Jesse Eisenberg jako opatrný a zásadový Columbus, Woody Harrelson jako nebojácný Tallahassee - k nim dvě podvodné ségry - a jako bonus si do toho střihnul parádní cameo Bill Murray. Jednoduché, prosté, rychlé a vražedně vtipné. :) ()

oje

Zombieland poskytuje naprosté vyžití v každé ráně, zasazené zombíkům, v každé vypiplané kapce krve nebo sekretů, valících se z jejich úst. Brutalita snad ještě nebyla vtipnější. Jejich likvidace skvěle pobaví, stejně jako pózy charakteristických a skvěle obsazených postav. Milé jsou i kulisy, za který produkce nějakou tu babku musela vyhodit. Bolavou patou je ale nepříliš gradující příběh, s jehož vypracováním si tvůrci mohli dát o něco více práce. Nicméně zábava to byla parádní a já moc rád uvítám pokračování. Další snímek, který baví řežbou mutantů, je skvělý Úsvit mrtvých. Alternativa: Dawn of the Dead, Shaun of the Dead. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)