Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází... Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže ale stejně svěří Harrymu. Pátrání pokračuje v malém městě San Paulu. Callahan potká mladou malířku a restaurátorku Jennifer Spencerovou. Netuší ještě, že za vraždou muže v autě stojí ona a rozhodně se zabíjením nemíní skončit. Likviduje totiž členy bandy, kteří ji a její sestru kdysi brutálně mučili a znásilnili. Jennifer a Harry se stanou milenci. Harry tuší, že Jennifer je vražedkyně, ale události nabírají stále vyšších obrátek... (oficiálny text distribútora)

GOREGASM

Na čtvrtý pokus si vzal Clint svého Dirty Harryho již kompletně pod svá křídla (scénář, režie a samozřejmě hlavní role), a přestože na plátně drtí muziku ze svého Magnumu opět bezchybně, diváka, čti mně, mnohdy nakopne mezi nohy, což stejně jako chování Harryho Callahana v Sudden Impactu logiku nedává. Callahan tady už absolutně neřeší konsekvence svého kovbojského přístupu a defacto všechny "hodné" postavy zemřou kvůli jeho ignoranci a nutkání střílet na všechno, co se podezřele hýbe. Což mě velmi štve, jelikož Clintova drsoně mám rád, ale tuhle scenáristovu zabedněnost (ještě jednou, kdo že to napsal ;-) a rezignaci vytočit Callahanovo EQ (IQ místy taky zaskřípe) alespoň do roviny primitivní emoce pociťujícího člověka, nelze přehlédnout. Film má sice spád a typickou "DirtyHarry" akci, ale dost často opisuje od svých předchůdců, pokouší se o primitivní záchodový humor (WTF?) a nezbývá než konstatovat, že po tomto zážitku byste si Harryho Callahana do svého policejního sboru protentokrát nevybrali. 60% ()

MickeyStuma

Oběť znásilnění se mstí a do cesty je jí postaven starý známý Harry. Clint coby režisér vedle sebe postavil Sandru Locke a tak si nepřekvapujíc opět vedle něj zahrála a přesně tak, jak to u ní už známe. Postava Harryho se vrátila po vcelku dlouhé době a je to nějak znát. Už na začátku je nám připomenuto s kým máme tu čest, takže charakterově nic nového, ale vyznění snímku jako takového už se viditelně posunulo do vod strohých počátečních osmdesátých let. Plno hlášek a skutků je samozřejmostí a k tomu očekávaný silný výkon Clinta. Co k tomu dalšího dodat. Čtvrtý Harry je opět nabitý a nesporně působivý akční thriller pokud jde o akci, intenzity a dramatu. Při porovnání s předchozími snímky jde však přeci jen o sestup o nějakou tu příčku dolů. Děj je ráznější, čímž se zpomalila plynulost a tím je právě ztracena ona úžasná počáteční atmosféra. Inu, osmdesátky byly prostě osmdesátky. Jiný styl vyprávění, jiná koncepce příběhu, jiné technické možnosti. Jako samostatný film by byl na svou dobu hodně dobrý, v rámci série, bohužel. ()

Barak

V první půli Clint Eastwood zabijí svojí velkou bambitkou všechny chlápky, kteří mu jdou po krku a má u toho dobré hlášky, a ve druhé zase slečna ustřeluje každému lulana a následně mu udělá díru do hlavy (proč dvě střely?? Když je mrtvý, tak už ho stejně na nic nepoužije. Nebo ho muže střelit rovnou mezi nohy a nechat, až se trápí, když jí tam kdesi předtím znásilnil.... ale to je jen detail) Nic moc, nic moc.... 5/10 ()

dokktor

bože, ten polda je vážně idiot. film o takovém idiotovi by byl zajímavý jen tehdy, kdyby ho netočil ten samý idiot, co hraje toho poldu. bohužel v tomto případě se ani nedá zasmát tomu, jak je to stupidní. ()

Torgal

Strašne nevýrazné a nudné, nebyť postavy Harry Callahana, ktorý stále hláškuje a zabíja ľudí, tak nie je o čo stáť. Príbeh je klasicky primitívny (ako je to pre túto sériu typické) a pre mňa vyslovene nezaujímavý. 5-/10 ()

beckham-

Tenhle díl patří k těm lepším ze ságy. Akce tu střídá jednu drsnou hlášku za druhou. Harryho přesná a nemilosrdná rána, která nikdy nemine cíl je prostě nedostižná. ()

Avantgarda

Myslím si, že čím je Harry starší tím je drsnější. S každým dílem mu naskakují na kontě další a další mrtvoly, což už časem začíná být trošku stereotyp ze kterého je možná unavený i Dirty Harry. Sudden Impact má dobrý námět, ale nějakým způsobem se stalo, že se nepovedl tak jak se mohl a měl povést, což je velká škoda. Nemůžu říct, že by pro mě tento díl byl nějak velice poutavý a napínavý, ale naprosto odsoudit ho také nemůžu. Jediným a co mě trošku mrzí je konec ,dle mého názoru by byl pro diváka mnohem větší šok, kdyby Dirty Harry nechal Sondru Locke odvést do vězení a podle práva odsoudit, už by sice nebyl takový frajer, ale film by tím dostal úplně jiný rozměr a nebo když je tam takovýto konec, nahradila bych krásnou a půvabnou Sondru Locke nějakou jinou mnohem více nehezkou herečkou. To jsou ale jen mé osobní domněnky, takže Dirty Harry, tentokrát je to za dvě... ()

Pekisan

Harry Spinavec a ja sme si do oka velmi nepadli a touto dalsou epizodkou zo zivota najdrsnejsieho poldu pod cervenym SF mostom uz trochu prisilno tlaci na pilu. Prva hodka je ako zostrih z 2 serialov. Prvy sa vola "Je treba zabit Dirtyho" a druhy "Vrazdy jedne plavovlasky". Priznavam, ze body count je tam slusny a aj napad na pribeh nie je marny, ale.....priebeh to ma asi takyto: zenska niekoho zabije, strih, drsne Clintove keci, Clinta chce niekto zabit, ten ich vsetkych postriela, strih zenska odkralgluje dalsieho (tentoraz aj s obkecom - najdrsnejsim), strih, keci, Clinta chce niekto zabit, ten ich vse...ma to skoro dve hodiny, tak si viete predstavit to nadsenie. Aspon, ze ta blondska bola k svetu. ()

tranquill

Pro Clinta alias Harryho Callahana mám slabost. Tenhle thriller má poměrně hustou atmosféru, především díky Sondře, takže zde na sebe Clint veškerou pozornost nestrhává. ()

Biopler

Mám rád postavu Dirty Harry. Nedal som zatiaľ nikdy pod 3*, no teraz musím. Problém tkvie v príbehu, ktorý je jednoducho nedostačujúci. Celý motív pomsty v podaní nemastnej-neslanej Locke je málo na tak dlhý film. Navyše režijne je linka pomsty sterilná, stále dookola to isté, žiaden nápad. A tak Eastwood vložil do príbehu pokusy o atentát na Harryho, v ktorých Harry pustí nejakú hlášku. Veľa scén je natočených v tme, takže tam je prd vidieť. Film nemá šťavu po akčnej stránke, fakt potešia len hlášky a drsný výraz Eastwooda keď spustí obligátne "Listen, punk". ()

donkocicak

Film je příliš dlouhý a místy unavuje. Několik scén ze začátku filmu nemá nic společného s hlavní zápletkou, paradoxně je to to lepší, co můžeme na filmu najít. Zápletka s bandou buranů a násilníků mě zdaleka nenadchla, jistě by to šlo natočit lépe a zajímavěji. Sondra Locke je tu nemastná, neslaná, v podstatě nemá čím zaujmout. Nebýt Eastwooda, byl by to hodně zapomenutý film z 80.let. ()

Psycho.R

Někdo ublíží Harryho buldočkovi = Harry se nasere - jednoduchá rovnice. Prvních třicet minut mi dělalo dost potíže v tom, že se z Harryho dělal staroch, kterej je dávno za vodou. Ok, je to možný, ale jde to i jinak a líp (viz. Rocky Balboa). Po půlhodince se, ale vše začalo transformovat k lepšímu, opět jsem poznával nekompromisního Callahana, kterej jde přes mrtvoly. Postava zabíjející lidi střelou do rozkroku a do hlavy jsem postupem času začal litovat a celkem jsem soucítil s tím, co musí cítit, což bylo dobrý, zatím jsem v téhle sérii něco takového neviděl. Harryho závěrečný příchod do lunaparku je taky vystřižený jak z Clintových nejlepších westernů. Vidím to tak na 70%, k 80 chybí lepší první půlhodina. ()

Amonasr

Film má docela spád i gradaci, zejména v závěru, a sympatické je, že policajt Callahan nadřadí ve finále spravedlnost nad zákon. Že je inspektor Callahan doslova neprůstřelný i proti občasné přesile automatických zbraní v rukách gangsterů, to nejspíš patří k žánru. Slušná podívaná i s třešničkou na dortu v podobě prdícího buldočka. ()

Likan7

Fajn příběh totálně zabitým šnečím tempem a jistou vyčerpaností Callahana jako postavy. Clint stárne a Harry už není ten řízný, cool týpek, co nejde k hlášce daleko. K tomu téměř 2 hodiny a nuda až na půdu je na světě. ()

Rodin

Ehm... tedy... no tři dám. Nicméně tohle byl asi nejslabší Drsný Harry, kterého Clint předvedl. Sondra Locke je sice jako lehce prdlá před lety znásilněná docela věrohodná, navíc přesto (nebo možná právě proto), že to není žádná vyslovená krasavice, je v této roli tzv. "žádoucí", ale to je fakt málo. Clint navíc nebyl tentokrát schopen nabídnout ani své hystericky rozcukané pravé oční víčko... Trochu více nadhledu by filmu moc slušelo. 65%. ()